Mám otravnú svokru

16. okt 2020

Ahojky, mam uz celkom nervy miestami, tak sa spýtam ostatných žien, mame polročné babatko, svokra k nam chodi 2-3x za tyzden ho "pozrieť", čo by mi nevadilo, keby jej návšteva trvala hodinku dve, ale ona príde a je tu aj osem hodín, je mi trapne jej po dvoch hodinách povedať no tak už vypadni, vždy som si myslela ze ludia su taki súdni a sami vedia zhodnotiť co je moc, ona fakt dojde aj o 12 a dokedy nejdeme maleho kúpať tak tu je.... A najhoršie ze uz mi dojde ze to berie ako automatiku, ze dojde tak 2-3x za tyzden a ja ju tu teda nechcem teraz do konca života 2-3x za tyzden.... Moja mama tiež príde maleho pozrieť ale je tu tak pol hodinku a ide.... A nie ze ona tu je týždenne snad 25 hodín.... Ako toto riešiť? Manzel jej nepovie nič, nie je ten typ, čo by maminke povedal bez preč, cize je to na mne.... Dakujem

janinamojka
16. okt 2020

Presne.... Zbal bábo s kocikom a nech ide kocikovat vonku... A ty si môžeš upratat, oddýchnuť.. Oni to zle nemyslia a nam tym tečú nervy.. Skúsme ich kus,, využiť,, 😉🙂

thoughtfulweirdo
16. okt 2020

Ked nechape, drzo by som ju ignorovala. Sla s malym spat, zobrala si knihu, proste nech jej dopne, ze uz je to moc. Alebo ked ides dat maleho spat, tak prist k nej, a povedat akoze jemu "Tak dakujeme babke za navstevu, teraz uz ideme spinkat a potesime sa navsteve zase v pondelok (napriklad). Dovidenia." Proste nedebatovat, oznamit. Ale verim, ze je to riadne ma nervy, slak by ma trafil.

pbra40
16. okt 2020

ja vas zeny nechapem. naco vyhovorky? ved sme dospele.
prepacte mama, ale mame uz svoj harmonogram a vase navstevy su dlhe. nevadi mi ked pridete na 1-2 hodinky, ale mam na plane aj ine veci.
a muzovi by som povedala, ze ked jej to nepovie on, poviem jej to ja. troska asertivity 😀
ja mojej poviem priamo, nema ma velmi rada, ale tak ja sa nemienim niekomu prisposobovat. som rada, ze konecne byvam vo vlastnom dome a nebude mi nik iny diktovat harmonogram dna

katarinka89
16. okt 2020

Naučiť ju že ty jej 1x do týždňa zavoláš kedy máte chuť byť doma a sedieť s ňou. Urob to takto zopárkrát a uvidíš, že zaberie. Ona si možno myslí akú láskavosť ti robí keď sa hrá s malým 8 hodín .....🥴

robin30
16. okt 2020

Na sex si dostatocne dospela ale uchranit si svoju privatnu zonu uz nie?muza do toho netahaj ty si jej toto dovolila ukazala,ze ti to nevadi mala si to stopnut hned.Takze mila svokra narusate mi moje sukromie moj rezim mozte prist raz do tyzdna a hotovo ako sa urazi tak sa odrazi a nepovolit.Ty sama za seba sa musis postavit.

autor
16. okt 2020

@katarinka89 ano mozno si to myslí, aj keď teda neviem ako by si mohla myslieť ze ma baví osem hodín sedieť a pozerat na nu ale tak u nej je asi všetko možné alebo si mysli co chce a co jej vyhovuje len aby si ospravedlnila svoje spravanie

autor
16. okt 2020

@robin30 ano chyba urcite bola ze som to dovolila, ale naivne som si asi myslela ze je dostatočne rozumná ze sama by tu až tak dlho nebola a pravidelne....

autor
16. okt 2020

@pbra40 ano, pravda, no asi som sa veľmi spoliehala na jej vlastný úsudok, ale tak ocividne jej asi vyhovuje ze som ticho

autor
16. okt 2020

@thoughtfulweirdo je to, na jednu stranu nechcem byť protivna, uz teraz som jej hocico povedala, mam napriklad zlý vzťah so svagrinnou, ta mi po porode ani gratulujem nenapísala a ked som to svokre narovinu povedala tak ignor a na druhy deň už má u rodiny ohovárala a pretocil všetko ako jej pasovalo, ani to ju neodradilo od návštev u nás, že sme mali nejakú nehodu, proste hovorím ja som tu ako jej slúžka ktoré povie aby som maleho prebalila a prezliekla ale asi zasa budem musieť vybuchnúť aj keď možno to pomôže zasa na chvilku ona je taka splachivacia a ide si za svojim cez mŕtvoly

mima1
16. okt 2020

Ja by som to vyriesila rychlo. Muz je jej syn. Nech si poradi. Ak by odmietol zacala by som balit a isla k rodicom a ked to vyriesi nech zavola. A to by som naozaj urobila.

autor
16. okt 2020

@janinamojka ale ja verím ze to nemyslí moc, ale osem hodín tri krát týždenne uz si aj hovorím ako toto môže brat ze to myslí dobre, pritom ona sama svoju svokru znesie asi raz za pol roka na hodinku

pbra40
16. okt 2020

ja ta chapem, tiez som sa pri prvom dietati ostychala, a cakala kym to pride muzovi, prip svokre. ale zial, pokial nepovies priamo, budes trpiet. a ty budes vnutorne nervozna, budes na nu viac a viac alergicka... a potom vybuchnes na malockostiach... u nas to tak bolo. a potom sa este muz postavil na jej stranu, kedze som uz vybuchla za banality. pri druhom som sa naucila uz povedat a vyuzivat jej pomoc.
- kludne pridite, a neprinesiete mi tu dobru strudlu co viete robit?
- klidne pridite, ale oblecte sa, pojdete kocikovat.
atd. ale predtym bol rozhovor. nie prijemny, ale ucinny. drzim ti palce 🤗

autor
16. okt 2020

@sleepyo ona je splachovacia, ale áno asi si musim takto pripraviť nejaké odpovede aby som nezostala zaskočená 😀

autor
16. okt 2020

@karpina to si nemyslím, on zasa toto nerieši vôbec ze som sama doma alebo co, nemá dôvod na to, ale toto ma nenapadlo.... Ano inak keď napise na chvilku môžem jej odpovedat ano na chvilku môžete 😀 mozno jej dopne

majkabr
16. okt 2020

Napíš na dvere COVID 19 - nariadená karanténa😀

kataka10
16. okt 2020

Toto si musis s nou vydiskutovat. Ved to nie je normalne. Povedz jej, ze uz si unavena, ze potrebujes spavat, ked maly spi, takze bude musiet ist domov. A ze by si chcela aj trochu sukromia so svojim babatkom. Navsteva na hodinku a pokocikovanie je fajn, ale to staci. Toto robit svojej neveste... niektori ludia fakt nemaju sudnost 🙄

autor
16. okt 2020

@mima1 tiež si to často vravím on je jej syn a pritom ona už aj so mnou len komunikuje a minule ma dostala, prišla a ja som po 4 hodinách isla preč ze idem na kavu a ona odišla a muža nechala s malym a ja nervy tak ked som doma ja to je u nás aj do ôsmej a ked som isla ja preč to uz tam s mužom nebola do ôsmej, to zrazu isla domov

autor
16. okt 2020

@pbra40 presne ako píšeš, uz som na ňu alergicka vyslovene, lebo uz tou jej drzostou si u mňa vybudovala alergiu

autor
16. okt 2020

@majkabr 😀😀😀😀 dobreeee

autor
16. okt 2020

@kataka10 presne a ona si ešte mysli, ze mi robí službu a keby niečo poviem, uz by sa sťažovala celej rodine, ze ju nechcem a nechcem jej dovoliť vidieť vnuka, uz to vidim

majkabr
16. okt 2020

@majkabr Alebo ja to tak riešim s takýmito navštevami že najust veľa naperiem a potom keď sa nechce niekomu zdvihnuť riť ho poprosim či mi nepožehlí lebo mám fakt toho veľa a takto mám vždy pekne požehlené😝 ináč sama skoro nikdy a nič nežehlím.

janinamojka
16. okt 2020

Niekto ma tak jednoduché zmýšľanie, ze si neuvedomuje co robi.. Teší sa z vnucatka, zrejme aj teba ma rada a tak sa,, snaží,,.. Ja osobne by som asi tiez nemala to srdce splechnut jej nech nechodí.. Musíš to nejako obist, niekam ísť, alebo kamarátku zavolat.. Alebo skus sa prekonat a ísť ty ku nej.. A potom sa dohodnúť ze ok, tak sa vidíme zas o týždeň, prideme vas pozriet.. A medzi tym povedz ze jeden den mas kamosku, ďalší nejake nakupy, potom ze upratujes.. Možno sa uspokojí s tym a bude vas cakat a tešít sa ked prídete.. Aj mna by asi slak triafal, lahko sa mudruje.. Ale so svokrou, sme mali,, pestrý,, vzťah a neznasala som ju, doslova... Ale to bolo take napätie v rodine...ze dnes uz viem ze to treba hodit za hlavu a hladat to dobre v tom, a skúsiť to po dobrom nejako.. Isto to zvládneš aj bez konfliktov.. Tymi by ste trapili iba tvojho drahého a jej syna.. A to nechces🙂

karpina
16. okt 2020

Cím dlhšie budeš otálať a čakať že jej samotnej dopne (čo nikdy nedopne, ona nechce meniť svoj zaužívaný systém návštev u teba) tak tým viac bude v tebe rásť nechuť k nej a jedneho da môžeš buchnúť a povieš, či spravíš veci, ktoré bude ťažko naprávať. Čím skôr to vybavíš, tým pre vás všetkých lepšie, pominie napätie a budete mať jasno. Aj ked sa jej to zrovna páčiť nebude, ale zvykne si. Bude musieť... tvoja domácnosť, tvoje dieťa, tvoja rodina. Ty určuješ pravidlá.

ivka185
16. okt 2020

Ja len tolko ,ze aj vy raz budete svokry, bude sa vam to pacit ak bude nevesta na vas alergicka? To co teraz robite vy sa vam to vrati aj s urokmi.

karpina
16. okt 2020

@ivka185 Ked sa svokra nevie vpratat do kože a nechápe, čo je už cez čiaru a osemhodinove návštevy, na ktore ju nikto nepozval, ked si nevie uvedomiť, že je to proti dobrým mravom, treba jej napovedať, ked ma v hlave prievan.

acer11
16. okt 2020

Otázka:môžem prísť?
Odpoveď:teraz nie...
Alebo-super,že ste tu,ja si odskočím ku kaderníčke 😆

marca12
16. okt 2020

Ked ti napise,napis jej,aby sa nehnevala,ale dnes nie. Sprav to tak parkrat a rovno jej napis,ze ti nevadi,ked je s malym,ale ze chces mat aj svoj klud a dohodnite sa na jeden den v tyzdni. Takymto ludom len narovinu treba povedat. Bez citovych vylevov sa to nezaobide,ale musis byt silna a nenechat sa vydierat.

autor
16. okt 2020

@majkabr to neviem čo by povedala, teraz má inak zasa nasrala, rodinná známa bola v kontakte s pozitívnym človekom a neotestovana sa a ona s touto rodinnou známou bola a tak som jej povedala že teraz lepšie asi nechodiť a ona aj tak nadrzo mi píše či môže za malým prísť a stále argumentuje tým že nemá príznaky aj napriek tomu že som jej sto krát povedala že veľa ľudí je bez príznakov a že je riziko že môže byt a nevie o tom a ona stále dokola že je ok a že či koze prísť ... ja už si pripadam často jak debil že jej sto krát niečo poviem a ona si ide svoje ale ona ako keby jedným uchom dovnútra a druhým von čo jej poviem a keď som sa jej spýtala či nepojde na test tak zasa že nie lebo nemá príznaky a je to nepríjemne ale za malým prísť to áno to by chcela

autor
16. okt 2020

@janinamojka no najhoršie že minule som jej povedala že dôjdeme k nej a ona že vonku je zima a na dvore sa byt nedá a že keď budeme vnútri to môžeme byt aj u nás ... takze tak asi

janinamojka
16. okt 2020

Ach jaaaaj... Tak asi len narovinu, slušne povedať...