Mám pochybnosti ohľadom môjho života s partnerom

16. sep 2020

Dobrý večer všetkým. Mam účet na koniku, ale keďže nechcem, aby ma niekto spoznal, píšem anonymne. Mam 31, s priatelom som zhruba 3 roky. A dostala som sa do stavu, kedy neviem, či mám s ním ostať alebo nie. Priateľ ma ľúbi, nikdy sa ku mne nezachoval vyslovene zle. Ale postupom času sa vo mne zozbierali pochybnosti. Ja som dosť naviazaná na rodinu, som veriaca. On sa s nikým rodinovat nepotrebuje, neveriaci negatívne naladený voči cirkvi. Trápi ma, že nemá extra záujem o moju rodinu, pozná len sestru s rodinou a je pri nich dosť utiahnuty.mojich rodičov nepozná. Cca pol rroka spolu bývame,

miskooo1987
16. sep 2020

Ak je utiahnutý, tak je proste introvert... tiež pre to iste asi nejako nemá chuť sa rodinkovat... takým ľuďom väčšinou trvá dlhšie kým sa v spoločnosti oťukajú...

A to že si ty veriaca je v tomto skôr tvoja chyba ako jeho...

PS: hlavne ho nevod chudáka za nos dlhšie... zjavne nechceš pokračovať, tak to rovno ukončí...

autor
16. sep 2020

za ten čas som zistila, že trávi naozaj veľa času hraním počítačových hier, keďže je momentálne nezamestnaný. Veľa nadáva v rámci komunikácie, čo mi tiež vadí. Ja som chcela svadbu a deti, on mi navrhol svadbu v roku 2022 s tým, že najskôr by sme mali cestovať, až potom mat deti. Som z toho nešťastná, lebo sú medzi nami aj pekne chvíle.. Zaujímali by vaše názory, sama v sebe mam zmätok a obavy z budúcnosti, či s nim alebo bez neho.”

lauriema
16. sep 2020

Fuha, no si v ťažkej situácii. Teda je to blbé keď si ty veriaca a on nie. Musíš si zrátať 2 a 2 teda, nebude vo vzťahu zakazovať chodiť do kostola? Nebude ti zakazovať stretávať sa s rodinou? Ak v tomto máš jasno tak potom dobre ak nie tak rozmýšľa skus ho prekuknut nejak pol roka je ešte máličko na to asi, držím palec

miskooo1987
16. sep 2020

A hlavne na to rozhodnutie ste dvaja... proste treba sa porozprávať, čo očakávaš a podobne... možno aj on pochopí že ty niesi preňho vhodná...

pribinak
16. sep 2020

Podľa mna rozmýšľa dobre. Ty sa do svadby nehrn. Čo je zle na termíne 2022, veď je takmer koniec 2020 a ešte aké sú aj problemy

Daj mu čas. Nie každý sa fakt potrebuje rodinkovat. Ty už poznáš jeho rodinu?
Ďalšia vec, ty si veriaca a on nie. Treba si dohodnúť ako to bude, keď budú deti, lebo potom sa hádať či krstiť alebo nie, je už neskoro

Keď je nezamestnaný, asi svadbu ani nemá z čoho platiť. To by bola moja priorita vo vzťahu, doriešiť prácu, lebo situácia bez peňazí je komplikovana

kristina2015
16. sep 2020

Z čoho chcete mať svadbu a cestovať kedze je nezamestnaný . Respektíve za aké peniaze to chcete stihnúť v pomerne krátkej dobe z imaginarnych herných peňazí z hier či tam reálne ,,zbiera eura a stavia reálne domy? Zámky? 😁😬 Nejaká nova technika žeby ? Už len sa nasťahovať 😂 šikovný

jaass
16. sep 2020

Treba si sadnúť. Dať pre a proti. Jeden druhému povedať, čo sa vám páči, čo nie.

miskooo1987
16. sep 2020

@kristina2015 ale toto autorka nenapisala...možno má peňazí dosť... nie každý keď skončí v robote nemá čo do úst....možno si len užíva oddych na polroka na podpore...

asia83
16. sep 2020

Ašpirujete na to, byť sama v živote, byť stará dievka. Žiaden človek nie je dokonalý, žiaden vzťah nie je dokonalý. Možno stretnete muža, ktorý síce bude veriaci rodinkár, no bude mať niečo iné, čo vám bude vadiť. Ja tiež nemusím návštevy rodiny, muž opak. Vadilo mu to, no zvykol si, urobili sme kompromisy. Ale rozísť sa kvôli tomu? Cirkvy máme tiež odlišné, sme obaja veriaci, no iných cirkví. Takže dá sa všetko. Keď sa ale chce.

kristina2015
16. sep 2020

@miskooo1987 tak ja neviem v pozitívnom svetle ho neopisala držím sa toho čo píše ,nezamestnaný na telefóne a bujná fantázia

katty2012
16. sep 2020

@lauriema myslim, ze je uplne opacna tendencia - ti, co chodia do kostola chcu, aby chodili aj ti, co nechodia. a ti co nechodia neriesia, ci ich partneri chodia alebo nie

kristina2015
16. sep 2020

@miskooo1987 ale jasné máš pravdu môže to byť aj tak ako pises, možno sa viac rozpise ja som sa držala toho čo o ňom napísala a prezradila

miskooo1987
16. sep 2020

@kristina2015 vychádzam z toho že autorka sa sťažuje že momentálny voľný čas trávi hraním hier, neprizvukuje až tak tu nezamestnanosť samotnú, takze predpokladám, že finančne nemá problém...

katty2012
16. sep 2020

je perspektivne mat pri sebe muza, pri ktorom budes mat jasne ano a nebudes mat ani tu najmensiu pochybnost, a nebudes potrebovat potvrdenia zvonku, od cudzich ludi

kristina2015
16. sep 2020

@miskooo1987 keby jej nevadilo že je nezamestnaný ani to nespomenie toto je zasa môj postreh . Napísala by napr vadí mi že gr*a ,pr,*i a podobne😂

autor
16. sep 2020

@miskooo1987 co sa týka financií, mal pol roka podporu, plus odstupné z prace. Ma nejaké úspory. Cca 5 mesiacov si prácu ani nehľadal, že vraj oddychovál.ked som mu to vyčítala, povedal mi, že to nie je môj problém. Ale ja to vnímam ako aj môj problém, keďže sme partneri. Nevadilo by mi, keby vidím, že sa snaží a nemôže si prácu najst, ale vadí mi, že pol roka sa hrá hry a neriesi buducnost

autor
16. sep 2020

@lauriema ďakujem za podporu. Určite mi nič nebude zakazovať, len viem, že ani neplánuje byť súčasťou mojich rodinných akcií. Vyslovene odmietol ísť so mnou pomôcť mojim rodičom zbierať zemiaky, čo sa nechce ani mne, ale vnímam to tak, že sú to moji rodičia a v rámci rodiny si pomôžeme

zooeynka
16. sep 2020

Chybal by ti keby si ho uz v zivote nevidela?

silver84
16. sep 2020
taga
16. sep 2020

Nemas to vobec tazke.. ste dvaja ludia s uplne odlišnými hodnotami, vnimanim sveta, rodiny, nabozenstva... Nikto z vas nie je ani lepsi, ani horsi. Ste proste nekompatibilni a ja osobne by som takyto vztah nepredlzovala

miskooo1987
16. sep 2020

Takze v zasade ako bežný mladý chlap si zobral polročne platené voľno, s doplnením o odstupné, teda nič mu nechýbalo a oddychol si od prace.... na tom nie je nič zle... skôr u teba mi nejako bliká kontrolka na radare že pozor stíhačka...

rybka80
16. sep 2020

Aký má dôvod, že nechce byť súčasťou tvojej rodiny? Myslím, že toto problém je, a je to neuctive odmietnuť ísť pomôcť tvojim rodičom. Nemať záujem spoznať ľudí, ktorí ťa vychovali. Ktorí, ak by ste mali deti boli starí rodičia vašich detí. Pokiaľ ty máš s rodinou dobré vzťahy, vôbec nie je dobre, že jeho to vôbec nezaujíma. Je to dosť dôležitý aspekt vo vzťahu

hefo
16. sep 2020

Ja ti neviem, predpokladám, že je približne rovnako starý ako ty, tak potom z toho nič dobré nekuká. 31-ročný chlap by mal už byť trochu dospelý a nie sa pol roka flákať a hrať hry, to je doména o 10-15 rokov mladších. Okrem toho je to nezodpovedné voči rodinnej budúcnosti, obaja by sa mali snažiť, kým sú náklady ešte nízke, čo najviac ušetriť do budúcnosti. BTW, ja som v tom veku bol už 5 rokov ženatý a mal 2 deti (a to som len o pár rokov starší od teba).

Podľa toho, čo píšeš, si vlastne v mnohom nerozumiete, ale v podstate sa bojíš ho opustiť. Ale nezhody ohľadne viery a rodiny sú zásadné. A v kombinácii s tým jeho nezodpovedným prístupom (čo ak si povie, že sa mu nechce chodiť do práce, v čase keď budete mať už deti?) by som radšej odporučil rozísť sa (ale snažiť sa, aby to bolo bez nejakých scén a pod.).

Na koniec zase článok od môjho obľúbeného psychológa, ktorý som narýchlo našiel: http://klimes.mysteria.cz/clanky/psychologie/po...

kitycat
16. sep 2020

Ste spolu 3 roky byvate spolu pol roka a z toho je 5 meciacov nezamestnany...Teraz vidis napolno len ten zivot ked je doma ake by to bolo ked by bol v praci? Nevadila by ti jeho ne-viera, ne-rodinkarstvo?

Zamysli sa aby si nemarnila cas vo vztahu v ktorom by ste neboli stastni...kompromisy samozrejme existuju ale ty mas teraz na tanieri esenciu vsetkeho co nechces :D

anita6666
16. sep 2020

Pre mňa osobne viera nikdy nebola problém, všetci exovia boli neveriaci a nikdy s tým nebol žiadny problém. Čo sa týka rodín,ani jeden neodmietol spoznať tu moju a všetko klapalo,no ja som zase typ,ktorý nemal záujem spoznávať ich rodiny,nie preto,ze by mi na vzťahu nezáležalo,ale jednoducho tieto povinné jazdy spoznávania rodín nemám rada,pre mňa to nebolo dôležité. S posledným prišla zmena v tom,že som akosi už aj chcela spoznať jeho rodinu,ale on sa veľmi nemal k činu,hoci tu moju navštevoval rád...ťažko radiť...dala by som na svoje pocity a podľa toho sa zariadila... každopádne mňa by trápilo iba to,že je nezamestnaný,s takým by som ja nebola ani omylom

autor
16. sep 2020

@hefo ma 35 rokov. Keď sme sa zoznámili, vnímala som ho ako akčného, ale spoločne bývanie mi ukázalo opak. Keď som mu vyčítala, ako ležérne to berie a prácou, reagoval, že to prežívam, že keby sme mali deti, oveľa viac by sa snažil. Ale ja nemám odkiaľ vedieť, čo by bolo keby

ivca88
16. sep 2020

Stačilo mi prečítať prvú tvoju odpoveď a dalo mi to viac než príspevok.
Myslím že je na čase aby sa vaše cesty rozišli. Základné hodnoty máte očividne úplne rozdielne a po narodení deti by to bolo len intenzívnejšie.
Ty by si isto chcela tráviť čas deťmi aj s rodinou, ktorá by ti pomáhala, lebo tvoj muž by bol bez zaujmu a za počítačom

cecilia29
16. sep 2020

Uvedom si ze zaľúbenie pominie ....budu ti jeho rozdielnosti prekzat? Ma vlastnosti co si budes vazit?Co pripadne sviatosti deti - krst, a. pod? Inak je zvlastne ze nepozna ani rodicov.

maria1678
16. sep 2020

Počúvaj svoj šiesty zmysel, myslím, že niekde vo vnútri vieš, že s ním šťastná nebudeš. Keď aj nie hneď, ale za pár rokov určite. Problém nastane už pri výchove, keďže si veriaca a jeho postoj je voči cirkvi negatívny. Tak ako sa vyjadruje pred tebou, tak sa bude vyjadrovať aj pred deťmi, vrátane nadávok.

deti95060810
16. sep 2020

problémom to smrdí na celý život... ten vzťah by som si rozmyslela ...
poznám manželstvo kde jeden je katolík a druhý evanjelik a deti ťahali po kostoloch aj ev. aj kat. dlhý čas - oni si to medzi sebou nevyriešili a deti si to odskákali....
Keďže tvojmu pr. vadí cirkev - tak bude robiť problém stále...