Mám problémy s priateľom a bojím sa o dieťa

lucia006
6. aug 2014

Poradte prosim ,tie ktore sa v tom aspon dajako rozumeju,lebo ja vobec,nastala taka situacia ,byvam spriatelom u jeho rodicov,no mame strasne nezhody spriatelom,mame 21 mesacneho syna,venujem sa mu 24hodin denne iba ja,ked ma volny cas priatel,radsej travi cas v krcme pri pive spoldecakom vruke,stale sa snim hadam,ze miesto toho by mohol zobrat syna von pomoct mi snim trosku,nikdy ho nenakrmi nevezme von ,max vecer vposteli sa trosku pomojka a spime,je to uz n hlavu cely tento vztah,chcem odist bojim sa ze mi mozu zobrat maleho ,lebo svokra sa mi stale vyhraza ze nepristupia na to aby som odisla snim,co mam robit?

sissmiss
6. aug 2014

@lucia006 je priatel v RL dietata? Odid aj s malym, daj si maleho zverit do svojej starostlivosti a vyzivne maly a ty. Jedine co ta u nich moze drzat je tvoj strach.

sisaha
6. aug 2014

@lucia006 haha, prepac ze sa smejem..., ale tie svokry so svojimi recami ma neskutocne bavia... Daj si maleho zverit do vychovy a hajde k rodicom..Chcela by som vidiet, ktory sud zveri dieta alkoholikovi

anatalia77
6. aug 2014

@lucia006 neda sa ti vratit k rodicom? Svokre by som povedala,ze vyhrazanie je trestny cin..

sissmiss
6. aug 2014

@sisaha myslim ze existuju extremne pripady kedy sud rozhodol tak ze dieta zveril starym rodicom bez padneho dovodu...Ale urcite castejsie v pripade ak matka bola neschopna sa postarat. Ale predpokladajme ze to nie je pripad zakladatelky.

slobodnabaculka
6. aug 2014

@lucia006 Svorke kúp ihlice, alebo kolovrat a nech se aktivizuje jinak než takhle. Zeber díte, manžela kup do gací a hledej lepší utočište pre své díte a sebe. Taká mladá a krásna, máš svet otvorený. Vymláť se na teho alkoholika, neč ti bude, na to jak ti bude hundrat každý večer do ucha, chrápat a ty budeš chudina dýchat jeho alkoholový výpar? Nááá kde jsme, ženy povstante! Zebudte se! Tu jde o budúcnost dítete a tvúj život, kerí fakt není zas tak dlhý, aby jsme si ho takhle ničili. Skús poprosit nekoho z rodziny, brácha, ségru, matku, otce. Tí ti rádi pomúžu. Nejradeji bych te zebrála k sebe a tým syčákúm bych jednu lopla, kdyby jse objavili pri mých dverách a hledali by te.
Urob krúček ke svému štestí, v začátkech je to težký, ale dá se to, uvidzíš, jak se ti obzory otvoria. Jen treba nabrát odvahu, zaštelovat si výchovu do své opatery a potom start na začátek od znova s novým trikotem. Veľa štastí babulovi a tebe prajem.

katarinamarkova
6. aug 2014

@lucia006 poloz si otazky:
- chces aby tvoje dieta vyrastalo v tomto prostredi s tymito ludmi?
- chces ty travit zvysok zivota v tomto prostredi s tymito ludmi?
- je nejaky vazny dovod preco by ti napr. nemali zverit dieta do opatery?
- bude ti lepsie samej, alebo s terajsim priatelom?
- mas mamu, otca, sestru, rodinu, priatelov, znamych co by ti pomohli? ( verim, ze aspon jeden clovek co ta ma rad sa najde)
.....svokra nie je matkou ani otcom dietata.....ta ma to najposlednejsie slovo v tom s kym dieta ostane.....

lucia006
autor
6. aug 2014

@sisaha alkoholik nieje,robi vela ,ale vo volnom case si rad vypije ,mieto toho aby bol snami, nemm rodicov na sk ,mozem ist za ockom ale zije v spanielsku,a na to potrebujem jeho suhlas pokial viem ,mozem ist max,do podnajmu ,ale mam len matersku ,a mozno by mi otec prispieval .

lucia006
autor
6. aug 2014

@sissmiss ano je v rl sme spolu 10rokov,a proste dalej uz nevladzem!!!

lucia006
autor
6. aug 2014

@anatalia77 nemm rodicov na sk ,mozem ist jedine k otcovi do spanielska,scim by priatel nesuhlasim na sto % 😖

lucia006
autor
6. aug 2014

@sissmiss tak nemal by preco,o dieta sa staram dokladne od narodenia som snim nonstop,nepijem nefajcim netulam sa bezneho nikde.!

lucia006
autor
6. aug 2014

@slobodnabaculka dakujem za povzbudzujuce slova,mam velky strach ,ale vlastne nemam preco ,kedze nemaju dvovod ho nedat mne,

lucia006
autor
6. aug 2014

@katarinamarkova na vsetky otazky som mala rychlu odpoved,,ja kde mozem momentalne odist je,spanielsko alebo malta, vjednej krajine zije otec moj v druhej segra obaja mi vedia pomoct,ale len tym sposobom ,ze pridem kunim ,co moj partner povedal ze zvivote nedopusti,teda skor jeho matka, zeby si nevidela vnuka ,tak ja som ztoho nestastna ,ze tu na slovensku s 220e sa asi vyzit sama sdietatom neda 😒

sissmiss
6. aug 2014

@lucia006 tak plati druha cast mojho prispevku. Zverit dieta sebe, odstahovat sa, urcit stretavanie. Otehotnela si s nim, mas s nim dieta, musis hrat s tym co mas. Spat sa to neda zobrat. Odstahuj sa. A uvidis, ak nebol taky magor 8rokov, ale len posl.dva roky tak mozno ked budes byvat inde mu to dojde a zlepsi sa to. Ak bol ale debil cely cas tak no...aspon sa z toho pouc do buducna

sisaha
6. aug 2014

@lucia006 kto pravidelne chodi do krcmy, ma problem s alkoholom a ak je to, to chces do buducnosti, tak s nim ostan. Ak nie, hladaj moznosti ako odist.. O dieta rozhodne neprides, ani keby sa svokra postavila na chvost

lucia006
autor
6. aug 2014

@sissmiss nikdy nebol extra dobry ,ale dalo sa ked si vypil nadaval mi,ked bol triezvy bolo ok,zacali nezhody jak sa bez mojho dovolenia dohodol so svojimi rodicmi ,ze postavime unich dom ,za ich domom scim som ja samozrejme nesuhlasila,jeho brat bol v zime na psichiatrii snim sme tu mali trampoty, vtehotenstve ma tahal len pokrcmach,ked sa maly narodil kazdy bozi vecer porobote vkrcme ,smalym skocikom nebol raz na prechadzke co som ho prosikala ,lebo maly je nespac dodnes,proste sa mi zhnusil odedy sa nevenuje malemu,a miesto toho sedi v krcme,a teraz jeho cela rodina mi vyhadzuje na oci,ze ved on stavia dom maka ,tak co hcem este ja odneho,lenze ja som mu nekazala staviat mne by postacil ah byt,na to uz nik nepozera teraz,

pribinak
6. aug 2014

Dovody na odobratie dietata zo starostlivosti matky su: alkoholizmus ci zavislost na inej droge, vazna psychiatricka duagnoza, zanedbavanie starostlivosti dietata, ohrozenie moralneho vyvinu dietata, zneuzitie dietata na kriminalny cin, syndrom can, opustenie dietata, ale nie napr hmotna nudza, navstevovanie psychologa alebo strata byvania

Ak nemozes odist s dietatom zo SR, najdi si miesto napr v krizovom centre a hotovo, ale to zverenie do starostlivosti, to ti baby radia dobre

sissmiss
6. aug 2014

@lucia006 je nacase zacat niest zodpovednost za svoje rozhodnutia. Zila si s alkoholikom, tvoje rozhodnutie, pistol pri hlave asi nebola. Tahal ta tehotnu po krcmach...no...tahala si sa s nim tehotna po krcmach... Nehovorim ti to ako vycitky, ani kritiku, len sa z toho pouc, robila si blbosti a su z toho problemy, tak teraz sa nerozhodni zle, rozhoduj sa za seba, za svoje dieta, nezostan s alkoholikom ktoreho ani nelubis kvoli zvyku a strachu, a za 5 rokov si budes tlct hlavu preco si vtedy zostala...aby si si to neospravedlnila ze on ta nutil, stari rodicia ta nutili... Zacni konat za seba, pre seba. Velmi drzim palce.

katarinamarkova
6. aug 2014

@lucia006 dopusti, nedopusti......ak by si vas vztah vazil, nespraval by sa takto k tebe.
220 plus vyzivne
....a mas pravdu, dostojne sa z toho tu na sk vyzit neda.....
porozpravaj sa este skor ako skutocne zances konat s otcom sestrou o svojom umysle......zisti si vsetky pravne predpisy v tejto situacii, neboj sa poradit s pravnikom, mnohi pomahaju aj bezplatne!
zvas si az potom vsetky moznosti co budes mat - zvol si tu co bude pre teba a tvoje dieta najlepsia.

este otazocka: keby ste boli len vy traja- ty priatel dieta - bez svokrovcov, ako by ste vychadzali? je obrovsky problem aj v nom? alebo to je len miestom kde prave s malym si?

katarinamarkova
6. aug 2014

@lucia006 len dotaz: niekto kto taha tehotnu zenu po krcmach je alkoholik - egoista
preco si s nim vlastne po tych krcmach ako tehotna chodila?
nedoslo ti uz vtedy, ze to asi ten ,,domaci,, typ nebude?
.....ale doslo ti to teraz 🙂 to je plus.....je fajn ze chces situaciu riesit to je este vacsie plus 🙂

lucia006
autor
6. aug 2014

@katarinamarkova na tuto otazku sa tazko odpoveda ,kedze u svokrovcoch se odkedy se sa dali dokopy 1 oktober 2004 len vtedy nas bavili disci chaty on mal skolu ja skolu potom robotu on ja ,takze tak,sem tam hadka potom udobrenie ,potom mi zazalo vandi ,az stale stoji n strane rodicov ,hceli sme dieta ,mam ho no jedina vec ktora mi vadi a vadila ze me tuostaliked som nechcela lebo jho matka sa dovstkeho miesa,brat j psichopat n papieri a otec debil byvaly alkoholik, ktory tyral svoju manzelku cly zivot ,potom moj partner vecne v krcme ,to u dve veci na ktore on neda dopustit pre ktore sa nonstop vadime ,co je sjeho strany nepochopitelne preco mi to vadi,

katarinamarkova
6. aug 2014

@lucia006 ake dve deti? jeho?

lucia006
autor
6. aug 2014

@katarinamarkova dve veci 😝

katarinamarkova
6. aug 2014

@lucia006 sorry 🙂

cerez
6. aug 2014

@lucia006 A toto všetko si už vedela o rodine, keď ste spolu chodili a plánovali dieťa? Ach joj.

mala_hobitka
6. aug 2014

@lucia006 Tiez som za odchod. Tiez nechapem ako si s takym clovekom mohla zostat a zalozit rodinu, ale to je teraz uz pase a treba hrat s kartami ktore mame teraz, ako to uz tu bolo povedane. Zlepsit sa to nezlepsi, casom to bude horsie. A suhlasim s nazorom, ze kto pravidelne chodi do krcmy je alkoholik - ak by prisiel o pracu tak by v tej krcme travil cele dni, co sa moze stat za par rokov. A to by ti zostal na krku. To pre svoje dieta urcite nechces.

morning
6. aug 2014

@lucia006 Mohli by Ti otec a sestra pomoct aspon financne ? Stacila by Ti aj garzonka na prenajom. Skus sa spojit s kamaratkami, ci nevedia o slusnom podnajme, presonduj opatrne moznosti aj z tejto strany, niekedy cudzi pomozu viac ako rodina.

lucia006
autor
7. aug 2014

@cerez prislo to casom

lucia006
autor
7. aug 2014

@morning financne mi vedia pomoct kym som namaterskej.

borcino
7. aug 2014

ja by som skúšala pomoc u kamarátkach, sesterniciach ak máš nejaké na SR. Ubytovanie aspoň na cca 1-3 mesiace. Potom cez súd dala zveriť dieťa matke s tým, že budeš musieť odísť zo SR k otcovi alebo sestre, aby ti pomohli. A nech súd rozhodne, či môžeš s dieťaťom odísť alebo nie.

kamajka
7. aug 2014

@lucia006 ahoj.v prvom rade ta chcem povzbudit,naozaj sa nemas coho bat,pripady ked matke nezveria dieta do opatery su ojedinele a vo vacsine pripadov to musi byt naozaj matka alkoholicka a pod.a ktora sa preukazatelne o dietatko nestara.tohto by som sa na tvojom mieste nebala. Ak smiem poradit,nerob veci hrrrr,pises,ze rodinu mas v zahranici,no,tak s dietatom by iste bol problem vycestovat nastalo. Napadlo ma,ci by ti nevedeli za cas prispievat otec a sestra,kym by vec trosku vychladla? S odstupom casu by sa mozno niektore veci poriesili,viem ze teraz sa ti to zda uplne nerealne,no treba vydrzat.