Mám to tajiť alebo rovno povedať všetkým?

alfonz24
22. júl 2023

dobry dneska som sa dozvedel že môj švagor ženin brat je gay je slobodný samozrejme ze je to jeho zivot lenže ja som to videl na vlastne oči ako sa bozkával s chalanom keď im poviem dopadne to zlé nechcem si to ani predstaviť myslite ze by som.mohol povedať žene ze jeho brat je gay ? Sice ma to nezaujíma aky je mam.ho rad lenže som.šokovaný myslíte ze by som to mal.tajiť radsej aky mate nazor k tomu ?

liusa82
22. júl 2023

@alfonz24 😀 inú odpoved som ani nečakala🙂

thereisabear
22. júl 2023

@alfonz24 ak očakávaš, že to dopadne zle, tak nič nikomu nehovor. Možno ma tu niektorí ukameňujú, ale ja by som to manželovi určite povedala. No viem, že by to vzal normálne.

mikadooo
22. júl 2023

@alfonz24 áno, tajila by som. Možno by som povedala jemu medzi 4 očami, čo som videla a že za mňa je to ok, že je gay a že budem o tom mlčať, lebo je to jeho vec. A tak by som aj spravila.

madeline1
22. júl 2023

@alfonz24 a neprepisali ti nadpis? Tam mas, ze ...alebo rovno vsetkym? 😂

alfonz24
autor
22. júl 2023

@madeline1 mozno ze som.sa pomilil za to sa aj ospravedlňujem nič sa nestalo píšu take.blbe ako by som.ho.odsudzoval

gabika99
22. júl 2023

@alfonz24 tak svojej manželke by si to mohol povedať, prečo nie? O tom sú vzťahy, veriť si, povedať všetko...

walentina7
22. júl 2023

Preboha načo by si to mal niekomu hovoriť, čo máš 15 rokov?

lvulik
22. júl 2023

Nechápem, naco máš potrebu to vôbec riešiť.. Je to hadam jeho život.. Nie?
Najprv som myslela, ze tvoj svagor = tvojej sestry muž. Vtedy áno, vtedy by mi to prišlo ako vhodne jej to nejak setrne povedať.. 😃 Ale slobodný muz.. Nechaj ho žiť jeho život ❤️

sissy27
22. júl 2023

@mergimar jeho svagor je slobodny clovek a nikto druhy nema pravo riesit jeho intimny zivot, ani vlastna sestra. Ak bude chciet, povie sam, a potom sa o tom mozu rozpravat. Dovtedy je to jeho sukromna vec a reci inych (aj vlastnej rodiny) su sproste klebety. Mimochodom, tvoji svagrovci tiez riesia co vy vystrajate s muzom v spalni? Su dostatocne informovani?

pralinka25
22. júl 2023

@alfonz24 ale tvoja otazka znela jasne. tak potom ako to je? nestaras sa ale uvazujes ci to rovno vsetkym povedat. tak nerozumiem potom. ked sa nestaras ani by si sa nad tym nepozastavil a vobec to neriesil. ale ty si v uvode nepisal ze svojej zene ale Vsetkym. aj ja svojmu manzelovi hovorim vsetko ale toto je trochu ina situacia a mal by si to nechat na nom. nie je od teba fer to povedat za neho. ako by si sa na jeho mieste citil ty? bude z teba "zalobaba" ako dieta v skolke. nieco uvidi a uteka to hned povedat. uz len to ze to zvazujes. vlastnej zene hovor vsetko ale to co sa tyka teba a vas. toto je o jej bratovi. on je samostatna entita. nemiesaj sa do toho. utekal by si za manzelkou aj s tym keby sa bozkaval so zenou. jezisi ja mam svagrinu ale mna by ani nenapadlo hovorit muzovi ze sa jeho segra niekde s niekym bozkavala. to by som neriesila ani v 15 nie to v dospelosti.

cacianka
22. júl 2023

@abbey1
@nykkushka nie jeho žene 🙈, pýta sa či to má povedať svojej žene že jej brat je gay.
To je tým, že píše ako hotentot, nielen v tejto téme, fakt sa jeho príspevky lustia extrémne ťažko

deti95060810
22. júl 2023

svojej manželke to povedať môžeš... možno ani nebude prekvapená...

lindous
22. júl 2023

@alfonz24 pozri, keď fakt nevieš, tak si to jednoducho otoč na seba, predstav si, že by to bolo naopak, že by ťa švagor videl robiť niečo, čo je síce úplne v poriadku, ale ty to z nejakého dôvodu pred rodinou tajíš... bolo by pre teba v pohode, že to povedal niekomu ďalšiemu? Mňa osobne by to zamrzelo...

catalin
22. júl 2023

@alfonz24 keby si ho videl bozkávať ženu tiež by si to riešil? Asi má dôvod prečo to ešte nikomu nehovoril. Klíma na Slovensku gejom veľmi nepraje, žiaľ. Nerieš to. Tak ako si ty nemusel riešiť svoju heterosexuálnu orientáciu, on má právo na to, aby si neriešil jeho homosexuálnu orientáciu. Majú to náročné aj bez toho. Že sa musia k niečomu "priznávať". Ži a nechaj žiť.

mergimar
22. júl 2023

@sissy27 Mimochodom ich videl na verejnosti a nie v spálni. Čítaj s porozumením. Už zase miešaš hrušky s jablkami. Ak nechcel, aby ich niekto videl, mal ísť s ním do tej tebou spomínanej spálne.

dudos
22. júl 2023

@alfonz24 tvoja manželka má aký postoj k párom rovnakého pohlavia? A aký má vzťah so svojím bratom (tvojim švagrom)? Na toto si v prvom rade odpovedaj. Ak je s tým v pohode a majú ok vzťahy tak sa jej zver. A spolu môžete vyriešiť či pôjdete s týmto za tvojim švagrom a vyjadrite mu podporu, že je u vás vítaný aj so svojou známosťou. Určite nehovoriť svokrovcom a nikomu inému. To nechajte ma švagra. Asi má dôvod pre čo, sa ešte nikomu v rodine nezdôveril.
Takto by som to riešila ja.

nykkushka
22. júl 2023

@alfonz24 autor prepáč ale drvivá väčšina ti píše aby si mlčal. Normálne slušne a ty tu ideš ženy urážať, že sú blbé? Tak to je už cez...
Co si chcel, dostať povolenie od blbých žien, že áno povedzte všetkým, daj to vyhlásiť do rozhlasu aj miestnych novín? 🤦🏼‍♀️

helen_167
22. júl 2023

@alfonz24 citim, ze si pekne znechuteny a prekvapeny zo svagra, inak by sa tu nepytal taku somarinu ci to mozes vobec povedat svojej vlastnej zene, keby sa bozkaval so zenou, by si to prijal uplne v pohode. Vidim ze vela ludom to nie je pochuti 🤮 cele lgbt, najma ked to maju doma. Ale pozor teraz lgbt su zakonom chraneni😄😄👍.

slovakboy
22. júl 2023

@alfonz24 neodsudzuješ ho a hovoríš že to je jeho život. Tak potom buď ticho a nikomu nič nehovor. Ako by si sa cítil v jeho koži keby ťa videl švagor takto a povedal to tvojej rodine? Vôbec sa ťa to netýka a nemusí ťa to ani trápiť. Dobre že si sa pýtal, prosím počúvni ma.

derdia
22. júl 2023

Nuz ja by som to manzelovi povedala. Ale v ramci respektujuceho rozhovoru. Ale nikomu inemu a pod podmienkov, ze si to aj on necha pre seba.
Pretoze vlastne by si potom ty tajil nieco a robil medzi vami dvomi klamstvo a zatajovanie.
Ked ide o jej brata.

sissy27
22. júl 2023

@mergimar prosim ta ty uz si z tych hrusiek a jablk urob kompot alebo upec kolac 🙄 je to svagrova sukromna vec a nie je dovod to rozmazavat. Vybavene. A ked vidim prispevky autora, tak mi je jasne, ze je to bud troll alebo pri vsetkej ucte jednoduchsi clovek, ktory je z toho co videl velmi pohorseny a svrbi ho jazyk povedat to vsetkym, lebo tam kde zije je to senzacia a jeho zena ina nebude. Mimochodom je to nahoda, ze autor si tu zalozil ucet prave dnes kvoli tejto jednej teme v den akcie Pride? 🤔😅

avakona
22. júl 2023

@helen_167 ako myslíš "zákonom chránení"? Ktorý zákon máš konkrétne na mysli?

euka210
22. júl 2023

@alfonz24 ked to ostatni nevedia, tak asi je na to dovod...ake su v rodine nazory na gayov?
Ja v mojom pripade by som taku vec povedala svojmu manzelovi, lebo ako zena by som s tym nemohla byt sama, s tym, ze nikomu by to nepovedal a viem, ze moj manzel by to dodrzal.
V Tvojom pripade by som ale bola ticho, pokial nemas istotu, ze by to hned nevedela aj jeho rodina a manzelka by bola ticho...co velmi neverim...

helen_167
22. júl 2023

@avakona takym akym som to napisala, ved je to dokonca aj PRIRODZENE podla všetkého ta komunita homosexualov , tak naco tie tajnosti ze muz ma muza ??????? Lebo to PRIROZDENE NIE JE..... Asi tolko vy tajnostkari 😄😄🤞...

sissy27
22. júl 2023

@helen_167 nebolo by potrebne nijako tajit homosexualitu, keby aj taki ako ty pochopili, ze nie je dovod ich nijako odsudzovat, urazat, napadat ich ci uz slovne alebo fyzicky atd. Keby naozaj aj ti uplni jednobunkovci pochopili, ze to, ze fero miluje karola a ziju spolu a maju spolu sex, nijako neovplyvnuje zivot nikoho ineho a nie je dovod sa tym zaoberat, tak potom nebudu mat dovod nieco tajit.

mergimar
22. júl 2023

@sissy27 Tak to asi náhoda nebude...nepreverovala som zakladateľa.

moonlight1210
23. júl 2023

@helen_167 argumentacia ako hrom. Takze ak sa okolo niecoho tajnostkari, je to dokaz, ze je to nepridzene.

Nie, to urcite nemoze byt dokaz, ze ich ostatni len chrania pred neznasanlivymi ludmi ako ty. To isto nie. 🙂

moonlight1210
23. júl 2023

@alfonz24 nehovor to nikomu, ani vlastnej zene, ani jemu, ze o tom vies.

A ked to raz prizna sam, tak sa tvar, ze aj pre teba je to novinka.

Teraz tym nikomu nepomozes, ak to vyklebetis. A ked potom zase povies: vsak ja som to uz davno vedel, ja som ta videl s chlapom. tak tym len proti sebe postves tych clenov rodiny, ktorych take zverejnenie jeho orientacie nahnevalo/urazilo.

mamkalentedkova
23. júl 2023

Ja si myslím,že to vôbec nie je tvoja vec a tvoj problém .Riešiť život tvojho švagra .Radšej pracuj na Tom vašom..vezmi ženu niekam ,spravte si pekný deň a pracujte na vás a nestaraj sa so životov iných ľudí .

avakona
23. júl 2023

@helen_167 stále ma dokáže prekvapiť, ako si niekto môže mysliet, ze je lepsi clovek lebo je hetero sexuálne orientovaný a to mu/jej vlastne dáva automaticky právo súdiť co je prirodzené a co nie. Hoci takýto ľudia ale vôbec ale ze vôbec nezasahuju do tvojich práv a ani života. Tvoja argumentácia je veľmi plytká a jednoduchá.