Kto platí test otcovstva?

maggie59
16. dec 2011

Mna práve zaujíma presne tento prípad, ked obaja tvrdia ze dieta neje jeho, avsak dna preukazu ze je otcom, kto vtedy platí.

___________________________

Prislo mi predvolanie na sud ohladne zapretia otcovtva, a žiadaju odo mna vyjadrenie
exmanzel popiera otcovstvo, je zapísaný v RL, žiada dna testy a aby sud vyniesol rozsudok, ze nie je otcom dietata. Ja si nie som ista či je môj syn jeho preto ma zaujíma:
1. ak sa ja vyjadrím, tiež, že to dieťa nieje jeho a v DNA vyjde, že je tak kto potom plati testy

teleranka
16. dec 2011

@maggie59 a druhy potencionalny otec dieťaťa sa k celej veci ako stavia?

irriss
16. dec 2011

@maggie59
Nevim to jiste, ale zde (pokud se nepletu) plati "zadatel" nejde o hru, kde je VITEZ a PORAZENY 😉

p.s. Mam takovou uprimnou otazku, z zenske zvedavosti...(nemyslim to zle)..
ale..
Malemu Tobiasovi jsou uz 2 a pul roku..myslim si, ze neni mozne nevedet a hlavne nepoznat "komu patri"..
Vzdyt jsou ruzne rysy...podle kterych bys mela poznat, kdo je otcem... 😉

maggie59
autor
16. dec 2011

Podoba je celá do našej rodiny a druhy potencialny otec o nom ani nevie. A dá sa to nevedet,ked mas 2 "vztahy" naraz 🙂)) Exm. sa o neho nezaujima, odisla som, ked mal syn 2 mes. a odvtedy ho nevidel, nema o neho záujem, a pred sudom, kde mi mal doplatit peniaze za 2 roky, tak si vymyslel, tuto hovadinu, ze decko neni jeho aby nemusel platit. Ja uz ani nemam zaujem aby s nim mal akykolvek kontakt. Ale o to tu teraz nejde. Preto ma zaujíma, ako bude prebiehat sud, kde budeme tvrdit obaja, že nieje otcom, a kto vlastne potom zaplati testy, ked by vyslo, ze otcom je naozaj exmanzel - teda navrhovateľ (to je 50:50).

irriss
16. dec 2011

@maggie59
Vubec nechapu o co jde- hlavne TOBE 😉

1. Na jedne strane rikas, ze si nejsi jista, zda je jeho, ze jsi mela zaroven 2 vztahy...
2. Na druhe strane rikas, ze si vymyslel tuto "hovadinu" (t.j. popirani otcovstvi) kvuli placeni vyzivneho....

Podle meho nepujde o "hovadinu", kdyz je to TVRDA realita 😖
Pokud se dozvedel pozdeji o Tvem "dvouvztahu", tak se mu vubec nedivim, ze couva..navic chlapi to maji jinak zakodovane...jsou hrdi, jesitni, a miminko jim vetsinou nic nerika..az kdyz je schopny syn- dcera "chytit balon" a nebo kopnout do nej, tak teprve potom se v nich vidi (at uz je jejich ci ne😉 )

anieli_1
16. dec 2011

@irriss uplne s tebou suhlasim chlapy to nenosili pod srdieckom 9 mesiacov a neporodili ho pre nich je to nieco co place cika kaka a to je vsetko az kym si to dieta nezacne budovat s nim vztah takze samozrejme ze nechce platit na cudzie dieta a myslim si ze keby ja som v @maggie59 kozi tak idem na dna testy len aby som ja vedela kto je otcom dietata.............ale nebudem ju odsudzovat zivot je vselijaky viem o tom svoje ale ak je jeho dieta tak to dieta ma pravo ho poznat atd podla mna to neni o nej ale o tom dietati ..............ale uz som mimo temu podla mna to daju zaplatit jemu ak bude jeho ale ked ona si neni ista nemoze ani tvrdit ze neni jeho tak nech to tak aj povie a podla mna by nemala nic platit ale netusim

irriss
16. dec 2011

@anieli_1
i ja souhlasim..a zaroven ani ja neodsuzuju... 😉

ale PENIZE jsou v tomto pripade tou posledni casti a soucasti zivota (nejen maleho Tobiase)..
"vysledek DNA" je k nezaplaceni..i kdybych mela splacet vysledek DNA cely zivot....stalo by mi to za to, znat a vedet jednou odpoved na otazku meho syna:
Tobias: "Maminko, kdo je muj tatinek?" 😉

anieli_1
16. dec 2011

@irriss presne tak ja by som nevedela spavat by mi to vrtalo hlavou ze kto to je a presne co povedat ked sa ma na to opyta.......a k tomu ak to vyjde ze nieje otec moze poziadat o otcovstvo toho druheho aspon na tie peniazyk by sa zisli aj ked vravi ze ten o nom vobec nevie ale tak by sa dozvedel a ktovie ako by sa zachoval tu nejde o tu matku ale o dieta a to ma pravo na otca podla mna matka nema pravo odoberat dietatu otco(pokial neni masovy vrah alebo nieco podobne)................ona sa s nim nemusi stretavat

sisaha
16. dec 2011

@maggie59 no ja teda neviem, ale cisto hypoteticky, ak prehlasis, ze on otcom urcite nie je, nemoze sa stat, ze sud ho zbavi otcovstva aj bez testov a teba poziada, aby si oznacila domneleho otca a tomu da urobit dna testy?

irriss
16. dec 2011

@anieli_1

Zrejme jeste neni zahojena "rana" a @maggie59 je bolava a rozhodla se byt sama..jenze si neuvedomuje, ze toto je prvni, ci druhe stadium, ktere se casem dostane do jine faze..a poroste zaroven s jejim synem. Dostane na situaci urcity nadhled a bude se chtit "vratit" udelat poradek..
Ja jsem za "poradek" IHNED..
Pokud je maly z Lasky nemel by to byt problem, ale pokud se jedna o "nechtene tehotenstvi"...at uz je baze - znasilneni ci jinak bolavy vztah a otehotneni"..nema to lehke..a chce zapomenout a "pohrbit" obe zklamani najednou..
maggie musi dojit SAMA k nazoru, kdy bude chtit a prat si vedet ne pro sebe, ale pro sveho maleho - jmeno otce...Ale cas bezi..ted je ten spravny cas, protoze "spravny" cas neni nikdy..ale ted je jeste "zavcas"..a preboli...preboli s jistotou a pravdou...utvori si pohled - jasny pohled na svet...at uz zustane sama na dva roky ci na deset let...bude to rpop ni "o problem mene" 😉

irriss
16. dec 2011

@sisaha
to neni tak jednoduche, protoze dite je podle zakonu "temer automaticky" manzela... 😉
aspon v te prvni fazi...nikdo se na nic nikoho nepta - jedna se az potom ☹

sisaha
16. dec 2011

@irriss no ja chapem, ze to take jednoduche nebude, ale chcela by som vidiet tvar sudcu, alebo sudkyne, ked zena pred muzom prehlasi, ze dieta, ktore ma takmer 3 roky nie je manzelovo.. 😉

irriss
16. dec 2011

@sisaha
no tvarila by se zrejme blbe uz na celou situaci, bohuzel "predsudky" na takovych mistech jsou a budou...
Myslim si, ze soudkyne by nebyla solidarni s zenou, ktera ma takovy problem a neco podobneho prohlasi..
Vim, ze Soudy se netvari na situaci do oci..., ale na papiry, dolozenou dokumentaci.. ☹
To nelze jen tak prohlasit "Neni jeho"... 😉 ..naopak v takovem pripade si vyzada testy.. 🙂

sisaha
16. dec 2011

@irriss no ja si aj tak myslim, ze ak sa nepotvrdi, ze je otcom, tak naklady bude znasat matka, lebo ho na zaciatku za otca oznacila a nechala zapisat do RL.. a ked sa potvrdi, tak tiez matka

irriss
16. dec 2011

@sisaha
😉
neoznacila, jde o automaticky administrativni tah... 😉
I kdyz ma manzelka dite s jinym muzem v prubehu manzelstvi, je dite napsano otci - manzelovi, se kterym v tom obdobi byla jako manzelka...jen kdyby byly v tzv. separacnim obdobi ci rozvodovem- Soud by prihledl k jine situaci 😉
Mluvim, jak je to tady - resila to kamaradka tady (Italie) 😒

martinkatinka
16. dec 2011

Ale ak chce výživné od neho a prehlási, že nie je jeho a testy tak aj výjdu, tak predsa on to výživné platiť nemusí, či áno?

sisaha
16. dec 2011

@irriss aha ano, oni su manzelia.. 😉

martinkatinka
16. dec 2011

@irriss ak sa dieťa narodí do jedného roka od rozvodu, považuje sa stále za dieťa toho exmanžela.

irriss
16. dec 2011

@martinkatinka
nemusi...ale tusim, ze se jedna jen o zpetne vyzivne ke dni "zadosti o provereni otcovstvi"...pokud se zaplati vyzivne "omylem - z jakychkoliv duvodu" je to nenavratitelna castka...bere se jako "darek".. 😉

irriss
16. dec 2011

@martinkatinka
Neznam presne data, proto jsem je nechtela uvadet..ale tusim, ze je to tak 😉 😉 😉

martinkatinka
16. dec 2011

@irriss no tak potom nechápem jej konanie 😉 ak sa dokáže že nie je otcom a ona to bude tvrdiť, tak aj tak nič nedosiahne...a ako som pochopila o určenie otcovstva jej tiež nejde

martinkatinka
16. dec 2011

@irriss - je to tak, viem to, pretože kolegyňa mala nasledujúci problém, tak všetko okolo zisťovala.. nežili spolu a rozviedli ich neskor, ale to už čakala bábo s priateľom

irriss
16. dec 2011

@martinkatinka
a postupovala az nasledne " v boji o prejmenovani ditete", ze?

martinkatinka
16. dec 2011

@irriss - ona bola na matrike po papier, kde prehlásili, že dieťa je priateľovo, bola už rozvedená v čase, keď sa malo narodiť a tak stačilo toto prehlásenie. To potom odovzdali pri narodení v nemocke a oni posielali údaje na matrike už z toho papiera.

irriss
16. dec 2011

@martinkatinka
aha..ale to meli stesti, protoze se krizil porod s rozvodem...kdezto maggie mela miminko jeste jako vdana a mozna ani neprobihal rozvod 😉
p.s. ale toto jsou bohuzel jen nase dedukce a dohady..autorka tu neni, je zbytecne se zamyslet nad tim, jak to je...je zbytecne delat zavery..😉

maznacik007
16. dec 2011

pokial sa narodi dieta a zena je vydata alebo neuplynulo a pozor od pravoplatnosti rozvodu viac ako 300 dni tak je automaticky ako otec pisany manzel ci ex manzel tam neni o tom pochyb ...

je mozne poziadat o zapretie otcovstva tak ako poziadal tvoj exmanzel a ty sa budes musiet k tomu vyjadrit ak povies ze si si ista ze nie je otcom tak budes musiet oznacit ineho potencionalneho otca /lebo pravo dietata na otca a jeho starostlivost financnu atd.. je nadradene a jeho zaujem je prioritny/

nemuseli by ste podstupit DNA testy v pripade ze by na sude ten druhy potvrdil ze je otcom dietata...

v takomto pripade ak si nebudes ista sud nariadi DNA a to aj tomu koho urcis za dalsieho potencionalneho otca ... a platit za to bude preddavok tvoj exmanzel.. on o to poziadal a dodatocne sa to bude riesit podla vysledku... ak to nebude ani jeden z nich platis ty ...

no ja by som sa skusila porozpravat s tym druhym potencionalny a dala urobit dietatu taky domaci test ... s jednym z nich a tym vylucila alebo potvrdila toho druheho... vyjde ta to lacnejsie lebo ak to bude len v tej rovine ze ten druhy potencionalny otec sa nebude chciet tomu podrobit a vyluci sa tvoj ex tak to platis ty

martinkatinka
16. dec 2011

@irriss - samozrejme, ona sa rozviedla a potom prišla na to, že čaká s priateľom dieťa, ona si bola istá, že je jeho a tak jednoducho stačilo toto prehlásenie a v tom čase porodu bola už rozvedená...
Ja som len dedukovala, že jej ide o peniažky, tak ak dobre chápem, ak sa preukáže že nie je otec, tak ich zaplatiť nemusí

maggie59
autor
16. dec 2011

O takéto vaše odsudzvanie sa tu nikto neprosil, žiadala som o radu v inej veci.

maggie59
autor
16. dec 2011

a dedukujete si tu sprostosti vytrhnute z kontextu aj ked neviete o co tam islo..

katy1979
16. dec 2011

@maggie59 je to tak ako pise maznacik a ked budu nariadene DNA testy tak ich hradi ten porazeny. Ak nebude jeho tak to hradis cele ty. Ale ak sa s nim da dohodnut tak spravte domaci anonymny test. vyjde to lacnejsie a budete si obidvaja na istom a podla toho aj tvoj ex bude konat. a v pripade vyzivneho sa to bude potom riesit s potencionalnym oteckom.

sisaha
16. dec 2011

@maggie59 nemam na teba slov. Najskor ziadas o radu, ani prosim, ani dakujem. Veci neozrejmis, aby sme si teda nemuseli dedukovat. Nakoniec to nazves sprostostami. Nabuduce nezakladaj temu, ked neznesies rozne nazory. Btw. nikto ta tu neodsudzuje, akurat sa clovek pozastavi nad niektorymi vecami. 😒