Mali sme nezhody a odobrali nám bábätko

lucka1208
18. aug 2023

Zdravím neviem či sa to niekomu stalo ale mne zobrali bábo nakoľko mali sme isté nezhody s manželom, ktoré sa však už vyriešili a na úrade nam povedali, že malého nám vrátia až keď splníme ich podmienky. Tak sa chcem spýtať či má niekto podobnú skúsenosť a ak áno ako to prebiehalo?

mamina7070
18. aug 2023

kolko ma babenko mesiacov ? bolo v tom domace nasilie?

klip0
18. aug 2023

Nemám skúsenosť ale dieťa nevezmú len tak, museli byť veľké problémy. Keď budú odstránené potom viete niečo riešiť

ahhola
18. aug 2023

No teda... Popis ako sa berie babo, kto, kedy, kam preňho príde, to si teda neriem predstaviť.
Viem o babu, ktore nechceli vydať z pôrodnice, nakoľko po narodení vykazovali fetalny alk. syndróm. Nabehla však babka a bila sa za vnuka ako lev, tuším tam aj nocovala na laviciach, takže si žiadne tajné presuny nikto nedovolil 👣malý išiel s nou domov a mladá ba liecenie

dzulli1980
18. aug 2023

Dieťa od matky len tak nezoberú ... tam muselo byť aj čosi iné okrem "istých nezhôd s manželom".

lucka1208
autor
18. aug 2023

No manžel ma udrel ale zato že som pila nakoľko mám s tým problém a idem na liečenie...ale hlavná príčina bola aj to, že neprajníci v našom dvore narozpravali samé klamstvá na nás s manželom...malý má pol roka

skeblicka77
18. aug 2023

@lucka1208 deti neodoberaju len pre nezhody a ani keď ťa manžel udrie. Nemal malý modriny alebo niečo? Chodíte s ním pravidelne k lekárke?

kulumulu123
18. aug 2023

@lucka1208 tak za jedno pivo ci pohar vina to snad nebolo.... Najlepsie ti asi pivedia aky je postup na socialke aspon tam by som sa ja isla informovat najprv...

mamina7070
18. aug 2023

@lucka1208 tak potom vies co robit chod na liecenie a abstinuj, mas narok na navstevy maleho (vola sa na J?)
je to v tvojich rukach najma
a manzel bol obvineny ? on ma pravo na navstevy maleho treba komunikovat so socialkou

lucka1208
autor
18. aug 2023

@skeblicka77 malý bol úplne v poriadku lebo sociálka kontaktovala aj jeho doktorku

doriiis
18. aug 2023

@lucka1208 ....ako chces dieťa naspäť,keď ideš na liečenie?Chod na liečenie,úspešne ho absolvuj a potom sa až pytaj

lucka1208
autor
18. aug 2023

@kulumulu123 na sociálke nam zadali isté úlohy no

zuzanockamt
18. aug 2023

@lucka1208 Dieťa neodoberú len tak, dokonca ani vtedy, ak matka pije a už vôbec nie preto, že neprajníci niečo narozprávajú.
Musel tam byť ťažký alkoholizmus, dieťa zanedbané, opustené, bez starostlivosti, nenajedené - toto sa opakuje istú dobu. Doma neporiadok, špina, bitky, hádky atď.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1208
autor
18. aug 2023

@mamina7070 áno volá sa na J....ja som sa tu obrátila len či sa môže stať že ho odoberú úplne aj keď splníme všetky úlohy

54tinka54
18. aug 2023

@lucka1208 no ak vám dali nejaké podmienky a úlohy, ktoré máte splniť, tak asi vieš čo robiť. Určite to budú preverovať a kontrolovať.. a ty máš veľkú motiváciu prestať piť a dať si do poriadku život, ak chceš malého naspäť…

lucka1208
autor
18. aug 2023

@zuzanockamt áno ja mám problém s alkoholom a manžel ma udrel ale nič viac...žiadne zanedbanie ani špina ani nič podobné preto som z toho zmätená že ho odobrali

mamina7070
18. aug 2023

@lucka1208 plnte ulohy zaujimajte sa o neho, neboj sa to by muselo byt ine aby vas uplne pozbavili rodicovsky prav
plnte tie ulohy a komunikujte so socialkou mas motivaciu tak sa snazte obaja.

zuzanockamt
18. aug 2023

@lucka1208 Ak splníš podmienky, dieťa sa vráti do rodiny - pod prísnym dohľadom kurately.
1. Absolvuj liečenie a abstinuj.
2. Nájdi si prácu a nezanedbávaj ju. Šetri.
3. Bývanie - hocijaké - azyl, ubytovňa, rodina - musí byť splnený hygienický štandard.
4. Prejavuj pravidelný záujem o dieťa, kontaktuj ho, dodržiavaj všetky stanovené stretnutia, ktoré ti úrady, súdy určia.

zuzanockamt
18. aug 2023

@lucka1208 Ako vyzerá ten problém s alkoholom?
Zažila som odobratie dieťaťa kvôli alkoholu u matky, no nebolo také ako píšeš ty - zľahčuješ to. Dieťa skončilo v domove, neviem, aký malo ďalej osud. Ja som bola v domove len na praxi.

skeblicka77
18. aug 2023

@lucka1208 dieťa je určite v Cdr, kuratela v spolupráci s Cdr začne sanáciu rodinného prostredia a keď budete dodržiavať všetko, čo sa bude vyžadovať od vás, dieťa vám vrátia. Samozrejme to nebude za 1 -2mesiace, doporučujem hlavne nepolavit, snažiť sa splniť všetko, komunikovať s úradmi,s Cdr.

melissa_19
18. aug 2023

@lucka1208 je to na dlhú trať no musíš sa dať liečiť, abstinovat mať prácu vhodné zázemie pre dieťa zaujímať sa... Je mi ľúto že sa ti stalo niečo, prečo piješ.. a hlavne že to malé dieťa musí zažívať

deti95060810
18. aug 2023

@ahhola babka by mohla spať na lavici aj rok - tam musela inak presvedčiť úrady a to tak, že sa o bábo postará a nie tým že bábo dostala lebo spala na lavici...🙂

deti95060810
18. aug 2023

@lucka1208 sa mi nezdá...v blízkom okolí mám prípad kedy rodičia sedia v krčme obaja ešte o polnoci a deti doma samé - 3
aj minule mi sused vravel že bol v krčme a matka detí tam hrala podnapitá mariáš s chlapmi a jej manžel tam tiež kdesi už driemal.... deti majú stále.

deti95060810
18. aug 2023

@lucka1208 dieťa je vždy tvojim dieťaťom....ak splníš všetko čo nakázala soc. a úrady - dieťa ti vrátia.

alex49
18. aug 2023

matka alkoholička a chlap násilník, bud rada, že vám dieťa odobrali a postarajú sa oň. Ty chod na liečenie, a chlap by mal tiež chodiť aspoň k psychologovi.

mimka1402
18. aug 2023

@lucka1208 Sú ľudia, ktorým nechápem prečo bolo dopriate mat dieťa. A ty si jedna z nich. Je jedno ako to tu obhajuješ. Mala by si sa hanbiť za to, že dovoliš svojmu dieťaťu mu ničiť život a ešte keď je taky malý!!!
Hanba ťa nefackuje to zlahcovat, že ta iba udrel a ty piješ?! Žiadne reči tomu nepomohli. Namiesto toho aby si od toho magora, ktorý ťa bije si odišla tak zvaluješ to na susedov. Vďaka Bohu, že aspoň oni mali rozum a dieťa vám vzali. Dúfam, že kým sa nespamatas tak ti ho nevratia.

nika23t
18. aug 2023

@lucka1208 ty piješ a manžel Ta mlati. A žiadne zanedbanie ani nič a si prekvapená, že Ti vzali dieťa... Neviem, či to nie je to najlepšie pre to dieta. Bože, a toľko žien túži po bábätku a nemôžu ho mat...

lucka1208
autor
18. aug 2023

Ďakujem za odpovede ktoré ma neodsudzovali a dali mi nejakú radu 🙂 a čo sa týka ostatných tak predtým ako začnete súdiť treba vedieť všetko čo sa stalo a prečo sa stalo 👌

januska12323
18. aug 2023

Kristapána, alkoholička s násilníkom. A tebe sa zdá zvláštne keď vám zoberú bábätko?

jj298
18. aug 2023

@lucka1208 A nechceš to teda uviesť na pravú mieru? bez robenia sa krajšou?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz