Krstní rodičia

majka4555
12. aug 2021

Mensia anketa.

1.Kolki z Vas maju krstnich rodicov Vasich deti tych istych alebo pri druhom dietati mate niekto inych...napr.raz je to brat/sestra nevesty a pri druhom to bude brat/sestra zenicha/nevesty alebo kamarat/ka. 🤷🙃

2. Ako to beru deti, ked jeden ma ineho a druhy ineho krstneho.

veronikaszabova
12. aug 2021

@majka4555
1. Starsi syn ma inych krstnych rodicov, ako mladsi
2. Beru to normalne, ved v tom vyrastaju 🙂

xena0
12. aug 2021

Ja tiež so súrodencami nemáme rovnakých krstnych, my najstarší máme jedných a tých istých a najmladší brat sám má iného krstného aj krstnu...brali sme to vždy v pohode 😁 🙂

katulastraka
12. aug 2021

@majka4555 ja dieta pokrstene sice nemam a ani nebudem mat, ale ja co si spominam ked som bola dieta a mala som krstnych inych ako sestra, tak to vadilo hlavne mojej sestre, pretoze tam bol ten problem, ze moj krstny bol ku mne ovela stedrejsi aj co sa tyka prveho svateho prijimania a narodenin a tak, ako ku nej jej krstny...cize toto deckam podla mna najviac vadi...

lenusik296
12. aug 2021

Naše deti nebudú mať rovnakých krstných, jedna strana rodiny s tým mala chvíľu problém, ale je to naše rozhodnutie ;)

makova333
12. aug 2021

Starsie dieta ma ineho krstneho rodica ako mladsie. Hold prvy vyber nevysiel. Druhy je skvely 🙂

bykaterina
12. aug 2021

ja napisem ako krstny rodic, za mna je to hovadina mat rozdielnych krstnych pokial samozrejme nestane sa nic - ako nrpa smrt atd krstneho , rozvod..
nosime aj jednej aj druhej,,, mladsia ma v tom chaos a obe nas volaju krstní aj ked nie sme obom ...

janickacrazy
12. aug 2021

@majka4555 moj najstarší syn má za krstných z mojej časti rodiny, prostredný z mužovej, najmladší tých istých ako najstarší, lebo z mužovej časti rodiny sa veľmi neosvedčili, nikdy si ho nezobrali ani na hodinu, nevenovali sa mu vobec, takže preto som dala tretiemu synovi zase z mojej, berú to úplne v pohode, vôbec im to nepríde divné

deti95060810
12. aug 2021

1.naše deti majú rovnakých krstných...
2. my nemáme ako súrodenci rovnakých krstných - úplne v pohode....

deti95060810
12. aug 2021

@bykaterina tiež blbosť, lebo z manželovej rodiny má švagriná pri deťoch iných krstných. A je nám blbo doniesť darček na Vianoce len jednému krstnému dieťaťu - resp. len tomu čo sme my krstní. Si neviem predstaviť že ostatné deti budú čumieť naprázdno... Samozrejme naše krsňa má darček troška drahší....😉

nikoleta1234
12. aug 2021

@majka4555 mam dvojicky a každá má svojich krstných rodičov, su malé takže to zatiaľ neriesia

s_a
12. aug 2021

aha ja som sa teraz vlastne z komentov dozvedela, že je to o darčekoch.😀 aj my so sestrou máme rozdielnych krstnych a nikdy to problém nebol.

dskjhfdlkdjhl
12. aug 2021

@majka4555 mam dve deti, kazde ma uplne inych krstnych rodicov a nikto nic neriesi.

erikaa09
12. aug 2021

Sestra ma 2 dcerky jednej sme s manželom krstny druhej nie.
Mam sestru a brata a len ja mam inych krstnych,sestra a brat rovnakych - vôbec to neriešime.

bykaterina
12. aug 2021

@s_a nie je to od darcekoch ale aj o venovani že berieme aj druhe dieťa ktoré s nami nemá nič spoločné. Nie sme jej ani z rodiny. Ty si si vytiahla z toho čo si už uznala za vhodné 😉 máme obe radi aj na foto Ich mám prespávajú u nás.
A verte baby že nikto nepovie že je urazeny Alebo že mu to vadí že nedá znovu krstného...

bykaterina
12. aug 2021

@deti95060810 presné ale ťažko sa vysvetľuje ak to že jedno dieťa zoberieš na výlet a druhé nie a k tomu svoje..

laladua
12. aug 2021

@majka4555 my sme nad tym ani neuvazovali, ze by sme dali roznych pretoze pride mi to take, ze potom zbytocne viacej navstev, darcekov a neviem coho vsetkeho.

mattkapd
12. aug 2021

@majka4555 sme 3 sestry a každá mame krstných rodičov iných.. Sú ale všetci z rodiny takže nikdy sme to nebrali nejako zle.. Najmladšia sestra ma 2 deti jednému je krstná staršia a druhému ja.. Ja mam zatiaľ jedno a druhe na ceste čiže tiež ideme tak na striedačku druhé bude mať druhu sestru za krstnu

deti95060810
12. aug 2021

@s_a no ako chceš riešiť také sviatky? Lebo napr, nám krstní nenosili darčeky ani na meniny, narod., Vianoce - vôbec....

filory
13. aug 2021

tak ja nie som s tými mojimi v kontakte a brat má iných krstných a nejako som sa s tým už za tie roky vysporiadala.

veronika19895
16. apr 2022

@majka4555 ja chcem mat tiež pri druhom dieťati ako krstného otca môjho brata, pri staršej je priatelova sestra. Ked som priateľovi navrhla môjho brata pri mladšom sa mu to nepáčilo a tak som povedala ak nebude môj brat tak krst nebude. My máme tiež rozdielnych krstných aj jeho deti majú rozdielnych

bykaterina
16. apr 2022

@veronika19895 napíšem ti ako krstná jednej zo sestier. Sme krstni staršej a mladšej dala kmotra inu. Bola som s tým ok. Ale už ma to pekné série. A vieš prečo? Som ako chodiaci bankomat s e-shopom 2 v 1. Kupujem darčeky aj jednej aj druhéj či na Vianoce, narodeniny atď...lebo ťažko vysvetlia tej menšej ktorá nás tiež volá krstni že sme jej nič ani teta ani ujo ani strýko ani krstni... Dala to iba z vycuranosti naša kmotra... A úprimne kašľať na tie peniaze ale mám tiež svoju hrdosť. Teraz si zober že mi sme na začiatku a tak sa to aj v tej inej krajine berú že keď si krstný máš zodpovednosť a keby sa niečo stálo skrátka sa postaras o to dieťa a celá rodina to aj tak berie a rešpektuje.. o Tom je ja post krstného. A teraz čo? Jedno dieťa jednej krstnej a druhé druhej?

veronika19895
17. apr 2022

@bykaterina tak krstná staršej dcérky býva s mužom ktory je rozvedený a teraz žijú na divoko, tak už nespĺňa podmienky. A okrem toho deti by boli predsa s niekým u koho budú mať lepšie podmienky.

bykaterina
17. apr 2022

@veronika19895 u nás nie. Lebo už od začiatku sme s tým počítali aj spísali sme papiere vo Švajčiarsku to bolo možné.
Hej a kto žije dnes usporiadané? Máme v rodine čo chodía do kostola ako na hodiny klavíra a aj tak sa ten pár neberie aj napriek tomu že čakajú dieťa 🤦