Mám 30 rokov a som bez partnera

Ahojte, baby. Posledne dni mi je extra nanic a tak mi napadlo, ze mozno najdem povzbudenie tu.
Mam 30 rokov, toho roku budem mat vlastne 31, som bez partnera. Su dni, ked presviedcam samu seba, ze vzdy je vsetko tak, ako ma byt. Ale su aj horsie dni, ako teraz, ked stale myslim na to "a co teraz idem urobit". S poslednym priatelom som sa rozisla, ked som mala 28. Potom som sa odstahovala za pracou do zahranicia, sustredila sa na ine veci a mozno aj "prepasla cas".
Vlastne ma netrapi len "partner", ale aj to, ze raz by som velmi rada mala deti. A mam obavy, ze to uz nestihnem. Ved este moze trvat, kym niekoho najdem a babatko sa tiez nemusi podarit hned. Vcera som listovala v casopise a tam clanok o tom, ze po 35ke otehotnie prirodzenou cestou len 15% zien.
Viem, ze vy mi nepomozete najst praveho partnera...skor hladam nejaku podporu, ze aj v "tomto veku" este nic nie je stratene.
Katka.

Zelam vsetkym peknu nedelu 🙂

adel222
2. aug 2015

ahoj mila baba si, posobis fajn, verim, ze sa vsetko moze zmenit zo dna na den ale pravda je, ze co sledujem kamosky 30+ tak maju obrovsky problem najst pouziteleho chlapa do buducnosti, mne sa normalne zda, ze vsetci su uz vychytani.

S babatkom sa netrap, ak by to neslo, pomozete si inou cestou. Drzim palce a vela radosti a nadhladu

lauricka
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Ahoj, oslavila som 35 narodeniny v juni a mam polrocne babatko. Otehotnela som ani neviem ako, tehu bezproblemove, porod krasny, babatko v poriadku. Mam diagnozu, pri ktorej je otehotnenie komplikovane aj v mladsom veku, aj tak sa podarilo. Mam este 3,5 rocne dvojcata. Neodporucam zenam planovat deti az po tridsiatke, ale ked to tak vyjde, nic nemusi byt stratene. Este stale nie si v tej rizikovej skupine, na to mas este pat rokov. Za tu dobu mozes mat aj viac deti ako jedno este. Tak prajem vela stastia na dobreho partnera!

alby2014
2. aug 2015

Ahoj, chcem ta utesit a ubezpecit, ze to bude OK. Ja som mala vzdy trochu stastie na dobre aj zle vztahy, od 20 -30 som vela cestovala, robila karieru, hladala toho praveho, vela vsak bola aj sama, co spatne povazujem za najlepsie etapy, lebo som nasla samu seba a definovala si veci, co som od partnera chcela. Vzdy som mala jasne povedane, co vo vztahu chcem a co je cez cieru a riadila sa zivotnym heslom, ze radsej sama ako sama s idiotom ... ( rodina sa smiala, ze to my daju vytesat na hrob). Samozrejme, ze mi nebolo jedno, ze sa vsetic zenia a vydavaju, ale ako sami blizila 30tka, tak som sa nejak velmi pekne vyrovnala s tym, ze proste niekto ma mat rodinu, a niekto moze byt dobra tety, krstna, ucitel. Nikdy som netvrdila, ze sa nevydam a nebudem mat deti, ale ani som to nemienila lamat cez koleno. Dokonca som vo svojom single stave hladala a nachadzala stale viac vyhod.

V den, ked som oslavovala 30tku som stretla svojho buduceho manzela. 🙂 On bol vedla mna skoro 8 rokov, brat mojho kamarata, registrovali sme sa, ale to bolo vsetko. V ten den sme sa aj rozpravali. A mal po 30tke, nebol zenaty, nebol prisavnik na mamicke, normalny chalan, co vela pracoval, robil karieru a mal tiez dobre aj zle vztahy... Do dvoch rokov som sa vydala a o tyzden porodim. Dieta sme si spravili do 2 mesiacov po svadbe a to planujeme este dalsie 2.... 🙂

Mne velmi pomahalo, ked sa na to pozeram spatne, neupinat sa na vztah ( mala som aj fazy, ze zoznamka a az taka katastrofa to nie je, ked mas rozum vytriedis hned debilov a par peknych rande z toho bolo) a riesit fakt seba. Skus nejake dobrovolnictvo, ja som chodila este aj na dovolenky sama - bavi ma to, proste zit svoj plny zivot maximalne, bud stastna a nauc sa byt stastna sama so sebou...ono to pride, ved si este stale mlada a mas cas kludne este tych 10 rokov.

mircalla
2. aug 2015

@alby2014 suhlasim🙂)

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@mihula dakujem za "povzbudenie". Nemusi to byt chlap po 35ke, mne staci aj do 35ky 😉

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

Baby, dakujem pekne. Na zoznamke som, ale je to take komplikovane, kedze nie som na Slovensku.

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

Este - ale to mi napadlo tak pomimo.
Viem, ze by som si mala dat facku a vazit si to, co mam. Mam kamosky zo strednej, ktore maju tolko rokov ako ja, po 2 deti, rozvedene a pretlkaju sa same ako vedia. Dalsia kamaratka - ma frajera ktoreho nenecha, lebo ma 29 rokov a pritom dopredu vie, ze to je je o nicom = je hrozne lakomy. Najradsej by bol, keby ona jemu vsetko platila pritom zaraba viac. Kolegyni (ktora mne vycita ze si neuzivam) manzel kontroluje kazdy cent, maju oddelene konta a ona je na tom tak, ze keby ju nechal tak je s holym zadkom na ulicii.........
Stale viac a viac si uvedomujem, ze nejaky stastny vztah asi ani neexistuje. Neviem.

libka1
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu existuje, neboj. su ich statisice, vacsinou sa ale na nete a v okoli dozvies len pikosky a tie vacsinou suvisia s problemami vo vztahoch 😉 inac 30 rokov je pohoda vek, 3 dieta sa mi narodilo v 37 ako jedine neplanovane 😀 taka nasa ceresnicka na torte 😀

jalito
2. aug 2015

Dievča važne ta nechcem strašit, ale šance na to, že najdeš použitelneho chlapa sa v našom (mam tolko kolko ty) znižuju, a ani byt slobodnou matkou tiež nie je žiadna výhra aj ked ti tu budu tvrdit opak. Kamaratim sa dost s mužmi a tí mi tvrdia, že slobodné matky sú vnímané mužmi negatívne (nie všetky) a niektoré bud majú vadu nezlúčitelnú zo vztahom, alebo sú promiskuitné. Bohužial si ostala na ocot... ale nevešaj hlavu... moja krstna bola dlho sama a v 45 rokoch sa po prvý krát vydala..

alby2014
2. aug 2015

@jalito Povedat o dievcati, co ma 30 v 21 storoci, ze ostala na ocot je nonsens. 🙂 Nehovorim, ze moze chlapov prehadzovat vidlami, ale v 30tke vies, co chces a koho chces, netreba podlahnut tlaku a vziat si prveho, co pride...Opakujem radsej sama ako sama s idiotom.

libka1
2. aug 2015

@jalito no neviem, nechcem jej tahat medove motuzy popod nos, ale v dnesnej dobe mi 30 rokov nepripada az taky strasny vek na to, aby este stihla najst dobreho partnera a vyrobit si bejby 😅 druha vec je ze co sledujem slobodnych chlapov okolo seba, vacsinou su uplne o nicom, normalne nepodarky 😀 a to sa veru v takom mancafte tazko hlada 😝

jalito
2. aug 2015

@libka1 To je sice mozne co ty pises ale nezabudaj na to ze mt si uz v tridsiatje nemizeme moc vyskakovat a dufat ze pride mlady bohatyba bez zavazkov...vsetci co za to stoja su vacsinou rozobrani..

jalito
2. aug 2015

@alby2014 je to zastarale ale stale bohuzial trfne oznacenie

libka1
2. aug 2015

@jalito no ja osobne sa mozem na mladeho a bohateho vy... dolezitu ulohu by pre mna zohravalo aby bol bez zavazkov 😉
inac mam brata, mladeho, bohateho a bez zavazkov, dokonca aj pekny je podla toho co nestranne osoby hovoria, ma akurat jednu vadu, ani za nic sa nechce zenit... takze aj taky existuju 😉 len sa este taka nenasla co by ho ocarila tak ze by sa ozenil, jemu staci pes a udica 😀 😀 😀

paskolinka
2. aug 2015

jasne ze skoro vsetci schopni chlapi okolo 30 su zadani. ale nikde nie je napisane, ze maju trvale zavazky alebo kupuju prave snubny prsten. kopa z nich, kym sa ozeni, sa este x krat rozide a zide s niekym inym, takze netreba zufat 😀 a tiez nikde nie je napisane, ze si zena nemoze najst aj mladsieho chlapa, resp. on ju 😉

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@jalito nikde som nepisala, ze cakam na mladeho a bohateho.
Okrem toho a to nic v zlom, nezijem zase na dedine s 500 obyvatelmi, aby som zase vyplakvala, ze Jano od susedov sa ozenil takze som na ocot.
Je mi sice luto, ze zatial nemam nikoho po boku...snad to vyjde. dufam.

alby2014
2. aug 2015

@jalito No urcite to pisatelke velmi pomoze, ked jej vlastne povies, ze je na ocot a defacto sa musi uspokojit s tym, co pride, lebo na vyber nie je ... to je strasne optimisticke.

Radsej ostat na ocot ako skoncit nestastna vo vztahu z nudze cnost. Clovek ak chce byt stastny, tak proste sa musi rozhodnut, ze bude a kludne aj sam. Ja som si vzala muza, co mal viac ako 30, bol slobodny, bez zavazkou a este aj plat ma dobry...a neurobila som ziadne kompromis ohladne charakterovych poziadaviek, ZIADEN.

Mozno plati, ze na dobre sa dlho caka. Ja naozaj odporucam pisatelke, zacat dobrovolnicit ( na nete je hafo ponuk na opravu hradov a etc), napr. ja som zacala aj behat a toooooolko chlapov bezcov mi zrazu zacalo zdravit po trase, normalne mozno povedat kamoskam, znamym..poznas dakoho zoznam ma...ved prinajhorsom to bude len blbe rande.... 🙂 Nehovorim,z e v 30tke ma hafo casu, ale rozhodne to nie je vek na obesenie sa...Inak odporucam aj navstevovat kamosky, co su na materskej a maju dieta v obdobi vzdoru...ja som vzdy potom bola strasne stastna vo svojom tichom byte... :D

dancul177
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ja mam 32 a tiez som sama, je pravda ze uz mam dieta ale suhlasim s babmi vyssie ze radsej byt sama ako sama s debilom a tiez treba verit, mat pozitivny pristup k zivotu a nestracat nadej. Ja mam vo svojom okoli a aj v blizkej rodine xy pripadov kedy zeny sa vydavali davno po 35tke a rodili alebo medzi 35-40 alebo po 40tke, dokonca moja babka rodila prve dieta v 36 a s dedkom sa poznali cely zivot, moja mama mala mna v 38 a mam este mladsieho brata, dokonca moja druha babka posledne dieta rodila v 48 (!) - aj ked to je trochu uz extrem. Zijeme v dobe ked sa ta hranica posuva a vobec sa nemusis trapit vekom ale rozumiem tvojej tuzbe po rodine.
Taktiez suhlasim s nazormi ze zacni si uzivat zivot...vyborna prilezitost kde mozes stretnut novych ludi, vytvorit si nove kamaratstva je napriklad tancovanie salsy (a vobec nevadi ze nevies ani zakladny krok), skus si vygooglit ci niekto uci hodiny salsy v meste kde byvas, zacni chodit a potom sa dostanes aj na rozne party. Existuju aj weekendery vsade po Europe 3-4 dnove festivaly salsy kde sa tancuje od mrku do svitu...vravim fantasticka prilezitost stretnt novych ludi - moja osobna skusenost. Alebo skusit tu posilovnu, alebo indoorovu lezecku stenu (tam je spustaaaaa chlapov 🙂), turisticky klub proste najst si nieco co ta bude bavit abudes si to uzivat a ako pisu aj baby nikdy nevies kedy sa ON pripletie do cesty...

jalito
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu A prave ze ja zijem vo velko meste a tu je rozdiel medzi single a zadanymi zenami dost markantny. Nezadane zeny su nervoznejsie lebo im chyba pravidelna sexualna aktivita. Chapem ta ja som bola tiez dlho dlho sama, a nebyt mojho manzeka tiez by sim ostala na ocot.A ked son to prestala riesit moj manzel prisiel za mnou sam.

libka1
2. aug 2015

@jalito niekedy maju single zeny pravidelnejsiu sexualnu aktivitu ako tie vydate 😀 😀 😀

jalito
2. aug 2015

@alby2014 Dobre napisane avsak to bude zalezat na nej ako sa k tomu postavi zakladatelka... Cim viac bude tlacit na pilu. Tym to bude horsie

jalito
2. aug 2015

@libka1 ale nie vzdy s tym istym 😀

oli18
2. aug 2015

@moll O 360 stupňov si bola tam, kde predtým 🙂

libka1
2. aug 2015

@jalito to som netvrdila 😉

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@jalito, prihlasila som sa az dnes, cize ta nepoznam. Ale z tvojich komentarov som uplne zmätena. Tak najprv mi napises, ze som zostala na ocot, teraz pises ze nemam tlacit na pilu...neviem, nechcem byt drza, ale rozumies sama sebe?

lavazzake
2. aug 2015

Moja kamoska ma 32 a s priatelom su spolu 9 mesiacov...dalsia bude mat 30 buduci rok a teraz caka prve babo...ja mam 32 a cakame s manzelom tretie babo, ale za 5 rokov takze tiez som nebola ziadna 20tka ked sme sa dali dokopy...dalsia kamoska sa vydavala minuly rok ako 32 rocna a v novembri sa babo narodilo... nie je pravda, ze by v nasom veku nebolo na svete sucich volnych chlapov...mame kopec kamaratov, ktorym to vo vztahu nevyslo alebo ktori si budovali karieru a na vztahy prosto nemali cas alebo to neriesili...stastie mozno len potrebuje prilezitost...urcite "nehadz flintu do zita", ale ani netlac na pilu a pride to samo...napr.moj manzel je moj spoluziak z vysky, ale chodit sme spolu zacali az dva roky po vyske...a o 8 mesiacov som bola tehotna 😀

oli18
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Ja som chodila do práce 3 roky tým istým busom. Keď som z nej odišla a po 3 rokoch sa vrátila navštíviť bývalé kolegyne, v tom istom buse som stretla môjho muža. Na mladších som nereagovala. On je mladší a sme spolu dlhšie, ako ty máš rokov. Toho pravého stretneš vtedy, keď najmenej očakávaš. Môžeš zaloviť aj medzi mladšími. držím palce 🙂

jalito
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu maj sa krasne... Prepac ze sim si vobec dovolila sem nieco napisat.

timea7
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu možno to na teba v týchto dňoch viac doľahlo, ale vôbec nie je neskoro, veď aj tu na MK je veľa žien, ktoré rodia aj po štyridsiatke a od tej si ty ešte hóóódne ďaleko. Radšej sama, ako s primitívom, prečítaj si tu zopár ´tém, ktoré píšu nešťastné ženy, ktoré si teraz nadávajú, že sa hrnuli do materstva a uviazali si vola na krk. Máš priestor venovať sa sama sebe, tak ho plne využívaj, nezabudni na pravidelný výskyt, najmä tam, kde je väčšia koncentrácia mužov, nemyslím krčmy 😀 , ale športové turnaje a pod. ten pravý určite raz príde, možno keď to budeš najmenej čakať. Aspoň u mňa to tak bolo, keď som mala pocit, že som dlho sama a je mi smutno, nikde nikoho, okrem pár mužov pre vzťah nepoužiteľných a keď som na vzťah vôbec nemyslela, lebo som mala plnú hlavu iných vecí, tak tu zrazu bol. Úprimne ti želám, aby si našla muža, s ktorým budeš nie preto, že sa iný nevyskytol, ale ktorý ťa bude mať rád a tvoj život popri ňom nadobudne iný rozmer. 🙂

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@jalito, nechcela som ta urazit. Vazne. Ale neviem vyjst z tvojich rad. Najprv ma uvedies do reality, ze som za zenitom, a potom mi odporucas netlacit na pilu a nemam pocitat s tym, ze este v 30tke stretnem nezadaneho muza bez zavazkov.
Preto som tu prisla, aby som tu nasla rady. Napr. dala som na FB do skupiny "Novy v meste XY" ci niekto nechce zbehnut do mesta a vecer teda idem. S jednou babou, ale to nevadi. Ako som pisala, nemam ani kamaratky v tomto meste.
Ale z tvojich komentarov si neviem, ake ponaucenie zobrat, kedze odporujes sama sebe.