Málo stráveného času iba s partnerom, som náročná ?

4. jan 2020

Ženy potrebujem počuť názor iných žien. Mám perfektneho manžela, ktory ma casovo nenarocnu pracu, robi zvacsa z domu plus nejake stretka sem tam mimo...takze doma cez den je, podiela sa v domácnosti, navari, nakupi, stara sa o dceru, prebali, okupe, ide s ňou von...A teraz prichádza to ALE! Ako padne 20:00 keď ju uložíme, obuje topánky a už ho nie je...raz do týždňa futbal s kolegami, raz do týždňa víno s kámošmi, raz film u naj kamoša...a vrati sa ked ja uz spim...takto je to 4-6x do týždňa a ja som tu sama...postrazit nam nemá kto a on tvrdi že ľudí potrebuje že veď cez deň sme spolu...lenze to sme aj s dcérkou a mne chýba iba čas pre nás...zevraj čo by som chcela že ini chlapi sú v robote 10 hodín a ešte aj tak idu von...som fakt náročná? Cítim sa po veceroch fakt osamela a nemyslím si že takto má manzelksky zivot vypadat...

marca12
4. jan 2020

Ja by som mu povedala,ze zabudol byt manzelom. Je nielen otec,tuto ulohu sa zda,ze si plni ukazkovo,ale zabudol,ze je aj manzelom. Ono je dobre,ze chodi aj von,odreaguje sa,je urcite spokojny,ale musite aj vy dvaja byt spolu po veceroch. Ale ak je taky spolocensky typ,to ho tazko udrzis doma

autor
4. jan 2020

@marca12 to som mu uz povedala ze už nie sme manželia iba rodičia ...tam prichádza jeho argument že veď sme celý deň spolu... a je pp debate :/

marca12
4. jan 2020

Cez den ste spolu rodicia a vecer chces byt manzelka,ale taky argument asi nepochopi

marcellka32
4. jan 2020

Prečítala som celú diskusiu, môj chlap prichádza o 18.30 každý deň okrem víkendu, takže večery sme spolu,teší sa na mňa, tvoj je s tebou celý deň tak na jednej strane ho chápem na druhej by som to obmedzila na 3x za týždeň von, 4x doma (z toho 1x spolu mimo domu, večera v reštaurácii, divadlo, kino...babka určite rada postráži dcérku, či? 🙂

blondtana
5. jan 2020

Veru je to veľa, neviem, či by sa tvojmu mužovi páčilo, keby si ty 4x do týždňa po večeroch vypadla z domu a neprišla 3-4 hodiny, asi by sa mu to nepáčilo a ver, že by mal aj podozrenie. Máte tie isté podmienky, tak by ste mali mať aj tie isté možnosti oddychu a keď ty nemôžeš utekať z domu, tak by nemal ani on. Samozrejme, že brániť sa neoplatí, ale dohodnúť pravidlá áno. Niektoré tu spomínajú jeho spokojnosť, ale kde je tá tvoja v tomto prípade? My ešte nemáme deti (jedno na ceste), ale môj ide sám 1-2x do mesiaca sa odreagovať, inak chodíme spolu, s inými pármi posedieť.

lula313
5. jan 2020

Môj muž to mal podobne a po narodeni dcery sa sám od seba zmenil a skoro nikam nechodi(len vybavovačky) a to pred jej narodením chodil pravidelne cvicit(to musel obmedziť kvôli slacham), sadnúť s kamošmi. Ja som za to veľmi vdacna a som rada, že je po večeroch doma, skôr ja sa chodím flakat(jazykovka, či koníček). Pre neho však bolo narodenie dcery uplna zmena života, už viackrát som ho pocula telefonovať s niekym, hovorit niekomu, ako sa teraz citi naplnený, stastny a nič viac nepotrebuje.. asi musí do tohto štádia dozrieť aj tvoj muž.

autor
5. jan 2020

@blondtana aj my sme chodili vela spolu von kým sa dcérka sa narodila🙂 len teraz sa to uz neda...

autor
5. jan 2020

@lula313 v toto som dufala aj ja, lebo manzel prišiel prvý s tym, ze mat dieta...ja som mladsia...A veľa krát hovoril že ako si dobre zariadil, že za mlada sa zabavil a teraz je uz čas na rodinu, tak som dufala ze to bude tak ako u vas 🙂 argumentuje ze nechodí po disco, neopija sa, rano vstane a funguje ako keby nikde nebol... on tento stav povazuje za "rodinnu zmenu" z jeho strany

mijo53
5. jan 2020

Tvoj manžel má prácu z domu, aj keď nenáročnú a sem tam stretko, popri tom robí x činnosti, varí, nakupuje, venuje sa dcére, prebalí, okúpe, ide s ňou von, čo Ty potom robíš doma, lebo práca z domu obnaša skoro to ako práca z kancelárie, poznám ľudí, ktorí majú prácu z domu a ozaj pracujú, lebo sú kontrolovaní zamestnávateľom

autor
5. jan 2020

@mijo53 to nie je ze na dennej baze sa o všetko stara a ja by som bola doma s vylozenymi nohami...napr keď idem podvečer s dcérou von, nachysta večeru, alebo opacne kym ja chystam on ju vezme von alebo keď ide z pracovného stretnutia urobi nakup, uviedla som to aby bolo jasné je v ostatných oblastiach zivota je to s ním fakt super. A teda nema klasicku pracu ze 8 hodin, je na zivnost pre niekoho a za kolko casu si zadane spravi je iba na jeho šikovnosti alebo je to o tom koľko chce odpracovat

elementissa
5. jan 2020

No a keby si mala takého muža, čo večer sadne za počítač a hra sa, lebo je to pre neho forma oddychu?
Aj tak by sa ti nevenoval, hoci by bol doma. Tak nie je jedno, či je pri počítači so slúchadlami na ušiach v inej izbe ako ty alebo úplne preč?
Ty to možno tak nevnimas- ale to, čo robí doma cez deň, robí pre teba. Lebo ťa ľúbi a chce ti pomôcť. Poupratuje, navarí, nakúpi... Mohol by byť aj taky, ze chodí ofucany po byte, že nie je upratané, že nie je navarene, čo tam celý deň robíš, veď keď ideš s dieťaťom na prechádzku, tak môžeš aj nakúpiť, on pracuje (aj keď z domu)...
Ale nie, popri tom, že nosí domov peniaze, pomáha ti, trávi čas s dieťaťom, čo väčšina otcov nerobí (lebo sú 10 hodín v práci) a svoje dieťa vidia z rýchlika.
Chcela by si dokonalého muža, ktorý je cez deň žienka domáca, zároveň pracuje, zároveň sa stará o dieťa a ako dieťa odpadne do postele, tak sa z neho stane zamilovaný samec, čo ti bude spievať serenady pod balkónom. Však uznaj si 🤷‍♀️ chceš aby bol s tebou a co by si chcela, aby ste robili, keď dieťa vám nikto nepostrazi? Akože sedieť v obývačke a kukať spolu telku? To vám k budovaniu vzťahu nijako nepomôže a ver, že keď od vás vypadne na par hodín, tak sa potom vracia domov s tým, že sa na vás teší a chce byť s vami. Môj manžel sa rad hra a nemám mu to za zlé - je to jeho forma oddychu. Ja si zatiaľ kukám seriály alebo dačo. Veď potom keď už je vyhrany do sýta a zase načerpal tú mužskú silu, tak príde za mnou, tulit sa, rozprávať.. Ale my máme tu výhodu, že dieťa na víkend putuje k starým rodičom a my si chodíme kade-tade.
Však vysvetli mu, že aj s tebou si môže vypiť víno alebo napustit vanu a dajme tomu, nech je 3x večer preč a ten zvyšok s tebou. Musíte sa dohodnúť vy dvaja.
A porieste si stráženie dieťaťa, aby ste niekam išli spolu. On potrebuje vypadnúť a ty tiež

autor
5. jan 2020

@elementissa ďakujem asi pre toto som sem písala, aby som si prečítala aj takyto názor🙂

janickacrazy
6. jan 2020

Podľa mna si docela náročná, napr. moj manžel robí každý den 12tky, čiže odíde ráno o 5:15 a príde o 19:00 domov, ked som bola na MD s malým, tak ho koľkokrát večer ani nevidel, lebo malý už spal. Večer je síce doma, ale inak som bola na všetko celé dni sama. To by bolo pre teba lepšie? Pochybujem.