Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám 4 deti a partner má všetko "na háku". Poradíte mi?

fcchelsea
21. feb 2015

druhý krát vydatá tri deti mám z prvého manželstva jedno máme s mojím terajším spoločné je odo mna mladší má 27 len mi proste lezie na nervy že sa o všetko musím starat ja nie som na tom zdravotne najlepšie 5 operácii brucha chrbtica a znova pooperčný pruch ale jeho akoby to vobec neštvalo nie som bábovka vela veci som preskákala ale pravdupovediac už mám toho plné zuby nie som stroj najviac ma štve že chcel mat svoje vlastné dieta ja som riskovala zdravie a teraz ho ma tak akurát na háku niekedy má pocit že mám pat deti čo stým

simcika
21. feb 2015

no nic o tvojom vztahu viac nevieme, ako dlho ste spolu boli pred narodenim potomka, kolko mas ty rokov a podobne, ako sa prejavoval pred tym tvoj manzel..?

ivca88
21. feb 2015

myslím že tu ti nik nepomože ... tu sa môžeš len "vyžalovať či zanadávať" .... odpoved hľadaj doma .... v úprimnom rozhovore ( nie hádke) ....
A myslím že nie je taký bezcitný že keby ho o niečo požiadš v tvojom zdrav.stave ..ze by nepomohol ...
Prajem veľa šťastia a hlavne sa riad srdcom a nie odvážnymi radami z MK 🙂

tiwyna
22. feb 2015

Nuz co ste si udelala to mate na to nenadavejte...co si cakala od zasrana? Ze sa postara o teba aj tvoje deti? 🙂 . Nechcem ta strasit, ale vidim to na to, ze budes druhykrat rozvedena a 4 deti...a uz to nepokusaj dalej...

miadi
22. feb 2015

27rocny a uz 4deti z toho 3nie su jeho..asi je moc mlady na toto..asi nebol uplne zrely ked ste sa dali dokopi to je situacia ktoru by asi maloktory chlap zvladal idealne. Vacsina chlapov pod 30su este deti zial...tak mu ako dietatu pekne dohovor ze ti ma viac pomahat kde sa da a viac sa starat ked uz nie o vsetky deti tak aspon o to najmensie co je jeho. Ved nez ste si to 4urobili muselo sa ti zdat ze s detmi je fajn ze sa snimi vie zahrat postarat ze ma zaujem inak by si do toho asi nesla nie?
Tolko deti to je narocne pre kazdeho rodica jedno ci su vlastne ci z predosleho vztahu..mozno to nie je iba jeho vina ze nevladzes to by bolo na kazdeho dost..proste zivot aky ste si zariadili nie je lahky. Uz to len nejak zvladnut a bude aj lepsie..

sissy27
22. feb 2015

no napísala si veľmi málo, navyše dala si to ako otázku, takže sa nedočkáme ani tvojich reakcií... skús poprosiť admina, aby ti otázku zmenil na diskusiu...
povedala si manželovi, že potrebuješ pomôcť, povedala si konkrétne "toto sprav, s týmto mi pomôž, choď s malým von, atď." ? ak nie a len čakáš, kedy to spraví sám od seba, tak si môžeš asi aj betónovú čakáreň - jednak je mladý, ale aj keby nie, tak máloktorý chlap má na toto bunky, aby spravil niečo sám od seba, keď vidí, že žena to zvláda ( no a čo že s bolesťami, ale je to hotové)... a ak si mu to povedala priamo (naznačiť je to isté ako nepovedať nič) a on kašle na to, tak je to problém...

bonaqa2013
22. feb 2015

No isto to nie je dobré. On to bere asi tak, že 3 deti nie sú jeho - tak nech sa stará matka. 27 rokov je ešte mladý chlap, možno ešte túži behať s kámošmi po baroch. zábavách, a pod. a nie sa starať o rodinu. ja už by som s ním asi ďalšie dieťa nechcela. Neviem čo ti tu kto poradí, ak sa tvoj chlap nezmení tak, musíš to za neho ťahať aj naďalej ty.

sasa1310
22. feb 2015

tak ti treba. Nezodpovedne si išla do ďalšieho vzťahu aj napriek tomu, že si mala 3 deti. Tvojho nového priateľa nemáš čo obviňovať, sama si na vine. Mala si tú možnosť zistiť ako ti pomáha s 3 deťmi a nie robiť ešte jedno vlastné. A asi si nemala ani ten vzťah prvý najlepší, keďže si ostala sama s 3 deťmi, tak by som si už ďalšieho riadne premerala a určite by som sa neviazala ďalším dieťaťom, lebo on chce vlastné a pod. Máš čo si chcela, ťažko teraz nariekať nad rozliatym mliekom. Si tam kde si bola na začiatku, akurát máš o jedno decko viac. A robiť dieťa ak máš zdravotné problémy a pri 3 deťoch !!! je to totálne nezodpovedné. Keby sa ti niečo stalo, kto by sa postaral o tie tvoje 3 deti?? Fakt nechápem niektoré ženy...čo si čakala princa na bielom koni?

adri266
22. feb 2015

fiha, ten vekovy rozdiel medzi vami dvoma musi byt aspon 10 rokov. On ma 27 a Ty si stihla uz 4 porody, a 5 operacii...neviem, ako si k nemu prisla, cim Ta ocaril, ze si sa zanho vydala, ci on bol ten dovod prveho rozvodu...mozem len spekulovat

Ale uz viac x som babam radila to, ze chlapi su ako male deti. Ak nieco od neho chces, musis mu to polopatisticky povedat. A dalsia vec je chvalit, chvalit a este raz chvalit. Hladkat ich ego, aby si ho nedal hladkat od inej 😉
Nic ine nefunguje. Drzim vam prsty

katarinamarkova
22. feb 2015

co s tym? no budem zla....ale ved sama si chcela 4 deti....plus dalsieho nezreleho chlapa co povazujes vlastne tiez za dalsie dieta.
ked ti teda tych 4+1 dieta tak vadia, manzela posli kade lahsie...ostanu ti tie tvoje 4...a ked ti vadia aj tie....posli kade lahsie aj tie....
ja fakt neviem co dodat....
ved dospela rozumna zena si musi vediet zvazit o kolko deti sa vie postarat.....ked o 10 - super, nech ma 10 🙂 nic krajsie ako deti nie je....ked nezvalada 4 - tak nech si po prvom dobre rozmysli ci chce dalsie 3.
tak isto ako si kazda rozmna zena musi vediet zvazit, s kym chce tie svoje deti vychovavat.

david93
22. feb 2015

a prečo by mal prevziať plnú zodpovednosť za 3 cudzie deti?

mima4
22. feb 2015

@david93 pretoze je muz a pri manzelskom slube sa zaviazal, ze bude svojej zene pomahat, stat pri nej, zdielat s nou nielen radosti ale aj starosti. Urobil to DOBROVOLNE, tak o com tu teraz filozofovat? Vedel do coho ide, tak z jeho strany tu nema byt ziadna vyhovorka.

nannyforu
22. feb 2015

cudovala by som sa keby sa staral o 3 cudzie deti.........o tri deti by sa mal plne starat ich biootec....za druhe,chalan ma 27,ma v byte 3 deti,z toho 3 nie su jeho,zenu,ktora je starsia,skusenejsia a sama sa rozhodla zit s mladym uchom...takze co si si vybrala,to si teraz budes musiet vyriesit sama zrejme...

sunshineka
22. feb 2015

ako si si mohla dat spravit dieta takemu chlapovi?lebo on chcel??? hadam ty rozhodujes o tom,co bude nie?musela si vidiet,co je zac.27 je strasne mlady vek na to,aby sa vedel postarat o 4 deti.pekny bic si si na seba uplietla.neosta ti nic ine len ho trosku prevyhovat,aj ked necakaj zazraky.musis ho poprosit,ked nieco potrebujes.napr. spravit detom ranajky,desiatu,okupat ich,ulozit.povysavat,umyt riad.vsetko mu musis hovorit a cakat,kym to nespravi.pekne s kludom bez kriku.aj moj bol pohodlny.myslela som,ze je lenivy.ale houby.on je len pohodlny a nauceny z domu byt obskakovany.vsetko mu musim hovorit a spravi.casom sa naucil dokonca aj sam od seba riad umyt.niekedy robim tak,ze z nam vypadavaju taniere z drezu aj linky,nemame kam co polozit,ale neumyjem ten riad.naposledy sa chytil a zacal umyvat.jedine,co ho neviem dokopat je povysavat.minule som tyzden cakala,ze povysava.nevydrzala som a povysavala ja.ide to pomaly,ale nauci sa.

wolfie
22. feb 2015

iha, 27-rocnemu zavesit na krk tri cudzie deti...co si cakala? ze sa kvoli vam obetuje, svoj doterajsi zivot? 27-rocni chlapi, to je to iste, ako 17-rocni...nevyzrete deti, zodpovednost nulova, rodina - co to je?, samozrejme, cest vynimkam...ja nechapem, zena, ktora ma uz tri deti a nevie, aki su chlapi? a este si s nim spravit dalsie dieta...jasne, zo zaciatku sa mohol javit fajn, ale treba rozmyslat aj trosku do buducna, nielen tak, ze vsak teraz si s tvojimi detmi rozumie, hra sa s nimi, tak mu to urcite vydrzi...prd makovy...uz len v jeho veku...
no nic, skoda sa stala, tak bud sa chlapec spamata, ak sa ti podari ho presvedcit, aby zacal pomahat, alebo zostanes sama so 4 detmi

janickacrazy
22. feb 2015

Koľko rokov majú tie staršie deti? Nemožu ti aj tie aspon trochu pomocť? No mladý chlap a 4 deti, ozaj to je nanho asi priveľa. Moj mm mi potvrdil, že vačšina chlapov do 30 o dieťati ani neuvažuje, nie tak ešte o 4. 😖 Budeš to musieť asi nejako zvládnuť, aspon vonku ho vyžeň na prechádzku s tým najmenším, ked už nič iné. No veru nezávidím ti. 🤐

maja031
22. feb 2015

no co uz, zacni mu davat prikazy vo vsetkom co od neho potrebujes. bud ich bude plnit a budes aspon trochu spokojna alebo sa rozvedies zase.
inak som poznala jednu zensku co bola rozvedena, mala 4 deti a priatela a tej sa zilo celkom dobre. kdekolvek sa pohla vsade jacala ze ma 4 deti a ze nech jej vsetci pomahaju (skola, skolka, urady) , ze co ona nestastnica ma robit ked ma 4 deti 😀 vo vacsine pripadov jej to pomahalo. akurat ked to skusala na mna tak ja som mala sto chuti jej povedat ze ja nemozem za to ze si ona tolko deti narobila (byvala v nasom byte v podnajme chvilu) 😀

timea7
23. feb 2015

určite sa tvoj partner nezmenil z večera do rána. Spojiť svoj život a život svojich troch detí s ďalším mužom je veľmi vážne rozhodnutie, musela si si predsa všimnúť, ako sa dokáže postaviť k povinnostiam. Ťažko radiť, dala si otázku, odpovedať sa dá len raz, ale poskytla si veľmi málo informácií - či tvoj parter pracuje manuálne, alebo nie, ako dlho ste sa poznali, ako sa správal vtedy, atď. Keď nepomôže úprimný rozhovor bez výčitiek, alebo obviňovaní, jedine nastoliť tvrdý režim - s úsmevom, ale dôrazne - neprať, nežehliť, natvrdo nakázať,čo má urobiť.

stanislavao
23. feb 2015

Sama si priznajte, co ste cakali? nepisete, kolko mate vy rokov, ale on ma 27. je to mlady chalan a nieje dozrety na to, aby vychovaval 4 deti a z toho 3 cudzie deti. on sa vam na vase deti vykasle. on si chce uzivat.

nela1916
23. feb 2015

A nemáš pocit, že je to voči tomu chlapovi tak trochu neférové? Myslím, zavesiť si na krk fakt také mláďa (koniec-koncov , ak dobre počítam, keď ste začínali, snáď nemal ani 25) aešte očakávať, že z neho bude zrelý a vyspelý otec troch, sorry, štyroch detí. Prepáč, ale vidím v tom strašnú disproporciu, vziať jedného chalana takmer od maminých ceckov, takže snáď od žúrok, dievčat, niektorí v tom veku ešte študujú a zahltiť ho kopou plienok, hračiek, škôl a škôlok a ešte aj tvojimi zdravotnými problémami. Možno práve o toto sa chalan snažil, zžiť sa so životom zrelej partnerky, čo dedukujem z jeho rečí o tom, ako chce vlastné dieťa, ale ako sama vidíš, pravdepodobne ani netušil, do čoho ide. Ja viem, nemám ani šajnu o okolnostiach a tým málom, čo si napísala, si akurát tak vytvorila priestor pre konšpiráciu, ale fakt z toho cítim istú neférovosť a nerovnocennosť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli