Mám ostať s ním, alebo odísť od neho?

zufala66
27. jan 2013

Zdravím baby,som neskutočne zlej situácii. Neviem ako ďalej,an neviem vlastne ako začať.Som matka jedneho dietatka,mam priatela,skotrým som 6 rokou,lenže stále menej si rozumieme...Casto sa hádame,jasne ze su aj pekne chvilku ale tých je malo,vacsinou hadky vyvolavam ja musim priznať..-:-/ Priatel tvrdi že ma Miluje,no ja asi nie,ja som snim asi zo zviku,a asi aj preto ze nemám moznosť od neho odisť,nemám rodičou nikoho kto by mi bol pomohl,kto by ma prichylil...ALe k meritu veri ,pred 5 mesaicmi som vysadila antikoncepcie,a mám stach že čakám dieta..:-/ a neviem čo mám robiť ak by to bolo skutocne tak..Neviem si to ani na minutu predstaviť....Bud by to nas vztah posilnilo,alebo zabilo uplne.:-/..Rozmyslam nad tým že ked mi na teste vydu dve čiarky asi umrer,Bojím sa sním mať dalšie dieťa..Nemam istotu,ani vo financiach,ako niesme na tom zle,to je pravda,ale mam pocit ze priatel nevie setrit,peniaze máme vzdy,ale nevie si stoho nasetrit,vsetko minie,na nový nabytok a tak..a drahe kofoly,atd,mozo len ja si pripadam taka setrna,ale mne to prekaža..:/ je aj Vaš priael taký???myslim si ze moj nerozmyšla nad tým kolko kde zaplati...a to niesme bohatý aby ste si nemysleli,zijeme s vyplaty do vyplaty...a pracuje iba on..ja som si ese prácu nenašla...1.OáZKA ZNIE co by ste robili vy,keby ste cakali druhe dieta s takýmto priatelom ?..POdotknem,ze on milasku prejavuje vzdy,...ale je nervák..:-/ rychlo sa rozculi,a ja potom este viac...a potom sa len hádame...a vtej chvil ho nenavidím...2 OTAZKA znie,iba ja mam takeho priatela,ktory nevie udrzat korunu v ruke???...Dakuejm...

zufala66
autor
27. jan 2013

Tak lieky som vysadila preto lebo som ich zo zdravotných dvovovod brať nemohla..Nechápem prečo sa tu do mna puštate...Načo odpisujete ked sa Vam moj pripevok nepači,piam je vam smiesny...Ja som chcela len poradiť..ale niektore ste také drze že nemám slov...Niee to nudou,ani nedelou,ako t jedna pise...Proste som chcela pocuť nazory...A ta ktora pisala o tom ze sme nezrely rodicia,nech sa spameta...Nemá pravo ma tu uražat..ked nevie aky rodica sme..!!!!!! Oukey?...Normalne lutujem ze som sem napisala,lebo sa spravate otrasne,asi sa nemate do koho navažat...Ked sa navazate do mna....Elenka.k Dakujem ze sa aspon jedna rozumna osoba najde...Viac ma ostatných nazory nezaujímaju,pretože nepotrebujem čitat ze som nezrela,nezodpovedná..a bla bla bla...Ked neviete rozumne a ochotou poradiť nepište...

andrejka1983
27. jan 2013

a prečo sa nevyjadruje k svojmu problému tá zúfala ,ked je tak strašne zúfala 😕 .....či si počkáme až o mesiac na dalšíu novú ( zas podobnú )zúfalu temu ktorú založí?....ako nechcem sa vysmievat ani nič také,ale príde mi to že viem o svojom probleme ale neriešim ho, bud som si už zvykla alebo vlastne mi až tak nie je zle ako sa tvárim...alebo som chronický stažovatel,,,,,je to všetko zamotane, chaoticke,a tak mi to po prečítaní príspevku plnom protikladov a rozpoltenosti príde, že dotyčná zúfala vlastne nevie čo chce....

19ninka27
27. jan 2013

Tak ako baby,sorry ale nejak sa do nej puštate..:-/ možno potrebovala poradiť,možn sa citi sama,je jej mizerne...A vy si znej robite srandu...Nechapem niektore ako takto mžte konať..:-/..skuste sa vcitit do jej situacie,Ja prave pre taketo ako ste podaktore, nepridavam uz radšej nič..Lebo niektore ste fakt neznesitelne.🙂....ale tak čo už,každy sme iný..🙂...Zufala66
nic si stoho nerob,niektore baby sa asi nudia..Moja odpoved 1.otazke je keby som bola tehotná dietatko si jednoznacne necham....Nezalezi na tom ako sa to vyvinie,ci dobre alebo zle...Jednoznacne dieta si nechaj.Myslim ze ked ta muž Miluje tak mate este sancu.Mozno to je len s tvojej strany stereotyp...v kuse doma,muz v praci,s dieatkom sama,..To veeelmi dobre poznám.🙂)..ciže hlavu hore...odpoved 2.otázke...na to ti ani dpovedať neviem..😀..moj muz je vselijaky..🙂 hlavne ze nepije,a nedroguje,a nehra automaty..🙂...a je dobry milujuci otec..🙂

andrejka1983
27. jan 2013

@zufala66 @zufala66 som rada že si sa vyjadrila, týmto sa ti ospravedlňujem 🙂 ...ale vyzretá osobnosť si vypočuje aj negatíva, a nezatvara pred tým oči !!.....lebo najhoršie je ked ignoruješ niečo čo nechceš počut a častokrát je pravda niekde uprostred 🙂 tak držím palce aby si si svoju situáciu dobre poriešila

zufala66
autor
27. jan 2013

@andrejka1983 UHa,,nechapem prečo ked niekto niečo prida,začnete si ho preverovať,a čitať všetky jeho diskusie.Ja som chcela poradiť.a počuť nazory na danu vec..ALe ako vidim,vacsinou sa Vam pacia témy kde ženy mozte zhadzovať...a Uražat...Do inej témy sa asi ani nezapajate..

zufala66
autor
27. jan 2013

@andrejka1983 POzri ja sa nechcem hadať,o to fakt nestojím..Len mi pride dosť drze že ma tu označuju za nezrelu matku..A nemaju pravo,ja som predsa nepisala o svojom dietati,pisala som priatelovy,neistote. a pod...Ale ok.Aj ta Dakujem

andrejka1983
28. jan 2013

@zufala66 ahoj, takže ja nikoho cielene neurážam,a ak to tak vyznie tak sa viem aj ospravedlniť, čo je tiež pre niektoré tu ťažké 🙂...a ta tvoja reakcia,pozri mne to vysvetlovat nemusiš,ja tiež ked som založila nejaku tému tak som tam okrem pozitív našla aj spŕšku reakcii, ktore sa mi tiež nepáčili, no prinútili ma nad nimi porozmýšlať prečo mi to napísali, ved ma osobne nepoznaju a dospela som k poznaniu, že reaguju len na moj konretny príspevok....nie na mna osobne, ved nikto so mnou tu nežije v jednej domacnosti.... 😉 😉 ale zas je to prínos a pohlaď na problém z nezainteresovanej strany 🙂... takže nemáš dovod sa urážat, ani hádat ani nič, príspevky ktore sa ti nepáčia si prečítaj, vezmi si z nich ponaučenie alebo čo uznas za vhodne a ak mas potrebu sa vyjadrit tak píš ak nie tak ignoruj, to je všetko čo ti poviem,jednoducho musíš raťať s tým, že ten kto ti chce fakt pomoct ti nebude iba pritakavat ale povie ti aj par negatív aby si nad nimi porozmýšlala 🙂 a toto cele je písane v dobrom slova zmysle, aby sme sa pochopili 🙂 🙂

lujza123
28. jan 2013

@zufala66 vies mozno cakas ze ti vsetci napisu chudatko, utekaj od neho a tak....lenze tu ludia nepisu presne to co chces pocut....tie tvoje prispevky zneju strasne chaoticky, mozno ty taka niesi ale to co si napisala proste tak znie

pises ze mas problem s priatelom ale ja si myslim ze mas problem sama zo sebou (toto skus nebrat ako urazku, nieje to tak myslene, je uplne bezne ze ludia maju problemy sami zo svojho zivota)

vies preco si to myslim? Si nestastna, pravdepodobne sa ti vobec nepaci zivot ktory mas a davas to za vinu tvojmu priatelovi..ja sa ti ani nedivim podla toho co pises nemas absolutne ziadny svoj zivot....nemas pracu, nemas svoj prijem, nemas priatelov v meste kde zijes, nemas byt ktory by si nazvala svojim a v pripade rozchodu vravis ze nemas kam ist....ale za tieto problemy ten tvoj priatel predsa nemoze, to je tvoj bordel

citis ze ho nemilujes...preco si teda s nim? Koli bytu, peniazom?

myslim ze jedine co tebe pomoze je sa osamostatnit. Zacat zit. Najdi si pracu, maj svoj prijem. Obcas chod niekam von, stretnes ludi, najdes si svojich kamaratov....niesi jedina co sa prestahovala do ineho mesta, ale to neznamena ze tam mas trcat roky osamote...ked budes mat stabilny prijem, ludi okolo seba mozes sa odstahovat kedykolvek a zit si po svojom

vies a ja si myslim ze ked budes spokojna sama zo sebou a mat aj inu napln zivota ako trcat doma tak vsetky tieto problemy co pises zmiznu

zufala66
autor
28. jan 2013

@lujza123 Nie to nečakám...Len nežiadam aby ste ma tu hned osočovali aka som ja matka apodobné kraviny s prepačenim...Viem že nie každy napiše to čo by som chcela počut vtom to vobec nieje...Ide oto že sa všetci tu puštate a pišete samé kraviny,ale k meritu veci ani jeden...Napisala si to všetko dobre,máš v niečom pravdu...Som zatial bez práce..žial...Nepisala som že kamaratky tu nemám,nepisala som že nemám žiadny prijem..I ked prácu nemám snažim sa brigadovať kde sa da..Nie nieosm snim koli peniazom...Som sním hlavne pre naše dieťa,vzdy som a aj budem za kompletnu rodinu.VZDY ..Pre mna je to najhlajnešie...RODINA.Len dakedy mámpocit že nevladzem..Ale to nepochopi te kto nezije,,vy vidite len predošle prispevky a všetko okolo toho...Neziadala som Vas vyjadriť sa predošim prispevkom,ale ktomuto...a preto ti Dakujem za ten tvoj..Sama zo sebou problém nemám..Proste dakedy citim neisotu,bezmocnosť,a citim sa menej cenná ked nepracuje,len sem-tam brigady,ale to nič nieje max 100 eur mesačne..Ja tiež chcem prisievať na byt ,platiti spoločne učty atd..Mne to vadi že to musi všetko priatel hradiť...Potom sa citim jak daky prizivnik..:-/ PO prave,možno je len toto ten dvovod prečo sa tak citim...Lenže ja nemám možnosť pracovat na Trvaly pomer,kedže maleho do školky nosim ja,Chodim pre neho Ja..A robota od 8 do 16:00 hod nehrozí..☹

lujza123
28. jan 2013

@zufala66 ja som ta v ziadnom pripade nechcela osocovat, ani urazat ani tvrdit ze si zla matka....pises ze kto nezazil nepochopi....lenze tuto situaciu zazilo vela ludi...vies problemy v partnerstve sa daju riesit, da sa to prekonat..teda pokial sa este stale lubite.....nepoznam ta, neviem kto si co si, len mi proste pride ze si v prvom rade nestastna z tvojho zivota, ze toho tvojho chlapa stale lubis..len sa do vasho vztahu vnasa ta tvoja nespokojnost a potom tam robi neplechu

Navod na to ako sa da zvladat dieta a praca ti nikdo nema, sama mam s tym problem. Tiez mi nema kto chodit pre malu do skolky, som slobodna matka, pracovna doba od 8:00 do 16:30, najblizsia skolka kde nas prijali na druhom konci mesta..cize pol hodina autom..bez sance sa zmestit do ich casu...chodi do sukromnej, momentalne sme 3 tyzdne doma, skolku ale platit musim cize si vies predstavit ten stres...platby take iste, nedoplatok za plyn, auto pisti po navsteve servisu, prijem skoro ziadny

ano je to nefer, u nas na sk to maju zeny matky velmi tazke, pokial pri pohovore spomenies ze mas dieta na pracu mozes zabudnut, nehovoriac o tej pracovnej dobe, ked robis vo fabrike tak na rannu ides na 6 - skolky su este zatvorene, ked robis v kancli ides na 8 len koncis neskoro a skolky su zatvorene..........
len nejako to budes musiet vymysliet, este ti bude chodit do skoly a tam su druziny tiez do 16:00...vies pokial ma clovek dobru pracu moze si dovolit zaplatit nejakej opatrovatelke pripadne kamoske s podobne starym dietatom ze by ti vyzdvihli zo skolky a postrazili tu hodinku...proste vela sa da vymysliet ked uz ta praca je

lea641981
28. jan 2013

@zufala66 nepis a citaj

digysa
28. jan 2013

@irriss 😀 vdaka za Uja Google.... Podla toho, co ti vyguglil by som skor chcela poradit JEJ priatelovi, aby utekal od nej ON a nie naopak.....
Asi tolko k problemu 😖

zufala66
autor
28. jan 2013

@digysa a ty si kto ze to takto sudis???😀..😀

zufala66
autor
28. jan 2013

@lea641981 citam citam..😀

digysa
28. jan 2013

@zufala66 Mam ti to zhrnut do bodov, aby si pochopila, ze Tvoj priatel je ten, co sa ma zamyslat nad touto otazkou a nie ty???
Tvoj problem si TY....nie tvoj priatel. Ty sama sebe si problemom....

zufala66
autor
28. jan 2013

@digysa 😀 nebud smiešna..🙂

irriss
28. jan 2013

@zufala66 ....
pokud mas problem s tim, ze Tvuj partner si koupi "drahou znackovou"😉 KOFOLU a Ty mu to mas za zle..
...muze si ON myslet to same o o drahych kridelkovych vlozkach.. ☹
..proto Ti nekdo naznacuje, ze "problem" neni tam, kde ho vidis TY. 😉

digysa
28. jan 2013

@zufala66 Nie som smiesna.....Ty si smiesna....

1. Casto sa hadate- hadky vyvolavas ty
2. Priatel pracuje- Ty nepracujes- ale chces aby este z jeden vyplaty usetril
3. Vobec ta nepritahuje- Ty jeho pritahujes
(Som mu povedala ked sa tak hneva že snim nechcem spavať tak nch si nade inu na sex,u som mala take nervy,,ale vadilo by mi to ..A on že či som sprostá,že prečo by to robil ked Miluje mna..)
4. Nemilujes ho- On teba stale miluje
( On mi dokazuje každy deň že ma miluje že som krásna mi vravi atd...Sex chce mať skoro stále..ale aj tak mam pocit že ma podviedol)
5. Ty byvas mimo svojich priatelov- on ma svojich priatelov poblizku, co ti vadi
Nedávno sme sa do Ba prisťahovali,nemám kamarátky ,známe nikoho som tu sama.A priateľ tu má kamarátov,sme mladý do 25 rokov)
6. Ty si doma s dietatom- on bol vonu a opil sa (jeden krat)- Hned si to prevratila na neveru...ze ta podviedol

SI chora- mas depresiu, pranoju a potrebujes sa odreagovat.....
Nevidim nic na vasom vztahu, preco by si mala odchadzat od normalneho muza...co sa obcas opije, zaraba na celu rodinu, tuzi po tebe a stale ta miluje.....

Mala by si riesit v prvom rade SEBA.... 🙄

digysa
28. jan 2013

@irriss 😀 😀

irriss
28. jan 2013

@digysa

Konikovska analyticka.. 😀 😀 😀
opije? nejak 😎 mi to uslo..to je myslene tou KOFOLOU, ze? 😎 ☹

digysa
28. jan 2013

@irriss Ty ma dnes bavis zena... 😀 😀 jojo....bude to alkoholicka kofola 😎

zufala66
autor
28. jan 2013

@irriss skludni sa trocha 🙂

irriss
28. jan 2013

@digysa
no prave...spousta veci mi nedava smysl..uvazuju o tom..jestli ta KOFOLA neni v alkoholickem slovniku nejaky zakodovany extraliker 😅

irriss
28. jan 2013

@zufala66
ale ja jsem naprosto klidna.. 😉
Ja uz jsem Te vcera prosila, abys shrnula svuj problem,ktery jsi rozdelila do 3 TEMAT..mam ted chvili cas, klidna jsem...tak mi to napis do bodu, co te trapi..
protoze jinak matematicky to vychazi uplne presne Digyse @digysa 😉
a vysledkem je to, ze vazne vidis problem tam,kde neni..
proste jsi smutna a hledas brouka, kde neni..😉

zufala66
autor
28. jan 2013

@irriss vidiet vas charatket,ako sa vysmievate druhym..Hm...Len aby sa na vas nesmiali o nejaky cas...

zufala66
autor
28. jan 2013

@zufala66 Nie dakujem radsej sem uz nepridám nic...Aj tak by ste si stoho robili len srandu...Majte sa krasne a dufam ze raz sa budem smait ja na vasich prispevkoch...

irriss
28. jan 2013

@zufala66
Jsem absolutne bezcharakterni typ ..ale jen pred tim a pro toho, kdo mne nuti si sednout z jeho charakteru na "prdel" a reagovat...

p.s. PRECTI jsi, co jsi napsala na MK..to, ze se Ti nekdo snazi odpovedet, protoze mu na Tve teme zalezi, je nutne si precist vsechno, co k tomu souvisi, aby byl schopen odpovedet..
....to znamena, ze je nutne si precist vsechny TVA temata,..
ale problem je v tom, ze po precteni vsech 3 temat neni rozumet problemu.
vyzvala jsme Te, abys nam to shrnula..nedelas nic jineho nez ze reagujes podrazdene a naivne..t.j. nezrale..

sue
28. jan 2013

@zufala66 neurážaj sa. Tuto @irriss a @digysa sú inteligentné baby - len si to pozorne prečítaj. Podľa mňa má digysa pravdu s tou depresiou 😔 držím ti palce 😔

digysa
28. jan 2013

@sue vdaka

@zufala66 nikto sa ti nevysmieva... Ale zober si situaciu, ze Ty si na mieste tvojeho partnera.... Precitaj si, co sa ti na nom nepaci, co chces na nom zmenit, co ta rozculuje a co ti na nom prekaza....

Ja, @irriss a ostatne baby tu uz mame precitanych zopar diskusii, aby sme pochopili, ze trpis depresiou...
Ziadna spolocnost, ziadni priatelia, ziadna zabava...doma strcena s dietatom.....V takom stave ta nastve aj to, co je pre niekoho normalne.....
Niektore zeny pisu o problemoch ako- bije ma, nedava mi peniaze, vulgarne ma osocuje, krici na mna, nespavame spolu, podviedol ma.......... A ty napises, ze si kupuje drahu kofolu a raz prisiel domov opity.
O hadkach ani pisat nebudem, kedze si sa priznala, ze ich vyvolavas ty. 😔

To su take prkotiny.....ked si najdes pracu a zaradis sa do pracovneho rezimu, uvidis, ako sa veci zmenia. Chce to cas...a chce to najst si pracu.

irriss
29. jan 2013

@sue 😉
Na nekoho plati, kdyz se mu to rekne tvrde..a se zoufalou jsem se potkala uz nekolikrat.. je tu i nekolik @zoufalych@ neaktivnich..ale podle meho se jedna o tu samou zoufalost.. 😉
@zoufala66
verim, ze kdyz sem k nam prijdes, muzeme se dobrat nejakeho zaveru/pomoci...sama jsi priznala to, podle ceho @digysa analyzovala Tve trapeni/ nebo mozna i zoufalost..Protoze deprese je zoufalstvi.*za stav deprese se clovek nemusi stydet..nesmi stydet!!!
je tu nekolik maminek, ktere depresi prochazeji a nebo ji dokonce i uspesne prekonaly..pokud chces,napis mi do Ip a ja Ti dam na nekoho adresu Ip.. 😉
Nebo mne napada jeste jedna vec..tady na Foru je Tema / tusim, znekolikTem ohledne deprese..a ver tomu, ze pokdu poznas, ze tyto stavy nemas jako jedina a jsou prekonatelne..bude Ti hned lip..a tim padem i Tvemu partnerovi..odlehcis se..protoze ti prijde,ze jsi zavalena kamenem... 😉