Mám ostať s priateľom kvôli synovi?

romidzi
26. jún 2014

Ahojte, takže...tak na úvod...mám 20, priateľ tiež...máme 6.mesačného syna...s priateľom bývame sami...dostal 1.izb. byt od mamy...keď som bola v 7.mes. tak sme spolu začali žiť sami, v tom jeho...byte...nakoľko sme spolu boli dlho...a dá sa povedať, že sme spolu aj predtým žili...len nie úplne sami...tak som myslela, že nebude problém...v 7.mes tehotenstva mi odišla aj rodina...čiže som ostala v meste len s priateľom...žiadnu rodinu tam už nemám...bolo to pre mňa tažké a blbé obdobie...proste veľa zmien naraz...odchod rodiny...koniec školy, dieťa...on ešte pred narodením malého...sa babke sťažoval, mame...proste každému...prišlo mi to divné, pretože on somnou chcel dieťa a vôbec mu to neprekážalo, že som otehotnela...naopak bol rád...a príchodom malého...každý deň rozmýšľam...nad tým, prečo s nim vlastne žijem...a čo mi on dáva...tak veci platíme pol na pol...kamošky mi ale vraveli...že prídu výčitky...že to je jeho byt atď...že tam nemám ísť žiť a mám ostať radšej v byte u mojich...a stalo sa...pravidelne keď sa pohádame ma vyhadzuje z bytu...vyťahuje sa že je to jeho byt atď...vraví mi že som príživníčka...potom keď už aj idem volať niekomu nech mi príde po veci a nech odídem...nakoľko a mi vyhráža, že mi vyhodí veci pred byt...tak mi nedovolí zavolať...že nemám robiť cirkusy...tak neviem kto ich robí...už ma to uráža...nebaví ma počúvať....že on má posraný byt...tak ja nemám právo nič povedať nič...proste...sa s tým ako keby vyťahuje...ďalej...je tu problém jeho matka....tá ma nikdy nemala nejak rada...ale pred nim sa správa aspoň trošku normálne..tak on jasné že verí mamičke...tá vie, že tam nemám nikoho a správa sa ako blbá...stále robi hádky medzi nami...a jasné, že on je na jej strane a vždy bude...tak a naposledy mi vykričala...že jej bránim v styku so synom...že žiarlim (asi na ňu) alebo neviem a že ho manipulujem....a to len preto, že bol somnou u mojich a nevidela ho 2týždne...proste to je choré....ja sa vôbec necítim...na to...aby som mala niečo s tou jeho rodinou...a ani s nim sa necítim tak...že to bude raz v pohode...mám s nim ostať len kvôli malému alebo ja už neviem... ? poraďte ☹

moni244
26. jún 2014

@romidzi no situáciu ti nezávidím a keď už teraz ti vykrikuje takéto veci, bude to len a len horšie, on si je tebou istý, si mladá, máte malé dieťa, nepíšeš, koľko má on, ale jedno ti poradím, určite s ním neostávaj kvôli malému, práveže kvôli nemu sa zatni a urob rozhodný krok, nikdy nepochopím ženy, čo chcú ostávať s chlapom len kvôli dieťaťu, keď to doma nefunguje a sú tam len a len hádky a osočovanie, dieťa má vyrastať v príjemnem domácej atmosfére a radšej sa uskromniť a žiť sama, ako s chlapom, ktorý si ženu neváži a má ju za handru, to nie je dobrý príklad pre dieťa, tak ak môžeš, choď ku rodine napríklad na 2 týždne s tým, nech ťa nekontaktuje, nepíše, nevolá, nechodí za vami, že si musíš utriediť myšlienky a tak a porozmýšľaj, či stojí za to, vrátiť sa alebo odísť definitívne, si mladučká, život pred sebou, držím palce

mima4
26. jún 2014

@romidzi

Tvoj sucasny priatel ma pravdu, ze to je jeho byt a teda ta moze poslat z neho do kelu, kedy sa mu zachce, nema voci tebe ziadne povinnosti, nakolko vetou "skoncil som s tebou dievca" si pre neho uz uplne cudzia zena.... - pravna stranka.

Ta moralna, no je to debil 😀 čo viac k tomu... clovek s ktorym by som si ja nevedela predstavit zivot, mat s nim deti. Nesprava sa ako muz, ktory ochranuje matku svojho dietata a zaroven sucasnu priatelku... z akeho dovodu neviem, kazdopadne je nezrely... nezodpovedny...a asi pricinou je aj jeho matka... mozno by tu mal zakrocit jeho otec... ale asi cela rodina funguje na baze chorych vztahov. Asi nebol vedeny k rodicovstvu, manzelstvu... proste typicky odchovanec dnesnej doby..iba ja, ja a ja... a vsetkych mam u riti...

Spravila si chybu, ze si sa rozhodla mat s nim dieta...a teda musis za nu platit, takze s tym pocitaj... Skus sa s nim porozpravat o tom, co sa ti nepaci a ako on vidi vase momentalne priatelstvo... Na 98 % to skonci rozhovorom o nicom... ale skus to s nim riesit. A ked nie, odstahuj sa k tvojim rodicom, najdi si pracu a kasli na neho...

A nabuduce pouzivaj mozog!!! To je to medzi usami 😉

mima4
26. jún 2014

@moni244
niktora (dufam) zena nevstupuje do materstva s tym, ze bude na dieta sama, ze dieta nebude mat vztah s otcom... a ked to nefunguje, robia maximum pre "udrzanie" toho, co si vysnivali...

kikushka2386
26. jún 2014

@romidzi ahoj.osobne nevedela by som ostat s chlapom len kvoli dietatu.to by boli deno denne hadky a fakt neviem si to ani predstavit ze by som tak zila.podla mna sa to nezmeni.odisla by som.si mlada najdes ovela lepsieho 🙂

bahira1962012
26. jún 2014

kvôli dieťaťu ? niéééé

moni244
26. jún 2014

@mima4 jasné, ja netvrdím že nemá urobiť všetko pre udržanie rodiny pokope, ale nie za každú cenu a keď to proste nejde, tak treba odísť a nie sa trápiť

kikushka2386
26. jún 2014

@moni244 inak to privlastnovanie si.....pokracovalo by to dalej.uz ked sme spolu nejaky ten cas tak nie rozdelovat tvoje moje...aspon teda u nas to nikdy nebolo.moze byt rad ze prisiel k bytu.kolko je rodin ktore inak ako cez hypo k bytu nepridu

mima4
26. jún 2014

@moni244 ja s tebou suhlasim, len citim to tak, ze zena ma problem vyrovnat sa s tym, ze jej dieta by malo vyrastat v neuplnej rodine..podla mna, aj ked to nemusi byt vobec tak, ona to bere ako svoje osobne zlyhanie...

moni244
26. jún 2014

@mima4 jasné, ja viem ako to myslíš, len ja som za to, že radšej neuplna rodina ako dusné prostredie, sama som z rozvedenej rodiny a moja mama nemohla urobiť lepšiu vec a možno sa na to pozerám ináč

moni244
26. jún 2014

@kikushka2386 presne toto, sú krátko spolu, majú malé dieťa a on už teraz vykrikuje? čo bude neskôr, ak budú mať nebodaj viac detí, tým že je po škole a má dieťa bude aj problém sa zamestnať a aj to bude kameň úrazu

romidzi
autor
26. jún 2014

@mima4 ja som dieťa neplánovala, ale aj keby som bola naňho sama...neberiem to ako chybu...ale jasné...máš pravdu...ja som mohla vedieť aký je, ale v živote sa takto nesprával ako teraz...teraz mi dokonca hovorí, že sa ma nezastane pred mamou...lebo ona mu je viac...minule mi tam dotrepal 4opitých kamošov a on odišiel preč...lebo mu trebalo niečo vybaviť...tak sa vrátil...lenže jeden z nich ma nedzitým nasral...nakoľko mi začal trepať, že jeho matka(babka mojho syna, matka priateľa) má väčší nárok na mojho syna a že ona mi ho nikam nedá a neviem čo ...proste samé debiliny....tak som sa nasrala a priateľ nič on že kamoš mu je viac a preto sa ma nezastal ani nič nepovedal...

jana_eyre
26. jún 2014

polopatisticky by som sa s nim porozpravala.. samozrejme mimo hadky, s kludnou hlavou.. predostrela by som mu vsetky mozne scenare ktore by ma napadli, ako by nas vztah mohol dopadnut, a ci by sa mu to pacilo..

taktiez by som mu vysvetlila, ze ked uz mame spolu dieta, tak tvorime rodinu a ta by mala byt pre neho najdolezitejsia, mal by pri nej stat a mal by sa spravat ako hlava rodiny..

vklude by som take rozhovory opakovala aj 5x.. ak by to nepomohlo, po dalsej hadke, ked by ma chcel vyhodit, by som si zobrala veci a odisla k rodicom.. nech uvidi prakticku stranku veci, nie len teoriu.. a podla jeho spravania po odchode by som uvazovala co dalej..

viem, ze sa to lahko pise a tazsie kona... ale vybrala si si ho a tak sa to nejako riesit musi... ale nemyslim, ze sa to ma riesit nutne vzdy ako prve rozchodom.. najprv pokec, potom sa uvidi..

mima4
26. jún 2014

@romidzi kolko ma tvoj priatel rokov?
ako dlho ste spolu chodili? vlastne ako dlho chodite a z toho byvate?

suelynka
26. jún 2014

po pravde ? odíť čo najskôr.. chlap ktorý povie, moje Tvoje neveští nič dobré.. odišla by som od neho a ak sa nespatamá tak sa k nemu už nevracaj, nemá to zmysel.. máte tvoriť rodinu harmóniu.. držím palce

kikushka2386
26. jún 2014

@romidzi fakt nebola by som tam dlhsie ako minutu.odid ked nieje doma ak mas kde.mne to tak pride ze sa ta snazi vyhnat.vlastne vsetci jeho znami si o tebe tiez myslia ze si prizivnicka(podla jeho slov)

romidzi
autor
26. jún 2014

@moni244 no...on tiež 20 ja viem tiež je mladý..ale poviem ti to takto...on si to dieťa somnou plánoval..a nechcem byť hnusná...ale to vedia všetci jeho známi..moji a aj ja..ja som chcela odísť s mojimi do zahraničia..tak si ma poistil...jednoduché..a to viem, že si je somnou istý...lebo vždy mi povie, že ja by som ho nenechala...tak ako jasné že sa tak správa...no včera som mu povedala že už mám toho dosť a chcem to ukončiť...teraz som mimo slovenska..a všetky veci..mám u neho...tak on mi začal že mi ich vyhodíí von...a že mi bude posielať fotky atd...novej priateľky...že si určite hned ako vypadnem zavolá nejakú čo...mi je jedno..a posledné jeho slová boli..že mňa si neváži, lebo ja mu nič nedávam...nič pre neho nerobím a ked bude mať inú k tej sa bude chovať normálne

romidzi
autor
26. jún 2014

@mima4 tiež 20, a sme spolu asi 5rokov medzitým sme mali polročnú pauzu...a žijeme spolu asi rok

suelynka
26. jún 2014

no to začína Ťa vydierať.. citové vydieranie.. nechod bud silna.. aj tak nikoho si nenajde.. a ak ano aj ta od neho odíde.. nevzdavaj sa!!! a chlapi vies co neznasaju?? ignoracia.. ignoracia.. radsej mu nic nato neodpisuj nedvihaj .. to ho viac serie ako ked mu budes stale nieco vycitat.. lebo tak vie, ze Ti na nom zalezi..

romidzi
autor
26. jún 2014

@kikushka2386 no...popravde to tak príde aj mne...asi chce späť starý život a dieťa sa mu zdá....náročnejšie...ako si myslel...ved popravde...ja som s malým skoro vkuse sama...on aj keď je doma...robi všetko iné len nie..aby sa mu musel venovať...a vyčíta mi, že mi ho strážil tak si ho mám zobrať to je ako normálne ? 😀 ....

jana_eyre
26. jún 2014

@romidzi no, co citam tvoj posledny prispevok... asi by som ostala tam, kde si - v zahranici.. veci sa daju nahradit, nech si ich vyhodi.. ak ti bude posielat fotky priatelky, tak si zmen cislo a mail.. nech si zije svoj zivot, bez takehoto uboheho blbca ti bude urcite lahsie.. aj tvojmu synovi..

nie vzdy je najlepsie mat aspon nejakeho otca.. radsej nemat ziadneho, ak ten otec ma byt blb..

kikushka2386
26. jún 2014

@romidzi mas vela veci u neho?po tychto slovach by som sa ani nevratila.nechapem naco ta chce doma ked si ta nevazi.

mysicka36
26. jún 2014

@romidzi a ty si nesvojprávna? Nemohla si sa chrániť sama? Ja som s takým debilom stratila 2r. dokonca mi hovoril, že len k..vy berú antikoncepciu. Idiot fakt.

romidzi
autor
26. jún 2014

@suelynka ja viem...citové vydieranie...a majetnícke sklony mal aj predtým...napriklad aj to mi vytkol...žee on chce chodiť popíjať s kamošmi každý týždeň...miesto toho že by si hľadal normálnu prácu...a že ja mám s tým problém...pravda je taká..že on mal problém ma všade púšťať...a tak som chcela nech sme si 1..1.. veď on mi scény robil ak som chcela ísť niekde bez neho...teda okrem kávy s kamoškami....mu všetko vadi a teraz sa tu ide hrať na tolerantného partnera...

kikushka2386
26. jún 2014

@jana_eyre presne....ani by som sa nevratila.co to je za chlapa co mi povie ze si ma nevazi.nevahala by som vsetko by som zmenila mail cislo...podla mna a urcite tu nejedna somnou bude suhlasit ale nieje pre mna otec ten co urobi....ale vychova

suelynka
26. jún 2014

takého máš zlatého Nikolaska.. juuj.. snad tomu Tvojmu chlapovi sa hormony vrátia spat na miesto.. inač tak pomimo mali ste spolu niečo po porode?? mozno mu svihlo z toho? ci?? bol aj predtym taky??

romidzi
autor
26. jún 2014

@jana_eyre ja viem..sama som otca pomaly ani nepoznala...a od 5rokov mám nového ...ktorého by som nemenila 🙂 len ...mám trochu aj také výčitky..kvoli synovi...

blahowoman
26. jún 2014

@romidzi V ziadnom pripade neostavaj s chlapom len koli dietatu!!!! On je este dieta. Vobec nie je zreli na rodinu nja dieta! Ak mas kam,tak odid! Neboj sa,zo zaciatku to bude tazke,ale pre tvoj pokoj to stoji uvidis! A nikdy never chlapovi,ktory ti povie,ze sa zmeni. NEZMENI!

romidzi
autor
26. jún 2014

@kikushka2386 mám u neho veľa malého veci..skoro všetko moje oblečenie...chladničku, nové skrine, televízor, sporák nový, vlastne skoro všetko okrem jeho kompu, jeho stola, gauču a postele ...takže dosť blbé..no

romidzi
autor
26. jún 2014

@mysicka36 debil...no ale ako vidím aj ten moj...ked mi odišla rodina tak mi povedal..že keby vedel, že oni odídu tak daleko ani by syna nechcel ??? to nechapem..

kikushka2386
26. jún 2014

@romidzi urcite nemaj vycitky.moja najstarsia ma druheho ocina od 2 rokov.a ovela viac jej dal ako bio.aj som chcela aby si ju privlastnil ale mamka domna hukala ze nech to nerobim.uz ked povie ze musel ti ho strazit....nemam slov na takychto chlapov...