Mám byť na Vianoce s mamou a bratom, ktorý ma napadol?

nela22323
3. dec 2023

Ahojte
V septembri pred troma mesiacmi som tu písala že ma napadol 14rocny brat. Rozbil mi ústa. Žijem sama v inom meste ďaleko nich. Odvtedy ako sa to stalo som za nimi nebola.... bližšia sa Vianoce. Bývam sama v jednoizbovom byte. Mám byť na Vianoce s nimi?
Brat, ktorý ma zbil sa mi odvtedy neozval. Viem, že keď sa stretneme neospravedlní sa.
Je ovplyvnený mamou a tá mi ešte minulý týždeň v telefóne povedala, že ,,ma mal zbit aj z druhej strany". Nerozumieme si....strasne sa trápim. Okrem brata a mamy nemám inú rodinu. Mám strach čo mám urobiť
Napíšte prosím

kamatopo
4. dec 2023

Viem ,že tieto sviatky chce byť každý s rodinou no zas nemusíš za každú cenu. A z toho čo píšeš mám obavy či by v násilí nepokračovali aj cez Vianoce. Mama ma určite dáky vnútorný problém keď hucka tak malého syna proti dcére. A on si neuvedomuje čo robí. Využi ponuku od kamarátky.

januska12323
4. dec 2023

Potrebuješ odbornú pomoc a nie návštevu u psychopatov.

struhanka
4. dec 2023

@nela22323 Rodina sú ľudia, ktorí Ťa majú radi. To, že máš s matkou a bratom pokrvné puto, neznamená, že sa musíte stretávať. Sú to toxickí, nešťastní ľudia. Nechápem, ako len uvažuješ nad tým, ísť s nimi sláviť Vianoce - sviatky pokoja, mieru, pohody a lásky. Niekam, kde sa k tebe s rešpektom, láskou a pokojom vôbec nesprávajú. Choď na Vianoce ku kamarátke.

katkami123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili1313
4. dec 2023

Preboha nie! Navar si kapustnicu alebo objednaj pizzu, co ti uz viac vyhovuje a tes sa ze si mozes robit co chces. Pravdaže ti aj smutno bude ale uzi si že si sa ich zbavila a mas sancu na novy zaciatok.

katkami123
4. dec 2023

Už som našla tvoju staršiu diskusiu. Podľa všetkého už ale ku psychologičke sj terapeutka chodí, len ma z nich psychické stavy a odpadava…. A lieky nepomáhajú

negymama
4. dec 2023

och, no aby ma nejaky 14 zasran otlkal, este s pozehnanim matky...!
bohuzial autorka, aj podla predchadzajucich tem, mas asi stokholmsky syndrom. a si emocne priputana na osoby, ktore ti ublizuju a neznasaju ta.

zila si pridlho v toxickom prostredi a to sa na cloveku podpise. Racionalne asi vies, ze toto prava rodina pre teba nie je. Sama mam 14 rocneho syna a on svoje dve starsie sestry ma velmi rad, a keby im chce niekto skrivit vlasok na hlave, tak ho prevrati na chodnik /je judista/.
Tvoja mama sa asi upala na mladsieho milacika, a toleruje mu cokolvek. Odvrhnuty surodenec aj keby sa rozlial na kolomaz, sa rodicom nezavdaci a lasku neziska. Ale ani tvoj brat nema lasku matky. Matka, co dokaze odvrhnut jedno dieta a lpiet na druhom, dava obom PRIMALO lasky, alebo vlastne ZIADNU.

Pomozes sebe, ale aj nepriamo im /matke a bratovi/, ak prerusis akykolvek kontakt, a das hlavne sebe cas najst samu seba, potom k tebe pridu aj dalsi ludia, co ta budu mat radi.
a co urobia ti dvaja? to je na nich. nechaj im tu vysadu prveho kroku, nepreberaj to ty.

katkajaromer
4. dec 2023

@nela22323 Nikdy bych tam nešla. Nejen na Vánoce.

tanrida
4. dec 2023

@nela22323 Ahoj určite tam k nim nechoď

nela22323
autor
4. dec 2023

@fiafia som taká nešťastná..mám depresie. Ešte k tomu aj zdravotné problémy nemám nikoho. Cítim sa hrozne. Neviem sa vzchopiť

elenka.k
4. dec 2023

@nela22323 ty by si chcela byť s mamou, ktorá by ťa najradšej namlátila? keďže navádza svojho syna na to, radšej sama alebo choď ku kamarátke

negymama
4. dec 2023

@nela22323 akoze nikoho nemas? ved mas aspon tu kamaratku, co ta pozvala. niekto nema ani to.
a ked ta to utesi, nie si sama. Je viac takych rodin, kde rodicia nevychadzaju s detmi - ako si myslis. Moja sestra ma 20 rocnu dceru, a dcerina kamaratka uz po 18stke, ale stale este studentka maturantka byva u nich v podnajme. Lebo ju vlastna matka vysupla z domu, ze po 18stke sa ma zivit sama , i ked je este studentka. Tak to dievca prichylili uplne cudzi ludia, je to dobre tiche dievca, uci sa, chodi na brigady, aj na nocne smeny...aby si zarobila v 18stke na vlastne stredoskolske studium a stravu a oblecenie... S velkou pravdepodobnostou aj Vianoce stravi u cudzich ludi.

a doma je matka s mladsim bratom. Toho mamka nevyhana...

kamatopo
4. dec 2023

@negymama toto mi proste rozum neberie. Mám syna aj dcéru. A ani by ma nenapadlo robiť medzi nimi rozdiely a už vôbec ich proti sebe štvať🤦. Vyhodiť dievča v 18 je tak trochu honenie egá a stavanie sa do roly nadradeného. Tá matka musí mať iné komplexy... Len aby raz tieto deti neboli takýmto rodičom aj dobre keď im v starobe nebude mať kto zadok utrieť.

katkami123
4. dec 2023

@nela22323
Musíš svoju chorobnu závislosť na tých zlých ľudí nahradit, postupne. Namiesto času stráveného s nimi, zavolaj niekomu inému, navštív niekoho iného, v koho spoločnosti sa cítiš dobre. Píšeš, že kamaratku máš, minimálne jednu. Venuj jej viac času ako si venovala do teraz. Máš nutkanie zavolať mame, zavolaj radšej kamarátke ako sa má, pusti si radšej obľúbený film. Musíš začať nahradzovať, nezdravé zvťahy aké máte v rodine, ľudmi, ktorí sú mentálne v poriadku a vedia sa s tebou normálne porozprávať. Bez urážok, bez bitiek.

negymama
4. dec 2023

@kamatopo tak niektori ludia maju deti len pre spolocensky status, aby nevyzerali divni. Este ta dotycna "mater" si drzo nechava pridavky aj danovy bonus, co ma na tu studentku. No ako vravis, aby neprezrela vtedy, ked bude v starobe potrebovat pomoc.
Ironiou osudu, ale casto pomozu nie ti milacikovia ale tie zavrhnute deti.

kamatopo
4. dec 2023

@negymama no tak ten bonus ani prídavky by som jej nenechala. Okamžite by som volala na sociálku a zamestnávateľovi o zrušenie. Chúďa dievča.

missviolet
4. dec 2023

v ramci lasky k sebe - nie, nechod. ludia, co ta chcu bit - nemas jediny dovod tam ist. skutocne radsej prijmi ponuku kamaratky. alebo vypomoz v tych dnoch nejakej charite a tak, ak by si sa citila sama. ja by som si nachystala rozpravky, prijemnu hudbu, zapalila sviecky, pripravila deku, caj, pohodlie

katkami123
4. dec 2023

@kamatopo
Toto je normálne pre narcistickych rodičov a spol., že jedno dieťa prehnane, až chorobne zbožňujú, aj keby sa im na 💩 vysralo, ešte aj to bude v poriadku a druhé, aj keby dostalo nobelovu cenu za mier, stále bude nehodné lásky. Väčšinou sa takíto rodičia vyvršuje na deťoch rovnakého pohlavia - otcovia na synov a dcéry na matky. Dôvod? Lebo v tých deťoch vidia seba, v podstate nenavidia seba samých, zároveň aj zbožňujú, tak si na nich riešia svoje vnútorne komplexy a nenávisť k sebe samým. Nezmení sa to, treba od takých iba utekať. Jedno dieťa bude na veky adarované, aj keby ju ten syn nožom dobodal, tak ho bude zastavať a druhé bude večne nehodné lásky, aj keby jej autorka plienky menila a rany obväzovala, tak ju ešte bude popri tom deptať. Najlepšie nechať ich dvoch tak, nech si dvaja blázni tam spolu žijú. A autorka by mala prestať bojovať o matkinu priazeň a nejaké zúfalé prejavy lásky. Treba čas investovať do iných ľudí.

simka17161
4. dec 2023

Určite choď ku kamarátke ak chceš byť sniekym na Vianoce. A potom vyhľadať psychológa aby si sa vedela zmieriť s tým akú máš rodinu. Nájsť si nejaké záľuby kde stretneš príjemných ľudí, možno si tak nájdeš aj priateľa. Si ešte mladá zameraj sa na milých ľudí. Ak si na Facebooku pridaj sa do nejakej skupiny. Sama mám v rodine jednu toxickú osobu s ktorou sa stretávam minmálne skôr náhodne. Držim Ti palce!

mamusa123456789
4. dec 2023

@nela22323 o takú rodinu by som ani nezakopla, píšeš, ze ta kamarátka volala ku nim. Sú ľudia, ktorým na tebe záleží. Určite by som radšej strávila vianoce s nimi ako s tými, co sa nazývajú tvoja rodina. Kúp nejakú dobrú fľašu vína a pekne ku kamoške

nerko
4. dec 2023

@nela22323 nenechaj sa otĺkať a ponižovať. Na Vianoce zájdi ku kamarátke, nie je to žiadna hanba. Vyhľadaj odbornú pomoc, porieš zdravotné problémy a mysli na seba. ❤️

negymama
4. dec 2023

aspon budes mat konecne pekne vianoce. To nie je pravidlo, ze na vianoce je len blizka rodina spolu. Praveze niekedy ludia privitaju aj cudzieho cloveka na spestrenie, doma svoji su uz okukani. Budu k tebe mili, uvidis. Nechaj sa rozmaznavat a nauc sa aj prijmat, nielen davat.

ankare
4. dec 2023

@nela22323 nešla by som. Radšej sama ako v takej spoločnosti. 😔

lubkavargova1
4. dec 2023

Nehnevaj sa, ale toto je dalsia diskusia, v ktorej ti zeny radia, aby si sa odstrihla a nekomunikovala a ty si stale ides svoje a svoje...ja sa ani nedivim, ze ti tak ublizuju, ved ty doslova vyhladavas tie prilezitosti...
Potrebujes naozaj odbornu pomoc, nie psychologa, ale psychiatra a pokial treba aj pobyt na psychiatrii a nejaku intenzivnu terapiu.

jaond19
4. dec 2023

@nela22323 radsej dobrá kamarátka ako zlá rodina... ty mas vycitky ze nebudes s rodinou a rodina nemala vycitky ti ublizit.... brat fyzicky, mama psychicky. Nech sa tlčú pod stromčekom. Zrusila by som s nimi kontakt.

siska53
4. dec 2023

@nela22323 nie, nesla by som.

eva112014
4. dec 2023

@nela22323 Ty máš problémov habadej.

katkami123
4. dec 2023

@nela22323
Chodíš do prace?