Koľko vám dali rodičia peňazí?

reia6
30. apr 2024

Keď ste odchadzali z domu, napríklad za prvou pracou alebo pomohli vám financne a byvanim?Dali vam byt? Kolko je štandard dat svojim dospelym detom

reia6
autor
30. apr 2024

@lenkakravcova ako dcera

guudy
30. apr 2024

@reia6 ano, ja viem ako sa hybu ceny nehnutelnosti..
Ok, specifikujem to blizsie. Hovorim o rodicoch, ktori si zarobili peniaze vlastnymi hlavami, nie dedenim. Tam sa da predpokladat, ze aj deti budu sikovne a s dobrym vzdelanim (casto zahranicne skoly) si zarobia na vlastne byvanie. Takze nevidim dovod, preco by taketo deti mali dostat nehnutelnost len tak.

stellarstar
30. apr 2024

Zaplatili cestu do AT ( pred ca 25 r ) a o ostatné som sa postarala sama

reia6
autor
30. apr 2024

@guudy tak to sú hypotézy všetko ale ak rodicia majú napríklad jedno dieťa a šesť nehnuteľnosti tak je logické, že dieťaťu aspoň jednu dajú.. ci ty by si nedala?

mimi3008
30. apr 2024

@reia6 ak by som mala 6 nehnutelsnosti, mozno by som 1 predala a cast penazi dala dietatu. Nie z lakomstva, ale preto, aby poznali hodnotu

ka_ty2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guiseppinka
30. apr 2024

@reia6 ja nie. Aj keby som mala hotelovy komplex, tak by som to nedarovala detom... nech sa postaraju same o seba... samozrejme, ze by to zdedili, ale podporovat nicnerobenie odmietam... vidim to v okoli, ze darovane sa nic nevazi...

lenkakravcova
30. apr 2024

@reia6 Ak by som bola rodič, ktorý má zvyšnú nehnuteľnosť, a syn by pracoval, tak by som mu asi tu nehnuteľnosť predala na splátky. Nie darovala, lebo s tým sú problémy (možnosť vrátenia daru, taký divný pocit pre to dieťa, že to nie je jeho atď). Za nejakú rozumnú cenu by som mu tu nehnuteľnosť akoby predala na splátky bez úroku - teda dieťa by nemuselo brat hypotéku na úrok a zároveň by si splácali pomaly svoje. 🙂 a raz by to bolo plné jeho, čím by malo aj dobrý pocit, že to dokázalo samo.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gribka1
30. apr 2024

Je to individuálne. ja by som svojim deťom dala, ak by som mala, ale nečakala by som nič od svojich rodičov.

zuzankapk
30. apr 2024

@reia6 moji rodičia neprispeli nič a manželovi nám požičali 5000€ keď sme brali hypotéku s tým, že sme im ich vrátili.. nevidím však dôvod, prečo by nám mali dať peniaze alebo samotnú nehnuteľnosť, tiež nič nedostali zadarmo..

guudy
30. apr 2024

@reia6 to nie su ziadne hypotezy. A nie, nase deti nedostanu/nedostali byty ani domy. Ako som pisala, zahranicne studium ano, dalej sa staraju sami…

mikitilik29
30. apr 2024

@reia6 nedali nič. Ale zase ja a priateľ sa snažíme aby naše deti mali na začiatok aspoň niečo. Aj keď nehnuteľnosti budú do smrti na našich menách v prípade ze naše krásavice by si našli nejakých tupelov😂

majlo1234
30. apr 2024

Mne dali nasi na start-na depozit a prvy najom, plus prvy mesiac, ked som este nemala vyplatu, nejakych 1500 tusim. Tiez mi dali cca 20 000 zo stavebka. Nehnutelnosti, ak nejake budu, budeme dedit po ich smrti, nie za ich zivota. Ak by som bola vo financnej tiesni, urcite mi pomozu, pretoze nezivoria.
My s muzom mame dve investicne nehnutelnosti, ale tiez sme dohodnuti, ze za zivota nic prepisovat nebudeme na deti. Samozrejme, ak budeme mat, prispejeme/pomozeme, ale nie je lepsi pocit, ako maju ludia, ktori si mozu povedat, ze to zvladli

sense
30. apr 2024

@reia6 tebe dali koľko rodicia keď si odchádzala z domu

viestta
30. apr 2024

@reia6 dali mi vzdelanie, krasne detstvo a mladost a pusu na celo, nekupovali mi ani byt ani dom ani auto. Som dospela, viem a musim sa postarat sama.

danuso06
30. apr 2024

@reia6 nie nič nedali,a ani niesu povinni..zadlžiť sa kôli dieťaťu hypotékou... Však ak zarabas vezmi si ty hypo na garsónky,alebo bývanie v podnájme....

vilma7
30. apr 2024

Keď.som odchádzala z domu nič. Bolo to pred takmer 30.timi rokmi.
Ani na štúdium mama nemala, bola vdova. Nebola to jej povinnosť.

hermionecka
30. apr 2024

Nie nedali mi nič,pri maturite som mala 2 brigády aby som si našetrila a odsťahovala sa do zahraničia 🙂

jaaty
30. apr 2024

@reia6 Prepáč, ale píšeš akoby boli ja Slovensku 50% milionárov alebo aspoň vlastníkom 6 nehnuteľnosti 🙈. Tak ako už písali mnohé, rodičia ma vychovali, dopriali štúdium a zabezpečiť bývanie je moja povinnosť nie ich. Som im však aj napriek tomu vďačná za všetko. Mám 16 ročnú dcéru, ale má rozum a neočakáva byt, ktorý mimochodom v BA stojí minim150 tis. Dostáva kvalitne vzdelanie s jazykmi a čo z toho vyťaží je už jej zodpovednosť.

stanulienkat
30. apr 2024

Dostala som presne 0,000000 nic

laura164
30. apr 2024

0, začala som pracovať, bývať v podnájme, po pár rokoch niečo nasetrila a zobrala hypotéku na byt

macik166
30. apr 2024

@reia6 a tvoji rodičia sú milionári a nechcú ti dať nič, Alebo ako?

konikmodry111
30. apr 2024

Tak toto som este nepocula ze by boli povinný rodičia kúpiť byt 🙈 jedine nejaký milionári v amerike, tam ich je isto viac ako na Sk 😂máš nejaké cudne zmýšľanie … nedali mi nič a ani nikto koho poznam nedostal nič 😂 no poznam jedného milionára čo prerobil synovi dom ale viem že otcovi plati každý mesiac nájom. Takze ani on to nemá zadara 🫣

martinka13
30. apr 2024

Dostala som vzdelanie a byt. Aj brat. To isté chystáme aj my pre naše deti.

pribinacka
30. apr 2024

@reia6 keď som išla z domu, tak som si pozicala v tej dobe 6tisic korun a to som mala na zaciatok na byvanie, kým mi prisla prva vyplata a potom som posielala mesacne po xy korun a vsetko casom splatila🙂 ja som vdacna, ze mi takto pomohli, mne to velmi pomohlo v zaciatkoch a my planujeme detom zabezpecit urcite tiez, peniaze, co nebudu musiet vratit, ale ktore by mali investovat do byvania, ktore ziskaju lahsie, pride mi to uplne prirodzene🙂

mane01
30. apr 2024

@reia6 nic

liliputka2131
30. apr 2024

@reia6 vies co az mi je to tu smiesne napisat ale moj ocino napriklad ma peniaze mohol nas vsetkych zabezpecit startom ale on nas hodil do vody a sledoval rokmi ako sme padali vstavali zili v podnajmoch nemali peniaze presli vsetkymi moznymi situaciami oni medzitym cestovali po toskanskach monakach glupocinach hej 😄ale vsetci sme sa vyhrabali a teraz ked uz vsetci zijeme ja v dome ,sestra v byte brat ma tiez dom stalu pracu tak sa oco rozhodol ze nam bude davat vreckove 🙈

janickacrazy
30. apr 2024

@liliputka2131 Ja mu fandím, aspoň si to budete viac vážiť. 😉

lucia245
30. apr 2024

@reia6 0,00