Mal by byť chlap vo vzťahu ten, ktorý by mal prevažne živiť rodinu?

21. mar 2024

Mal by byť chlap vo vzťahu ten, ktorý by mal prevažne živiť rodinu a robiť všetko preto aby sa vedel postarať ?
Jednoducho chlap nosiť peniaze, a žena sa starať o domácnosť…samozrejme nehovorím že žena by mala sedieť iba doma na riti, to nie…ale mal by byť chlap ten hlavný čo sa týka financií ?

gabrm
22. mar 2024

@soldi
Ďakujem, ale už manželku mám a dobrú,akú si hádam ani nezaslúžim.. 😉

sinusoida
22. mar 2024

Je prirodzené, že deti rodí žena a je prirodzené, že k mame majú deti najbližšie, žena teda sa väčšinou točí okolo detí...a muž by sa mal vedieť postarať o rodinu....samozrejme dnes aj ocino si chce užívať deti, ale určite by sa muž nemal priživovať na zárobku ženy a samozrejme aj žena zarába, ale predsa len....

nelka93
22. mar 2024

Určite nie, neviem si predstaviť byť finančne závislá na niekom inom. Navyše, keď by vypadol príjem muža, tak kto bude živiť rodinu, keď žena zarobi minimalku alebo je na materskej bez úspor? Chceli sme rovnoprávnosť, tak si ju neprekrucajme ako sa hodi

zuzanockamt
22. mar 2024

@sinusoida Ako si predstavuješ to priživovanie muža na zárobku ženy? Takého muža som ešte nestretla. Opačných prípadov niekoľko. To už je ale v poriadku podľa logiky žien.

lavender94
22. mar 2024

Keď to takto niekomu vyhovuje, nech to tak má, ale ja by som tak žiť nedokázala, veď to je ako materská, ktorá nikdy neskončí, brrrr. Ďalšia vec je, že spoliehať sa na jeden príjem musí byť stresujúce. Stať sa môže čokoľvek, aj keď príjem muža bohate vystačí na uživenie aj troch rodín, je podľa mňa dôležité, aby si tá žena zachovala nejaké pracovne návyky a bola schopná sa v najhoršom prípade postarať aj sama a nie sa len spoliehať na druhých

lavender94
22. mar 2024

@zuzanockamt no predsa muž, ktorý zarobí menej než jeho žena je príživník, ale žena, ktorej muž zarába viac, sa dobre vydala. Choré.

akvi
22. mar 2024

Určite je to na vzájomnej dohode. My sme sa napríklad dohodli, že muž bude ten, kto robí kariéru, mňa to totiž jednak nenapĺňa, jednak to, čo som vyštudovala, tam sa o kariére hovoriť nedá. Ja mám svoju prácu, ktorá prináša časť peňazí a starám sa o domácnosť a dieťa, keď bolo malé. Mňa to napĺňa viac, ako vedúce postavenie v nejakej práci. A môj muž je rád, že keď príde domov, nemusí riešiť domáce práce a pod. A tak isto môže byť v poriadku, ak by to bolo opačne. Mne by taký model nevyhovoval, ja to proste cítim tak, že žena má udržiavať oheň a muž uloviť mamuta. Ale poznám dosť rodín, kde je to opačne a na prvý pohľad vyzerá, že im to tak vyhovuje.

dzejny656
22. mar 2024

Ja úprimne poviem, že z vety "Jednoducho chlap nosiť peniaze, a žena sa starať o domácnosť…" mám zimomriavky, brrr. Ďakujem Bohu za môjho chlapa, že ma nevidí ako hodnú starať sa len o domácnosť. Odhliadnuc od peňazí, veď aj nás ženy môže práca baviť, môžeme tam chodiť radi, chceme sa niečo nové naučiť, zažiť úspech, mať pocit že sme k niečomu prispeli, niekomu pomohli. Ja teda rada chodím do práce a mám rada ten pocit hrdosti na seba keď sa mi niečo podarí. Aj keď zarábam menej ako môj muž, ale to pre mňa nie je nejako podstatné.
U nás nemáme problém obaja pracovať a obaja sa starať o dieťa a o domácnosť. Ja som veľmi vďačná, že môj muž v pohode ostane s malou kým idem na školenie, keď potrebujem byť v práci dlhšie alebo si len idem sadnúť niekam s kolegami. Obaja sa podporujeme v tom čo nás baví ❤️

tiezjedna
22. mar 2024

@zuzanockamt mám kamarátku. Dnes už teda šťastne rozvedenú. Osem rokov bola vydatá za jelimána, ktorý v žiadnej práci nevydržal a vo svojom najhoršom období pojal podozrenie, že by mohol podnikať🙄 Z toho bol potom dosť velký prúser... Ona CEO v nadnárodnom korporáte, príjem na 4 rodiny s prehľadom... Nikdy na neho krivé slovo nepovedala, vždy ho podporila. Že platila komplet všetko asi nemusím zdôrazňovať. Vrátane jeho neúspešných pokusov. Ale tak strašne bola zamilovaná, dve deti... dlho nechcela vidieť nič z toho, kvôli čomu sme si my okolo klepali na čelo. Príživník ako z učebnice. A ešte sa nebál otvoriť si na ňu hubu, keď už nááááhodou mu niečo vytkla.

sashulla
23. mar 2024

Záleží od situácie. Ak je zena na materskej, musí tahat muž. Ak žena chodí do práce, ale stará sa o deti viac ako muž t.j. je na nej vozenie na kruzky a ranná a večerná starostlivosťou deti, ma viac tahat muž a žena prispievať. Ak sa žena viac stará o domácnosť ma viac tahat muž. Ak je starostlivosť o deti a domácnosť rovnaká tak by mali tahat obaja aj žena aj muž rovnako. Samozrejme to platí aj naopak, t.j. ak je muž na materskej tak ťahá žena. Doba je iná a ako žena by som nikdy nechcela byt závislá na mužovi, a pýtať si peniaze na dieťa. A my to máme nastavene tak ze prispievame obaja približne rovnako. V živote by som nechcela aby môj muž by bol továreň na prachy a ja prizivnik.

yanka8952
23. mar 2024

moja odpoved ano. a to nielen z financneho ale aj z energetickeho hladiska. inak si ho vazis, respektujes aj sa potom inak k nemu spravas. on je ten, ktory ta chrani pred HONOM ZA PENIAZMI v tomto financnom systeme a ty mozes byt zenou, jemnou, milou, povabnou a laskavou, lebo mas na to energiu a cas..

ronie338
23. mar 2024

Záleží od situácie a ako si to ktorý pár dohodne. My sme od začiatku šli pol na pol, na materskej keď som bola tiež na rodicaku je to ťažšie, nakoľko je to málo, čiže platí momentálne on viac, ale napríklad ja sa chcem na čiastočný vrátiť do prace, on vie pol dna aj z domu robiť a byť s malým, budeme mať tým pádom viac peňazí a možno on pôjde potom na materskú, ale nechcem ísť ešte na trvalý. Mám prácu kde sa nerobí 8 hodín od do a dovidenia, ale je to premenlivé. Ale zase nechcem úplne vypadnúť z práce, už mi to chyba. Potom už pôjdeme zase pol na pol.

minenkak
23. mar 2024

@yanka8952 ale ten chlap potom musí mat doma úplný servis a muža bude chrániť kdo

andrea_ff
23. mar 2024

@soldi super. Šikovná si.

marseillefan
23. mar 2024

@gabrm a kto sa o vás stará o domácnosť a kto zarába?

@soldi ja som zasa presne ten muž, ktorého by si nehcela 🙂 Moja manželka zanechala kvôli mne kariéru v audite a teraz by už zrejme mala vysoko nadštandarný príjem... ale samozreme, som rád, že to vám funguje a držím vám palce.

ada12345
24. mar 2024

Ano. Muz sa ma vediet postarat o rodinu.

gabrm
24. mar 2024

@marseillefan
Mi sa normálne obaja staráme o domácnosť,aj obaja zarábame.

purple_wolf
24. mar 2024

obaja by ste mali byt schopny postarat sa o rodinu ... jedneho z vas zrazi auto alebo ochorie, rozvediete sa a ten druhy sa moze ist obesit lebo to sam neutiahne... rozhodne ny som v tomto svete nad niecim podobnym nerozmyslala lebo je to nezodpovedne