Koľko času strávia vaši chlapi pri televízii a počítači?

angela5
9. okt 2015

Kolko casu stravia vasi partneri pri telke alebo pocitaci? Myslim kolko hodin denne... Robia okrem toho aj nejake domace prace,pomahaju v domacnosti? Je tu niektora co ma doma taky extrem, ze ten jej presedi na gauci trebars aj cely den? Dakujem...

saraferesz
10. okt 2015

ten moj ako pride z prace, az do polnoci je na tablete. zdvihne sa len k veceri a ked deti.od neho nieco chcu

nikaella
10. okt 2015

Tiez mam doma hrdinu typu "ja chodim do roboty tak doma nemusim nic". Okolo neho vzdy niekto behal. Ale zas hej, ked mu poviem porobi. Ano, niekedy treba aj desat krat :D ale nepoznam chlapa co by siel hned a zaraz umyt ten riad. Som zvedava aky vybuch tu bude ked zacnem chodit do roboty :D

lucka1987
10. okt 2015

😕
@nikaella tak moj chlap tiez zaraba, ja doposial tiez . mame 4r syna, teraz som na pn v tehotenstve . ale ked vidi, ze mi bolo ozaj zle, kludne navaril, bez toho aby sa ma pytal, po sebe poumyval riad, a o syna sa postaral. zaraba pomerne slusne, a nikdy to nevyhadzoval na " plac " . proste pride domov po par dnoch , oddychne si, pokial je unaveny a venuje sa domu, alebo ide nieco majsrkovat alebo do zahrady. pripadne pomoze mne s varenim a ja zas idem jemu pomoct s jeho pracou vonku,( lebo vo vacsine prac to ide lepsie dvom ) a ked uz vieme, ze je toho na oboch vela, tak sa vieme aj vyvalit a pustit v nedelu tellu a spolocne nadavat na reklamy, ktore nam prerusuju nejaky film, ku ktoremu sadneme raz za dva tyzdne 😀
urpimne, ak by somv edela, ze musim odist napriklad na mesiac prec, absolutne by som nemala strach nechat ho so synom a povedzme aj druhym dietatom doma a vedela by som, ze by bolo navarene, oprate a postarane

nikaella
10. okt 2015

@lucka1987 ja nemozem ist nikam to je pravda... Nuz ale to neprevychovas. A existuje kopec parchantov co robia horsie veci nez to ze nerobia skoro nic :D

lucka1987
10. okt 2015

@nikaella 😒 aj tak smutne ... partneri by si mali byt napomocní , podielat sa na domacnosti rovnako, spolocne robit veci a tak ... zmyslanie typu, ja chodim do prace ateda budem zvysok dna, alebo tyzdna vyvaleny pred telkou alebo v krcme u mna neobstoji...
to je ako ked sa tu zeny stazuju na muzov a potom si mavnu rukou a povedia : ô aale co, aspon ze ma nebije a nechodi za babami " 🙄

maryennn1
10. okt 2015

Pri telke netrávi žiaden čas, lebo žiadnu nemáme a je po probléme 😀 Ak si niečo chceme pozrieť tak si pozrieme na PC, stiahneme nejaký film, alebo v archíve, aj to len večer keď drobec spí a aj to spolu, napr. pri vínku.

nikaella
10. okt 2015

@lucka1987 ale ja som pisala ze ked treba tak porobi..a ked mu niekto 30 rokov okolo prdele behal no to neprevychovas. Svokra mu doteraz maso na obed pokraja :D ako spolocne upratovanie je cez vikendy, to musi :D zas cez tyzden povysavat par razy kazda zenska zvladne.

odm3
10. okt 2015

podľa mňa celkom bežný problém. Chlap príde domov z roboty, je unavený a hladný – naje sa ľahne si k telke na gauč – celkom bežný scenár – aj u nás doma. On nerozmýšľa ako my: „ vidím plný kôš na prádlo – zapnem pračku, spracem zo sušiaku aby som mala kam vyvesiť – ešte predtým postavím na šporák večeru – pri spratávaní prádla ma napadne že treba vytriediť veci v skrini...“ Treba im dať vždy presné inštrukcie – domácnosť väčšinou menežuje žena. Napríklad „ láska idem so starším synom na tréning, dohliadni prosím zatiaľ na malého a nachystaj večeru z toho mäsa v modrej miske v chladničke a načasuj to na 19 – vieš, že keď príde starší z tréningu je taký hladný, že keď nedostane jedlo hneď, zje aj nás“. Spíš činnosti, ktoré robí rád, menej rád a ktoré neznáša. Tie ktoré robí rád nech robí on (u nás je to varenie), na to sa dá naučiť aj automaticky (napr u nás je to každé ráno príprava desiatej do školy pre deti). Tie čo má menej rád – urobí ak ho o to pekne požiadam (u nás napr. vešanie prádla): „ láska, idem už uspať malého, vyvešaj prosím prádlo“ samého ho to určite nenapadne. A to čo neznáša si spravím radšej sama, škoda mrhať energiou ho do toho nútiť. Ja robím v domácnosti určite viac ako on, ale on má zase ťažšiu, psychicky dosť vyčerpávajúcu prácu. Ja nechodím z práce až taká unavená ako on. Ešte ste spolu krátko – dá sa na tom pracovať.
@angela5

sari24
10. okt 2015

Môj je programátor, tak si to vieš predstaviť 😀 Počítač je jeho zamestnanie a fakticky aj hobby, keďže zvykne aj mimo práce robiť veci na ňom, pretože ho to baví. K tomu ešte má rád počítačové hry, ale vôbec mu to nezazlievam, pretože ak je to niečo čo ho aj živí tak je to v poriadku. Pomimo to vie aj navariť, upratať, niekedy čumím, že aj sám od seba. Napríklad aj dnes som ho požiadala o umytie riadu, a spravil to 🙂 Čo sa týka telky...tu nesledujeme obaja vôbec, maximálne na internete nejaké relácie.
Tu ide o to, že ako si to nastavíte obaja. Keď on si sadne a bol tak naučený z domu, že ho obskakovala napríklad mama a ty robíš teraz to isté, tak ťažko dačo meniť. To treba na tom pracovať od začiatku. V jednej rodine podľa má byť rozdelenie úloh.

d82
10. okt 2015

Tak ja som uz napisala ze som ho opustila pretoze to bolo neunostne s pc atd. ale zato musim obranit ostatnych chlapov pretoze po niekolkych rokov som stretla chlapa, s jtorym mam svojho druheho syna a ten je uzasny. Stata sa o chlaocov hraje sa s nimi poprace navari pomaha mi ako moze a pritom taha 12 tky 5 dni v tyzdni.

zuska2001
10. okt 2015

moj travil pred telkou veľa času, ale pomože v domácnosti - varí, upratuje.... ale odkedy máme syna (teraz má 6 mesiacov) tak sa to zmenilo, obaja sme takí unavený, že kukáme len správy a on niekedy futbal.

samose
10. okt 2015

@angela5 ty žiješ s mojím manželom? Lebo toto opisuješ presne jeho chovanie iba s tým rozdielom, že máme 4 ročného syna A nie nebol vždy taký iba odkedy objavil jednu super hru, ktorú hrá na telefóne na tablete teda kdekoľvek kedykoľvek ☹

mikema
11. okt 2015

Moj si rano pri kave precita na tablete spravy, ale to väcsinou neviem, lebo ja este spim 🙂 A niekedy je vecer chvilu na pocitaci, ale len ak musi nieco robit pre nase mimopracovne aktivity (sme dobrovolnici v jednom spolku...). Telku pozerame spolu, alebo ak je futbal, tak je sedim vedla neho a citam a necham si od neho masirovat nohy- milujem futbal 😀 😀 😀 Hroza je skor jeho mobil, ak niekto tvrdi, ze zeny vela kecaju, nech sa pozru na mojho muza, ten dokaze telefonovat o nicom aj hodinu 🙂 Na stastie som vsetkych vychovala tak, ze po osmej nam nik uz nevola, alebo teda nedvihame. Takze skor sa vykecava cez vikend... A ci pomaha v domacnosti? Samozrejme. Moja praca je pradlo- pranie zehlenie a vysavanie. Za to jeho rajom je kuchyna a zachod som neumyvala, ani nepamätam. Zvysok si delime ako pride. A celkovo aj poupratuje a najmä nerobi taky bordel ako ja 😀 I ked on je menej doma, kedze ja pracujem na 80% z domu... A kedze on pracuje podstatne viac, snazim sa ja viac robit v domacnosti i ked nie vzdy to funguje. Varit, varime obaja velmi radi i ked takmer len cez vikendy. Cez tyzden muz obeduje v praci teple jedlo a vecer si uz da len nejaku malickost.

magmolatus
12. okt 2015

@angela5 Názor chlapa: Ako ja teraz preležím dosť času (nenamáham sa kôli seknutému chrbátu), ale keď treba makám, buď sa pri strážim malú a manželka čo to uvarí. Ale normálne fungujeme tak že varím a upratujem aj ja. Ja sa počítača doma nechytám. Máme notebook, viac menej pri nom sedí manzelka, ja si tam sadnem, maximalne ak chcem uploadnut nove fotky malej na FB, inak nic.
Stačí že pred nim presedim cely den v praci.
Tak si daj tu namahu a neuvar, neuprac a snad sa chytí. Alebo plan B, povedz ze si urobena ked ti nepomaha a ze nebude sex 🙂
Ale ako pisu baby, sama musis vedieť co chces ty.
Mi nejak striedame obdobia (mame takmer 10 mes. dcerku, manzelka koji). Tak bud behame po navstevach, obchodoch aby nebola stale doma, potom zase sme len doma pri telke, max prechadzky s malou, raz maká jeden, raz druhy, alebo obaja. Zaleží aka je situacia, sluzobky a podobne.
Ale ani jeden system nie je dokonaly a neda sa praktizovať dlhodobo, lebo situacia sa stale mení.
Doležite je sa dohodnuť a komunikovať.

jabublina
13. okt 2015

Moj pracuje 3 dni v tyždni, čiže ma 4 dni volno. Len skoda , ze to berie ako čas pre seba. Doma da niekedy riad do mycky, cca raz za 2 mesuace uvari v nedelu obed - rezne. Ked je v praci tak pride domov asi o 19 aj to nie vždy niekedy ide po praci na hokej a to pride o 23. Niektory tyzden cho di kazdy den o 23 lebo bud je na hokeji alebo vi fitku. Ked je doma tak ide na hokej rano a potom vegeti doma. Občas ideme spolu s detmi cez vikend na vylet. Tiez sa niekedy musíme ponahlat domov lebo cez vikend je na stadione hokej skor.Inak lezi na sedacke a cumi do telky. Ked nie co nie je urobene tak pinda, ze je bordel, ale sam nic neurobi. No a vlasne aby som mu uplne nekrivdila tak rano malu vozi do skolky.

timea7
13. okt 2015

@jabublina ty máš tiež toľko voľného času sama pre seba, koľko on trávi na hokeji? Alebo aspoň polovicu? Asi ťažko, potom je to u vás ale v nerovnováhe. Ak niečo nie je spravené pindá? No to by urobil raz, prvý aj posledný. Prečo ho viac nezapriahneš? Máte deti, veď on má pri tebe totálny veget. Keď príde večer z práce, OK, nech si oddýchne, ale ak má energiu na fitko, tak ju nájde aj na pomoc v domácnosti. Máš bohužiaľ v ňom ďalšie decko, obed raz za dva mesiace to nevytrhne 😖

mirkaandrej
21. nov 2020

@angela5 môj nepozera cez deň tv absolutne, občas keď pride z poobednej a nemôže spať, tak ho zapne.
My sme si len minuly mesiac dali zapojiť internet , lebo syn sa musel učiť online a mobilny net vypadaval 😅 a televizor sme mali rok na povale. Ale celkovo my niesme tie typy, čo vedia presediet cely den pri tv, skor volny cas vyuzivame na spolocne chvile vonku. Deti si sem tam pozri rozpravku, a tablet maju dovoleny len cez vikend. Kedze maju len 8 a 5 rokov, chceme ich uchranit pred tymto šialenstvom. A oni maju aj tak radsej spoznavanie realneho sveta, vylety. A len pre zaujimavost, vedia toho viac ako deti ktore sedia doma - teraz to porovnavam s tym, ze ked syn nieco rozprava v skole ine deti len pozeraju a neveria ( zijeme v Nemecku a tu rodicia detom dopraju radsej dve detske izby plne hraciek a medii, ako svoj cas 🤦🏻‍♀️ ).