Mám ostať, či rozísť sa s priateľom?

jandy123
17. mar 2012

Viem je to môj život a moje rozhodnutie...ale chcela by som vedieť vaše názory, možno skúsenosti...

S priateľom sme spolu tri roky a mame polročného drobca. Predtým sme si rozumeli, občas sme sa pohádali (ako v každom vzťahu), ale inak všetko v poriadku. Našla som mu v mobile aj na internete správy ako si píše s inou, že ju ľubi a takto...popritom sme boli spolu (maly už bol na svete). Jeho odpoved: úlet, dokazovanie si niečoho.... aa teraz..s malym sa vie pohrať, postraži ho..proste zbožnuje ho...ku mne sa správa, asi ako kedy....raz je strašne mily, raz je hnusný...vtedy som najhoršia ja, za všetko môžem...aa v poslednej je to stale to druhé...do roboty nikdy nechodil aj v nedelu (že aby bol s nami), zrazu ide...ked príde z roboty dá mi pusu, opýta sa ako, čo nove..a ide k telke...leží pred telkou ani ma nezavola k nemu, nič...ked sa chcem s nim rozprávať, tak podla neho je všetko v poriadku, nič sa nedeje..neviem či to ja vidím tak zle, alebo....
neviem či ostať s ním či nie...už ma to takto nebavi..
čo by ste možno robili vy na mojom mieste??

iveta12345
17. mar 2012

@jandy123 Ahoj.Zaujal ma tvoj članok a tak ti pišem,lebo podobne som aj ja zažila.A to mal tiež milenku a tiež mal taketo spravanie.Ak maš podozrenie,tak si najdi nejaky dobry čas a opytaj sa ho rovno či ma niekoho a lebo nie.Ako sa bude spravat.

jandy123
autor
17. mar 2012

@iveta12345 dakujem, že si reagovala... dobrý čas?? to kedy je... ked sa ho to opýtam napr. večer v posteli alebo len tak v kuchyni...tak mi vždy povie, že určite nema nikoho..že chce mať len mna...aa že sa nič nedeje, že sa mi to zda...

st2
17. mar 2012

@jandy123 a co tak behnut raz za nim v nedelu do tej prace ako prekvapko?

maminuska
17. mar 2012

@st2 no tak na to som myslela aj ja 🙂 , len tak s obedom , alebo s nejakou maličkostou že bola blízko.

jandy123
autor
17. mar 2012

@maminuska @st2 ano, ale je tu menší problém..nemam kde nechať maleho a nemam ani ako za nim ist... aa on mi nato povedal, že on nadčasy bude robiť koľko a kedy sa mu zache

viki2912
17. mar 2012

ahoj,on sa ti otvorene priznal,ze niekoho mal?ak ano,tam uz dovera z tvojej strany nebude.co je to vztah ak musis niekoho sledovat,ist na prepadovku do prace,aby si si bola ista?zlahcuje veci,situacie,to je prvy priznak toho,ze sa nieco deje,no on sam nevie ako dalej...je to len moj nazor,no poznam sa,zozieralo by ma to,ja by som s muzom,ktory ma podvedie a inej povie tie carovne slova,nemohla verit a zit s nim.a ta jeho odpoved na margo nadcasov,stavim sa ,ze bola ostra,razantna,arogantna....tym ti dal jasne najavo kde je tvoje miesto a ze nie si jeho zena,aby si mu rozkazovala.

viki2912
17. mar 2012

@jandy123 ale prosim ta,toto je len moj pohlad na vec,pravda je mozno uplne inde...nepoznam teba,jeho,vasu situaciu...mate spolu syna a je k nemu dobry,no urcite aj dieta citi,ze nieco nie je v poriadku.zrejme mas silny zaludok ak si s muzom,ktory si ta nevazi a vypisuje laskyplne slova inej...pevne nervy zelam. 😒

abriela
17. mar 2012

@jandy123 http://www.2012rok.sk/wp/laska-a-vztahy/6278-ru...
dlhe ale celkom zaujimava prednaska o vztahoch.
Preco sa tak zmenil, preco je taky hrozny????

eri28
17. mar 2012

@jandy123 ahoj co bolo bolo ulet, je ulet, ja neviem podla mna aj tak najviac zblizuju deti
mozno je nahnevany sam na seba, preco nepracuje, najhorsie je ked chlap nema rootu, este horsie ked pije,,,,
trosku ta chapem asi mas vo vztahu nudu, alebo stereotip, mozno skuste si niekte vyrazit na vikend, alebo na malu dovolenku, ako sa bude k tebe spravat, zena ma na vsetko nos, aj na neveru, urcite citis ci ta chlap lubi, ta sa ho milovat, ale neda sa iba jedna strana, terba to na obidvoch....
skus si prehodnotit ci by ti bolo lepsie samej z malym, alebo ci by si mala odvahu do noveho vztahu, alebo ci milujes tochto muza a len teraz to skripe...
odpustit sa da tomu koho milujeme 😉
a podla ma to baby je najkrajsia vec na svete, ked su rodicia spolu, ked sa da..
prajem ti vela odvahy, malo nudy a mozno skus pokecat so psychologickou, to bol nen navrch, niekedy chapuaj nasi rodicia, mna vzdy podrzi moja mama, ked mojmu obcas preskoci, alebo mne 😀 😀 😀 😀

vianocnystromcek
17. mar 2012

@jandy123 postavit ho pred tym ake to je a povedat ze takyto vztah nechces.
ak to bude ignorovat nadalej tak radsej rozchod... nema zmysel sa natahovat s takymto chlapo
. nemozes vsetko ty tahat. good luck!

yashmin
17. mar 2012

@jandy123 mysli na svoj zivot ci chces prezit pri niekom kto ma ulet ked Ti sa staras o pol rocne dieta....ale to je iba moj subjektivny nazor...vela stastia v rozhodovani...

jandy123
autor
17. mar 2012

@vianocnystromcek @yashmin @eri28 chcela by som od neho odísť...no pravdu vam poviem nemam odvahu...teda keby naši mali o jednu izbu viac tak už s nim niesom...ale nemam moc ani kam ist...a našim na obtiaž...aa sama do bytu, podnajmu neviem či by som z 200 €vyžila s malym...aa ked mu spomeniem rozchod tak nema nejak vela namietok...dnes večer mu to spomeniem a uvidim čo povie...ako bude reagovať

@ciki2912 nie on sa mi nepriznal ja som mu to našla v mobile...aa maš pravdu absolutne mu nedôverujem...stale ho podozrievam..aj ked tvri, že nikoho nemal ani nema...aa s tym rozkazovanim..nechcem mu ani rozkazovať, ale občas mu poviem,že nema ist na pivo alebo niekde tak nejde..zostane doma..sama neviem čo robiť

miriam11
17. mar 2012

@jandy123 ahoj, nezvyknem sa miesat ludom do zivota, ale mam pocit, ze Ti potrebujem napisat moj pribeh. Tiez som nasla "krasnu sms" 4 mesiace pred nasou svadbou. Bolo to pred 6 rokmi, nahodou som mu v mobile objavila odkaz neznamej krasky, ako velmi ho lubi a on jej odpisal, ze ju tiez miluje. Myslela som, ze .... a prezila som to, dokonca sa ta svadba konala. Vsetko bolo krasne, aj tie roky dalej, lebo on totiz ma tak vtedy zblbol, ze to nebolo tak ako to vyzeralo atd...atd..... Teraz viem, ze som bola vtedy tak VELMI, ale NESKUTOCNE hlupa a neukoncila som cely nas predtym 7 rocny vztah. Vsetko plynulo, aj roky dalej, potom sa nam narodila dcerka a ja som zistila, ze ten ich akoze nevztah nadalej trva. Dokonca som objavila rozne stranky, kde si vypisuje s kadejakymi zenskymi. Velmi ma to uraza, znizuje sebavedomie a myslela som si, ze som vcelku inteligentna bytost. Ale zjavne nie, neodhadla som velkeho Hajzla! Tak velmi som sa sklamala, takze moj nazor je, urobil to raz, urobi opät vsetko sa mu prepecie. Teraz mam vyckavaciu taktiku a uvidim, co dalej. je to uz o inom. Ak by som Ti mala radit, zbal sa a odid. Prekvapi Ta aj v buducnosti niecim inym. Mozno sa mylim (co by som bola rada), ale vacsinou tieto pribehy takto koncia. Neverou dalsou, dalsou a dalsou, ktoré sprevadzaju neskutocne klamstva. Preto majme hrdost, vsak mame pravo na krasnu a naozajstnu lasku a nie vztah bez dovery , neminajme si mlade roky zivota s niekym, co ma uplne ine prirority a nevazi si silu manzelstva, citov ...

eri28
17. mar 2012

@jandy123 aj ta chapem, niekedy sa to stava, ze si nesadnu partnery, ale si mlada, nieco vymyslis, ja by som urcite utekala do zahranicia, ja viem nie je to lahke, ale prostne su krajiny kde sa o maminky stat pekne postara, snad ti pomozu rodicia na zaciatok si ich dcera, a mozno tvoj bude strajkovat trosku na zaciatku, rozhodnutie je aj na tebe
vea odvahy.... 😉

vianocnystromcek
17. mar 2012

@miriam11 podla mna je to skor o tom ako sa chlap k tomu postavi...pokial by si priznal chybu, skutocne olutoval...konal by inac. Ak mu to prejde raz, tak to urobi v pohode aj dalsi krat... Tiez som toho nazoru

yashmin
17. mar 2012

@jandy123 ja viem ze je to tazka situacia ked mas dieta a nemas kam ...daj vedet

p.j.jacky
17. mar 2012

Ahoj...utec cim skor,kym ta neznici....viem o com hovorim....som ☹ este aj v horsej situacii ale niet cesty spat....

kamilka22
17. mar 2012

myslim, ze sa zhryzas v ziarlivosi a v domnienkach, ze jeho nezaujem ma skryte pozadie. Tu by som sa asi spytala, ako je na tom Vas sexualny zivot. Pokial je toto o.k., tak by som povedal, ze chlap upadol do zabehanych kolaji a preto je vo vztahu "apaticky". Ak je sex na houby, v horsom pripade nie je vobec, tak ho ma asi niekde inde. Asi by som na tvojom mieste zahrala jemne divadielko, nahodila by som sa, mala by som fasa naladu, nechala mu drobca a sla s kamoskou na kavu. "Fesandu" by som struhala nejaky ten tyzden dva, ak ho nezaujem neprejde, tak niekoho ma.

jandy123
autor
18. mar 2012

@kamilka22 naš sexuálny život.. tak mavame sex raz za týžden, max.dvakrát

lujza123
18. mar 2012

@jandy123 niekedy pomoze trochu casu od seba...vsak skus k tym rodicom aspon na mesiac uvidis ...je pravda ze kazdy vztah prejde takou skuskou ked sa narodia deti je to cele ine a obidvaja rodicia sa v podstate len ucia aku ulohu v tom celom zohravaju
Ci by si vyzila s 200 eur no da sa to pokial si najdes este aj pracu popri tom ak mas kam dat bejbi..napriklad k rodicom cez wikendy vecer napriklad pomahat v dakom bare ...dajme tomu ze by si zarobila 100 za mesiac k tomu dake alimenty prezijes. S tym najmom to nieje take zufale da sa aj prenajat izba pripadne byt s niekym. Ak byvas vo vacsom meste nebude problem pre teba najst spolubyvajucu napriklad tiez maminu s dietatom ako si ty a do 2 izbaku uplne v pohode kazda budete mat svoju izbu za normalne peniaze

mahalo
18. mar 2012

dlhodobejsia vyzraznejsia zmena spravania = milenka

viki2912
18. mar 2012

@jandy123 neviem...ale ak tak pisal inej,mna by to krvi ranilo,u nas by to bol koniec pravdepodobne,koniec nasho harmickeho vztahu,aj ked kvoli malej by som mozno s nim ostalo..ale ako muz by v mojich ociach klesol uplne na dno.ak v nom nie je ani stipka pokory a lutosti nad tym co vykonal,nie je co riesit.je to somar,ktory musi stratit rodinu a az casom mu dojde co mal a o co vlastnou hlupostou prisiel.mrzi ma to,ze sa trapis,trapis kvoli niekomu kto si to nezasluzi.

briketa
18. mar 2012

Podla toho ako sa k tebe sprava a ako sa s tebou rozprava by som odisla. Vobec nic by som nesnorila a nezistovala. Vztah bez respektu nevydrzi a jediny kto bude trpiet si ty a dieta. Kazdy den co a nim ostavas pocitaj za premrhany.

jandy123
autor
18. mar 2012

@viki2912 ano aj ja som mala vtedy chuť odísť a vykašlať sa na všetko... ale ... bol tu maly...a nechcela som ho hned brať od otca... zničiť rodinu, dala som šancuu...

jandy123
autor
18. mar 2012

@briketa ano pravdu maš trpím.. sú dni kedy je to hrôza...ale zase naopak su dni kedy je to super.. preto som ešte neodišla

viki2912
18. mar 2012

@jandy123 hej,rozumiem,logicke..a co planujes teraz?

saska247
18. mar 2012

ahoj, toto je len moj nazor..neviem, kolko mas rokov ale okrem toho, ze si matka, si aj zena...mas pravo byt stastna a kazda znas tuzi po opatovanej laske...ak ta raz podviedol, to je jedno,ake boli okolnosti,ale spravil to a uz nikdy mu verit nebudes...staci, ze bude trochu meskat a uz budes pochybovat, ze kde a s kym sa zdrzal..stoji ti zato taky zivot? nechces prezivat situacie, ked muz pride domov a sadne si k tebe,aby si odpocinul a zistil ako sa mas? a vo volnom case ti spravil program, aby si si aj ty oddychla? zasluzis si to mat a dieta nieje spojka,ktora vas ma drzat..mozu mat spolu pekny vztah aj ked budete zit oddelene, ked si ho bude bravat nepride o otca..mala by si sa zamysliet nad sebou, nie nad nim, lebo ked je lahostajny k tebe, kedy myslis, ze sa to zmeni k dobremu? a ruku na srdce-je viac krajsich,ci horsich chvil? ja by som urcite planovala odchod - najprv mu to oznam a ked chce zachranovat-spoznas to a ak nic nespravi, ked budes pripravena,proste sa zober a chod..mas pravo byt stastna a nie zit v permanentnom strese, strachu,podozrievania a nedovery...drzim palce

jandy123
autor
19. mar 2012

@viki2912 neviem rozmyslam, že odídem..zisťujem či by som mala nejaké výhody, príp.peniaze keby som bola slobodná matka... na druhej strane sú dni kedy je super

jandy123
autor
19. mar 2012

@saska247 noo spomenula som mu, že odídem k našim..aa on nato, že sa mu nemam vyhražať...vlastne to bolo včera..aa dnes je už iny...mily aj všetko tak neviem či sa o niečo pokuša alebo je taký ako vždy

mandragora22
19. mar 2012

@jandy123 nooooooooooo, ak to zaslo az takto daleko, kvoli dietatu by som s nim urcite neostavala. odpustit je sice pekna vec, a tazka vec, ale urobil to raz, urobi to opat. je to ako hnaci stroj. staci, ze mu raz odpustis a vzdy mu budu padat nohavice. proste si v tej svojej vymytej hlavicke povie: "vsak mi znovu odpusti, alebo na to ani nepride". bude si davat ovela vacsi pozor na mobil, zalozi si maili, o ktorych nebudes mat ani tusenia, bude si zhanat takmer 100% aliby a ty z toho vyjdes ako taka hus 😅 😅 😅 byt na tvojom mieste, ak mam moznost, vykaslem sa nanho. dietatu je stale lepsie iba s matkou, ako s oboma a zit neustale v napati, alebo este horsie je, keby ste sa potom po rokoch rozisli napriklad pocas puberty vasho dietata alebo deti.
a to jeho spravanie sa ako na "hojdacke".....z vlastnych skusenosti viem, ze toto budes mat dokolecka dokola, proste cyklicky proces, ktory sa nikdy nezastavi. mam nieco podobne doma, akurat nejde o "ulety" ani neveru, a vobec...nejde o inu zensku, takze zatial to tolerujem a vyuzivam pozitiva pohodlneho, materialne zabezpeceneho zivota. ale nehovorim tym to, ze ho jedneho dna neopustim. ked ma to uz prestane uplne bavit, tak ho poslem kade lahsie 😀 😀 😀 😀 😀