Konflikt s mamou kvôli upratovaniu

15. aug 2022

Možno to vyznie blbo, ale moje konflikty s mamou sa točia okolo upratovania. Aby ste to správne chápali - žijem 200km od nej, na návštevu chodia s otcom asi raz za 3 mesiace, niekedy menej, niekedy viac... No počas každej návštevy robí to isté - po asi hodine sa postaví a začne si obzerať náš byt a vrcholom všetkého je, keď chytí do ruky handru a začne niečo umývať, leštiť, utierať, upratovať a pod. Samozrejme, že pred každou návštevou všetko vyupratujem, dávam si na tom záležať. Keď sme s mužom sami doma, tak upratujem priebežne podľa potreby. Nežijeme v bordeli ani nič podobné, máme čistý, útulný byt. No moja mama asi nedokáže obsedieť počas návštevy a bez opýtania začne upratovať či dokonca meniť veci.. Som z toho na prášky, vždy sa pochytíme. Ona však jedným uchom dnu, druhým von a na ďalšej návšteve sa zopakuje tento scenár.. Naozaj neviem, čo robiť.

ckocka
15. aug 2022

No predsa pred jej návštevou neupratovať a užiť si ten získaný volný čas príjemnejšie. Spokojné budete obe.

miadi
15. aug 2022

Presne nabuduce nechaj naschval bordel a kludne jej povedz ze to je pre nu nech ta jej premotivovana snaha mà vacsi efekt . 😆vyloz nohy a Daj si vinko ,

viestta
15. aug 2022

Jedna sa sťažuje, že jej upratuje mana, druhej svokra. Po pravde keby mne tak niekto došiel upratať...
(nedalo mi, dnes tu bola rovnaká debata o upratujúcej svokre)
Nechaj ju, vezmi muža, otca a choďte si užívať. Mama zjavne nevie nič ine, treba ju v podstate poľutovať, že nemôže s tým upratovacim tikom nič spraviť.

h2o2
15. aug 2022

Možno fičí na Marii Kondo....🤣

mooonika1975
15. aug 2022

jemine, ja som taká vďačná, keď pride mama a upratuje..... jooooj, ja to vrcholne neznášam, upratovať

lienka.7
15. aug 2022

Vsak jej nachystaj vysávač, vedro, mop a prachovku ze nech sa páči. Ona to urobi lepsie ako ty. Bonusom by mohli byt aj umyte okna.👌👌👌 ostatní zatiaľ choďte spolu von... do restkiy, na zmrzlinu, aby jej ešte náhodou neprekazali.

ukulela
15. aug 2022

Rozumiem ti. Keby len lestila, ok. Ale premiestnovanie veci by som jej zakazala. Ale teda prach a pod nech si riesi.... asi ozaj nema ine potesenie zo zivota

autor
15. aug 2022

prepáčte, ale ja nie som typ, ktorý si bude užívať, že mama alebo svokra u mňa kmitá a ja si to užívam s vyloženými nohami.. však sú to ženy tiahnuce na 60tku so zdravotnými problémami.. pre mňa je nepredstaviteľné, že 60tničky majú u mňa robiť slúžku... a druhá vec, moja domácnosť = moje pravidlá... ani ja nikomu nepresúvam veci v domácnosti, nemením kvetináče bez opýtanie, nehodnotím, ako má upratané a či je to dostatočné, či sa mi to páči...

svetlonos
15. aug 2022

Vies co funguje? Povedz, ze ak ma mat co i len myslienku na upratovanie u teba, nech ostane doma. Ked pride a zacne, posli ju domov. Hrozne sa urazi a bude plakat. Ale pochopi to. Aj ta moja je hyperaktivna a keby sa to kedisi riesilo, tak by jej asi urcili adhs, uplne vazne. Ona neusedi pri kave bez toho aby 5 x nevstala od toho stola. Moze robit len to co poviem. Samozrejme nehovorim o jednodnovej navsteve. Uz sme sa koli tomu pohadali, pochopila.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
15. aug 2022

Ahoj, veď ju normálne a slušne popros, nech to nerobí, že to nemáš rada a je Ti to nepríjemné, Ty jej predsa tiež nechodíš domov upratovať...

evica17
16. aug 2022

Och to jak moja svokra keď tu bola na krstinach. Najprv sedela a kecala ale zjavne sa nudila, tak som ju potom pristihla ako mi popratala spálňu,verandu a potom začala na záhrade presúvať kvetináče s paradajkami,lebo podvečer na ne už nesvietilo slnko. Keď som ju videla presúvať tie kvetináče a muža pri nej ako jej nič nepovie, zatukala som na okno,škaredo pozrela a hneď kmitala s nimi naspäť. Ale j tak si prekladá u nás veci ako sa jej chce a upratuje si tu, ale keď ja nie som doma (s deťmi som na prechádzke a ona nahodou príde). Nenávidím to, už som to mužovi vravela ale ten jej nič nepovedal.

miadi
16. aug 2022

V zivote u mna Moja mama ani svokra nic neupratovali . Len ti davam tip co robit aby si sa vecne nehadala kedze tvoja mama to robi, nemusis to brat tak smrtelne vazne. Keby si nebola vztahovacna tak sa koli tomu s mamou nehadas 4x za rok co je u vas!

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
16. aug 2022

Mne to robi moja mama cely zivot . Naposledy som ju k nam brala prespať v krízovej situacii, drahy v nemocnici a ja som potrebovala dat 6 kohútov do mrazaku. Vecer pred tym som ho viezla na pohotovost, unavena rano opatrit a do prace. A ako k nam dosla,,zacala mi drhnut šporak a nadavat. Čokoľvek, Čokoľvek sa stane, šporak musis umyt. Reku mami, dosla som v noci, xle mi bolo, stres, strach. NIEEEE. aj keby ta sanitka polomrtvu brala kuchyna musi byt TOP. reku vies co? Umy aj krenenc a pozametaj.

katkami123
16. aug 2022

Nemá obsedantno-kompulzivnu poruchu? Tam poniektori tiež musia v kuse upratovať…

jumama
16. aug 2022

Vies co, moja svokrusa je taka vyupratovana u nich doma, ma talent najst mi doma kazdu nevylestenu cmuhu 🙂 Ja som polavila, moji dvaja dokazu zit aj uprostred tanku. Ustalila sa u nas doma rovnovaha, ze ja im nesluzim, neupratujem tak, aby sme tu mali stale ako z katalogu, lebo to sa nedalo udrzat dlhsie ako pol hodku, hned si ktosi cosi vytiahne, namrvi, veci zoblecie, pohodi…. Proste tu zijeme. Ked sme boli posledne u nich, varovali svagrinke dieta na prazdninach, ja som sa normalne potesila, ked som zbadala na takej priklopke WC papiera prach. Povedala som si, ze konecne je aj ona ludska, ze nieco nestiha vyligotat 🙂 Mala som chut nakreslit jej tam srdiecko ;) No a ona by ma u nas doma na to upozornila, ze Tu mas prach! Tak tak to je, mysli si svoje, ked inak nedaju… neber to ako nejake kritizovanie, ze ti nasla zrnko prachu mamina. Mozno jej povedz Ale mami, pod sa hrat s detmi, toto nechaj na mna…

elizabet173
16. aug 2022

mame by som handru z ruky zobrala, upozornila ju, že je na návšteve, nech sa podľa toho aj správa, že ja doma bordel nemám a ak si ona myslí, že áno, môžem jej nabudúce vybaviť ubytovanie v penzióne, alebo v hoteli, budem sa celé dni venovať jej, ale ubytovaná bude tam, do súkromia si zasahovať nedám a kľudne sa môže uraziť. A skutočne by som sa jej pred ďalšou návštevou spýtala, či chce ísť do toho a toho hotela, alebo ktorý penzión si vyberie. Ja by som ale zakročila hneď pri jej prvom pokuse.

martinkatinka
16. aug 2022

Urob jej iny program. Vezmi ju niekam, nachystaj strikovanie, krizovky....

viestta
16. aug 2022

Ale však nám je jasne, ze nechceš aby ti upratovala. Ale to si musíš vyriešiť s nou. Ty ju poznáš, ty sa s ňou musíš porozprávať. Áno, je to blbé. Áno, je to nepríjemné. Ale čo my s tým?

mandzula
16. aug 2022

Mnohe zeny po 60 zmysel svojho zivota nasli v upratovani, ine im umoznene ani nebolo, plus kazdy presedenu sekundu povazuju za premrhanu a obzeraju sa, aby ich niekto nedajboze nevidel, ze sedia. Dalsia vec je, ze radsej budu pucovat ako venovat sa vnucatam, vacsinou sa pucovaniu venovali viac ako svojim detom - najdolezitejsie bolo, aby suseda videla jagave okna a obstrihane muskaty, deti sa uz dako prehrali a, aha, aki su z nich skveli ludia. To je mozno aj pripad tvojej mamy. Zo srandy jej povedz, ze ked ju upratovanie tak bavi, moze si tym privyrabat, lebo ze ty jej pomoc nepotrebujes. Zapoj ju do aktivit s detmi, niekam ju vezmi vyvencit.

sense
16. aug 2022

Zober mamu na celý deň na výlet a nebude mať čas upratovať.... Inak zrovna podobná téma tu bola tuším aj km sedeli aj doba návštevy

lauriik
16. aug 2022

Mamu nezmenis. Pokial si jej to povedala a ona nepocuvla tak jedine nastavit si to inak vo svojej hlave a byt s tym v pohode. Ja mam svokru ktora pride a uz zameta verandu, trha burinu, cisti okna od deti ochytane, zameta, dokonca si vzdy donesu vlastne jedlo a okrem toho aj trebars kecup, naberacku, hrnec,... Ja som jej povedala nech to nerobi a nemalo to ziaden efekt. Tak som zmenila ja svoj postoj. Nech si robi co chce. Ja to jeden den vydrzim a ona je spokojna, ze moze nieco robit. Ja by som u druheho neupratovala, pride mi to nevhodne ale kvoli kludu v rodine som tuto ustupila.

elizabet173
16. aug 2022

@lauriik prečo by s tým mala byť v pohode? Ja by som s tým v pohode nebola ani náhodou a keby si ku mne svokra nosila vlastné jedlo, naberačku, hrniec, tak by išla nabudúce počas jej návštevy do penziónu alebo ona alebo ja. Pripadala by som si ako socka, ktorá má doma bordel. Nevadilo by mi, keby sa ponúkla, že vytrhá niekde burinu, pozametá, ak sa nudí a je u mňa viac dní, ale aby na jednodňovú návštevu prišla s hrncom a naberačkou, tak to ani náhodou. Ty si tiež k nej nosíš vlastné jedlo, hrniec a naberačku? Ona je s tým OK? A kvôli kľudu v rodine? Veď nie je treba hádku, dá sa všetky vysvetliť s kľudom, slušne, ak by si išla druhá strana vytrvalo svoje, odchádzam preč na celý deň a bude mať zbytok rodiny ešte väčší kľud.

ivangeline
16. aug 2022

Nepozyvaj na navstevu? :D Ona asi nevies co znamena slovo navsteva. Daj jej vykladovy slovnik alebo urob prednasku.. :DD Ak je u vas viac ako vikend,tak pochopim...inac tiez nechapem. Za mna to je tiez take,ako keby ma podcenovala,hrabala sa mi v sukromi,kontrolovala...

evita11223
16. aug 2022

toto nezmenis, asi by som neupratovala, neriesila, aj ked budes mat neviem ako upratane aj tak to bude stale robit, lebo proste je tak zvyknuta 🙂

elizabet173
16. aug 2022

@evita11223 zvyknutá môže byť vo svojej domácnosti, ale nie v mojej a už vôbec nie v našej, čiže aj v domácnosti priateľa jej dcéry.

zuzana9393
16. aug 2022

Ked ti to tu pisu, ako si mas uzit, ze ti mama poupratuje tak to presne som aj ja ostala v soku ako mi samej vadi, ked mi mama doma zacala upratovat 😄 pre mna je idealne, aby zobrala deti von, ja si pustim hudbu a mam klud az taky relax pri tom upratovani. A to som nikdy nebola na upratova nie. Byt tebou vymyslim nejaky program vonku. Mozete ist na ihrisko s detmi, alebo sa bicyklovat atd...

lopka1313
16. aug 2022

Moja to tiez robi, aj ked nie v upratovani, ale vo vareni napr. Proste chce byt uzitocna. Tak sa nebranim, normalne varime spolu, alebo ona nieco, ja nieco, dokopy mame jedlo. Vzdy mam pre nu nachystane nejake veci na zehlenie (zehlim asi raz za mesiac minimum kuskov, tak to necham pre nu, ked viem, ze dojde do mesiaca). Ona sa citi lepsie, ze mi pomaha, ja sa citim lespie, lebo viem, ze ona to CHCE, tak navzajom spolupracujeme. A svokra u nas tiez automaticky vari, ked dojde. My byvame daleko od oboch, tak ked dojdu, je to na par dni a v ramci tyzdna si dovolenku neberiem, aby som s nimi bola.
Kebyze tej svojej nechas nejaku vec, ktoru u Teba moze spravit? Aj ona by sa citila lepsie. Mozno len nechce byt u Vas nadarmo. Zeny po 60, matky, su casto take. Proste chcu byt detom napomocne...