Mám urobiť prvý krok, aby sme sa k sebe vrátili?

sunny345
13. apr 2016

Ahojte, píšem po druhým nickom, dosť ľudí ma tu pozná a toto je taký osobný problém. Začnem od začiatku, som takmer 3 roky rozvedená, mám dve deti, mala som priateľa - boli sme spolu takmer 2 roky. Problém je v tom, že pred dvoma týždňami sme sa rozišli z môjho podnetu, pričom ten problém nebol ani taký akútny. Bola som nahnevaná, tak som vybuchla a ukončila to rozchodom. Náš vzťah bol síce komplikovaný a už aj predtým sme sa raz rozišli ale potom sme sa vrátili k sebe a všetko bolo v poriadku. Ide o to, že momentálne ma to čo som urobila veľmi mrzí a chcela by som to vrátiť. Nie preto, žeby bol jediný chlap na zemi - o nápadníkov núdzu nemám, ale preto, že som si uvedomila svoju chybu a veľmi ma to mrzí. Chcem si dať od vás poradiť, mám sa mu ozvať prvá - zavolať, prípadne napísať na FB alebo e-mail a tam mu to všetko vysvetliť? Viem, že tým dám svoju hrdosť úplne nabok, ale momentálne mi je tá hrdosť ukradnutá. Alebo by ste to nechali tak a mám sa pokúsiť zabudnúť? S ex-priateľom sa ešte aj tak musíme raz stretnúť - musíme si vrátiť nejaké veci, ktoré sme si požičali navzájom, takže nechať to až na toto osobné stretnutie... alebo...
Možno tento celý príspevok vyznie dosť chaoticky, ale dúfam, že ste ma pochopili. Ďakujem za vaše názory, budem rada, ak sa mi ozvú aj rozvedené ženy, ktoré to vnímajú celkom inak ako vydaté.

mondolina
13. apr 2016

@ena70 tak asi ho pozná či je na Fb alebo nie

ena70
13. apr 2016

@mondolina FB nie je adekvátne riešenie...

20iffka
13. apr 2016

@sunny345 podľa mňa by ste si mali sadnúť a vyrozprávať si všetko, ako si to predstavujete atď. pekne na rovinu. Ja osobne nemusím už tieto schádzania a rozchádzania, ono človek potom akoby utekal od problémov tým, že povie "rozídme sa", čo nieje pre vzťah (budúcnosť) podľa mňa dobré... a čo sa týka hrdosti, ak ide o lásku, a o to že si spravila, hrdosť by mala ísť bokom, ale to už sama najlepšie vieš, či ti za to tá osoba stojí... si treba zrátať plusy a mínusy toho všetkého... ale tak triezvo a potom sa rozhodnúť, ako ďalej... a zároveň možno niekde čaká v tichosti niekto, kto by bol možno oveľa lepší, ale keďže vie, že niekoho máš, tak sa o nič nesnaží (to je skôr také v rovine snov...ale zároveň, človek nikdy nevie) 😉 to je môj názor na "tvoju vec" 😉 každopádne, držím palce aby to dopadlo ako si praješ ;)

katarinapekna
14. apr 2016

ak sa ešte určite stretnete osobne, neriešila by som písačky, nechala by som si to na potom, predsa len osobný kontakt je osobný kontakt a podľa jeho argumentov a reakcií sa môžeš zariadiť a mať v tom s odstupom dní jasnejšie. ak máš veľké nutkanie napísať, napíš, ak si spravila chybu, ak si urazila, ok, ale nič viac. vzťah založený na schádzaní a rozchádzaní už raz rozvedených dvoch ľudí fičiacich na sociálnych sieťach 😅, neveští nič dobré a mna skôr prekvapuje, že pri dvoch deťoch máš toľko energie na plytvanie.

sono2
14. apr 2016

@sunny345 je otázka Čo boli tie problémy. Či si to akože zrazu nezobrala na seba ako všetky ženy, veď ja som ho provokovala, preto mi dal facku-príklad. Ja by som nezačinala, čo sa už dvakrát pretrhlo. Nepíšeš, či ťa kontaktoval on.

jeannna
14. apr 2016

@sono2 Presne tak. Pytala by som sa samej seba, preco som takto reagovala? Co tento clovek vo mne vyvolava? Keby bola inak s nim stastna a v pohode, tak nemusi vybuchovat a on sa urazat, opakovane.

felycity
14. apr 2016

ak si si vedomá toho, že tvoje rozhodnutie bolo unáhlené a bola to chyba a vieš si ju priznať a chceš v tom vzťahu pokračovať, nie je hanba urobiť prvý krok, v takých to prípadoch hrdosť musí ísť bokom, niekedy keď spravím ekrok dozadu a vieme sa ospravedlniť prípadne urobiť prvý krok ak sa mnoho krát posunieme míľovými krokmi dopredu a môžeme veľa získať. Pozitívne je, že si to uvedomuješ... treba sa stretnúť , vysvetliť a ak vieš, že si ty urobila chybu nehanbiť sa ospravedlniť. Otázka je, či ten vzťah je ok, ak sa schádzate a rozchádzate, rozchody nič nevyriešia, bud chcete a viete spolu nažívať a riešiť problémy, ak nie tak to nemá zmysel...je to zbytočné emotívne vypätia pre vás, ale aj pre tvoje deti.

mysicka36
14. apr 2016

FB je hotový úpadok ľudstva 😝

sunny345
autor
14. apr 2016

ahojte, ďakujem vám za rady, v prvom rade chcem odkázať všetkým, ktoré si myslíte, že som závislá od sociálnych sietí, že určite nie som - to sa pri dvoch deťoch ani nedá stíhať, FB využívam na komunikáciu s priateľmi, kolegami z práce a so známymi, pretože keby som sa s nimi kontaktovala telefonicky, tak asi by som minula riadne veľa eur - čo si ja asi ťažko môžem dovoliť, keďže som samoživiteľka
a ešte k tomu, že ako to vnímajú deti - tie naše rozchody, ide o to, že on má s mojimi deťmi veľmi pekný vzťah a aj moje deti ho majú radi, preto je veľmi dôležité si pre mňa zvážiť, či niekto druhý, ktorý príde bude mať tiež takýto vzťah k mojim deťom a či si ho aj oni obľúbia - čiže robím to aj pre deti

sunny345
autor
14. apr 2016

a ešte dôležité som zabudla, včera som sa s ním telefonicky skontaktovala, ospravedlnila sa, dohodli sme sa na stretnutí, ktoré bude onedlho, čiže uvidíme ako to celé dopadne 🙂

pikha
14. apr 2016

@sunny345 drzim palce 🙂 🙂