Má právo mi manžel nadávať škaredými slovami?

marisska
20. apr 2011

Poradte....Má právo mi partner vynadať, ked som vyvolala hádku? Vynadal vám už niekedy manžel či priatel že pi..a prij...na ??? Viete si asi domyslieť, čo tie slovička znamenaju.... že vraj lebo som vyvolala hádku....a nestalo sa to prvýkrat.... ospravedlňuje ho vobec niečo? má právo mi takto nadávať?

elise
20. apr 2011

@marisska právo nie, treba to s partnerom prediskutovať, hádať sa konštruktívne. aj my sa občas pohádame je to normálne patrí to k životu a k partnerstvu sa manželstvu tým sa vlastne učíš spolu snim žiť🙂

petaboo
21. apr 2011

@marisska Ahoj, neviem o čom ste sa hádali ale sú to prisilné slová, je to zložitá a citlivá vec ale poviem Ti jedno mne priateľ nikdy takto škaredo nevynadal a viem že nikdy nevinadá, myslím že je to už veľmi hrubé "prekročenie" všetkého a nezabudni na jednu vec, že ked to raz už spravil môže sa to s veľkou pravdepodobnosťou zopakovať.
Posledná rada na záver, bež od neho preč 😔

marisska
autor
21. apr 2011

@petaboo
vieš ked ono je to celé komplikované, nestalo sa to prvýkrat, vela krát som si od neho už vypočula nadávky, a vraj to je vždy moja chyba, lebo vyvolávam hádky, tak preto sa aj pýtam, či si to zaslužim, ked ich teda vraj vyvolávam, čo si nemyslím, Jemu sa jednoducho niečo nepáči, čo som urobila, vybuchne a ohen je na streche, a nemožem ani nič povedat na svoju obranu, pretože jeho to ešte viac vytočí a kričí a že vraj len rýpem a načo to stále riešim, jeho moje blbosti nezaujímaju atd. To je na dlhé rozprávanie...

viera27
21. apr 2011

@marisska vulgarizmy na partnera, fyzicke nasilie, slovne utoky na partnerovu rodinu a oddelene kasy su u nas "zakazane". To su pre mna osobne veci, ktore by som neprekusla, to uz lepsie by som pochopila jednorazovu neveru napriklad. Toto som tvrdo deklarovala este pred svatbou a nemal s tym moj mm ani najmensi problem.
Vztah je aj o ucte (aspon nas) a hoci nadavame vela ked nas nieco nastve, v zivote by som si nedovolila povedat svojmu partnerovi vulgarne. Na to si ho prilis vazim.
A pravo ma take, ake mu ho das ty.

petaboo
21. apr 2011

@marisska Prepáš za úprimnosť ale nexáš si skákať po hlave XYBA !!! Už je asi aj neskoro bo si mu to dovolila 1x a teraz si už na to zvykol 😠 Budem sa opakovať ale človek by mal byť štastný a toto by si partner nemal dovoľovať, napadá ma len jedno slovo -rozxod-. Dvaja sa majú milovať anie oplzle si nadávať.

aliona
21. apr 2011

@marisska Ahoj, viem o čom hovoríš... My si s manželom rozumieme, až kým nepríde k väčšej hádke, tiež si nekladie servítku pred ústa a už ma takto pár krát počastoval výrazom pi... je .... ale ja sa urážať nenechám a aj napriek tomu, že som proti tomu, aby sme sa takto osočovali som mu vynadala do k..., už som to nevydržala 😢 Je mi z toho nanič ... ja pri hádke nepotrebujem používať podobné vulgarizmy, dá sa to aj ináč v rámci slušnosti ...
Naposledy som mu jasne povedala, že si neželám , aby sa takto so mnou bavil a urážal ma!
Taktiež môžem za každú hádku iba ja, vždy to tak tvrdí, stačí mu len protirečiť,alebo spomunúť tému ktorá mu nie je po vôli,alebo mu niečo povedať v zmysle: "uprac si veci, obleč deti,... úplne normálne a bežné veci, ktoré robia všetci, no on vyletí na mňa, že ho len buzerujem.Ale všetko nie je buzerácia, ja nie som predsa otrok 😠 aj on by mal priložiť ruku k dielu, no nie?

marisska
autor
21. apr 2011

@aliona
lenže u nás to je väčšinou za uplnu blbosť, on sa proste rozčuli totálne a čokolvek poviem, ho rozčuli ešte viac. som pre neho neschopná, nerozumna, atd...
my proste riešime pri hádkach uplne blbosti... ked niečo nie je podla jeho predstáv, tak je zle...

sonoio
21. apr 2011

😖 fiha,napis aspon jeden vazny dovod,preco si s takym zakomplexovanym exotom,inac si fakt budem mysliet,ze mas nejaky problem.vazis si snad sama seba,alebo si snad masochistka? 😠

aliona
22. apr 2011

@marisska Tak potom si ťa vôbec ale vôbec neváži, možno sa to počúva zle, ale z toho čo vravíš mám pocit akoby ťa nemohol ani vystáť a ešte ťa uráža, aká si neschopná.... to je silné kafééé.Možno mu to tak vyhovuje a nechce sa rozísť, asi má potrebu si stále niečo dokazovať, držať nadvládu,psychicky ťa ničiť.A je si sebou aj tebou taký istý, pán "dokonalý", že ho neopustíš... Ale v takomto vzťahu sa nedá žiť a prižmurovať oči donekonečna, on sa nezmení, musíš sa s tým zmieriť a buď budeš trpieť, alebo ho pošleš kade ľahšie.Keď ešte nie ste zobraní a niet tam detí, tak by som určite neváhala.Ten vzťah ti očividne veľa nedáva, tak prečo v ňom zotrvávať? Ak je to iba zo zvyku, alebo sa bojíš samoty, tak to je dosť málo.Ja viem, ľahko sa to hovorí, no každý je strojcom svojho šťastia a ak chceš byť šťastná, musíš si povedať NIE ,DOSŤ!

marisska
autor
22. apr 2011

@sonoio
prečo? pretože na druhej strane vie byť super, je vtipný, blázni sa so mnou, a viem že ma má rad. Aj ked sa tak niekedy nespráva. On sa vie vždy po hádke ospravedlniť, že sa tak choval, ale ja na to nezabudam... už ma niekolkokrat poslal do pi... za uplne hluposti, vraj ja stále všetko vyvolávam. je to už niekolkoročný vztah, pride mi luto všetko len tak zahodiť... už sme sa o tom aj niekolkokrat rozpravali, no asi nepomohlo. Hej istu dobu je dobre a potom raz vybuchne...
má vela pozitivnych stránok, čo mi na nom vyhovuju, ale má aj tie zlé stránky.

marisska
autor
22. apr 2011

@aliona
áno to máš asi pravdu, neváži si ma, nerešpektuje... často krat, ked mu chcem aj v niečom poradit ma nepočuva, a potom ked mu to iste povie niekto iný, tak ano super má pravdu. Alebo ked od neho vyžadujem uplne blbosti, napr. aby mi po ceste z mesta kupil mlieko v obchode, on nemože, lebo sa ponahla... žiadnu maličkost, niekedy ho obťažuje, ked ho slušne poprosim, aby smeti vyniesol...alebo aby mi pripravil napr. ranajky, tak to nikdy, nevie si niekedy priniest ani pohár vody. som tu ako služka...

marisska
autor
22. apr 2011

normálne by som bola najradšej keby niekto niekedy videl naše hádky, ako to celé prebieha, lebo ja si už fakt myslím, že za všetko možem ja...

sonoio
22. apr 2011

hm..ale predsa niekto,kto ta lubi,ta nebude posielat do P..nadavat ti,nerespektovat ta..ci? ved je xy sposobov,ako vyjadrit nesuhlas,a nemusi to byt rave takyto "romanticky", ktory vyjadruje snad vsetko,len nie lasku 😎 ale ak si ty spokojna, tesim sa s tebou,len nechapem,co tu riesis,co cakas..co chces pocut. aj keby si ho neviem ako nahnevala,mal by snat zvazovat spravanie..ak ta,ovsem,skutocne lubi..

marisska
autor
22. apr 2011

@sonoio
ja neviem, čo čakám aku odpoved, chcela som vediet názory iných ludi na to či si nadávaju vo vzťahu, pri hádkach. ja si tiež osobne myslím, že konflikty sa daju riešit aj bez uražok. Ked sa to tak vezme, tak ja viem, čo je spravna odpoved: nemal by sa tak chovať, ked ma má rad...

drievko6
22. apr 2011

@marisska chapem ako sa citis lebo podobne to mam aj ja. Tiez som si uz povedala x krat povedala dost! No zial to nie je len take jednoduche. Mame spolu dieta. A viem,ze sa to nezmeni.........bohuzial.

marisska
autor
23. apr 2011

@drievko6
asi tak, že to nie je také jednoduché...

marisska
autor
23. apr 2011

@ikke
díky za témy. zaujímavé...

drievko6
23. apr 2011

@marisska presne ked som to tu vcera citala som bola v "hadke".... Mrzi ma to,ze vzdy som JA ta co ma najvacsiu vinu. Samozrejme JA vyvolavam hadku lebo mi vseeeeeeeeeeetko vadi. POdstata je ale ta,ze keby aspon z casti POCUVAL to co mu opakujem tak sa vobec nehadame. No a este smutnejsie na tom je to,ze ako MATKA jeho dietata som pocastovana tymi nadavkami ako si spominala. XY krat som mu povedala,ze toto je prejav LASKY,UCTY???? vraj si to zasluzim.... no smutne,pretoze ja venujem 24h jeho dietatu (samozrejme aj mojmu) co on NEMA kedy a pritom je nezamestnany ale ma hobby ktore je prednejsie. Takze preto ja som ten zly clovek ktory si to zasluzi ak si poviem co sa mi nepaci.
Neviem ako tebe,ale mne pomoze ked sa aspon tu mozem "vystazovat" pretoze inac som uz asi niekde na praskoch. A seknut s tym? Mozno sa to zlepsi alebo naozaj nebude ine riesenie. Ja mam z toho dvojnasobne zly pocit,pretoze je to druhy vztah a premyslam,PRECO???

marisska
autor
23. apr 2011

@drievko6
presne, aj ja som vždy tá, čo všetko vyvoláva, ale ked viem, že mám v niečom pravdu, tak si to chcem presadiť... ale nie, on ma ani nepustí k slovu, aby som mu to vysvetlila. Kričí a potom začnem ja, a potom som počastovaná nadávkami. A že vraj si možem za to sama, vraj som bola protivná. Avšak na druhej strane sa mi dokáže vždy ospravedlniť, pretože mu asi vždy dojde, že ako sa správal, ale to čo povedal, aj tak ostáva v mojom srdiečku. A vždy ked si na spomeniem, tak mi je z toho veľmi smutno. My ešte deti nemáme, ani nie sme zobratí.
A možem sa ťa spýtať za čo sa väčšinou hádate?

drievko6
23. apr 2011

@marisska Tak moj sa mi ospravedlnil asi iba 2x. Ako keby sa mu malo nieco stat ak sa ma ospravedlnit. To som mu tiez uz vytkla.Moj skor pride po nejakom case a obijme. OK beriem aj to....ako ospravedlnenie..lenze nepride mi to,ze je to uprimne,proste na druhy den mi povie,ze som pridrbana. Viem ako to boli....pretoze ak nieco naozaj lutujes tak sa z daleka tomu budes vyhybat a nie opat to iste. Takze my to mame stale do kolecka a ked mu to poviem cim si to zasluzim? tak pre neho je to zo srandy. No ja taku srandu nepoznam a ani nechcem. Pretoze normalny clovek ked niekoho miluje tak ho to ani vo sne nenapadne povedat a nie este na margo toho zartovat. A na com sa hadame? Vacsinou je to o traveni jeho volneho casu. Ze si stale nieco najde aby bol niekde. A nikam nevezme maleho ten ma 2roky. ( inak jeho prevelikanska tuzba po dietati) Takze sklamanie na 99% z mojej strany. Doma mi nepomaha.....to si uz tiez musim vydupat. Ty pokial nemas dieta tak upaluj od takeho cloveka cim skor. Ak ti teraz takto nadava tak pochybujem,ze casom prestane. U nas to tiez na zaciatku nebolo az take ako je to casom. A zial netusim preco... ☹ Vraj ho dusim. Ked sa ale o tom rozpravam so znamymi tak ma skor obdivuju,ze dokazem s nim zit. Myslim si,ze ja mu odpustam az dost a aj tolerujem. (je abstinujuci alkoholik) a uz len preto,ze ma chorobu aku ma som s nim isla do vztahu a porodila mu syna po ktorom tak tuzil. Takejto vdaky som sa dockala. Inac o nejakej pozornosti z jeho strany nehrozi. Kvety si rovno kupim sama. A darcek na narodky tak to sa ma "zo slusnosti" opyta. Vravim,som sklamana a ty utekaj. Pokial nie su deti tak cim skor. Ja som si myslela,ze som nasla muza ktory bude mat pre mna pochopenie kedze som odisla z predchadzajuceho vztahu kde boli deti. No mylila som sa.

staronova
23. apr 2011

áno to máš asi pravdu, neváži si ma, nerešpektuje... často krat, ked mu chcem aj v niečom poradit ma nepočuva, a potom ked mu to iste povie niekto iný, tak ano super má pravdu. Alebo ked od neho vyžadujem uplne blbosti, napr. aby mi po ceste z mesta kupil mlieko v obchode, on nemože, lebo sa ponahla... žiadnu maličkost, niekedy ho obťažuje, ked ho slušne poprosim, aby smeti vyniesol...alebo aby mi pripravil napr. ranajky, tak to nikdy, nevie si niekedy priniest ani pohár vody. som tu ako služka...
Tak to má naozaj veľa pozitívneho!!!!!!! Život moja, nie je o bláznení.Čudujem sa vám dievčatá,napriek toľkým sklamaným srdciam,že sa stále vrháte do takýchto vzťahov,alebo v nich zotrvávate. Takéto "vzácne" postavy v manželstve "NO COMENT" ☹ ☹

staronova
23. apr 2011

@marisska má ťa vôbec rád? si si tým istá?

petaboo
27. apr 2011

@viera27 moja reč 😉

petaboo
27. apr 2011

@marisska všetko čo píšeš je na 100honov vzdialené môjmu vzťahu a to sme polu už 6 rokov, ja mám svoje ružové predstavy o vzťahu a zatiaľ svojím + partnerovým pričinením a našej láske si v takom vzťahu žijeme, asi som mala v živote štastie a to si budem strážiť pestovať a vážiť 🙂

vroni
27. apr 2011

Ja sa vam, dievcence, cudujem. Vulgarizmy, osocovanie a vsetky ostatne formy nasilia - fyzickeho ci psychickeho - do vztahu nepatria. Ak ich pouzivam ci tolerujem - mam problem. Opytat sa partnera, ci je to prejav lasky, vulgarne mi vynadat nie je otazka recnicka ale pateticka a riadne nezmyselna. Ak uz by som za kazdu cenu chcela s takym chlapom zostat (preco vlastne?), tak by som mu svoju nevolu dala pekne razne a neprijemne najavo (tu neexistuje vseobecny navod, chlapi su rozni, ale moznosti je spusta: vypoviem domaci servis, prestahujem jeho/seba k rodicom/do obyvacky, miniem peniaze, poskriabem auto 😝 , jednoducho budem celkovo prijemna ako vred na zadnici. Krik a vyhrazanie sa by som vynechala. Vacsina chlapov je proti tymto prostriedkom silne imunna.) Ale nebudem trpiaca chudera, na ktoru si muz vyblije svoje slovne zvratky. A aj ten najtupsi muz je zrazu ucenlivy, ak je ohrozene jeho osobne pohodlie. 😠 😠 😠

miss1a
8. máj 2011

@marisska ´:Ahoj samozrejme ze na to nema pravo vobec ale vobec nikto sa takto správať zvlásť ak je to niekto kto by ta mal mat rad a vazit si ta...... žijem presne v tom istom ako ty zda sa mi akoby si hovorila o tom co prezivam ja....
az na to ze mne sa nedostalo ani jedno jedine prepac nikdy.......vzdy to skoncilo slovami zasluzila si si to .......
Mno co ma mrzi najviac je to ze mimo tychto veci je vsetko uplne super pokial ,,ja ,, poslucham.......
akonahle si vyjadrim svoj nazor alebo nesuhlasim alebo staci ze si vypije a nema na to ani dovod tak je to peklo

moj priatel vyrastal v rodine kde nadavky boli zrejme na dennom poriadku otec nemal problem poslat .......kadetade a mama sa len stiahla a potichucky nasla utechu v tom najhorsom co len mohla..... ale to tu nechcem rozoberat.....
Podobne mi vychadza ze z domu si doniesol nazor ze zeny su sliepky za vsetko mozu za vsetkym zlym hladaj zenu
a ze su hlupe a maju hlavne posluchat.... kedykolvek vyjadrim svoj nazor alebo si dovolim snim nesuhlasit tak je ohen nastreche sprska nadavok a hadka je tu ----
Neviem ako dalej nevladzem som na pokraji svojich sil pretoze som sa to snazila riesit rozpravat sa snim skusala som naozaj vsetko ale on si neprizna nic jedina vec ktoru v tej chvili dokaze opakovat je nechaj ma chcem byt sam
daj mi pokoj nikdy sa nechce o tom rozpravat nikdy nechce riesit a pripustit si nieco ze v niecom robi chybu on pretoze velakrat je to neopodstatnene........
Uz som prisla na to ze nic sa nezmeni mozem sa na kusky rozkrajat mozem urobit hocico je to proste v nom a ja som clovek ktory je prilis hrdy na to aby potichucky stale odpustal .......
Jedine co ma snim drzi je hypoteka znie to mozno smiesne ale je to zavazok....
pokial by nebolo tohto uz som niekde uplne inde ..... a preto ti radim utekaj
si mlada pekna a mozes si najst sto lepsich pre svoj zivot ako je niekto kto si ta nevazi a uraza ta

Ja som si teraz po poslednom incidente povedala ze neustupim takze uvidim co sa bude diat ale uz ma to takto nebavi..............................momentalne spolu nekomunikujeme uz 3 dni
hlavu hore

multimex
8. máj 2011

@miss1a V tvojom prípade to vidím tak, že pri tvojom partnerovi si úplné chúďa, tyranizuje ťa, osočuje, nadáva ti, ubližuje ti to všetko bezdôvodne !!! Proste nechápem ako s týmto človekom môžeš vydržať mimo tej spomínanej hypotéky. A hlavne nepochopím ako si si toho človeka vôbec našla a zaľúbila si sa keď aj na prvom rande ti vynadal 🙂 Ako vám to spolu funguje keď hádky sú proste na dennom poriadku. Určite ti nadáva aj na dovolenkách !!!
Myslím si o tom toľko, ty nemáš nárok súdiť človeka podľa toho kde vyrastal a akú mal výchovu... treba si uvedomiť že na hádku treba dvoch, keď jeden človek spraví chybu, ten druhý by to mal pochopiť a obaja by sa mali snažiť ten problém vyriešiť. Lenže keď je tých chýb viac a nazbiera sa toho neúrekom, potom to vyústi do hádky a keď je ten človek bezradný, bohužiaľ použije aj tvrdší slovník... Viem o čom hovorím. Mám partnerku, ktorá je z celkom pohodovej rodinky, jej tatko si taktiež nedáva servítku pred ústa a povie si svoj názor. Veľakrát som bol toho svedkom, dokonca mladú vyhodil z domu lebo tam chodila iba prespávať a stravovať sa bola lenivá nič v tej domácnosti nepomáhala (okrem toho že každú sobotu mala ako to volala rajóny a to akurát umyla zem v kúpeľni a povysávala) všetko ostatné za ňu mamička spravila . Keby som bol otec a mal takú drzú dcéru ktorej mamička všetko priniesla do papuľky, tiež by som ju vypoklonkoval!!! To naštastie mladá už mala hypotéku so mnou a tak sa z nej nestal bezdomovec :( Tak sme si žili v našom "hniezdočku lásky" až kým neprišli vážnejšie problémy a to susedia, mladá začala žiarliť na všetko okolo mňa, začalo jej prekážať že ja si proste rozumiem s každým a nemám nepriateľov. Tak ona mi ich musela spraviť rozhádala ma aj s dlhoročnými kamarátmi ale to je o inom. Odbočil som však od témy. proste všade ma musela kontrolovať či s niekým neflirtujem, dokonca aj z FB-uku som si radšej odstránil konto len aby bol pokoj. Všade musela chodiť so mnou, dokonca keď som si niečo robil na PC kričala z obývačky že sa jej nevenujem a proste som si tu robotu radšej ani nedokončil aby nebolo zle a rozhádaná domácnosť. proste ako cecek a to si ani neviem predstaviť keby som mal kamarátov a chodili sme na pivo, určite by tam so mnou musela ísť lebo môj chvost!!! Teraz proste ľutujem že som si to s ňou nevyskúšal niekde v prenajatom a keby to nefungovalo, šup od seba. Nemôžem povedať mali sme aj pekné chvíle, dokonca toho pekného bolo viac ako dosť. Teraz sa nebavíme spolu už 3-dni a je mi fajn, mám slobodu, nenadáva a nehučí po mne ani keď som za počítačom. Predchádzala tomu opäť tvrdšia výmena názorov, chcel som mať chvíľku pre seba, zavrel som sa do izby a hneval ma hokej keď sme fasli od Rusov, chcel som sa s tým popasovať a prísť na iné myšlienky . Neumožnila mi to a stále sa cítim ako pod jej taktovkou... uvidím ako to všetko dopadne, dávam tomu voľný priebeh.
Tebe radím, nepozeraj na hypotéku , tá sa dá preniesť na hockoho kto si ju rád bude platiť a svojho partnera nadovšetko milovať. Ale porozmýšľaj, či aj ty nerobíš niekde chybu ako tá moja priateľka, nechaj tomu svojmu trocha voľnosti, nechaj ho žiť, muži to potrebujú!!! Uvidíš že láska a pohodové spolunažívanie sa dostaví!!! Pekný deň. Majjko ...

😒

miss1a
8. máj 2011

@multimex no coment ty si to vyrozpravat nevies ...!!!!!!!! lebo chces byt stale sam tak kedyd to mam stebou riesit?

podkovicka
26. máj 2011

Aj ja mam tento problem.Moj manzel vcera fizicky napadol mna, aj mojho 12 rocneho syna z prveho manzelstva.bezdovodne, ozraty.Asipodam ziadost o rozvod, toto nie je to, co som od manzelstva ocakavala.