Lenivý chlap

yokralovnayo
7. júl 2012

Milé žienky, mamičky !
Plánujeme druhé dieťatko, chceme sa začať snažiť od augusta. Ale moj mm je tak neskutočne lenivý !!!!!! čo nepoviem 100 krát, to nespraví. A samozrejmeto ofrfle. Teraz vstal napr po nočnej a namiesto toho aby išiel obedovať so mou a dcérkou, si sadol na trištvrte hodinu na internet. hovorím mu nech aspon obuje malú, aby nebehala bosá. a on je ako hluchý ! mna to už neskutočne vytáča tá jeho lenivosť. druhé dieťatko si prajeme obaja veľmi !! ALe neviem či sa do toho púšťať s niekým, kto sa nevie pomaly postarať ani o seba. navarím, predložím mu na stol a namiesto toho aby poďakoval, ešte frfle že musel odísť od počítača. je to normálne?? to sú všetci chlapi taký?? u nich v rodine to je tak, že ženy skáču a chlapi sedia 😠 😠 😠 ale ja končím! idem skladať sušiak práve, má tam veeeelmi vela ponožiek.. a ja mu ich mám párovať a skladať veci do skrine? haa kašlem na ňho... hodím mu to všetko na kopu a nech sa stará!
takže neviem, či nepočkáme s druhým dieťatkom, kým sa mm nenaučí starať aspoň o seba!!
nechcem byť zlá alebo nespravodlivá, ale jasné že aj pomáha... ale nikdy sám od seba. 😠 😠

yokralovnayo
autor
8. júl 2012

@miruss_013
@janinah s oslavou mi jasné pomaha mm 😝 ale den prd oslavou bude cely den v robote az do 22h !! takže si to budem asi postupne robit sama 😒 + tortu poschodovú pre malú chcem piecť.. neviem ako to zvládnem všetko.. ale ešte to tak neriešim.. je to za pár týždnov...
kočky čo som vám písala že mm mal mat 3 dni volna a 2 dni z toho ide do roboty a dnes mi oznamil že ten tretí den chce ist niekde s chlapmi - hned ako sa vratim od kadernicky, chlastat nikde na chatu ale ze vecer sa vrati.. co by ste na to povedali?
ako nech si ide, ale stale stale stale je prec! v robote.. tak teraz som mu poslala 4 sms - mám zadarmo 😅 a som mu to pekne slušne vysvetlila... fakt si nepamatam pomaly den, kedy bol cely doma... 🙄
on tiez asi nechape ze som sa taka mlada za nim sem prestahovala, nikoho tu nepoznala... stale doma beham.. a on takto... ☹

kika1111
8. júl 2012

@yokralovnayo no musím povedať, že môj dnes vstal, urobil kávu, popestoval malého zatiaľ čo ja som sa sprchovala, potom povysával, umyl podlahu, vyniesol smeti, utrel prach, umyl riad... a takto to je bežne... a je normálne že dá prať, povešia prádlo, a teraz ked máme malého tak aj ožehlí... jediné do čoho sa nepúšťa je varenie...ale fakt robí všetko aj bez toho aby som mu to hovorila.. 😕

kika1111
8. júl 2012

@yokralovnayo a to som zabudla, že ma v piatok poslal do mesta (on bol doma s malým) - nech idem ku kaderníčke, kúpiť si niečo na seba, malému, poflákať sa po meste...nakoľko som 6 týždňov nikde nebola len v nemocniciach a doma... tak si hovorím, ked toto tu čítam, že mám šťastie...

monuska342
8. júl 2012

@kika1111 aj moj takto makal ked sa narodil prvy syn teraz uz musim viac prizvukovat 🙂 kolko ste manzelia 🙂

kika1111
8. júl 2012

@monuska342 manželia sme 9 mesiacov, ale aj predtým keď sme spolu ešte ani nechodili a bol u mňa tak mi tu pomáhal.. okná umýval, maloval mi byt.. a to sme sa poznali veľmi krátko - vlastne sme boli len spolužiaci z VS čo si "nadštandardne" pomáhali 😅

simsalabim
8. júl 2012

@yokralovnayo necitala som odpovede, ale jedno ti poviem - ponozky si moj manzel zasadne paruje sam...a aj deti. Ked sa im nechce, maju ich na velkej kope...a rano si hladaju par. Ich vec, mna to netankuje...

monuska342
8. júl 2012

@kika1111 mi sme manzelia 3 roky a do 2 rokov bol moj taky isty ako pises ty...tak davaj pozor aby ti nezlenivel ako bude mali rast 🙂 ale aj moj sa teraz snazi to nemozem povedat ze nie 🙂

yokralovnayo
autor
8. júl 2012

kočky práve sa ozvala svokra ohladne tej oslavy... že neprídu, lebo idú na dovolenku a potom niečo má... chápem to, musí behať po doktoroch ....takže sa zastavia až v septembri... 😵 😵
do vtedy sa ešte určite uvidíme.. nechcem byť mrcha ale potešilo ma to... 😀

simoro1510
8. júl 2012

@aaddeelliinnaa juuuj....taká som rada, že nie som sama, čo mám takého úžasného mužíka doma...si to tu čítam a pozerám, že fu...koľko "divných" chlapov to existuje....netvrdím...aj môj prvý bol "taký divný"...no môj druhý manžel je proste neskutočný.....hotový poklad....takže dievčatá...úprimná sústrasť...doživotné trápenie....držte sa...nič iné sa nedá napísať... 😅 😅 😅

barborkam
8. júl 2012

Ahojte, tiez musim zareagovat na tuto temu. Moj manzel pracuje od rana do vecera a mnoho krat malu nevidi aj par dni. Ked pride domov, ma o vsetko postarane, dieta spokojne, syte, ciste, domacnost fungujuca, vzdy navarene. Obaja mame velmi narocne zamestnanie, ak sa to da tak povedat, a tiez som na konci dna unavena ako zbity pes. No ale moja poita tohto celeho je, ze on je ten zivitel rodiny, stara sa o to aby sme sa mali dobre, aby nam nic nechybalo a preto od neho nevyzadujem, aby mi pomahal v domacnosti. Ked sa ponukne sam a pomoze mi, beriem to ako bonus. Cez vikendy si vynahradime vsetko, co sme cez tyzden zameskali. Druhe dieta planujeme, ale uz teraz som pripravena na to, ze to budem musiet zvladnut sama...Leniveho muza nemam, pretoze nas zivi a stara sa o rodinu po financnej stranke. Paradoxom vsak je, ze poznam vela muzov, co maju lenive zeny 😉

montinka
8. júl 2012

Tak nas ocino je doma sice malo lebo beha na kamione,ale ked pride tak veru robi vsetko on a nie preto zeby som mu kazala. A kolkokrat ked mu chcem pomoct povie: vsak oddychuj ty budes robit ked tu nebudem.🙂 takze aj ja mam doma zlaticko,co porobi vsetko okrem varenia,podobne ako kika1111. ale myslim ze ho tazko preucis ked je tak nauceny uz z domu. robi len to co videl doma....

gemini2
16. júl 2012

necitala som celu diskusiu ale moj chlap bol extrem- v kupelni sa prezliekol a spinave veci zhadzal na zem do kuta. a pod umyvadlom je kos s bieliznou..... 😠 😠 😠 len pre zaujimavost ma 45rokov. (ja mam 30). ale uz je z mojho zivota prec

mima4
16. júl 2012

caute baby,

ja si myslim, ze velky problem je aj v nas samotnych zien, pretoze my zeny umoznujeme muzom, aby sa mali ako prasce v zite a my sme boli ich sluzkami. Tiez som si volakedy myslela, ze muzi si nas pekne vycvicili ale zivost a komunikacia s mnohymi zenami ma presviedca o tom, ze my zeny same na seba tlacime, aby sme tymi sluzkami boli. Napr. este stale pouzivame vyraz, ze muz pomoze v domacnosti. Ako pomoze??? Komu pomoze? Ved ta domacnost je spolocna, teda moja a jeho. To je, ako kebyze ste na private s nejakou kamoskou a po nej riadite, umyvate riad a sme happy, ked pomoze svoj vlastny bordel odpratat, urobit po sebe poriadky. Muz nema co pomahat, muz sa ma spolupodielat na domacnosti, tak ako sa zena spolupodiela na financovani spolocneho zivota.
Moj nazor je taky, ze ja by som nechcela mat dieta s dietatom, rozumej neschopnym muzom. Muz je rovnoceny zene a je schopny robit vsetko v domacnosti, aj zehlit, aj varit, aj neviem co este... to ze to kopec chlapov nerobi, je len ich lenivost. Zoberte si kolke zeny pridu z prace vycerpane a idu varit, prat.... a tak mile damy, nezotrocujme sa dobrovolne.

Moj manzel sa super spolupodiela na nasej domacnosti. Aj navari, napr. knedle ci parene buchty su jeho specialitou. Aj bezne upratuje a zehli len on 😎 Proste mame to podelene a uz pred vstupom do manzelstva mu bolo jasne, ze budeme mat spolocnu domacnost, spolocnu starostlivost o nu.... nie ze ja mam domacnost... a plus este jedno dieta, teda neho.

yokralovnayo
autor
16. júl 2012

@mima4 napísala si to super 😉 ja som s tým už prestala, neskáčem okolo neho ! 😝 dnes poupratoval byt, umyl zem !! 😵 ja kúpelku a wc.. zajtra budeme mať návštevu, príde moja mamka... ale ohlásila sa až teraz na večer.. ona býva na SVK... navarenú mám len polievku, maso sme dnes dojedli... takže skočíme na obed do reštiky... 😉 nebudem sa naháňať celé doobedie, chceme ísť s malou von...
mm mi konečne začal pomáhať baby 😵 😵 😵

yokralovnayo
autor
16. júl 2012

@mima4 a ozáááj zabudla som napísať, teraz ako išiel mm na nočnú, som mu povedala že ďakujem že umyl podlahu, a že pomohol tomuto BYTU aby bol krásnejší 😀 😀 už som sa chytala mu povedať že pomohol MNE... ale včeas som sa zarazila.... ale poobede ma dojalo ked mi povedal že : Ved už som TI naložil umývačku!!! ja pozerám na ňho, že mne ???? a potom chlapec pochopil 😀

mima4
17. júl 2012

@yokralovnayo Velmi dobre ides na to, drzim ti palce. Chce to len vela tej muzskej pedagogikz 😉 a sile odolavat tlaku okolia a spolocnosti.

miskakyska
17. júl 2012

@mima4
@yokralovnayo čaute kočeny...v oktobri bude 15rokov,čo sme s mm svoji a veru poslúcha doteraz...keď treba navarí,uprace,ožehlí,sem tam aj čosi upečie,deťom sa venuje,to písať hádam nemusím...bývajú aj búrky,samozrejme..ale kde nebývaju? ..tie tiež treba,lebo by bola nuda :o))

vicky17
18. júl 2012

akokeby som citala o tom mojom .. co mu nepoviem 3krat to nespravi a to ho prosim fakt o malickosti. jeho robota doma je len to, ze malej spravi mlieko po kupani, naplni a vyleje mi vanicku a to je akurat tak vsetko ... malu prebalil 1krat, kupat ju nekupal vobec a kedy ju naposledy nakrmil si ani nepametam. pride domov z roboty, vidi len svoje aktivity, s malou sa chvilu pohra. a nemam vecsieho jedu, ked sa s nou ide o 21,30 hrat. pekne chodila spat o 20-20,30 a teraz je aj do 23tej hore. a ked mu poviem, ze uz nevladzem, tak to jak keby som do vzduchu hovorila.

ewka1980
23. júl 2012

@vicky17 ☹ ani ja už nevldázem...mám všetkého plné zuby 😖 ☹ ☹

mima4
23. júl 2012

@vicky17 ked pride z prace, a spyta sa na veceru...povedz mu "a nepovedal si ze mam ju spravit" 😉 Raz som pocula to v suvislosti rodocov takych 4 pubertalnych deti... ktore svoje povinnosti odbili asi tym "ale ved si nehovoril ze to treba spravit...". Tak rodicia isli rovnakou cestou... deti prisli domov hladne...chladnicka prazdna...a ked sa pytali rodicov, ze preco nie je vecera, rodicia na to "ale nevraveli ste ze mame ist na nakup a navarit" 😀 😀

trish31
24. júl 2012

@yokralovnayo a na co mu varis?Zehlis?Peries?Ja by som domacnost na tyzden odstavila na minimum,varila len pre seba a dieta.Podla mna by tvojmu manzelovi velmi rychlo spadol hrebienok.

yokralovnayo
autor
24. júl 2012

@trish31 už som spomínala, že to máme vyriešné 😉
mm konečne pomáha, teraz ideme prerábať byt ... takže sa bude realizovať 😀

ada4326
11. sep 2012

@rora no tuším rozprávaš o mojom priateľovi. Máme syna a dúfam, že ho vychovám k samostatnosti a úcte k ženám. Môj priateľ totiž nepozná slovo žena ale sliepka, teľa a podobne to ho doma učili.

hori
11. sep 2012

necitala som vsetko ale k tomu parovaniu ponoziek... moj manzel je prakticky clovek - aby si nemusel parovat ponozky, kupil si 20 rovnakych (10 parov)... a svoju lenivost zakryva vyrokom, ze ked sa mu prederavi jedna, staci vyhodit tu jednu a nemusi cely par... 😎 😀 no a kazde rano si z kopy nejake lubovolne dve ponozky vyberie... 🙂

lji
11. sep 2012

@hori to nie je lenivosť, to je úžasná praktickosť 😀 😀 😀

katrinka8
11. sep 2012

@hori - tak to asi zavediem aj pre seba a pre malu 😀 To je skvely napad 😀 Uz som inak nad tym premyslala - najma pri silonkovych ponozkach, kde ma neskutocne vytaca, ze sa tazko paruju. Dajte si to patentovat 😀
Inak ani ja nesuhlasim s nazorom, ze ked muz zaraba, nemusi sa starat o spolocnu domacnost. To ako keby byval sam a zarabal, tiez by cakal, kto mu obhospodari domacnost?
Nemam pocit, ze ked som na materskej / rodicovskej "dovolenke", ze som tam preto, aby som sa starala specialne o domacnost. Proste som doma kvoli nasmu planovanemu a chcenemu dietatu. Preto, ze som jeho mama / rodic. Jasne, ze udrzujeme prevadzkovy poriadok a varim, ale preto, ze musime jest my doma 😀 Ale aby som v case, ktory mozem venovat dcerke, vysavala, utierala prach alebo robila velke upratovanie... toto som nezmenila od cias "pred materstvom" - tiez predsa v case obednej prestavky v praci som nebezala domov vyvesit pradlo alebo umyvat dlazky. Ja nie som doma len tak, ze sa tu vyvalujem, pracujem - momentalne je mojou najdolezitejsou pracou starostlivost o nase dietko 🙂 Jasne, ze obcas nahodim pracku a vyvesime s dcerkou pradlo, ale inak sa o ostatne prace v domacnosti s manzelom delime v case, ked sme obaja doma.

luciavan
11. sep 2012

@yokralovnayo wow akoby si opisovala našu domácnosť, len ten môj má fakt veľa pracovných povinností. U nás je to svokrou, proste si okolo troch synov odskákala svoje a teraz si všetci traja myslia, že to tak má fungovať. Nuž bude to nadlho. MM sa občas niečoho chytí, ale to mi potom pekne dopodrobna opíše čo všetko stihol a porobil a ja len krútim hlavou, že to mal mať za 5 minút a aj to nie je poriadne urobené. Ale s malým sa teda vie vyhrať, to ma hladí pri duši 😎

janina9410
12. nov 2012

@yokralovnayo moj chlap je taky isty len sa stazuje ako chodi do roboty ako sa nabeha ze ked pride domov si chce oddychnut..ale on dojde z roboty a to je vsetko..ani s malou sa mu nechce hrat...a navyse je strasny bordelar...a mne len vycita ze moja priorita je len poriadok keby som bola taka sikovna do postele ako do upratovania :D ale to ze to robim aj kvoli nemu lebo je alergik na prach to mu je jedno :D..minule som mu spravila ze som mu pohadzala nesparovane ponozky do skrine nech hlada....ja som tiez z mojho zufala a neviem ako nan..ktovie cia je to vyzitka ze je taky..moja ne lebo ja mu idem prikladom ale nejak sa nechyta 🙂

janina9410
12. nov 2012

@ada4326 to je strasneeee

mima4
12. nov 2012

@janina9410 to je vyzitka jeho matky... ☹