Mám ísť do toho?

jana299
14. dec 2014

Ahojte mamičky, potrebovala by som poradit. Mám priatela sme spolu cca 7 rokov a jedného syna byvam u mojich rodičov dvojgeneračný dom. Môj priatel dostal ultimatum aby sa odstahoval z domu pretoze nepomáhame nerobíme na dvore nie je na to čas ja som kazdy den v praci môj priatel tiez ked je vikend sme radi ze sme spolu. Môj partner si robí vodičák na kamion a chce zmenit pracu aby sme mohli odist do svojho neviem si predstavit ze budem mat hypoteku 30 rokov tiez neviem ako budeme fungovat ked v januári ma ist od nás prec moji rodičia su pevne presvedčený ze to nie je chlap pre mna nikdy ho nemali radi velmi sme rozhádany neviem ako to môj syn zvladne ked tu tata nebude kazdy den je na neho velmi naviazany a co tie turnusy ked odide na 4 tyzdne?stoji to zato?co ked nebudeme mat na tu hypoteku na splatku je to velky závazok a ako budem komunikovat s rodicmi?môj partner povedal ze ak stadial odíde nechce ich uz v zivote vidiet maximalne ak pride nás stahovat do bytu neviem si prestavit ze teraz cely zivot budem riesit to aby sa oni nevideli dokonca ani na narodeniny ani na meniny a co syn?nebude tym trpiet? moja otazka znie mám ist do toho aj ked viem ze rodina bude rozhádana hypoteka na krku moj partner bude skoro stale na cestach aky to bude zivot?casom si vraj najde pracu tak aby bol stale vecer doma lenze to neviem kedy tvrdi ze ked chceme hypoteku musi zarobit aspon 1200 eur no v dnesnej dobe hmm moj silvester bude katastrofa pretoze prvého ma odist z domu tak mam prikázané od rodičov má sa pobalit a odist nikdy sa s tym nezmierim vianoce mam totalne pokazené.. čo si o tom myslíte? milujem ho nechcem sa s nim rozísť moji rodičia si to strašne pracujú ale ja proste nemôžem nechcem iného chlapa

jankastubka
14. dec 2014

Ked toto a podobne temy citam som takaaa stastna, ze som sa nakoniec rozhodla pre samostatny zivot, nie s rodicmi. Podla mna mozu mat deti s rodicmi akokolvek dobry vztah, ale spolocne byvanie nikdy nerobi dobrotu. Ludia su rozdielny, kazdy ma svoju predstavu o veciach a zbytocne vznikaju trecie plochy aj na malickostiach.
Nehovoriac, ze ked ste v dome rodicov a aj ked ste tam investovali peniaze, oni to stale vnimaju ako svoje....
Popisujes, ze tvoj partner je spolahlivy a pracovity. Ja byt na vasom mieste, tak idem spolu s nim aj do podnajmu (na zaciatok staci jednoizbak), kym si najdete nieco vlastne. Drzim palce, nech to dobre dopadne.

jana299
autor
14. dec 2014

@lapalma ahoj tak asi na mna velmi nepozeraju ja som sa im to snazila vysvetlit ze to budem mat tazke ak bude musiet moj priatel odist z domu a nevyjadrili sa k tomu vobec

jana299
autor
14. dec 2014

@jankastubka takze aj ty si bývala s rodičmi?vies ake to je?

jankastubka
14. dec 2014

@jana299 nie nebyvala ale mali sme v plane postavit dva domy na ich pozemku, jeden ich a jeden nas. My sme napokon vycuvali a kupili si byt. Nasi mi to dlho vycitali, ze som ich nechala v stichu a ako nam mohlo byt dobre. Ale ja som teraz velmi rada, ze sme sa tak rozhodli. Myslim, ze mladi maju byvat sami, byt za seba zodpovedni.

katarinamarkova
14. dec 2014

@jana299 a preco ste potom tolko financii a energie investovali do niecoho co nie je vase a ostat tam neplanujete?

lauricka
14. dec 2014

@jana299 podla mna je jednoduchsie pomahat okolo domu a na tom dvore nieco urobit, nevidim dovod, ze by ste sa nemohli zapojit do prac, ked tam vsetci byvate. Co sa tyka hypoteky, hypoteka je svina a dnes tak ludia bezne ziju, ze ju maju na krku do konca zivota pomaly. Takze si to treba rozmysliet, ci mi nie je lepsie urovnat to s rodicmi a trochu pomahat. Posramotene vztahy sa daju dat dokopy pri dobrej voli. Co sa tyka odchodu muza na dlhe tyzdne od rodiny, co k tomu dodat, je to na ho... . Ja nie som za to byvat s rodicmi, ale vo Vasom pripade si myslim, ze radsej urovnam vztahy a skusim si hladat lepsie platenu pracu a postupne si hladat byvanie, nez taketo radikalne riesenia hrr hrr, aj s ohladom na dieta.

dinko31
14. dec 2014

netráp sa. Ja mám manžela tiež na kamione už niekoľko rokov a som sama na tri deti. Tiež máme hypotéku, no musíme to nejako prekonať. Sme si s manželom vzácnejší keď príde domov. Tak sa neboj osamostatniť sa a problémy s rodičmi sa nejako utrasú. Veľa šťastia a uži si Vianoce 😉

krissy1
15. dec 2014

@jana299 ja len tolko:
mame hypoteku na 30 rokov,mame dceru,ja mam pracu,manzel ma od septembra tiez novu pracu:v nemecku.Chodi domov raz za mesiac na predlzeny vikend.
Ked chceme ,aby sme si splnili urcite sny nieje co riesit...
Je to tazke,ale dni tak ubiehaju,ze si to nestacime ani uvedomovat.Malej tiez chyba,volame spolu kazdy den...

Ked sa musi,tak sa musi........

Ale:byvame sami,nikto nam neriadi a nerozprava do zivota....

latvia
15. dec 2014

ja som byvala s rodicmi aj s malym dietatom v 2izbaku, nemusela som im nic platit, ani by odomna nezobrali, keby som davala, ale potrebovala som aj ja sukromie a aj rodicia. napriek tomu, ze som bola na dieta sama, som si vzala hypoteku, ked som do banky priniesla vypis z vyplaty 503 eur, mi hypoteku dali, na 30 rokov...tak mam "vlastny" dvojizbak, v ktorom si robim co chcem a kedy chcem, k rodicom chodievame pravidelne, byvaju nedaleko, tesia sa ked prideme, aj ked odideme 😀 casom som si kupila ojazdene auto, tak uz mozeme chodit aj na vylety. vsetko sa da, len treba chciet. neviem, ci by som vedela zit mesiac bez chlapa dlhodobo....asi skor nie. ale ak uz mas s nim dieta a rozumiete si, tak na urcity cas to skus. ked sa zacne darit, mozno sa aj usadite a najde si nejaku inu robotu.

irusa
15. dec 2014

ako nerobiť na dvore, nie je na to čas....jedným slovom ste leniví ........ ja som chodila do školy externe...10 mesačné dieťa, do práce a manžel v Nemecku a predsa som si našla čas robiť aj okolo domu.....lebo ináč to nejde.... moja rada... nakopnite sa a pomôžte aj v domácnosti...nikto nemá rád príživníkov a potom nemusíte riešiť problém so sťahovaním !

ajsenz
15. dec 2014

Ja som s mojou mamou bývala iba 3mesiace a aj keď sme dobre vychádzali dala mi ultimatum ,že po letných prázdninách sa musím odsťahovať. Manžel robil 50km od nás a spaval na ubytovni čiže za nami chodil na víkend a už NIKDY VIAC... osamostatnenie bolo to najkrajšie na svete aj ked rodičov ľúbim. Mohla som robiť všetko kedy som chcela a ako som chcela a nikto mi nedychal na chrbát. My sme v podnájme a až na rok sa chystáme na kúpu vlastného cize moja rada ? ODSŤAHUJ SA A PODPOR SVOJHO MANZELA!
Uvidíš ako sa zmenia vzťahy a budete si vzácnější

simca06022011
15. dec 2014

@jana299 a rozpravala si sa ty so svojimi rodicmi? ci stiahnes chvost a robis co kazu? Aj oni si musia uvedomit, ze mas svoj zivot, nie su najmudrejsi.. spytaj sa ich ci chcu niekedy vidiet vnuka? svoju dceru? Ja by som rovno otcovi povedala,ze ked s takymto jeho ultimatom odide moj partner, odidem aj aj.. ale tie dvere zavriem navzdy jemu pred nosom. NA mojho otca to zabralo. V modernej dobe prosikal listami, ze si to nemam brat tak a henta... jedna vec je povedat si svoj nazor, druha vec je manipulovat inym zivot. A je jedno kto ma aku chybu... kazdy sme nejaky ale vsetko sa da normalne riesit. Mali vam dat harmonogram prac na dvore a rozdelili by ste si to. Mohli by dvojgeneracny dom rozdelit a predat vam tu polku kde budete byvat.. mohli by kadeco, tak sa to totiz da tiez robit. KEd niekto nevie najst normalne riesenie, musi siahnut po takejto ohluposti a skonci to horsie. Neviem ako sa daju potom taketo vztahy vyzehlit, budes tym v duchu trpiet, navonok hrat divadlo ze je to ok... ja mam od chlapa zakaz stretavat sestru (vykradla nas... oklamala, usla a nepoculi sme o nej ani slovo, iba cez pravnika), je na to objektivny dovod, a napriek tomu mna ide porazit 🙂
Dalsia vec.. priala by som tvojich rodicov mojmu chlapovi za svokrovcov :P Aby videl ake to je 🙂 presne take scenare napr. s tou pohotovostou zazivam a to ich mam 100km 🙂
Hore hlavu, pozbieraj sa, si dospela a este aj matka... daako to zvladnes.. a pubertiacke pocity si nechaj pod vankusom na vecer, lebo bez penazi sa zit neda... cize chvilu budete musiet vydrzat 🙂

mima4
15. dec 2014

@jana299
no pokial povazujes tvoj vztah s praitelom za vazny a uvazujes s nim aj pre buducnost, nie je co riesit, treba sa osamostatnit 🙂

a zeby musel zarobit az 1200 eur? nie nemusi...mozes aj ty 😉
a pravdaze mozte ist byvat tam, kde vam to vyhovuje a nebudete v odluceni.

jana299
autor
16. dec 2014

@lapalma ahoj tak mam pocit ze myslia ze si budem stastnejsia bez neho začínam si mysliet ze chcu ma iba pre seba....

mikema
16. dec 2014

@jana299 Co tu vlastne riesis, co chcu rodicia? Ries, co chces ty. Milujes ho, nechces sa rozist, tak hop hop sa odstahujte. Tiez by som sla do podnajmu, ked sa bojis hypoteky. A inak poznam ludi, kde muz chodil na kamione, teraz su uz na dochodku a este stale statni spolu... Tak neboj. Vztah krachne aj bez kamionu, ak nie je dost stabilny. .. A uprimne? Nemyslim si, ze ta rodicia chcu pre seba. Ono je to proste tak, ze starsie generacie boli naucene inak makat a ked vy tolko nemakate, hned ste za lenivcov. Tiez to vidim na niektorych starsich ludoch, ktori doma len upratuju, aby mali krasne vylesteny kazdy pohar. Ja som rada, ked stihnem vybrat mycku a vyvesit pradlo. Lenze, ked niekomu ukazem moj kalendar, tak sa ma pytaju,kedy spim. Proste casy sa zmenili, aj priority a ked vy nechcete pomahat, tak sa odstahujte a bude pokoj. I ked je to hnusne, ze vyhadzuju len jeho. Bud nech vyrazia oboch, alebo nikoho, ale takto trhat rodinu...