Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Malichernosť

sarlota1986
14. feb 2015

Ahojte dievcata,chcela by som vediet nestranne nazory ci som len malicherna alebo mame naozaj problem?
S muzom sme skoro 10rokov spolu,z toho 7manzelia,mame dve krasne deticky.Avsak mam dojem,ze je to vsetko o stereotype a mam pocit,ze mi zivot akosi uteka,moj muz je ako stroj,praca,spanok,jedlo, a rodina hlavne,ze je zabezpecena financne,ale nema velmi chut riesit vsetky tie klasicke rodinne veci,ako co sme robili cely den,ako sa kto citi,a tak dalej,takisto ani netusi,ci ma niekto narodeniny alebo iny sviatok.Viem,ze nas vsetkych lubi a snazi sa aby sme sa mali dobre,ale ja som taka prazdna,necitim taku tu ozajstnu lasku,ze som chela bez seba,aj ked asi po 10r,to nema skoro nik,no ale neviem...je to malicherne,ked sa nad tym trapim?Ze rozmyslam,ci niekde nie je iny muz,ktory by mi zniesol modre z neba a proste sa naozaj o mna zaujimal?
Mate nieco podobne doma?Ja som sa s nim uz mnohokrat rozpravala na tuto temu,on to v podstate uzavrel tak,ze bol tak vychovavany,ze hlavne zabepecit rodinu a nie superit o to,kto donesie krajsi narodeninovy darcek(ja by som bola rada hoc za hocijaky).Nie je vobec empaticky.Je to u muzov normalne?🙂

luciafackova
14. feb 2015

@sarlota1986 no mala by si byt rada ze sa postara o rodinu... ano mozno ta tam niekde caka iny co ta bude obskakovat a neviem co ale nikde nemas istotu ze taky bude aj po 10rokoch..... a ak ti chyba len iskra vo vztahu tak ju skus ty zapalit....

eli74
14. feb 2015

Akoze za 10 rokov ti nic nedaroval? Ak to tak je, myslis si, ze keby ti nieco daroval napr na Valentina, tak sa ti to bude pacit, lebo presne uhadne co sa ti paci a po com tuzis?

sarlota1986
autor
14. feb 2015

@eli74 on ani len netusi,ze nejaky Valentin dnes je🙂 mne by stacil aj jediny kvietok,prvy rok ked sme spolu chodili mi obcas nieco doniesol,ale potom ako sme zacali vazne,tak nic...a niekedy mi to pride luto,e mam napriklad narodeniny a on nic...a ak to nejako spomeniem,povie,ved si zober kartu a nieco si kup...ale to uz nie je ono,viete ako to myslim.

@luciafackova no a iskra vo vztahu,tu sa snazim zapalovat a zapalovat a nic...nehovorim,ze nema obcas romanticku chvilku,ale to su take zablesky,kedze vela manualne robi a vela oddychuje.

horana
14. feb 2015

Muzi su rozni, prave dnes som videla niekde mihnut sa clanok ze muzi romantici su nimi preto ze maju menej testosteronu nez ti co nimi nie su 🙂
Ono je to podla mna hlavne o povahe, vychove, tvoj muz ma myslim pravdu. Mozes sa utesovat ze mat napaditeho originalistu zas by mozno nebol taky spolahlivy v inych veciach. Aj ked sa budu urcite mnohe predvadzat akych maju dokonalych, co sa mi javi na zaklade pozorovani, vsade je v rodinach nieco, ale fakt ze vsade, niezeby jeden nedoprial.... V okoli dokonalych nepoznam, a prave taki ktori tak navonok posobia, tak ich zeny vedia svoje. Ved ani my nie som dokonale.
Inak som niekde citala ze laska bola dlho v historii skor akousi "chorobou" manzelstva, ktora skor prekazala nez napomahala stabilite. Nech to znie akokolvek drsne, faktom zostava ze pocas vacsej casti ludskych dejin manzelstvo zabezpecovalo uplne ine spolocenske funkcie ako stastie manzelov.
Prevratne zmeny by som asi necakala, ale skusat ho po malych krockoch prijmet k vnimaniu aspon par milych momentov za tyzden, myslim pravidelne, vyhradit si ich cielene ako vyslovene psychohygienu by mozno mohol akceptovat. Pripravit si spolocnu prechadzku ci nieco podobne... Aj jemu by mozno dobre padlo zmenit rytmus, je to zdrave. A mozno tomu aj po case prijde na chut, aspon trosku..

bonaqa2013
14. feb 2015

Niekedy nejde mať všetko v živote. Aj dobrého muža, aj spoločenského, aj...... Uspokoj sa s tým čo máš. Asi to tak chodilo aj v jeho rodine v ktorej vyrastal.

veriiii
14. feb 2015

@sarlota1986 osobne is myslim,ze nie si jedina co sa takto citi, my zeny sme uz take-dame vsetko svoje srdce rodine aj laske, ,muzi si skor plnia tie svoje ulohy,ako zabezpecit rodinu-9 nie vsetci samozrejme 🙄 )..skor treba rozbit ten stereotyp nejakym spolocnym relaxom,ci uz ako rodina alebo vy dvaja..
nevzdalujte sa len kvoli stereotypu..ozivte si vztah nejako,ale bohuzial,ty budes musiet byt ta iniciativna asi.. 😉

filipal
14. feb 2015

@sarlota1986 ja si myslim, ze chlap, ktory nevie svojej zene obcas nieco priniest aby jej urobil radost, je obycajny chruno.
Problem je v tom, ze nase zeny strasne vela toleruju.

miadi
14. feb 2015

povie zober si kartu a nieco si kup 🙂 tak nie je zly 🙂
jasne ze to neni ono ale lepsie ako dostat nieco co si nechcela 🙂 alebo nedostat nic 🙂
myslim ze zbytocne riesis aj velky romantik by sa po 10rokoch unavyl alebo opotreboval alebo by ti stym mohol ist na nervy..su to len gesta..
normalni chlapi su skor taki ako ten tvoj 🙂 nic si z toho nerob to su tisic rocia evolucie...ten velky romantik uz moze byt gay-ma v sebe cosi zenske a vie pouzit viac fantazie faktor prekvapenia..je emocionalnejsi atd.
Proste to ber tak ze zeny su ine ako muzi mame ine rozmyslanie ako oni..(ale ver ze so zenou by si nechcela zit casto si neuvedomujeme ale muzi to maju tazsie-teda ti dobri..zena vecne nieco chce od nich komanduje furt nejake ocakavania ma nalady vie sa urazit pre nic atd) ja som dostala donasku ruzi prveho valentina druheho nic..ale potom mi kupil saty co bolo fajn 🙂 no a dnes som necakala nic lebo mrzne a vonku je hnus a sme si povedali ze pojdeme do restiky niekedy inokedy dnes su uz aj tak vsetky zarezervovane..a teraz ma prekvapil doviezli kvety 🙂 dal mi pusu a bezal sa hrat na pc 🙂 potesilo ma to ale keby nebolo tak nevadi hlavne ze som spokojna vacsinu z tych 365dni v roku.. niekedy ma zdrapne v kuchyni ked varim a zatancujeme si sladaka 🙂
skor by mi vadilo ze ten tvoj = nema velmi chut riesit vsetky tie klasicke rodinne veci,ako co sme robili cely den,ako sa kto citi,a tak dalej,takisto ani netusi,ci ma niekto narodeniny...to je potom taka denna rutina snim dost suchoparna sviatky nam iba pripomynaju ze cosi malo byt a nie je...ale ak to cosi je tam cely rok tak tie sviatky su nepodstatne...no v tvojom pripade treba nieco zmenit pocas beznych dni..mal by sa viac zaujimat o to co ste robili cely den ako sa kto citi..netreba to riesit hodinu ale tak byt duchom pritomny byt sucastou vasich zivotou..asi je ozaj vystaveny z prace a toho kolotocu..mozno by ta mal obcas zobrat niekam na predlzeny vikend bez deti..a potom sa aj s detmi doma trochu pohrat pokecat..ak mas pocit ze sa vam malo venuje treba sa snim o tom porozpravat -zmenit to moze len on

mirka49
14. feb 2015

@sarlota1986 valentin je americky sviatok a pre mna je 14.2.den ako kazdy iny,uz nieste slobodni a bez deti....jednoducho uz to tak je....ja mam doma to iste...a zmierila som sa,ze to ine nebude,ale vie sa o nas postarat.bohuyial v dnesnej dobe sa vsetko toci len okolo penazi,,,,

svetluska82
14. feb 2015

@sarlota1986 a ked mu povies, ze preco si nic nedostala? Tak c o povie?

kaktusik007
14. feb 2015

@sarlota1986 no ja doma nemam nikoho, takze nemam tvoje problemy... a poviem ti, az ked som sa stala osamelym rodicom, tak som zistila ako brutalne je to financne a psychicky vsetko narocne - ked si na vsetko sama.
Tak sa tes, tes sa z toho, ze toho chlapa mas, a ano, rozculuje ta, ale to, ze ta rozculuje, znamena, ze ti nie je lahostajny a nieco k nemu citis 😉 deti podrastu, bude sa s nimi dat chodit po vyletoch, na ranc, do zoo -- a ano, ked ti povie ze vezmi si kartu a nieco si kup tak si tu kartu vezmi a nieco si kup a nebud urazena, ze jeho to nenapadlo sameho...
zivot je o inom ako o rieseni takychto malichernosti...

miku1
14. feb 2015

@sarlota1986 Ak nebol typ na nosenie darčekov a prekvapení pred svadbou, tak po 10 rokoch to už snáď ani čakať nemôžeš 🙂 Áno, každú ženu by potešilo, keby jej muž niečo doniesol, nejak ju prekvapil, ale nazývať takého chlapa, ktorý to nerobí hneď chruňom, je asi trochu silné. Môj manžel tiež nie je typ, že by sa s prekvapeniami išiel pretrhnúť, ale občas motyka vystrelí a prekvapí ma. No mňa poteší hlavne to, keď na mňa myslí počas "obyčajného" dňa a kúpi mi napr. obľúbený keks, alebo jogurty, ktoré mám rada, proste bežné veci. Jasné, že napr. na valentína ako dnes, človek čaká aspoň kvet, a to už je občas skôr povinnosť kúpiť ako snaha urobiť žene radosť. 🙂 Takže ja osobne si cením kvety a drobnosti mimo vyhradených sviatkov.

adri266
14. feb 2015

@sarlota1986 raz som citala podobny problem jednej zeny a ona povedala, ze to vyriesila tak, ze tu kreditku si vzala, kupila si krasny darcek, dala si ho zabalit. PRisla domov, dala ho manzelovi a on jej zagratuloval.
A tak aj vlk bol syty, aj ovca cela.
Pripadne to moze fungovat aj tak, ze si vyberies v konkretnom obchode konkretne veci, dajme tomu 5 veci, napises presny zoznam manzelovi, a on z tych vyberie jeden darcek pre Teba. Takze to bude aj prekvapko, aj pojde na istotu.

Ja rozumiem, co chces svojim prispevkom povedat, ale na Tvojom mieste si poviem, ze lepsi vrabec v hrsti....
Mozno by si dostala super romantickeho chlapa, ktory by Ti zniesol modre z neba, ale zaroven to iste by robil dvom dalsim zenam v rovnakom case. Alebo by Ta sem tam zmlatil. Alebo by ste si nerozumeli v posteli.
Ziaden vztah nie je idealny, to mi ver. Kazda z nas ma svoje starosti aj trapenia, ale ja stale vravim, ze je na nas, ako sa s nimi vysporiadame. Pre niekoho je dovod na rozvod to, ze si chlap nedokaze dat na miesto spinave pradlo. A niekomu nevadia ani nemanzelske deti...

Skus sa nad to povzniest, najdi na nom to dobre, a to si vaz.

loxa
14. feb 2015

moj bo, uzasne pozorny pocas celeho trvania nasho vztahu..stale kvety, mile prekvapenia...az do manzelstva 😀D proste mame vela starosti, vcera som mu povedala zajtra kup kvety cokoladu a vino, dal si pripomienku do mobilu a dnes dosiel ze tak som ti to doniesol, kto ma sviatok..😀

sopkape
14. feb 2015

No tema ako u nas, no mne ked som sa rozplakala, preco si nikdy nic nezasluzim, ci su vianoce, narodeniny...povedal mi ze som hnusna mamonarka, ci len tie dary potrebujem k zivotu ... Co na toto povedat...niekedy nestaci nosit peniaze, mne je suma fuk, keby mi kupil aj prasok na pranie, ale bolo by to pre mna, myslel by na mna, chcel by ma potesit..., takto si pripadam ako inventar, nezaujimam ho...takze zakladatelka plne ti rozumiem, chcela by som vidiet zenu, ktorej by muz kupil kvety ci cokoladu, ako by sa hnevala pre to...

adkoalauri
14. feb 2015

@sarlota1986 To, že dnes je Valentína, my neriešime 😉 To, že dátumy narodenín si popletie, na to som si už zvykla... Voľaktorý deň napr. zahlásil, že má 32 rokov (bude mať 36), vtedy som sa ale veľmi dobre nasmiala 😀 Chodí do práce, stará sa o nás - finančne, chodíme na prechádzky, rozprávame sa a to, že napr. napíšem na papier 3 veci, ktoré má kúpiť a donesie len 2 alebo 3 iné, to sa bežne stáva.. Vždy musím mať napr. na varenie B plán, alebo idem na nákupy sama. Ale sa napr. pamätám ako sme nakupovali v jednom nákupnom centre a pred nami muž išiel zožrať svoju ženu. Troška som aj závidela a keď odišli, manžel sa spýtal, či viem, kto to bol. Ja reku neviem, ale určite sa majú veľmi radi. A on, že "určite", len je najväčším kur...níkom v celom okrese 😒. Odvtedy sa teším, že my máme pokojného ocka, ktorý síce veci popletie, pozabúda, ale teší sa z nás, ľúbi nás a hlavne viem, že sa na neho môžeme kedykoľvek spoľahnúť.

mima4
14. feb 2015

@sarlota1986
nevyrabaj si problemy, ked sa nudis a uteka ti zivot..radsej ten zivot chyt za pacesy a vytras z neho len to najlepsie!!! 🙂

Pre tvojho muza nie je jazyk lasky venovanie darov ci kopec reci a lasku k vam vam prejavuje inak, lubi vas, stara sa o vas.... a ak mate nejake spolocne aktivity a viete travit spolocne cas, tak je to super 🙂

Skus skor skumat, cim obohatit vas vztah, a prekvapit manzela. On to asi nespravi, ale zas, on ti dava inym sposobom najavo, ze ta lubi, a ty by si mala sa naucit rozoznavat jeho jazyk lasky k tebe...

A takke ze "iny muz, modre z neba..bla bla bla" - to nie je zakladom vztahu. Potesi, ale na tom vztah nestoji a nema v tom hodnotu. Tie sibnute zenske romany a serialy su neraz fantaziou autoriek, ale realne vztahy mozu byt uplne ine a mozu byt kvalitne.

sense
14. feb 2015

raz som citala jeden clanok alebo vyjadrenie manzelskeho terapeuta ked sa zena stazovala ze jej chlap nikdy nevyznava lasku, nepovie ze ju lubi a podobne reci ze mu to vravi len ona...ale ze obcas jej donesie cokoladu alebo nejaku uplnu drobnost...vysvetlenie terapeuta bolo ze zial muzi aj zeny vyjadruju lasku a naklonnost inak, kdezto zena potrebuje pocut od muza ze ju lubi, a ze je jedina a jedinecna pre neho a bla bla bla, chlapi to vyjadruju inak....napr. tou cokokoladou, alebo tym ze sa snazia urobit veci kt. zvycajne nerobia

a tvoj manzel zrejme taketo veci doma nevidel a preto taky nie je ...

moj manzel nie je na sladke recicky o tom ako ma lubi a bla bla bla...a on mi povedal, ked som mu to raz nadhodila ze ma nelubi lebo mi to nikdy (trochu prehanam ) ze mi malokedy povie ze ma lubi, on doma nikdy nevidel ze by jeho otec jeho matku pred detmi pohladil, pobozkal, chytil za ruku alebo nieco pekne povedal alebo nieco doniesol....napriek tomu ked sa nam narodila dcera som mu povedala ze nechcem aby vyrastala ako on ze nebude vidiet a vediet vyjadrit city ...odvtedy velakrat ma len tak pobozka , objime, prituli a ostalo mu to doteraz a dufam ze ostane aj nadalej a je srandovne ako mala vzdy pribehne a chce sa mojkat hned tiez ked to vidi...

tak som to tak brala ze moj muz na take veci nie je , on skor donesie kvety nie preto ze je valentina ale len tak ked to necakam, alebo posle nadhernu sms ale do oci to povie malokedy...moj muz vyjadruje lasku tym ako sa o nas stara ....a ja to beriem...tiez chodi len do prace z prace domov a je doma...ked ma dve hodiny pausu pride domov hoci to ma 60 km, len aby bol chvilu s nami a to je pre mna z jeho strany vyjadrenie lasky...

a este jedna vec mi sme spolu len 5 rokov a taka uplne cela bez seba som nebola uz velmi davno a napriek tomu viem zeby som svojho muza nevymenila za nic na svete hoci nie je dokonaly, ale to nie som ani ja...v kazdom vztahu ten prvotny osial zalubenosti prejde do stavu niecoho ineho co je tiez laska len ma inu podobu kedze ruzove okuliare vyblednu...

sense
14. feb 2015

sorry za preklepy...a hrubky ako MY

tykat
14. feb 2015

@sarlota1986 mas dobreho muza, myslim ze to casom ocenis ...tipujem ze si na materskej...pockaj az naskocis do kolotoca praca-skolka-skola-nakup-povinnosti-spanok...a tak dookola...a najvacsia radost bude ze deti vydrzali v skolke 3 dni v kuse.

mima4
14. feb 2015

@sense
@sarlota1986

je jedna genialna knizka, kde je to krasne vysvetlene: pat jazykov lasky

http://www.martinus.sk/?uItem=138524

jana_eyre
14. feb 2015

co je dolezitejsie - laska dokazovana cinmi, alebo laska dokazovana darcekmi?

vroni
14. feb 2015

Nuz, ak nie je romantik (co je inak stupidna chlapska vyhovorka, aby sa nemusel namahat s pozornostou), tak mu treba pomoct. Vybrat, znavigovat do obchodu, pripadne vyinkasovat. Bez pardonu, vacsina tychto "realistov" vobec nema problem inkasovat dary vlastnym smerom, ale davat, to uz nie....
Nemam doma ziadneho sialeneho romantika, skor ufrflaneho realistu, ale ze by ignoroval alebo "zabudol" na nejaky sviatok - tak take este nebolo. A vobec mi nevadi, ze som hnusna mamonarka, zakkadam si na darcekoch a chcem ich dostavat (a davat, iste) nadalej, sakra by ma chlap vytocil, keby sa z toho chcel vyvliect, lebo uz sme x rokov spolu (sme spolu dlhsie nez 10 rokov)

adri266
14. feb 2015

@sopkape 😀 😀 😀 Tak ja Ti napisem, co sa u nas stalo pred niekolkymi rokmi na Vianoce.
Manzel mi kupil knihy, chcel ma prekvapit a ja som sa nanho poriadne nahnevala, lebo boli velmi drahe a ja som skor typ, ktory si kupuje knihy v antikvariate, atd. Pre mna to boli zbytocne vyhodene peniaze. Mna potesi skor objatie, pusa.
kvety milujem, ale som alergicka na pel 😉 , a cokolada...no radsej nie ako ano...
Nepotrpim si ani na zlato, ani na drahe oblecenie...
Ale chapem, co chces povedat. Niekedy potesi len samotny fakt, ze ten dotycny si vobec spomenul.

mala_hobitka
14. feb 2015

@sarlota1986 Nie je to malicherne, malokto je stavany zit v jednom kolobehu bez podpory druheho, prejavov lasky a skutocnej komunikacie.

Na tvojom mieste by som sa s nim znovu porozpravala. Vysvetli mu co ti chyba, co ti vadi a navrhni konkretne riesenia - ak ma pracu kedy je od rana do vecera prec tak nech ju zmeni/alebo zmeni poziciu vo firme. Musite spolu travit cas ako rodina aj vy dvaja ako manzelia.
Ako je vychovavany je jedna vec, jeho rodina je vec druha. Kam by sme sa dostali keby sme vsetci tvorili rodinu podla vzoru nasich rodicov??? Poznam vela ludi co maju uplne inu rodinu ako boli ich rodicia - hoci skveli tak vlastne spolubyvajuci, matka bola zena v domacnosti a otec ani nesprataval zo stola ci sa vlastne nemuseli a trpeli sa kvoli detom. Rodicia mozu byt vzorom ale nie jednostrannou moznostou fungovania nasich rodin.
Kludne manzelovi vysvetli ze takto to dalej nejde, ty nie si ani len spokojna v tomto vztahu a pokial trva na takom zabezpecovani rodiny tak to nemusite byt manzelia moze len posielat kazdy mesiac adekvatnu sumu. Manzelstvo je partnerstvo. Dvaja sa musia snazit.
Ked bude trvat na svojom skus mu pripomenut nieco co ta ucili rodicia a s cim nesuhlasis a ci by sa mu pacilo keby si podla toho chcela riadit rodinu... (urcite sa nieco najde, hoci drobnost co by sa jemu nelubila).

timea7
14. feb 2015

@sarlota1986 zožeň si knihu Päť jazykov lásky. Vy zrejme hovoríte každý iným, to však neznamená, že sa nemáte radi. Že zabudne na tvoje narodeniny, no to by aj mňa naštvalo. Skús to uhrať nabudúce tak, že zorganizuješ na tvoje narodeniny napr. grilovačku, víkend na chate s priateľmi a pod. Možno mu svitne. A Valentín? Možno ťa prekvapí, ale ja Valentína pokojne odignorujem, nemienim si žiadnym spôsobom pripomínať komerčný sviatok. Na to, aby som niekomu vyjadrila, že ho mám rada, nepotrebujem kalendár. Môj partner mi zo začiatku nášho vzťahu dával darček deň pred Valentínom 😀 , potom rezignoval. Ako reaguje tvoj manžel, ak mu nejaké prekvapko pripravíš ty? Šteklivá SMS, čokoládka do tašky do práce (nie v júli, keď je 38 v tieni 😀 )....ale možno mu je toto naozaj cudzie. A čo ak by si ho začala ty trocha provokovať? Nemyslím, čakať ho v spodnom prádle naaranžovaná na sedačke 😎 , ale skús sa správať tak, aby nadobudol pocit, že nie je jediný, že sú tu desiatky a stovky mužov, čo ti ležia pri nohách 😎 . Zmeň si účes, pospevuj si, tancuj, skúšaj si nové veci do nemoty pred zrkadlom. Ak ani toto nezaberie a tvoj manžel by možno spozornel, až keby si si na seba zavesila kosák a kladivo, skús ísť s kamoškou na kávičku a nahoď sa ako na prvé rande a prídi hóódne po polnoci. Ak nič, zopakuj. Ak opäť nič, potom ti už len ostáva tri krát denne si čítať témy na MK o ženách s mužom tyranom, alkoholikom, gamblerom. Tým sa ťa nechcem nijako dotknúť, ale už inak poradiť neviem, tvoje život sa tvojím snom nechce prispôsobiť, budeš musieť svoje sny prispôsobiť životu.

timea7
14. feb 2015

@sopkape to, čo opisuješ, je veľmi smutné, to by som netolerovala a takého muža opustila.

rybka13
14. feb 2015

@timea7 ale no tak, zo siestich riadkov nemozes usudit, ci je uz cas u nej muza opustit, zrejme keby to tak bolo, tak by ho uz opustila 🙂 😅

rybka13
14. feb 2015

@sarlota1986 neboj sa sarlota, nie je Tvoj ziadny chruno, ze Ti darceky nedava, ani moj mne nedava, na kvety nezabudne ked mam narodky, ale mozem mu sukat z rukava sto krat, co by ma potesilo hoci aj malickost.... Vraj aj tak si kupim co chcem a potrebujem a je po romantike 🙂 Tiez ma to trapilo, ale uz si po rokoch manzelstva zvykam. Hlavne ze Vas ma rad, aj deti. Tiez si myslim,ze ti co su najzabavnejsi su suknickari, nemusi to byt pravidlo, ale co som si vsimla, tak je to tak.... akoby im nestacilo byt vtipni pred jednou zenou.. Hlavne Ty si najdi nejake rozptylenie, chod cvicit, alebo pravidelne von s kamoskami si sadnut. A ak sa da, skuste ist k inej rodine na navstevu, ak nechce muz, pozvi niekoho k vam, s kym si myslis, zeby si dokazal vyjst.. lebo viem si predstavit, ze on nebude chciet ist nikam a k nikomu, ked je spokojny doma.

dari
14. feb 2015

@sarlota1986 tak zober si tu kreditku a kup si nieco pekne pre seba, ale treba vybielit ucet...a nabuduce urcite nezabudne 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli