Má právo mi manžel nadávať škaredými slovami?

marisska
20. apr 2011

Poradte....Má právo mi partner vynadať, ked som vyvolala hádku? Vynadal vám už niekedy manžel či priatel že pi..a prij...na ??? Viete si asi domyslieť, čo tie slovička znamenaju.... že vraj lebo som vyvolala hádku....a nestalo sa to prvýkrat.... ospravedlňuje ho vobec niečo? má právo mi takto nadávať?

podkovicka
26. máj 2011

fyzicky s y, prepacte 😀

kawasaki17
26. máj 2011

musim povedat, ze aj moj manzel je dost nervak, ale nikdy v zivote ani pocas chodenia a ani pocas manzelstva mi nepovedal ani jedno skarede slovo a toboz nie aby na mna zdvihol ruku....
takze podla mojho nazoru, nema na to ziadne pravo, aj ked si hadku vyvolala Ty.

gabriellka
26. máj 2011

@podkovicka toto dovolíš chlapovi 4 dni po svadbe??? na to ti poviem iba jediné. tak ti treba. bohužiaľ si to myslím, zdôvodnenie máš v inom fóre, kde si prispievala. určite vieš kde hľadať, že?

sisaha
26. máj 2011

@gabriellka a tebe o co ide??? preco by jej malo byt treba.., to ze niekto hra divadlo a neskor vyjde najavo ako to bolo neznamena, ze teraz si za vsetko moze sama. Mozno ty by si sa hned nevydavala, ja mozno tiez nie. ale asi ti uniklo, ze je tehotna, mozno sa vzali aj preto. a kde napisala, ze mu dovolila po svadbe ju udriet? to urobil sam, ked sa ozral. Prajem ti, aby sa tebe take nikdy nestalo, ale clovek sa casom meni, tak ver v to, aby sa tvoj partner nezmenil tiez... Ja nikomu nic zle neprajem, ale si ma svojim postojom neprijemne prekvapila... Ona tu hlada pomoc a nie, aby tu take ako si ty este do nej kopali..

gabriellka
26. máj 2011

@sisaha ja viem ľudí aj pochopiť aj podporiť, ale keby si čítala jej príspevky v inom fóre, tak by si možno aj ty zmenila názor. on ju 3 mesiace podvádzal a klamal a ona to vedela, má 3 deti z predchádzajúceho manželstva a napriek tomu sa za neho vydala. tak mi to príde ako vrchol nezodpovednosti sa vydať za chlapa, ktorý ti robí dlhy, má kur*y a že dostala preplesk 4 dni po svadbe ma vôbec neprekvapilo. Okrem toho, na MK chodia aj baby ktoré si svoj príbeh vymyslia a chichi doma za počítačom ako ich ostatní ľutujú. toť vsjo

gabriellka
26. máj 2011

@sisaha a ešte niečo. ona mala v sobotu s ním svadbu a v utorok už písala že by ho najradšej zabila. tak na čo sa za neho vydala? ešte stále si myslíš že si neni sama tomu na vine že vedela že je debo a zobrala si zo manžela? bohužiaľ takéto ženy neľutujem. keď niekto čaká že sa počas manželstva partner zmení tak je to vyslovená naivita. keby boli manželia roky, tak ju podporím a môžeš mi veriť, že by som mala na to iný názor.

sisaha
26. máj 2011

@gabriellka ja viem, ze sú aj také baby čo si vymýšlajú, ale nemozno vsetky hádzať do jedného vreca. ak je to vymyslený príbeh, tak som len rada, že to nie je skutočnosť. Ale určite nebudem niekomu písať, že tak mu treba. Nie každý je totiž taká silná povaha ako si ty, alebo ja, alebo každá iná, ktorá by takého v sekunde vyrazila za dvere. Niektoré potrebujú silnú psychickú podporu, aby sa na také niečo odhodlali a niektoré budú radšej ticho trpieť a znášať aj fyzické násilie. A takých je bohužiaľ veľa. Možno ju malo veľa vecí varovať, možno si myslela, že to v manželstve bude iné....

sisaha
26. máj 2011

@gabriellka nevieme ako dlho s ním žila pred svadbou, ja by som toho mojho tiez niekedy najradsej prizabila za niektoré veci a papier by na tom nič nemenil. Na rozdiel od nej ale viem s kym zijem, aku ma povahu a keby sa pocas chodenia javil tak, ze niektore veci su mi nejasne, tak sa urcite nevydavam. Podstatne je, že ju klamal a zavadzal a teraz dokonca udrel. To vsetko je neakceptovatelna kombinacia..., preto moja rada bola, rychlo od neho prec, kym sa jeho dlhy nebudu tykat aj jej.

sisaha
26. máj 2011

@podkovicka mozno by bolo fajn, keby si tu niektore veci objasnila na co sa baby pytali a tiez co si o tom zatial myslis, resp, ci sa u teba nieco zmenilo.

viala
1. okt 2012

ako citam tuto diskusiu si uvedomujem ze sakra patrim do tohto problemu aj ja:(moj priatel mi poslednu dobu dava pri kazdej prilezitosti najavo ze som neschopna,je to asi dnesna moda takto urazat zenu alebo?podla seba sudim teba?je pravda ze ked sme sa hadali tak sme sa hadali ale ked za posledny mesiac vytiahol na mna tto urazku znlknem a nemam dalej slov,proste ma to rani ale kde som urobila chybu ja?stram sa o domacnost periem mu varim upratujem staram sa o dieta ucin sa s nou ja a dokonca sa staram este aj o jeho psa.nejdem tu hovorit co vsetko som za neho urobila okolo domu.uz kolko krat si pripadam ze ja som chlap:(ale co ved ja som neschopna je mi z neho zle

lujza123
1. okt 2012

@viala mne sa stalo podobne tiez..teda najskor som bola len "blba" potom sprosta krava a skoncilo to pomenovanim jebnuta pica...to slovo som pocuvala kazdy den...a ano bola som jebnuta lebo som to neukoncila hned pri pomenovani blba...nestoji to za to...zit s niekym kto ta depta nadavkami kazdy den

irriss
1. okt 2012

,,,

viala
1. okt 2012

len si stale kladiem otazku ci je to moja chyba alebo si za to mozem sama:(

habibi78
1. okt 2012

@viala nie, nie je to tvoja vina ani si za to nemozes sama... jednoducho niektori ludia sa dokazu pretvarovat a prisposobovat dost dlho, kym na povrch nevyplava ich prirodzene JA...

tordis
19. okt 2012

ahojte, mne manžel pri hádke tiež koľko krát vulgarne nadáva, najhoršie je že aj pred našim synčekom,má 3 rôčky...za všecičko všetko zlé môžem ja a potom padajú všelijaké slová, ja som z toho veľmi unavená a bojím sa, že mi tak raz povie môj synček.

sharmana
19. okt 2012

@multimex sranda, že si si vedel nájsť čas a tu napísať svojej partnerke... to si jej mohol aj osobne povedať, nie? a to jej sleduješ príspevky? trápne...

mamavera
20. okt 2012

určite to nie je tak, že by ste vy mohli za to, že vám partner škaredo oplzlo nadáva. To on nezvláda svoje emócie a nie je schopný diskusie. V každom partnerstve sa občas stane, že si treba niektoré veci vydiskutovať, aby sa vyčistil vzduch. Ale diskusia neznamená urážať partnera, vaši muži nenachádzajú vhodné argumenty a chcú mať pravdu za každú cenu, preto si pomáhajú tým, že vás urážajú a ponižujú. Je to prízemné, ja osobne by som s takým mužom nebola ani náhodou. A je veľká chyba, že sa o všetko staráte vy, samé ste sa degradovali do pozície slúžky a nie partnerky. Je chyba, že ste rázne, ale naozaj veľmi rázne - návrhom na rozvod, odsťahovaním sa po prvej oplzlej nadávke nedali najavo, že to tolerovať nebudete v žiadnom prípade. Žena, ktorá si váži sama seba, nedovolí žiadnemu mužovi, aby ju urážal hnusnými nadávkami. Muž, ktorý má pocit, že za všetko zlé môže žena, nedáva jej priestor mať vlastný názor, ju vlastne psychicky týra. Keď dokáže niekomu, koho má aspoň trochu rád oplzlo nadávať, aj pred deťmi, koľko času ešte zostáva po prvú facku? Že by si to v živote nedovolil? To si mysleli všetky tie nešťastné ženy, ktoré partneri tlčú, kým ju nedostali. Uvedomte si, že vaši partneri si dovolia len toľko, koľko im dovolíte vy.

andrejusa
20. okt 2012

áno, máte pravdu. Ked ja teraz rozmýšľam nad takými vecami, ako zvládnem platitť sama nájom, stravu, nejakú pôžičku a tak okolo, som na materskej a mala by som sa trápiť, prečo je taký, ale mňa napadajú len také materialne argumenty...tiež sa bojím, že bude žiadať o striedavú starostlivosť... bojím sa, že mi vezme malého, neviem si bez neho týždeň predstaviť. A ešte smutnejšie je, že on aby dával najavo, že je mu to ľúto, radšej si ma vymazal z priateľov na facebooku a aj so všetkými spoločnými fotkami a sedí na zoznamke. Asi to robí len aby ma nahneval, nikdy nič takéto neurobil nech sme sa akokoľvek povadili. On je proste taký, nedá na sebe vidieť ľútosť a radšej provokuje... nechcem aby raz bol taký aj náš synček. A okrem toho mi hovorí, že ma za to bude raz malý nenávidieť, že som ho pripravila o otca a toho sa tiež dosť bojím...

zvolsiinylogin
20. okt 2012

mne raz jeden ex - tzv.priatel povedal, ze som debil...a isiel do riti, som rada, ze ho nevidim...ale kazdy sme iny...

zvolsiinylogin
20. okt 2012

a este, mal aj inu babu, ale to vyslo napovrch neskor...no co budem hovorit, som taka stastna,ze je to takto

sara07
20. okt 2012

nie nemá,ani ked vyvoláš hádku, opačne keby to bolo zniesol by to on, určite nie
mne si to nedovolil a ani netrúfne si

dasiacik
20. okt 2012

Ahoj.V prvom rade Ti chcem odkázať,že obrovská chyba je,že si to nechala zájsť takto ďaleko,resp.že si to neriešila vtedy keď sa to stalo prvý krát.Celkovo chcem všetkým ženám odkázať,že nech sa stane čokoľvek čo sa vám nepáči a je vám to nepríjemné riešte to okamžite!Nikdy nečakajte a nedúfajte,že to bolo prvý a posledný krát.Nebolo,verte mi.Keď to chlap spraví raz a v pohode mu to prejde,tak nebude mať problém urobiť to druhý krát,tretí krát a pod.A bude to už len horšie.Dnes je to vulgarizmus,zajtra to bude facka,pozajtra,...Nikto nemá právo vulgárne vám nadávať a váš partner už vôbec nie!
Áno,hádky patria k životu,pretože máme odlišné povahy,odlišné predstavy a názory,ale každý jeden konflikt,každá jedna nezhoda sa dá vyriešiť aj bez kriku a nadávania si!Vo vzťahu musí byť úcta jedného k druhému aj po rokoch!Ak dovolíte mužovi už zo začiatku,aby sa k vám správal ako k handre,tak sa nečudujte ako to potom dopadne.V lepšom prípade sa rozvediete a budete mať od neho pokoj,v tom horšom prípade sa ho nebudete vedieť zbaviť,lebo sa budete báť.Bude týrať vás,aj vaše deti.Nebudete mať odvahu niekomu o tom povedať.Chcete takto dopadnúť?
Ženy,poriadne si rozmyslite koho si chcete zobrať za muža.Sledujte koho máte vedľa seba,ako sa k vám správa a už pri akomkoľvek náznaku niečoho čo vám je nepríjemné to okamžite spolu prediskutujte.Dajte najavo všetko čo sa vám nepáči,vyhnete sa neskorším komplikáciam.
A ešte jedna vec-žiadny chlap nieje dokonalý,ale vy predsa nieste povinné byť s niekým kto sa k vám nespráva pekne 🙂

trish31
21. okt 2012

@marisska si myslis ze toto ti povie chalp,ktory ta miluje?Mas odpoved...

ingeborgnicol
21. okt 2012

Baby jednoducha odpoved. Stratili svoje hranice a casom to prejde minimalne do psycjickeho tursnia ak uz nepreslo. Sami neprestanu.ak by si vas uz vazili nikdy to neurobia.je len na vas, co s tm urobite a aku matku ponuknete svojim detom. Drzim palce, nebude to lahke.

darinkamandarinka
7. jan 2013

ja som si tym tiez presla.moj ex manzel mi vselijak nadaval,potom prisla 1.facka,potom 2. a potom tretia v 8.mesiaci tehu.to som ho uz okamzite nehala.vas partner vas nemiluje naozaj ked vam dokaze povedat nieco vulgarne alebo nebodaj vas dokaze udriet.najprv su to ,,len'' nadavky no neskor to prejde k fyzickemu nasiliu...teraz mam partnera o kt.som si 100% ista,ze by mi ani vlasok na hlave neskrivil a ani nic vulgarne nepovedal.som stastna,ze v 8.mesiaci tehu som sa odhodlala rozviest,pretoze teraz mam to,co som hladala. baby nebojte sa rozist sm svojimi vulgarnymi polovickami. nie nadarmo sa hovori VSETKO ZLE JE NA NIECO DOBRE. 🙂 hlavu hore,vzchopte sa

bivoj
8. jan 2013

@marisska Urcite nie, takto aj mne obcas ujde nieco ako ty tapa alebo do riti, ked ma naozaj rozcuje, ale nikdy som jej pic nenadal. To nie je ucta k milovanemu cloveku.

miskakyska
10. jan 2013

@marisska si s ním husi nepásla,aby tak po Tebe vybľakoval,chlapec zlatý,ty si mu nepovedala nič škaredé,ked si písala,že ty si vyvolala hadku?..čím si ho tak vytočila?...ako ste na tom teraz? 😉

tremonti
10. jan 2013

Na hadku treba vzdy dvoch. Ale je jedno kto hadku zacal! Je to vrchol neslusnosti nadavt zene ktora porodila dieta svojmu manzelovi anktoru dufam lubil ked si ju bral! Toto by som netolerovala? akp to budete riesit pred dietatom?ked uz bude rozumiet co nadavky znamenaju?aky vztah si chce manzel s dietatom vybudovat ked nadava na matku? Taku by som mu dala po zadku ( manzelovi) ze by si nan mesiac nesadol.ale teraz je uz neskoro vychovavat...

jana497
24. jan 2013

Boze zeny za aku cenu,za aku cenu sa takto nechate urazat?Nakolko si sami seba vazite?Aj som mala muza ktori ma urazal,a dokonca sa aj zahnal/verte mi po nadavkach pride aj toto.ako nahle z huby pusti skarede slovo,nema vas za nic/a dost,rozviedla som sa.Raz mi moja mamicka povedala-nevychovala som ta na to aby ti niekdo ublizoval,uz si ublizovat nedam.Mam svoj byt/i ked splacam hypoteku/,mam sikovneho syna ktori bude tento rok maturovat,priatela 13 rokov ale len raz by mi povedal vulgarne slovo alebo nebodaj nieco horsie a velmi rychlo by bol vypakovany z mojho bytu.Vazte si sami seba,a mozno niekde na vas caka clovek ktori vas bude milovat take ake ste,len sa netreba bat...

jana497
24. jan 2013

@darinkamandarinka -drzim palce a som stastna ,ze je nas viac ktore sa nielen stazuju ale spravili aj viac.....a nasli sme to co sme hladali