Mám dôvod sa hnevať?

donutelka
8. dec 2020

Ahojte, uvedomujem si, ze je to pre niekoho blbost, no zaujima ma Vas nezaujaty nazor.
S priatelom sme spolu 4 roky...sme uz zasnubeni a chystame svadbu. Momentalne sme ale dost rozvadeni a obaja sa na seba hnevame. Ide o to, ze nemusim moc jeho rodinu. Ma dvoch surodencov - jednu starsiu sestru (40) a mladsieho brata (28)...obaja su slobodni, jeho sestra ma 6 rocne dieta a byvaju u rodicov,ktori sa, da povedat o nich staraju. Jeho sestra uz cca 10 rokov nepracuje a jeho brat toteraz nemal vazny vztah ( maminka mu kazdy den extra vari a chysta papat do misiek aby mal co v praci jest) My byvame samy v podnajme,starame sa samy o seba, no moj snubenec im mesacne plati internet aj tv, aj ked tam nebyva. Mesacne je to 30€. Doteraz platil bratovi aj pausal (40€)...vela krat sme sa zato pochytili, lebo obaja tvrdo pracujeme, setrime na svadbu a rozculuje ma ze on tieto veci plati. Vela krat sme zato mali konflikt. Teraz prisiel domov s tym, ze jeho tato by chcel od neho k vianociam novu kosacku - videla som, ze stoji 220€. Hrozne ma to vytocilo, preco si zas rozkazal tak drahy darcek, ci sa nemozu na to poskladat ako surodenci, ved predsa my sa snazime usetrit. Mojho snubenca to velmi nahnevalo, vraj mam drzat pi** a nestarat sa do toho, ze su to jeho peniaze a on svojim rodicom da vsetko, lebo aj oni mu vzdy pomohli. Mne to skor ale pripada, ze ho iba vyuzivaju...podla vas je toto normalne a mam sa ja ospravedlnit? Napiste mi prosim Vas nazor...

simca06022011
9. dec 2020

Ano aj mna by to vytocilo, nie to, ze kupuje dary, ale to ze setrite a zivite rsp pomahate dospelym ludom co sedia na zadku doma. Mozu ist pracovat. A keby mi povedal ze mam drzat pi*u, tak si sa pakuje byvat k tej bande. Financie budete mat po svadbe spolocne, to bude, aj ked budete mat deti, davat penaiez na internet nepracujucim surodencom? A budes mat drzat ****? Alebo chyt z budgetu ty kazdy mesiac takuto sumu a odlozi si ju vylucne pre seba, kpit otcovi dar za 200EUR vezmi ich aj ty... a odloz, samozrejme nie na svadbu, niena jedno... len pre seba. Raz mozno budes stastna ze setris na seba.

ankare
9. dec 2020

Mňa by tiež z tohto triafal šľak.

ankare
9. dec 2020

A to Ti fakt tak škaredo povie,že DRŽ PI.U? 😯

lucitta9
9. dec 2020

@donutelka pomoct rodicom, ked potrebuju, je podla mna normalne. Aj im kupit hodnotnejsi dar, ak su na to moznosti. Ja osobne si sice neviem predstavit, ze by odo mna rodicia nieco pytali, nech im kupim, ale ok, kazdy ma inak vztahy nastavene. Mna tesi, ked rodicom nieco mozem kupit - neberiem to, ze im musim nieco vracat, za to ako sa oni o mna starali, ale jednoducho ich mam rada a tesi ma ich obdarovat.
Pomoct surodencom je tiez v poriadku, kazdy sa moze dostat do situacie, ked pomoc potrebuje.
Nie je uz v poriadku, ked mladsi brat dobrovolne nepracuje a ocakava, ze ho bude sponzorovat starsi brat. Toto by hnevalo aj mna...
Ale co by ma najviac trapilo na tomto celom je to, ze ma moj buduci manzel posle do p.... Toto je podla mna skutocny problem a nie dar pre rodicov.

donutelka
autor
9. dec 2020

@katkami123 ano, velmi dobre si to zhrnula...sestra mala matersku, potom nejaky prispevok pre slobodnu mamicku v nudzi a inak ich zivia jej rodicia...

gabrielkaa
9. dec 2020

@donutelka trosku divne, že platí bratovi net, alebo paušál... brat je už dospelý. Čo sa týka toho vianočného darčeku, tak naši si od nás so sestrou dary nežiadali. Vždy sme im samozrejme darčeky kúpili podľa nášho uváženia a finančnej situácie. V tomto prípade by ma zaujimalo či aj brat zo sestrou takéto dary kupujú, alebo je to iba požiadavka na tvojho snúbenca... my by sme sa so sestrou skladali na takéto drahšie darčeky

katkami123
9. dec 2020

@donutelka
Ale materská je malinká a tu môže mat do 6 rokov dieťaťa, potom ma smolu, bude musieť ísť pracovať. A hľadá si aspoň prácu?

donutelka
autor
9. dec 2020

@katkami123 volali ju do coop jednoty aspon na polovicny uvazok, ale ma milion vyhovoriek, napr kto jej bude strazit maleho ked bude v robote atd...proste je uz dlho doma,zvykla si a nechce sa jej

h2
9. dec 2020

@donutelka Ahoj, nečítala som komentáre, ale v prvom rade sa mi nezdá v poriadku, že Ti Tvoj chlap povie, aby si držala pi**.
K tomu darčeku - to je OK. Keď chce kúpiť rodičom darček za toľko peňazí, je to jeho vec.
Ale nezdá sa mi to platenie tých ostatných vecí: platí internet a TV niekde, kde nebýva? Platí dospelému pracujúcemu chlapovi paušál??? S týmto by mal seknúť. Veď bývate v podnájme a chystáte svatbu! Peniaze potrebujete! Ešte mi je divné, z čoho celá tá jeho rodina žije? Sestra nepracuje, tatko nepracuje... predpokladám, že 28-ročný brat, ktorý si necháva platiť paušál, telku a internet, neprispieva bohviekoľko do spoločnej domácnosti. To ich všetkých živí mama? Dokedy? Ak má 40-ročnú dcéru, určite jej veľa nechýba do dôchodku.

katkami123
9. dec 2020

@donutelka akože kto jej bude strážiť malého? Veď býva s rodičmi a bratom. Čo majú potom robiť take zeny, ktoré žijú ďaleko od celej rodiny? To nemajú vôbec chodiť do prace? Však sú škôlky, školy.

kassandra25
9. dec 2020

@donutelka neviem. Mozno mozes zatial mierne povedat, ale vyhrotene moc nie. Aj jeho vyhrotena reakcia s nadavkou do pi.., ze mas drzat, nebola pekna. Mozno si trocha oddychnite od seba a bude to mozno lepsie. Mozno je to o kompromisoch , ako troska z jeho strany, tak z tvojej, lebo sa lubite... ak sa nieco ma udiat, mohol by partner sam prist na urcite veci. Je smutne, ze jeho dvaja surodenci nedakazu zarobit a byt sebestacni, pripadne aj vypomoct v domacnosti. Prajem vela uspechu, mozno vsetko pomalicky v klude pojde

mirage
9. dec 2020

@aduskatt presne, penize, o tom potom, ale aby mi toto niekto povedal, nevezmem si ho. O rok to bude drz pi.. ty kur...

oliolijanka
9. dec 2020

@donutelka
Tu blika viacero kontroliek...
• Preco si chces zobrat za muza cloveka, s ktoreho rodinou uz pred svadbou nevychadzas?
• Preco si chces zobrat za muza cloveka, ktoreho si nechces zobrat bez svadobnej hostiny?
• Udivuje ma tvoja predstava toho, ze ked budete zosobaseni, ze automaticky budu jeho peniaze vase. Nie nebudu, budu iba dovodom na pravidelne hadky.
• Deti nechcete, lebo chcete trebars cestovat. 😀 takych bolo... do styridsiatky minimalne jeden z vas toto presvedcenie zmeni.
• "drz p..u" ?? Nepoznam ziadne dlhodobe pekne manzelstvo, kde by sa castovali takymito hlaskami.

Mne z toho vychadza, ze je naozaj lepsie minut peniaze na kosacku pre otca, ako minut ich v svadobny den a potom este o vsetko prist pri rozvode.

Obaja ste este sebanenajdeni. Nechci svadbu, chci pokojny zivot. Chci pri sebe muza, ktoreho rozhodnutia dokazes respektovat.

Nie v zlom...preco sa chces vydavat?

0kristina0
9. dec 2020

@donutelka uz len to ze by povedal ze mam drzat p.ciu a nestarat sa by bol moj exsnubenec

marca12
9. dec 2020

@mandzula nevravim,ze sa cicikovat s rodicmi,ale kolko je takych,si najdu partnera a na rodicov zabudnu. Netreba zabudat ani na nich

mandzula
9. dec 2020

@marca12 precitaj si aj moj prvy prispevok, tam o tom pisem🙂

spadnutaslivka
9. dec 2020

reálne sú toto len začiatky vašich problémov. ak nemáte poriešené financie, ste v háji. a rovnako aj vzťahy k jeho (a tvojej) rodine. ako si predstavuješ návštevy a pod.? on k nim má očividne blízko, bude tam chcieť chodiť každý víkend a ty tu budeš nadávať, že tam furt musíte chodiť a akí sú oni povaľači? alebo mu budeš brániť? alebo nech si chodí sám? (no.... to sa ani nemusíte brať). manželstvo je o kompromisoch. veľa vecí sa ukáže až časom a bude ťažké ich riešiť tak, aby ste to spolu zvládli. ale veci, ktoré sú brutálne jasné už pred svadbou, si radšej riešte ešte pred ňou. inak sú celá tá svadba zbytočne vyhodené peniaze a kopec zabitého času a nervov.

barborka422
9. dec 2020

@donutelka vela dám nepochopilo podstatu.ze vam by az tak nevadila jeho rodina keby ze jeho sestra sa nenecha vydržiavať co by mohla mat pracu a brat co sice pracu ma ale nema peniaze na pausali..no zneuzivaju jeho dobrotu a slepotu.on od toho neupusti lebo rodina.tym padom by som sa vobec zial do svadby nehrnula!

leuchtturm
9. dec 2020

Spolu s manželom si beries aj celu jeho rodinu. Ak ich neznasas, tak sa vykasli na celu svadbu. A chapem aj tvojho snubenca, so svojimi zarobenymi peniazmi moze nakladat ako chce a ked chce financne vypomahat svojej rodine, ty nemas ziadne pravo mu to zakazovat.

vilma7
10. dec 2020

@donutelka máš dôvod sa hnevať? Áno máš, ja by som sa hnevala za spôsob komunikácie partnera s tebou. A na darček by som naďalej trvala aby ste sa poskladali všetci a je aj drzé od "budúceho" svokra si takú dráhu vec žiadať, hlavne keď už doma jednu má.

Ja po jednej strane nechápem, prečo si ľudia pýtajú konkrétne dary v takej, podľa mňa prehnanej cene. Nikdy mi mama, alebo svokra nepovedala, kúpte nám to alebo ono.

mirage
10. dec 2020

@barborka422 my damy sme to pochopili.. a tu kludne tykaj.