Mám neromantického chlapa

25. mar 2021

Prosím o pár milých slov, hádam príspevky nebudú protivné. Ženy, máte to tak, že váš partner je fajn, pomôže v ťažkých chvíľach, ale v drobnostiach bežného života nula bodov? Ani raz ma nepomasíroval, keď som ho aj prosila, nepodá mi niečo, lebo je vždy unavený, nehladkal tehotenské brucho, atď. Domáce práce sa s hundraním zúčastní, dieťaťu sa venuje, čiže lenivý nie je. Len čo sa týka fakt takých milých vecí vyslovene pre mňa. Kedysi tu bola diskusia o tom aké milé drobnosti pre vás partneri robia a fakt zlaté veci typu nakrája mi obľúbené ovocie a podobne. Po chvíli mi došlo ľúto, že môj nič takéto nerobí. Vie pomôcť, keď ide do tuhého, nechcem špecifikovať, ale napr pri rodinných problémoch. Teda ako človek dobrý. Len bežné pozornosti mi chýbajú. Trochu "romantiky" alebo čo to je. Ja pre neho robím podľa mňa všeličo také malé milé. Dám k desiatej kusok obľúbenej čokoládky, pohladkám, pochválim... Poznám 5 jazykov lásky a neviem, čo je jeho. Nedotýka sa veľmi/ služby ofrfle/ darčeky nerád vyberá/ lásku slovne nevyznáva. Možno ten čas, neuteká od rodiny a odo mňa. Drsné ženy, čo povedia, že robím problém kde nie je - Ok, muž je fajn, ale ako sa vyrovnať s takým nemastným neslaným chlapom? niekedy sa ani necítim ako žena.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
25. mar 2021

mne sa z tvojho opisu zda, ze lenivy teda je, nie ze nie.
druha vec je, co my zeny mame odmalicka vtlcene do hlav. cim som starsia, tym viac si uvedomujem, ako boli moje romanticke predstavy daleko od reality.
a pritom to vobec nie je problem muzov.
oni prave zvyknu byt prirodzeni, len my zeny sa snazime byt vo vsetkom dokonale. a potom prichadza kamen urazu, ocakavame to iste od nich. vsetko, co sme videli v tych rozpravkach a v tom filme od rozamundy. ze nam ruzovymi listkami so zehlickou v ruke pocas pisania lubostnej basne posypu loze.
a pritom taky, co sa prvoplanovo sprava romanticky, ma vacsinou len vsetko dobre nastudovane a jeho umysly su trochu ine. no a toho tutmacika, co stale obsmrda okolo, lebo sa nevie vyjadrit, ale bytostne nas zboznuje, posleme kade lahsie.
dalo by sa o tom pisat...

lindous
25. mar 2021

Priateľ mojej maminy je takto úplne neromantický muž, pár krát sme sa o tom bavili, že nikdy jej nedal kvety, nepozval na romantickú večeru a podobne a vlastne aj celej iniciatívy potrebnej na začiatok vzťahu sa chopila ona, ale že ona vie, že ju ľúbi. Je to dobrý chlap, v domácnosti pomáha veľa, ale darčeky si napríklad všetky mamina vyberá sama, lebo nechce jej kupovať blbosti ako prkvapko, proste je to praktický chlap. Ako sa s tým vyrovnala ? No myslím, že nemusela, vedela, že taký je, neočakáva od neho romantické gestá a potom nie je sklamaná ... takže asi je to o nejakom nastavení oboch 😅

Ale napríklad on pochádza z rodiny, ktorá je úplne iná ako tá naša ... stretli sme ich len pár krát, pretože nemajú takmer žiadne vzťahy medzi sebou, ani na narodeniny či Vianoce sa nestretávajú, negratulujú si, nedávajú si darčeky, nič ...neviem z akého prostredia pochádza tvoj muž ? ale ak doma nikdy nevidel takéto maličké prejavy lásky, tak mu to vôbec nepríde zvláštne...

Ako zareagoval, keď si mu to povedala ? Ak si mu to povedala..Viem, že takéto veci, po tom čo na ne upozorníš, už nemajú takú cenu, pre to, že si si to vlastne vydupkala... ale mužom niekedy treba povedať veci na rovinu ako sú, rozmýšľajú inak ako my ...

banyka
25. mar 2021

@viestta ... presne aj toho mojho 😳

monykam
25. mar 2021

Ako keby si písala o mojom...neviem či chcem tak veľa od neho alebo čo.... všetko berie ako samozrejmosť aby mal hlavne jesť aby som mu dala pokoj neotravovala ho s ničím a aby mal kľud ...príde domov všetko má pod nosom porobene s ničím ho neobtazujem a nič žiadna vďaka....dnes som mu kúpila dve tričká z jednej stránky dvakrát som sa ho pýtala že aké sú či sa mu páčia a odvrkol mi že normálne obyčajné....to že ja som od neho nedostala len tak už dávno nič to ani nehovorím.pritom ja vždy keď si niečo kupujem vždy kúpim každému aspoň nejakú maličkosť že na neho myslím on nie... niekedy to zabolí že to má na háku.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bundle
26. mar 2021

Ten môj je tiež taký. Ako plynú roky stále sa to zhoršuje. Jediné čo ho ešte veľmi poteší je dobré jedlo a koláče 🙂 Keď mi môže nekonečne dlho vysvetľovať veci chlapského typu, ktoré mňa vôbec nezaujímajú, tak je veľmi happy. Toto sú len dve situácie pri ktorých sa mám na konci možnosť aj dočkať trochu romantiky. On mi raz vysvetľoval, že už sme dlho manželia a nemá dôvod mi viac dvoriť či byť romantický, lebo vie, že mu neutečiem..takže takto to má ten môj. Istota pre neho, koniec romantiky pre mňa.

michaela789
26. mar 2021

A on o týchto tvojich pocitoch vie? Povedala si ku od slova do slova že ti to chýba?

deti95060810
26. mar 2021

asi chceš veľa... aj dobrého aj romantického. Inak na zač. vzťahu ti niečo takéto nevadilo? Lebo neverím že zrazu začal byť "neromantik" ...

sense
26. mar 2021

Bol taky vzdy alebo nahla zmena? Ak bol taky vzdy a vadilo ti to preco si s nom ostala? Zrejme pretp ze bolo na nom nievp co sa ti pacilo viac ako to ze nebol romantik...
A po dalsie aj ste sa o tom rozpravali? Vie o tvpjich pocitoch?

autor
26. mar 2021

Ďakujem za chápavé slová. Áno, vždy bol taký a aj tak som si ho zobrala, lebo ako aj píšem vyššie, napriek tomu je super človek, to stále tvrdím. A 90 % času som vyrovnaná s tým, že je v tomto neschopný. Len prídu občas chvíle ako včera, keď mi to príde ľúto. Nepotrebujem ružové lupne, skôr také praktické prejavy, že občas spraví raňajky, lebo vie, že som do noci pracovala a ešte aj vstávala k dieťaťu. Len tak z lásky, ako ja dobrovoľne vstanem o piatej, keď ide na služobnú cestu, aby som mu vyložila na stôl a rozlúčila sa s ním. Hoci vyložiť by si vedel aj sám, ale viem, že mu to dobre padne. A naznačovala som, aj hovorila otvorene, vôbec nechápe, kde je problém. Ja to ani väčšinu času neriešim, len som mala chuť sa vyrozprávať.
@lindous áno, tá rodina je kľúč. Oni sú navonok normálni, ale takí málo láskaví, v reči aj skutkoch podpichovanie, nevedia si normálne povedať. Čudná komunikácia. Ešte si hovorím, že z takéto prostredia celkom dobre vyšiel, že tieto neduhy nemá 🙂

hopsadobrandejsa
26. mar 2021

Tazke niekoho k takemu niecomu "donutit". Niektori muzi su proste taki.

Mas muzov ktori su presladeni az az a potom mas takych ktori ti pridu ako kamen. Kazdy prejavuje lasku sebe blizkym stylom. Podla mna toto casto byva kamenom urazu vo vztahoch pretoze vela ludi zotrvava vo vztahu dufajuc, ze sa partner zmeni, ale realita je, ze cloveka treba mat rad takeho aky je.

autor
26. mar 2021

@hopsadobrandejsa ľúbim, aký je, no raz za niekoľko rokov sa chcem o tom porozprávať na anonymnom fóre. Človeka pravdaže nemožno zmeniť, skôr je otázka, kde čerpať silu v tých občasných ľútostivých chvíľkach.

malva123
26. mar 2021

Ach,jaj...nevyberies si....bud rada zato co mas...🙂

ibajaanikiny
26. mar 2021

To mi je riadne luto. Kazdej zene chyba aspon kusok takej tej “drobnej pozornosti”, verim ti,ze ti to chyba...ten moj je zas extremny opak,niekedy az prilis,hocikedy dostanem kvety,nejaku drobnost,pripravi pre mna jedlo,v domacnosti urobi cokolvek,dotyky on moze aj velmi...pusinky,ked rano idem do prace a on nie,tak vzdy ma pochvali,aka som kocka,krasna atd...tvoj to ma asi v povahe,neviem,ci ho uplne zmenis,ale aspon trochu by sa mal posnazit kvoli tebe,nie je to nemozne...aj si mu to na rovinu povedala?lebo to by si mala urobit ako prve,nech vie,ze ta to trapi...

zuzuliatko18
26. mar 2021

Podla mna pre vela chlapov tieto gesta nie su podstatne. Pre mna je dolezitejsie, ze SA stara, aby sme Mali to, co potrebujeme, ze je pri mne, ked je mi tazko, ze rozdychal dvojicky rychlejsie ako ja, ze ked nie je v praci dviha maleho synceka, aby som nemusela ja a vstava k nemu aj v noci... Je toho vela. A rokmi som ho naucila aspon sem tam aj Tu kvetinku doniest😁

teleskop
26. mar 2021

rozhovory stale do kola, plne lasky zmierlive, empaticke asertivne, mam muza ktoreho som spoznala ako tabulkoveho riaditela, teraz uz 15 rokov nevarim, nakupuje len on, kvety nosi min. raz mesacne...rozhovory dookola, co potrebujeme obaja...

ledgerka
26. mar 2021

autorka velmi malo muzov je naozaj romantickych. Moj tiez sam od seba nerobi malickosti, ale ked ho poprosim spravi pre mna vsetko. Nakraja ovocie, spravi mi jest, aj ranajky, ked je den zien poviem ze dnes mi ma doniest kvety :D Donesie aj cokoladu :D Ale zase na sviatky si vzdy spomenie a dostanem kvety, cokoladu, aj nejaky darcek. Muzovi proste treba povedat co si prajes a ked to spravi pre teba spravi tak mas doma super chlapa 🙂 Skus zacat hovorit a necakaj na zazrak, uvidis ze sa budes citit lepsie ako ked budes potichu cakat ze nieco pekne mile spravi.

opica_skorica
26. mar 2021

Povedz si tak, ze chlap vykrikujuci romanticke slova a robiaci okazale gesta, moze za rohom to iste s cudzou.
A ten tichy doma, co nakupi, ked treba,... neni sice 100percentny, ale vymenila by si ho za 5percent romantiky?
Vtip: moj muz je romantik. Vyryla som mu klucom srdiecko na kapotu a odvtedy place.

autor
26. mar 2021

@ledgerka keď toto, že hovorím, pekne milo a aj tak nič z toho. Všetko je zajtra, zajtra, len nie dnes a stále takto. Alebo to dá jedným uchom dnu a druhým von. A to mu nebzučím nonstop s nejakými žiadosťami.

ledgerka
26. mar 2021

hovoris mu co by si chcela prave v tom momente alebo nieco co by mohol niekedy urobit? U nas keby som hovorila v buducom case tak to znie ako vycitka ze nic nerobi :D

autor
26. mar 2021

@ledgerka v tom konkrétnom momente. Zase "seriozne" veci napr. okolo domácnosti urobí, síce väčšinou hundre, no urobí. Len tie "zbytočné" potešenia typu nakrájať jabko pre milovanú tehotnú ženu je straašne unavený, hoci sa práve motá po kuchyni a tlačí druhú večeru (ktorú som ja navarila, nakúpila).

ledgerka
27. mar 2021

tak to je smutne :(

ivka185
27. mar 2021

Ja uz budem mat 30 rokov v aprili od svadby, ale romantika tak mozno rok, dva po svadbe aj to s prizmurenym okom. A co sa stalo, nic , zvykla som si ze je taky. Zas ako otec a manzel je dobry v inych veciach.

karolinakr
30. mar 2021

No tak sa uraz a trucuj dva dni, dokope sa do niečoho a zas pojdete po starom