Mám zostať vo vzťahu bez dôvery?

marceldula
18. okt 2014

som zo svojou priaťeľkou skoro dva roky, máme zanedlho naplánovanú svadbu no ja začínam rozmýšľať či to naozaj chcem. nedokážem jej veriť klamala mi do očí viackrát, vypisovala si z bývalím náhodou som to zbadal v pc tak som sa na to normálne pýtal aky ma dôvod a či máme pred sebou tajnosti presviedčala ma že to bolo písané dávno, keď som jej povedal že klame tak mi urobila takú scénu a zo mňa žiarlivca že som tomu nemohol uveriť. Na začiatku vzťahu to bolo vášnivé a teraz mám pocit že je niekde inde keď sa jej pýtam čo jej je tak mi povie aby som jej dal čas sama nevie čo sa s ňou deje milovanie iniciujem stále ja mám už pocit že sa vnucujem. A pri tom mi hovorí aka je šťastná máme pred svadbou no ja už naozaj nevládzem. poraďte

fidorka7
18. okt 2014

@marceldula ak už teraz pochybuješ, čo bude za dva roky, za tri, za desať?

katkasofi
19. okt 2014

@marceldula no to nevyzerá vôbec dobre. Chce to vážny rozhovor. O čom mu písala? Ona chce svadbu, dieťa? Drž sa...

stela310
19. okt 2014

@marceldula mne partner tiez klamal do oci,preto je uz len byvaly a nelutujem,podla nicku vyzera ze si z vychodu 🙂

bodka12
19. okt 2014

@marceldula to naozaj nie je nič prijemne keď už teraz začínate pochybovať o sebe. Dôvera je nadovšetko a bez nej sa neda existovať vo vzťahu. Viem o čom hovorím, zažila som niečo podobné a rozišli sme sa po 10 rokoch pre nedôveru . fidorka 7 má pravdu, čo bude potom keď sa zoberiete, čo bude o 5 alebo 10 rokov. Treba sa vážne o tom porozprávať a riešiť to, treba si to vysvetliť a prebrať to zo všetkých strán.

scarlet
19. okt 2014

Dovera sa v mnohych vztahoch narusi, ale ak sa kazdy vztah rozpadne kvoli jednorazovemu zlyhaniu ci mensej nedovere, tak sa bude takmer kazdy vztah rozpadavat a ludia budu menit partnerov aj viackrát za zivot nehovoriac ako dopadnu rodiny s detmi... Som zastankynou toho, aby si sa s nou porozpraval, ak nema co tajit, nech ti otvorene povie ci ukaze o com si pisala (aj ked to bude mozno trosku neprijemne) a si prehodnot ci s nou chces kracat zivotom, alebo pôjdete radsej od seba. Riad a vylucne tym co citis vo vnutri a ak je nutne nechajte si cas premysliet si aj svadbu, tu by som planovala az ked budete mat v hlave a srdciach jasno...

oladuna
19. okt 2014

@marceldula mal by si sa riadit tym co citis lebo manzelstvo vas bude este viac viazat a ked uz teraz pochybujes, co budes robit po svadbe? Beriete sa lebo to obaja tak citite alebo preto ze ste spolu uz dlho a ocakava sa to od vas? Ja by som sa nehrnula do niecoho takehoto ak nemam 100% istotu vo svojho partnera. Taktiez, ona sa asi este nepreniesla cez svoj byvaly vztah.to sice neznamena ze ta nelubi ale nikdy nebudes jej numero uno, ona bude stale rozmyslat o svojom byvalom.

bonavoxa
19. okt 2014

@marceldula Základem každého vztahu je komunikace. Můj přítel se takto užárlil. Když mi napsal bývalý, mohl vyletět z kůže. Nedal si vysvětlit, že máme mezi sebou nevyřešené majetkové věci a že i přes to všechno ho beru jako kamaráda. Dokonce mi lezl i do zpráv a všechno si překrucoval. Když sjem bývalému neodpověděla, tak to bral zle....měla jsem mu pořád psát, že miluju jeho....Vnucoval mi odpovědi, jak bych to měla napsat, aby to dokazovalo, že ho miluju! Nepochopil, že pro mě je důležité, s kým jsem, s kým mám dítě. Nedal si to vysvětlit. Jako každý člověk naní takový, že se s někým rozejde a v ř´životě s ním nepromluví.Půl roku jsme se s bývalým nebavila, posílala ho někam, ale ten tak žárlil, podezříval, že jsem se nakonec s radostí k tomu bývalému vrátila!
Ale kdyby on mi nedal šance tím, že žárlil, že se urážel, že věčně pracoval, tak by to tak nedopadlo. Psala sjem si spíš s kamarádkama, nevyhledávala jem chlapa, kterému napsat.

Ve vztahu by lidé měli pochopit hlavně svoje úmysly...proč to a proč ono. Když jí nevěříš a uzavřeš to, že tě chce opustit nebo tak...a přotim ti třeba měsíce vykládá, že to není mezi váma ok, tak no way....

marceldula
autor
19. okt 2014

@oladuna je to skôr o tom že jej stále vravím že sa môžeme rozpravať o všetkom otvorene a ja mám pocit že má tajnosti nechce sa vôbec o tom baviť príde scena. veď keby bola otvorená a vedela sa somnou o tom rozprávať tak o nič nejde ale keď nechce tak si myslím že má tajnosti je toho viac a stále to končí rovnako, ´veľmi ju ľúbim ale už akosi nevládzem

marceldula
autor
19. okt 2014

@bonavoxa nemám problém s tým že si napísali ale stým že sa o tom nechce so mnou rozprávať a viem že mi klame

bonavoxa
19. okt 2014

@marceldula Jak víš, že Ti lže? Třeba má jenom strach, že si všechno vysvětlíš zle....

kofoluska
19. okt 2014

@marceldula Z toho, co pises, mam pocit, ze nie je problemom len dovera, ale aj komunikacia. A to su dve zakladne veci vo vztahu. Ked niekomu nedoverujes a ten clovek ma navyse problem normalne komunikovat, tak bohuzial nijaky problem nevyriesis a ostane to len visiet vo vzduchu. S manzelstvom pride aj otazka deti a ako budete riesit problemy ohladne vychovy, skolky, skoly, ohladne participacie na chode domacnosti a starostlivosti o deti? Ak partnerka robi scenu aj pri takejto banalite (a pisanie si s byvalym je podla mna banalita, pretoze kazdy mame svoju minulost), neviem si naozaj predstavit, ako budete riesit ozaj vazne veci.......

david1991
19. okt 2014

@marceldula Zober to tak, zoberies si ju za zenu, budete mat dieta.Po dvoch rokoch zistis ze spava zo svojim byvalim, poda o rozvod , teba zderie na alimentoch a spravy blbca.. Pokial co by len na sekundu pochybujes o zene, nikdy si ju neber, pre chlapa je svadba velky zavezok.. Ja som sa tiez neozenil , lebo som pochyboval a dodneska dakujem bohu ze ma osvietil..Neber si ju, ked si vypisuje s byvalim to je pruuuser. aj ked to davno bolo, je hluuupost.. Neber si ju vazne ti hovorim!

honey777
19. okt 2014

Nie

duhovavila
19. okt 2014

Neber si ju ak máš pochybnosti. Dôvera je to, čo Ťa má presvedčiť o Tvojej láske.. Ja som zrejme spravila chybu.. Pochybovala som a trápila sa, no dala som šancu dúfajúc, že sa všetko zmení, no nestalo sa tak a ja pokračujem v trápení, ibaže sa to tým zdrapom papiera trošku viac skomplikovalo..

nikawero12
19. okt 2014

@marceldula ja by som si nikdy nevzala človeka, ktorému nedôverujem a to isté radím aj tebe. Ved dôvera by mala byť základom každého dobrého vzťahu.

marceldula
autor
19. okt 2014

@bonavoxa nič si zle nevysvetľujem ide o princíp viem že je to banalita videl so čo tam bolo no ona nevedela že som to ja videl tak mi klamala a mne ide hlavne o to že klamala preto som jej prestal veriť myslel že to bude ok no neviem to zo seba dostať dôvera je preč 😖

marceldula
autor
19. okt 2014

@nikawero12 je to všetko taak komplikované a ťažké ľúbim ju ale dusí ma to a vytráca sa pomaly z môjho srdca nechcem urobiť chybu ☹

nikawero12
19. okt 2014

@marceldula ak sa vytráca s tvojho srdca,tak to nie je láska, ale zamilovanosť - a to sú dve rôzne veci! Ono v bežnom vzťahu je to tak, že zamilovanosť akosi zo vzťahu "odíde", ale láska by mala zostať. A tá láska by mala ísť "ruka v ruke s dôverou", vtedy má ten vzťah nejaký zmysel.

bonavoxa
19. okt 2014

@marceldula chápu na druhou stranu zase ji....koukáš jí přes rameno. Muj ex žárlil i na to, že mi bývaly napsal, ze potkal nějakého známého.zato současný partner...tomu nevadí, i když mi psal cely fotbalovay tým...dělala jsem manažerkou. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Důvěra je křehká, ale záleží na lidech.někdo dokáže existovat i po nevěře,někdo neprekousne ani zprávu od bývalého. Ji nerozumíme v tom, proč ti to nechce říct...pokud jsi jinak dokonalý a nežarlíš..a nedélas scény kvůli malickostem...

david1991
19. okt 2014

@nikawero12 Tak krasne hovoris..

magnetka.f
19. okt 2014

Ahoj, v com vlastne nevladzes?

marceldula
autor
20. okt 2014

@magnetka.f v čom nevládzem? no hlavne v tom že sa nedokáže so mnov otvorene rozprávať a povedať mi všetko a vyzerá to potom tak že má tajnosti ďalšia vec je že mi klamala a spomenul som len jeden prípad tomu tiež nerozumiem prečo ale ona asi vie však? dôvera je preč miloval som ju máme sa brať a ja váham či robím dobre

marceldula
autor
20. okt 2014

@nikawero12 veď práve dôvera 😢 , to čo k nej cítim je láska nie zamilovanosť

marceldula
autor
20. okt 2014

@bonavoxa tomu nerozumiem ani ja prečo sa nechce o tom uplne otvorene rozprávať

natalym
20. okt 2014

@marceldula Ja nechápem prečo by sa mala otvorene porozprávať o niečom o čom si písala s kýmkoľvek. Ak nechce, má právo na svoje súkromie. S ním nie je, je s Tebou. Evidentne to serie Teba. Ak na Teba vyletela, tak asi si sa tak správal, Tebe to tak neprišlo ale jej áno. A nechápem prečo používaš také slovo, že klamala. O čom? O tom kedy a čo si písala s bývalým. Však si môže písať do aleluja a nie je povinná Ti to oznamovať.
Povedal, si jej, že Ťa to mrzí, že má ten pocit, že si sa správal ako žiarlivec, nemyslel si to tak, ale keďže ju ľúbiš, tak nevieš zniesť, že si píše s bývalým? ........................

marceldula
autor
20. okt 2014

@natalym pisal som ze problem nevidim v tom ze si pisali ale v tom ze mi klamala pisal som aj ze to nebolo len raz aj v inych veciach tomu nerozumiem preco. A co sa tyka toho pisania je jasne ze nieje povinna mi nic oznamovat nieje moj majetok. Dalsia vec je som nerobil ziadne sceny ide tu predovsetkym o doveru. Je asi niekde inde

natalym
20. okt 2014

@marceldula Ale možno si robil scény ale Ty si to tak nevnímal. Veľa vecí si neuvedomujeme, stačí povedať inak vetu a oheň je na streche.
Väčšinou ľudia klamú. keď sa boja reakcie alebo následných problémov. Takže ak Ti ona klame, nie je to len jej problém, ale aj Tvoj. Asi nereaguješ neprimerane a ona Ti radšej klame. Hm?

marceldula
autor
20. okt 2014

@natalym keď sa bojí reakcie tak neverí ona mne alebo ma nepozná dobre, rozprávali sme sa aj presne o tom povedal som jej že sa môžeme baviť otvorene o všetkom a neriešim veci čo boli pred tým ako sme začali spolu chodiť no keď cítim že ma pre domnov tajnosti a potrebuje mi klamať tak mám z toho všetkého zmiešané pocity. myslím si že keď sa dvaja ľudia ľúbia a záleží im na sebe tak by sa mali vedieť porozprávať o všetkom otvorene.

lubkavargova1
20. okt 2014

Kazda zena co si pise s byvalim a nechce priznat pravdu alebo ju co len trosku prikrasli este nie je vyrovnana s rozchodom s ex priatelom. Mozno podvedomo mozno nie ale je to tak. V existujucich vztahoch ex nema co hladat. Je to uzavreta kapitola a to by aj tak mala ostat. To len my zeny sme citovo zalozene a chceme s kazdym aj dobre vychdzat, alebo len zo zvedavosti pozriet aku ma dalsiu frajerku (ci nebodaj nie je krajsia).
Vy dvaja sa porozpravajte, ale BEZ SCEN!!!! Lebo inak bude sice pekna svadba ako hrom, ale uz zaklady manzelstva mate zle a potom skoncite aj tak s rozvodom. Ty klud pri vyjasneni veci/nazorov - ona tiez a budete vediet na com ste.

natalym
20. okt 2014

@marceldula Možno, že to teda nie je z Tvojej strany, možno z jej. Záleží z akej pochádza rodiny, ako je naučená komunikovať, možno si len rada necháva veci pre seba, nie je zvyknutá byť otvorená.
Musíš jej to takto povedať, tak ako to cítiš, že Ťa to mrzí a predstavuješ si to ináč. Ak sa ľúbite, tak to snáď nejako vyriešite k spokojnosti oboch.
Ja Ti napíšem takú scénku z nášho manželstva. My sme obaja veľmi zaneprázdnení, ja mám jednu túžbu ktorú by som rada absolvovala s manželom. Len som sa chcela o tom rozprávať, že toto by sme mohli v budúcnosti robiť. Chcela som vedieť či by to chcel aj on. Povedal, teraz na to nie je kedy a tak na čo sa o tom bavíme. Bodka. Mňa to zamrzelo a aj bolelo. Pravdepodobne to už nebudem načínať a ani o tom hovoriť. On mi neskôr vytkne, že ja som nechcela. Lebo on veci robí a nie o tom kecá, keď príde ten správny čas urobíme to. Lenže ja mám teraz čo robiť, čakať na ten správny čas? A čo keď to neodhadnem.
Budeme nakoniec obaja nespokojní. Pritom by mi stačilo, keby povedal: Rád by to s Tebou robil, určite budem na to myslieť a urobíme to. To len mimo témy. Všetko je o komunikácii a podaní.