Mám zostať vo vzťahu bez dôvery?

marceldula
18. okt 2014

som zo svojou priaťeľkou skoro dva roky, máme zanedlho naplánovanú svadbu no ja začínam rozmýšľať či to naozaj chcem. nedokážem jej veriť klamala mi do očí viackrát, vypisovala si z bývalím náhodou som to zbadal v pc tak som sa na to normálne pýtal aky ma dôvod a či máme pred sebou tajnosti presviedčala ma že to bolo písané dávno, keď som jej povedal že klame tak mi urobila takú scénu a zo mňa žiarlivca že som tomu nemohol uveriť. Na začiatku vzťahu to bolo vášnivé a teraz mám pocit že je niekde inde keď sa jej pýtam čo jej je tak mi povie aby som jej dal čas sama nevie čo sa s ňou deje milovanie iniciujem stále ja mám už pocit že sa vnucujem. A pri tom mi hovorí aka je šťastná máme pred svadbou no ja už naozaj nevládzem. poraďte

marceldula
autor
20. okt 2014

@natalym vieš koľkokrát som jej povedal aby sa mi viac otvorila ja nepotrebujem vedieť podrobnosti zo vzťahov z minulosti a veci okolo toho, chcel by som aby verila aj ona viac mne a nebála sa mi povedať všetko. presne ako si to písala ja mám niekedy z nej pocit že mi nedokaže povedať veci spojené z minulosťou zo strachu že sa to pokazí a neviem ju presvedčiť o opaku a potom mám zmiešané pocity keď nieje otvorená. všetko je o komunikácii

natalym
20. okt 2014

@marceldula Neviem či by ste s tou svadbou ešte nemali počkať.

marceldula
autor
20. okt 2014

Asi ano @natalym

bonavoxa
20. okt 2014

@marceldula Tak nezbývá než si zkusit promluvit, proč o tom nechce mluvit. Psaní bývalému je podle mě banalita, aby se z toho dělala nějaká aféra.

natalym
20. okt 2014

@bonavoxa Tak nezbývá než si zkusit promluvit, proč o tom nechce mluvit. Trochu paradox, nie? 😉

lubkavargova1
20. okt 2014

Tak ked sa na to necitite este a su pochybnosti, radsej pockat so svadbou. Nebude ziadna hanba a neviem co. Ale cas ukaze ci budete spolu alebo nie.
Niekedy je rozchod lepsi ako byt spolu. Ale to viete vy dvaja najlepsie.

bonavoxa
20. okt 2014

@natalym Nene. Radši zkoušet mluvit o všem :D Než nemluvit. Když jí vysvětlí, že ji nechce soudit, dělat zle, že samozřejmě má právo na soukromí, svůj život, že ho to zajímá jen pro jejich budoucnost, tak proč ne. Rozhodně lepší než se užírat, mít ruce v klíně, nezkusit si o tom promluvit, i opakovaně...říct, že jí prostě nevěřím..a hotovo. Když druhá strana nespolupracuje, pak to smysl nemá. Ale člověk by měl udělat všechno. I pro sebe. Zeptat se, proč nevěřím, proč podezřívám a jaké impulsy mě k tomu vedou. někdo považuje za špatné už to, co je pro někoho banalita.

natalym
20. okt 2014

@bonavoxa Takže skúšať. skúšať. Platí aj pre mňa. 🙂

kokorunecka
20. okt 2014

@marceldula Poviem ti z mojej skúsenosti. Manželovi som porozprávala všetko,záležalo mi na tom,aby vedel o mojej minulosti,aby dôvera v nás dvoch bola vzájomne posilnená.
K dnešnému dňu to hodnotím ako zlé rozhodnutie.
Sme v rozvodovom konaní a on sa oháňa dôvernými informáciami z mojej minulosti,s ktorými som sa mu zverila.

natalym
20. okt 2014

@kokorunecka Tak to je blbé.

natalym
20. okt 2014

Mne to príde také, že: Potrebujem vedieť o Tebe všetko, ale keď to budem vedieť bude ma to štvať, že to viem.
Niekedy lepšie fakt nevedieť a nevypytovať sa.

kokorunecka
20. okt 2014

@natalym Tak nejak...Preto si myslím,že niektoré veci jednoducho neodhaliť.Lebo sa stane to,čo si napísala. Toho druhého to bude štvať,stále nad tým bude uvažovať,pri každej hádke sa to bude vyťahovať a nakoniec to dopadne ako v mojom prípade.

bonavoxa
20. okt 2014

@natalym Jsou lidé, kteří to třeba tak mají, na nic se neptají...a žijí si od začátku. Ale ve většině to hlodá. Pak je dobré se na to zeptat než se užírat. Pokud tě ten člověk chce, dokáže pochopit a přijmout tě i s minulostí. Pokud ne, je to jeho problém.
A myslím, že rozvodové řízení se nezapočne jenom kvůli tmu, že nemůžu překousnout partnerovu minulost. Každý vztah je riziko, odhaluješ svoje soukromí, svoje srdce,....Ale rozhodně lepší než být každý sám vnitřně, žít vedle sebe, bát se toho zneužití...to pak podle mě plnohodnotný vztah není.

A na druhou stranu, minulost si tvoříme sami. Taky sjem párkrát šlápla dost vedle, ale bylo to moje rozhodnutí. Kdo to chce pochopit, tak to pochopí a uzná, že jsem olitovala a poučila se. Kdo si hledá hůl na psa, vždy si ji najde....

marceldula
autor
20. okt 2014

@kokorunecka ja si tiež myslím že partneri by mali o sebe vedieť všetko, nemám na mysli podrobnosti z predchádzajúcich vzťahov a pod.
poviem to takto priateľka mi nejaké veci povedala zopár vzťahov cez ktoré prešla, vobec to v hlave neriešim je to uzavreté veď každý má niečo za sebov a minulosť je minulosť no s tým čo si písala mi na začiatku rozprávala že je to známi potom po čase sme sa nejak dostali k tomu že spolu zopárkrat spali predtým ako sme chodili ale nebol tam žiadný vzťah pýtal som sa prečo mi to nepovedala hneď na začiatku ale neskôr odpoveď bola že to nebolo podstatné je to minulosť tým sme to uzavreli a po časeprídeš na to že si píšu, nerobil som žiadné scény normálneho vysvetlenia som sa ale nedočkal len zase klam ale prečo? dôvera je ako papier keď sa pokrčí zrovnať to naspäť je veľmi ťažké

marceldula
autor
20. okt 2014

@bonavoxa je to banalita s tým úplne súhlasím no keď sa robia okolo toho tajnosti tak sa nemôžeš čudovať že neviem čo si mám myslieť

marceldula
autor
20. okt 2014

@natalym skúšam skúšam aaaa už nevládzem preto som sem napísal chcem počuť názor aj iných, nechcem to len tak všetko hodiť za hlavu vcelku máme pekný vzťah možno keby sa vedela viac otvoriť a otvorene rozprávať o všetkom

sense
20. okt 2014

pokial mas uz teraz pochybnosti tak sa ani nezen....aby si sa o rok nerozvadzal....

natalym
20. okt 2014

@marceldula Neviem čo Ti na to povedať. Ťažko radiť, keby som vedela poradiť tak si poradím aj sebe.
Trpezlivosť a láska. V každom vzťahu sú pochybnosti, odlišnosti aj v dlhoročných. Ak sa chcete vziať, nerozumiem tomu, my sme sa milovali, chceli sme byť spolu, mať rodinu a nič iné sme neriešili. Ak teraz pochybuješ ............

moonlight1210
20. okt 2014

@natalym to je ako v rozpravke:
ked vezmes zo zeme zlatu podkovu, bude zle. ak ju nevezmes, bude este horsie.

@marceldula partner nema byt ako otvorena kniha. kazdy mame pravo na istu cast svojho sukromia. dovera nema byt zalozena na tom, ze ten druhy nesmie mat nic, co by si ty nevedel, inak neveris.

bud ma ona zlu skusenost z minula, ak povedala nieco v dovere nejakému bývalému a potom sa to proti nej obratilo.

alebo to, co si pise s byvalym, sa da vysvetlit dvojako a boji sa, ze ty si z toho vezmes to horsie (ako ta zena, ktora si vsimla, ze jej muz si casto vola s jej najlepsou kamarátkou, potom zistila, ze spolu s nou vybral a kupil silne sexy pradielko a dal jej ho poslat a ked na neho vyletela s dokazmi, zistila, ze riesili ich vyrocie svadby a pradielko bolo prekvapenie, tak balik dal poslat ku kamoske, aby sa zene nedostal do ruk prv. a kamoska mu pomahala zajednat ubytko v exkluzívnom hoteli na vikend, kde vedela cez seba vybavit zlavu. trapas jak delo. malo to dve vysvetlenia.).

alebo ma trochu za usami a seklo ju po krizoch od strachu, ze si pre chvilku pubertálnej slabosti zavarila celu buducnost s tebou. tak zacala radsej hystercit, aby odvratila pozornost. najlepsia obrana je utok.

alebo ta uz pozna a vie, ze z komara vies robit slona a riesit detaily ("ale v tej tretej vete od hora si pisala, ze .. a teraz tvrdis, ze...), tak sa rozculila, lebo vedela, ze by ju zas cakalo tvoje piplanie sa v detailoch a ju zase nekonecne dokazovanie a presviedcanie a z toho by porazilo aj mrtveho a po sty krat uz na to nemala nervy.

proste sa jej spytaj, preco ma dovod zahovarat. a ak je to ta posledna moznost, co som uviedla, tak sa nezacni hned obhajovat, lebo sa pred tebou definitivne uzavrie (vediet, ze partner inicijuje rozhovory, ale iba z pohladu, ze ten druhy sa ma priznat ako vinnik a svoju chybu odmieta vidiet, je frustrujuce a kedze to nema vyznam, uz sa s tebou o tom rozpravat nebude.). skus sa radsej zamysliet, ci naozaj nemas sklon niektore problemy zvelicovat a prehanat.

marceldula
autor
20. okt 2014

Tomu vravim uhol pohladu 🙂 ale je to prene tak ako pises, @moonlight1210

ivet37
20. okt 2014

@marceldula urcite nie aj ked ju lubis aj tak nie

marceldula
autor
20. okt 2014

Vztahy su komplikovane 🙂 ako si to urobis tak to mas@ivet37

henamichal
20. okt 2014

@marceldula KED NECHCES mať peklo, tak sa s ňou v žiadnom prípade neožeň ! Je to klamárka! Ona ťa nemá rada!!!!

kokorunecka
20. okt 2014

@marceldula Mal si byť taktný a nečítať to.

marceldula
autor
20. okt 2014

Necital som to @kokorunecka

kokorunecka
20. okt 2014

@marceldula Písal si,že vieš o čom si písali,ale ona ti odpovedala klamstvo. Tak ako?

marceldula
autor
21. okt 2014

Nepisal som ze viem o com si pisali, videl som to ked sedela pri mne neotvorenu spravu prechadzala si spravi na socialnej cieti a tam som to zbadal najprv som to neriesil vobec potom mi to nedalo asi po dvoch dnoch som sa na to pytal a zaskocila ma odpoved ze je to velmi stare skoro rok dozadu a bolo to pisane pred tyzdnom.. Tu nejde o to ci si napisali ale ze nieje uprimna a klame mi a na to asi nejaky dovod ma.

natalym
21. okt 2014

Lenže to mení celú situáciu. Ona neklamala, len Ti nepovedala celú pravdu. Na čo? Možno si písali ako sa máš? dobre, etc........... Nepreháňaš to?

magnetka.f
21. okt 2014

Ahojky, ja suhlasim s poslednym prispevkom Natalym, vies, nikto z nas nepozna vas vztah, ALE, ak mas taketo pochybnosti a nevladzes, mam len otazku, ak chces odpovedz, ak nie, jasne, ze nemusis, ak mas pocit, ze sa Ti nevie otvorit a normalne s Tebou porozpravat, sadol si si s nou niekedy a rozpraval Ty o tom, co citis, co Ta trapi, ako to vnimas? A mozno Ti aj odpovedala, ale ako tu naozaj niekto napisal, co je dostatocna odpoved a co nie? a hlavne, ak sa vedie dialog alebo by sa chcel viest, ten druhy v prvom rade musi byt nastaveny na to, ze v tom momente chce pocuvat, inak to nema vyznam, ver mi, vlastna skusenost, milionkrat som sa chcela a potrebovala bavit o niecom s mojim muzom, ale ak nebol prave nastaveny na to, ze ma pocuva a aj chce VNIMAT, nedopadlo to fakt dobre-🙂 a citis naozaj, ze jej nedoverujes???? je to naozaj nedovera? Nechap ma zle, neutocim na Teba, drzim Ti palce, ale fakt sa ziadna kasa neje taka horuca, ako sa navari, vazne-🙂 a aj ked som sa zaprisahala, ze ziaden rady nedavam, ber toto ako len nieco, co funguje u nas a posiluje doveru, ktora chvalabohu narusena nebola: nechodim muzovi do mobilu, na socialne siete, nechcem vediet hesla a uprimne? mam klud a moj muz tiez to iste, dokonca, aj ked mu vola niekto zo znamych, rodiny, nezdvihnem jeho mobil, pokial mi nezakrici, ze to mam zdvihnut, lebo on nemoze a naopak-🙂

marceldula
autor
22. okt 2014

Viete co ja beriem kazdy nazor peto som em pisal v niecom mozno prehanam ja no ona by mohla bit ku mne uprimna aspon si myslim. Nekontrolujem ju ani ona mna ale po tomto som zacal premyslat ci je vsetko ako avyzera@magnetka.f