Mám odpustiť neveru a drogy?

nikolam
23. jan 2014

je mi hrozne a neviem, ako ďalej. s priateľom som takmer rok, obaja študujeme na VŠ, ja mam 23 a on 24 rokov. sme úplne rozdielne typy, on študuje umelecký smer, je veľmi nadaný, ale je proste uleteny... ja som uplne obyčajna baba, nikdy som nezapadla do jeho partie možno až na niekoľko výnimiek si s jeho kamaratmi veľmi nerozumiem. dali sme sa dokopy po roznych doťahovačkách a intrigách práve zo strany jednej jeho "kamarátky", ktorá po ňom išla. náš vzťah od začiatku nebol bez komplikácií, ale všetko sme zvládali, veľmi som ho milovala, on mi tvrdil to isté, akurát to dával najavo svojím spôsobom, čím mi niekedy ubližoval. keď som niekam chcela ísť bez neho, robil scény, ak som sa s niekým bavila napr. so spolužiakom, kamarátom, tak bol cirkus, dokonca niekedy aj na verejnosti. potom sa mi vždy ospravedlňoval, aby som mu odpustila, že sa to viac nestane, a nakoniec sa to aj tak vždy stalo. odôvodňoval to tak, že sa bojí že o mňa príde - čo bolo absolutne neopodostatnené, nakoľko som ho milovala, a stále milujem. týmto správaním mi ubližoval, neviem, či si to uvedomoval, možno aj áno ale nakoniec to aj tak vždy svoje sluby porušil. Ja tento rok končím VŠ a naskytla sa mi možnosť ísť na dva mesiace na stáž do Nemecka, možno som tam ani nechcela ísť možno chcela, povedala som mu to raz večer, že mam takuto možnosť a je celkom zaujímavá... čo nasledovalo potom, jeho reakcia úplne strašná, veľmi sme sa pohádali, on buchol dvermi a odišiel z bytu. a to som ani nepovedala, že tam pojdem ... výsledok bol taký, že išiel za svojou partou, tam sa napil a niečo si dal - neviem čo, hoci mi slubil že sa toho už nikdy nedotkne a aj sa rok toho držal - a korunou všetkého je, že po ňom vyšla oná kamrátka a on sa s ňou vyspal. mne sa na mobil vobec nehlásil až do druhého dňa, skoro som zomrela od strachu a to som išla na druhy deň ráno na skúšku čo vobec ani neviem, ako som ju nakoniec dokázala spraviť.proste mne po tomto pohár pretiekol, dala som mu facku a odišla z bytu čo mame spoločne v prenajme... niečo sa vo mne zlomilo, nezaslužila som si toto od neho... teraz ma prosí na kolenách aby som sa vrátila, plače, prisaha, že sa zmení. včera sme sa videli v škole, chvilu sme sa rozpravali, je na tom strašne, uplne sa triasol, prosil ... stále ho mám pred očami, stale ho aj mam rada, ale strašne ma to bolí, čo urobil, a vlastne to urobil uplne pre nič 😖

nikolam
autor
23. jan 2014

@adri266 ano, predo mnou si dal, drogami rozumej - ale pre mňa aj to sú drogy - všelijake ohlupovačky, či už v tabletkách alebo marihuana, nehovorím, že stále, ale dal si pravidelne, keď sme sa my dvaja dali dokopy skončil s tým, pretože obmedzil tú partiu a sám mi tvrdil, že odkedy je so mnou tak to ani nepotrebuje 😕 životný štýl to bol taký, boli tam tieto úlety a aj alkohol, nejedol poriadne, nespal poriadne, pri mne sa to všetko zmenilo ... a aj to fungovalo, teda až na tie občasné scény ktoré mi robil a ja som nechápala niekedy jeho reakcie. a ano viem, nie som naivná, ani mu to nebudem veriť, že si nepamätá, aj keď na sto percent čo je pravda, to vie len on, ale toto mi povedal... verím tomu, že keby si nedal svinstvo a nepil toľko, tak by sa jej nedotkol alebo, možno by to aj tak spravil mne natruc, na čo vlastne ani nemal dovod ☹ neviem, som z toho strašne nešťastná a bolí ma to, on bol prvý ktorého som tak naozaj milovala, všetci ostatní až na neho boli len také bezvýznamné vzťahy... doteraz som bola presvedčená o tom že to môže fungovať práve preto, že sme takí rozdielni, že sa dopĺňame... strašne bolí to sklamanie

adri266
23. jan 2014

@nikolam ja Ta velmi dobre chapem, ale ver mi, su aj slusni chalani,ktori nikdy drogy nebrali a nebudu, a ktori nebudu hladat vyhovorky za svoje ciny. Lebo teraz sa vyhovara na to, ze kedze bol opity a pod vplyvom, tak nemoze za neveru...o par rokov nebude moct za facku, za to, ze prehraje vas byt, atd...
A ze je prec z partie? To partia bola na vine? A ked najde pracu a kolegovia budu mu ponukat drogy? Co potom?
A stale su tu aj tie dalsie veci, jeho ziarlivost.
Daj si trochu casu, aby si sa na vec pozrela s triezvou hlavou. TEraz sa vyplac, vyrozpravaj, o tyzden sa na to budes pozerat inak, a o rok ani nehovorim.

renka40
23. jan 2014

keď chceš patriť do klubu týraných žien, tak sa za neho vydaj, aby si potom pochopila, že to všetko bol len klam! A ten záujem o teba je znakom sebectva a kontrolovania,. nie lásky. Slová ako ťa má rád, ako mu chýbaš, ako bez teba nedokáže žiť, ako ťa potrebuje, dokonca aj triašku bude mať... je len citové vydieranie!!!!!! A že sa s niekym vyspal je znakom slabožstva- len ho nechaj tej kráske, čo sa s ňou vyspal.... Teraz city nechaj bokom, použi rozum. Ak nechceš sa zbytok života triasť ty (od strachu, bitky, nervov,....) tak na neho rýchlo zabudni!!!!! Aby si tu o pár rokov nepísala, že si nevieš rady, že máš dieťa, že ťa podvádza, premárňuje peniaze, užíva si... atď, atď
Buď silná , utekaj čo najďalej, stras sa ho, máš úžasnú príležitosť a naozajstný dôvod na rozchod!.
Keď odpustíš, dáš mu príležitosť , aby ti ubližoval aj naďalej! Ešte si mladá a takých gaunerov je strašne veľa, tak keby ti to náhodou chýbalo, na takého natrafíš kdekoľvek! Hľadaj rozumom, srdce ti potvrdí správnosť 🙂

laicka
23. jan 2014

no ono je to tak ze 95 percent umelecky zameranych ludi nieco berie...na tzv muzu 🙂 bez od neho

nikolam
autor
23. jan 2014

@adri266 ano, teraz v podstate skoro len plačem, už skoro týždeň som u kamaratky, a popri tomto všetkom mam ešte na ďalší týždeň dva termíny skúšok a ide mi hlava explodovať. a do toho ešte on, čo píše, volá, prosí 😖 každý večer mi píše že je doma u nas a čaká ma.dnes mi napísal, že cez víkend bude rok čo sme spolu, že ma prosí v sobotu o stretnutie, nech prídem, hoci aj len na pár minút. ja nemám silu neodpísať mu, nedokážem ho ignorovať ani vlastne neviem prečo, na jednej strane sa na neho strašne hnevám a na druhej strane mám taký neurčitý strach o neho 😖 nie celkom len partia môže za tie drogy, ale ja si myslím, že vo veľkej miere majú na tom podiel, ale samozrejme nehovorím, že to nie je aj jeho chyba. keď sme spolu trávili večery, bol uplne v pohode, nanajvyš sme si koncom týždňa dali flašku vína alebo išli niekam si sadnúť a bolo super ... my sme sa dokázali rozprávať aj tri hodiny že sme sedeli na zemi, mali sme pustenú hudbu a len sme kecali ... milovala som tie večery a vyzeralo že on tiež 😢 a ano, bojím sa tých jeho skratov, veď teraz v podstate nešlo vôbec o nič, o posr. dvojmesačnú stáž zo školy, a on ma podviedol

adri266
23. jan 2014

@nikolam vysvetli mu, ze potrebujes cas a priestor, ze si to potrebujes premysliet vsetko, nech na TEba netlaci. Snad to pochopi

renca3
23. jan 2014

@nikolam - nie si zodpovedna za jeho detstvo ani za jeho terajsi zivot ci buduci. v zivote su vaznejsie situacie, ktore nebude zvladat a bude utekat k partii, drogam, milenkam. Nemecko je fajn volba.

majka99999
23. jan 2014

@nikolam no tak mu odpis, ze mas skusky buduci tyzden, ze potrebujes pokoj. ze ho teraz nechces vidiet. potrebujes hlavne cas.

nice202
23. jan 2014

@nikolam podla mna sa mate velmi radi a dala by som mu sancu, ked sa chce porozpravat a stretnut. Ludia si zasluzia druhu sancu

lubikan
23. jan 2014

ako sa pomstit sokyni?prenechat jej toho muza

dievca zlate utekaj od neho do toho nemecka a zacni zit novy zivot

vianne
23. jan 2014

ahoj, velmi v skratke...neveru by som dokazala odpostit, ale drogy a podla mna uz chorobnu ziarlivost nie....ty to mozno este nevidis, ale tvoj priatel ta viac nici ako ti prospieva...je velmi ziarlivy, co sa casom len zhorsi, do jeh partie nezapadas...rozmyslas co bude neskor? zalozite si rodinku, pridu nejake problemy a on bude travit cas s partiou, obcasnymi drogami, zaletmi? vies, ked nedoakze predychat ze chces v zivote nieco dosiahnut, co bude robit neskor? skus si na to sama odpovedat...vyuzi prilezitost odist na nejaky cas....a sama uvidis ako sa bude za ten cas spravat...mozno ti to vela napovie..

terezka1947
23. jan 2014

...na otazku,v nazve temy by som za seba odpovedala NIE,ale....po tom,co si napisala...vies,ty sa musis rozhodnut...jedna vec,je dat cloveku,kt.lubime sancu....ale urcite si zvazit,ci to bude jedina sanca....alebo tie nove budes davat cely zivot....pretoze zivot je velmi kratky 😉
@nikolam a chces si ho iba pretrpiet?

13monika
23. jan 2014

preč, preč, to sa nikdy nezmení, možno tak nachvíľu, ked sa to medzi vami utrasie, zas to bude ako predtým......

opicaskorica
23. jan 2014

nebudem ti tu vypisovat litanie... skratka a dobre: tahaj od neho, nehodite sa k sebe, nikdy to nebude fungovat... budes iba nestastna a potom aj tak na to prides, ze si iba stracala cas.

nikolam
autor
23. jan 2014

ak teraz pojdem preč, vrátim sa v polke apríla, tak to vychádza ... a uvidím ... som sprostá asi viem ale napriek tomu čo spravil tú nepochopiteľnú vec a úplne zbytočnú čím zničil všetko doterajšie čo sme spolu prežili tak ma to k nemu stále ťahá, ale ak by som mu aj tú šancu dala, museli by sme začínať zase úplne odznova ☹ a neviem či mu dokážem veriť tak ako doteraz a vôbec, neviem či to bude fungovať .... teraz už mám toho naozaj dosť bolo toho fakt priveľa aj keď ho milujem, strašne mi týmto ublížil jedným aj druhým, ale hlavne s tou ... štetkou 😒

victoriab
23. jan 2014

"takmer rok"... nevera drogy...
a otázka: mám odpustiť?
bože môj, dievča, čo si ty nevážiš sama seba???
odpoveď: nie! zavri knihu a otvor novú!!!

meloa
23. jan 2014

@nikolam pri rozhodovaní používaj rozum, pochybujem, že vám to bude dakedy fungovať a navyše, kde je alkohol, žiarlivosť a drogy (akékoľvek)....tak táto kombinácia je predzvesťou všetkého možného, len nie normálneho a láskyplného vzťahu :/ ty si strojcom svojho šťastia a života a múdri človek sa poučí na chybách druhých....ber to tak, že ste prežili niečo krásne, obaja ste si niečo odovzdali, ale žiaľ vaše cesty sú diametrálne odlišné!!!!!
Prajem veľa šťastia a rozumu pri rozhodovaní 😉

seraa
23. jan 2014

@nikolam

jeeej no vidis ake mas stastie !!!
len rok a uz si zistila aky je debil a ze zivot s nim by bolo peklo
jooj co by ine baby za to dali
utekaj a bud rada !

ak ho nenachas len tu prosim ta neotvaraj za par mesiacov temu " zase ma podviedol, ci opustil ci zbil, "manzel ma podvadza cakam s nim dieta" alebo "nemozem ist s kamoskami von lebo ak pojdem nahneva sa a podvedie ma "😕 "
lebo ti povieme ze si za to mozes sama

majka99999
23. jan 2014

@nikolam "nie celkom len partia môže za tie drogy, ale ja si myslím, že vo veľkej miere majú na tom podiel, ale samozrejme nehovorím, že to nie je aj jeho chyba. keď sme spolu trávili večery, bol uplne v pohode, nanajvyš sme si koncom týždňa dali flašku vína alebo išli niekam si sadnúť a bolo super ... my sme sa dokázali rozprávať aj tri hodiny že sme sedeli na zemi, mali sme pustenú hudbu a len sme kecali ... milovala som tie večery a vyzeralo že on tiež emoticon a ano, bojím sa tých jeho skratov, veď teraz v podstate nešlo vôbec o nič, o posr. dvojmesačnú stáž zo školy, a on ma podviedol"
aj ja sa rozpravam so svojim manzelom, lezime na koberci v obyvacke v objati... on si da aj pohar vina, ja nepijem a vies co? neziarli, ked chcem ist von sama na nakupy alebo s kamoskou. postrazi maleho. rozmyslala si, aky by bol otec? taketo bohemske typy urobia dieta a zena staraj sa, ja som umelec (nie vsetci, samozrejme)...

nikolam
autor
24. jan 2014

@majka99999 rozmyšlala som, aký by bol otec, aj sme sa o tom rozprávali, ako sa vezmeme a budeme mať rodinu, no teraz si to už predstaviť neviem ako vtedy 😢

maria1989
24. jan 2014

@nikolam ani si to nepredstavuj. ty budeš doma zavretá s deťmi, on, kráľ tvorstva ťa bude buzerovať a manipulovať, prideľovať peniaze, nikam ťa nepustí, ale on si bude chodiť po žúroch, lebo ťa bude mať poistenú deťmi. ak skutočne nevieš, ako sa od neho odpútať, povedz o tom, čo spravil rodičom(teda ak ich máš a máte dobré vzťahy), oni už zabezpečia, aby ste sa nestretli.

nikolam
autor
24. jan 2014

@maria1989 mamina nas vychovavala so sestrou sama, nevie ani, že toto riešim, vie že mám priatela aj sa raz stretli a vtedy to bolo OK, minuly rok v lete ale keby vedela toto čo sa stalo a že tam predtým boli nejake drogy tak by sa veľmi trápila a to nechcem, preto som jej nič z toho nepovedala, ani sestre. mam dobre vzťahy aj s otcom ale ani on nevie nič z toho čo sa deje, okrem mojej kamaratky ktora ho hneď chcela isť vyfackať o tom nevie vlastne nikto. už si to nepredstavujem, teraz už nie

cecil36
24. jan 2014

@nikolam absolutny suhlas s @maria1989 drogam nezabranis ani ked budes s nim a stiahne ta urcite. Zazila som, ako fetak stiahol so sebou k drogam policajtku, otehotnela s nim a dieta vlacila po drogovych brlohoch a nakoniec dieta opustila... Rok som sa o tu malu starala. Dnes dievcina s dotycnym uz nie je, odkrutila si basu, pracuje ako predavacka a splaca nehorazne dlhy. Toto chces? Ty nie si za neho zodpovedna, nemozes ho kontrolovat 24 hodin v kuse ci nahodou... Nerozhoduj sa srdcom, to je v tomto pripade dost klamlive, pouzi rozum a uprednostni svoj pokojny zivot pred skokom do priepasti....

andreadca
24. jan 2014

...nebojíš, že už budeš stále v strehu čo kedy vyvedie? Ja by som odišla do Nemecka, noví ľudia, iný život...to je najlepší liek...fakt, ver mi...píšem z vlastnej skúsenosti, tiež som mala vzťah s jedným mamľasom, z ktorej ma odlúčenie totálne vyliečilo...dnes ďakujem Bohu, že som na čas odišla...asi by som inak bola viac bitá ako sýta....Držím palec...neboj sa toho...nového 🙂

nikolam
autor
24. jan 2014

@andreadca ano, bojim sa a ani nechcem aby som mala taky vzťah že by som sa mu bala niečo povedať alebo by som musela rozmyšlať kedy a ako a či vobec mu niečo poviem lebo by som sa bála jeho reakcie a toto som mu aj všetko povedala len neviem či si to uvedomil, pretože doteraz som mu verila ale teraz to nepochopiteľne a uplne pre nič všetko pokazil 😢

maribell
24. jan 2014

@nikolam dokial nieste zobrati a nemate deti tak to nema cenu riesit.. precitaj si svoj prispevok a predstav si prezit tak cely zivot.. viem ze ho milujes ale iba spolu chodite a ver ze odist teraz je omnoho jednoduchsie ako keby ste zobrati a mate deti ... porozmyslaj ci ti stoji za to ..ja si myslim ze nie

nikolam
autor
24. jan 2014

len ja blbá vo svojich 23 rokoch som ešte nikoho tak veľmi nelubila ako jeho je to moja prvá naozajstná láska a hneď sa mi stane toto ☹ doteraz to boli také "vzťahy" chodenia na diaľku, ja na VŠ on doma a lebo aj na VŠ len take chodenia o ničom, bez vážnosti a s ním jediným som si predstavovala budúcnosť a aj deti a rodinu a teraz sa to všetko rozbilo ☹

andreadca
24. jan 2014

@nikolam ..presne to som mala na mysli...úplne by Ťa to zmenilo, už by si to nebola Ty. Ja som sa s tým mojim expriateľom trápila tuším 3 roky, ale cca po 3 mesiacoch v zahraničí som sa zobudila...nevybrala som si dobre ani 1.manžela, ale 3.pokus vyšiel na 100%...nemusím sa pretvarovať a rešpektuje ma takú aká som a to je dôležité....stretneš dosť blbcov vo svojom okolí a aby si ešte s jedným aj žila to už by asi bolo veľa 🙂...neboj...daj si pauzu, teraz sa venuj škole, potom Nemecko a uvidíš 🙂 Ver, že ten odchod zo SK je jedinečná šanca...

ivinka77
24. jan 2014

@nikolam najlepsia rada, aku ti mozem dat...SER NANHO !!! hovorim z vlastnej skusenosti... nech su tam akekolvek obrovske city....cas vsestko vyriesi a o rok sa nad tym len pousmejes... a o 5 rokov budes stastna, ze si to tak spravila,...ver mi !

deniss111
24. jan 2014

@nikolam myslím si,že viac k nemu prejavuješ ľutosť ako lasku, a on to teraz využíva. Nedaj sa!!!Priklanam sa k nazoru,že sa nezmení, hovorím z vlastnej skusenosti taktiež...
Najdi si nejake aktivity,koníčky, vybi si energiu a smutok niekde,nesed a nepremýšľaj nad ním...Pozri sa okolo seba koľko iných vecí v živote je krásnych, a nie sa upínať na jedneho cvoka,čo si sám neváži svoj život a zdravie..