Mama je alkoholička

barboritta
23. okt 2016

Ahojte zienky. Chcem sa vam vyzalovat a dufam ze dostanem nejaku radu alebo aspon povzbudenie v mojej situacii.moja mama pije. Nie stale, ma obdobia, par dni v mesiaci po sebe, tak 4 po sebe pije a potom par dni si da len par piv cez den. Ked ma snuru tak ani nevyjde z izby len pije a pije a neje nic. Moje deti sa pytaju kde je co je s nou. Ako im mam vysvetlit ze starka je ozrata tak nechce spolocnost.????

pribinak
23. okt 2016

Bývate spolu?

glorikarebeka
23. okt 2016

@barboritta tu pomoze len odborna pomoc,treba s mamou sadnut ked nebude opita a do duse prehovorit na liecenie,ak mas s mamaou dobry vztah,mohlo by to zabrat skus spomenut svoje deti ci ich chce vidiet vyrastat a tak....poznas svoju mamu tak musis vediet ako na nu.Nevies preco pije?Kedy to zacalo?Kolko toto trva?

ixayxa
23. okt 2016

veľmi ťa ľutujem aj tvoju mamu. asi ju vnúčatá majú rady, keď sa na ňu pýtajú. povedz im, že sa babka zle cíti, preto ju nemôžu vidieť. držím palce!

lamadore
23. okt 2016

Mamina suseda u nás pije dlhodobo.Za tie roky bola párkrát na liečení,no vždy sa k alkoholu vrátila./Majú to žial v rodine.Pila aj jej mama a jej brat./Dcéra od nich z bytu odišla bývať do ČR,syn mal tiež problémy s alkoholom aj hraním na automatoch.Pohostinstvo má kúsok cez cestu,tak tam bola pravidelný zákazník.Myslím,že stratila zmysel života,keď raz povedala,že radšej by chcela zomrieť.Dôsledkom pitia sa u nej objavili vážne zdravotné problémy,že sa nevie sama o seba postarať.Chodí do nemocnice,naposledy bola na ARE.Syn čaká s priateľkou dieťa a dúfa,že sa ho mama ešte dožije.....

marina3
23. okt 2016

A ty to ako znášaš, že mama pije?

gabika51
23. okt 2016

Prosim vas pomoc mam ten rovnaky problem ale u nas to je uz vela a horsie ... Oziera sa moc moc moc ze ju zbieram z krikov po hospodach chody pada po chodniku a neviem co snou uz ... Na liecenie vobec nechce isf da sa ju tam nejako dostat aj bez jejiho suhlasu lebo ona hovori ze neni alkoholica ale je a moc velka ...prosim pomoc... Dakujem

fantaghiro21
23. okt 2016

@glorikarebeka :D :D:D prepac , musim sa smiat... nic v zlom, ale ziadne recicky do duse takýmto osobam nepomahaju...Darmo bude roztapat srdce svojim dietatom, rodinou, alkoholikovi je to jedno...Jej mama sama musi chciet... Nie okolnosti, ktore by ju mali evidentne ovplyvnovat..

fantaghiro21
23. okt 2016

@barboritta odstahovat sa, alebo detom povedat pravdu,Ine vychodisko nie je...

jumama
23. okt 2016

Ja by som to skusila cez jej obvodneho lekara - spytat sa a skonzultovat s lekarom aj postup. Podla mna by mohol vediet poradit.

glorikarebeka
23. okt 2016

@fantaghiro21 u nas v rodine pomohlo a pise,ze nepije stale,alkoholik pije kazdy den bez prestavky a nebudem jej pisat,ze mi je jej luto,to nepotrebuje,potrebuje mamu dostat na liecenie lebo malo kto to zvladne sam,je pravda,ze niekedy ani liecenie nepomoze,zalezi len a len od jej mami ci to zvladne a ci bude chciet.Moj znammy bol takto isto a jemu pomohol psychiater.A nesmej sa,toto do smiechu neni,skus poradit 🙄

babatkoo
23. okt 2016

@barboritta moja mama bola teraz mesiac v nemocnici pre cirhozu pecene z alkoholu :( zial viem ako sa citis. Moja pila kazdy den par rokov. Nikdy ale nebola ,,ozrata" zeby sa s nou nedalo normalne komunikovat. Pila potajomky. Prestat nechcela, nepomohlo dohovaranie... nic. Jedneho dna som si vsimla ze ma zlte oci. Tak som sa rozplakala, povedala jej ze ma zlte oci, velke brucho, cela je pritom chuda ako somalec, ze nechcem aby umrela, ze ju potrebujem a milujem. Az potom isla lekarke a zacala riesit. Az ked si sama uvedomila ze je to s nou zle ze nechce umriet a ide sa dat dokopy. Nastastie zije, ale pecen ma nezvratne poskodenu, musi chodit na odsavanie vody zo zaludka + transfuzie krvnej plazmi... bude to boj ale vidim ze chce zit. Baby ak vase mami nebudu chciet sami zo sebou nieco spravit, myslim ze im nepomozete. Hlavne nie nasilnym sposobom a vyhrazanim. Drzim vam palce aby ste uz nemali toto trapenie

fantaghiro21
23. okt 2016

@glorikarebeka tak ako pises...zalezi len od jej mamky, povahy a jej sebaovladania.....mam skusenosti, ze s lieceniami to dopadlo vzdy zle...Takze toto je len od povahy... V rodine mame silných alkoholikov... Takze preto by som sa neodvazila pisat omacky - skus sa porozpravat...Nepomaha...Smiat sa nesmeje.. skor "ironia" ?! ...

glorikarebeka
23. okt 2016

@fantaghiro21 ano vsetko zalezi len a len od mamy,ale taky je postup,prvy je komunikacia,ci u vas hned ako sa hovori lietaju taniere ked je problem a nevieme kolko tento stav trva ci je to mesiac,rok a aby od nej odisla,no neviem???tiez sme dlho trpeli,ale oplatilo sa vydrzat

anatalia77
23. okt 2016

@barboritta to mi je ľúto,neviem poradiť

6789012345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcelatje
24. okt 2016

@gabika51 clovek musi na liecenie nastupit z vlastnej vole alebo moze byt liecba nariadena sudom. Otazne je ci v takom pripade clovek aj pit prestane ked v skutocnosti nechce/nevie resp. nema dostatocne silnu motivaciu.

veronikonv
24. okt 2016

Tiez som si tymto presla,zial neskoncilo to dobre. Mamina pila roky, prisla aj o pracu, kamaratky, mala dlhy. Skusali sme liecenia, lekarov no nic nepomohlo. Nakoniec to jej organizmus nevydrzal. No poznam vela pripadov, kedy liecenie zabralo. Len musi clovek chciet sam.

emilia25
24. okt 2016

Pokial sama nechce nepomozete jej.je svoj pravny clovek bohuzial ale zas bud rada ze je zavreta a deti ju nevidia.to by uz bolo o niecom inom keby vtedy este aj vyvadzala.ty ju mozes tak akurat kontrolovat ci dycha.to je vsetko.a modlit sa za nu.

barboritta
autor
24. okt 2016

@emilia25 vies len ona si ide dokupit flasky,do kostola ...smrdi z nej na kilometre. No hanba...na liecenie nikdy nepojde

36evina36
24. okt 2016

@barboritta znie to strasne ale musis ju nechat padnut uplne na dno , tam sa moze stat ze najde pevnu podu pod nohami a prebere sa . Ked ona nechce nemozes ju nasilu dat ani liecit viem ze je to strasne ale poznam to u nas sice nepila mama ale musi chciet prestat sama ty to zanu nedas

emilia25
24. okt 2016

@barboritta je to smutne ako sa clovek moze takto dobrovolne zabijat.ale rodinu si clovek nevybera.keby sa tym moj muz riadi tak by hned usiel odomna ako spoznal moju rodinu.tak ty sa hanbit nemas za co.dokonca aj moja svokra ked jej zo zaciatku vypravali sama to povedala a podstatne ze sa mlady maju radi a rozumeju si.takze nic ine len modlit sa za nu.

alaguema
24. okt 2016

@barboritta nejaká hanba, alebo čo povedia susedia, by ma netrápilo. Horšie je, že ona sama s tým nemá vôľu nič robiť. Píšeš, že liečenie úplne odmieta, teda predpokladám, že ste sa už o tom bavili. V tom prípade, sa nedá robiť, bohužiaľ, nič. Ako bolo povedané - musí ona sama chcieť.

tarvika
24. okt 2016

alkoholik ak sam nechce, pit neprestane. takze skus namotivovat mamu nech ide ku psychiatrovi a na odvykacku. ale musi sama chciet. motivacia drsna ale ucinna - ak budes pit, odstahujeme sa a vnucata neuvidis, lebo nechcem aby ta videli opitu. ak to nepomoze odstahuj sa a potom sa lepsie bude riesit s nadhladom, ked to nemas kazdy den na ociach. vyriesit sa to da, ale musi predovsetkym ona chciet. a potrebuje tvoju pomoc, nie vycitky, takze riesit pokojne, pragmaticky, ale neustupit.

gabika51
24. okt 2016

@marcelatje no lebo ja fakt neviem ako ju mam motivovat uz...stale jej hovorim sak mas vnuka a on ta potrebuje a aj ja...ale ona ze ano ano ze si to premysli a na dalsi den hned povie ze nepije ze sa bude snazit a nastane 8hod rano a uz je ako delo ...fakt iba stres mi robi..nanervy som preto sa pytam ci aj inak sa neda dostat tam... Fakt zufala som stoho...

tarvika
24. okt 2016

este k tomu ze sa bude snazit - to nestaci. alkoholizmus je choroba. cize smer psychiater, su aj specializovani na zavislosti. existuju lieky ktore blokuju chut na alkohol. poznam jednu pani ktorej tie lieky pomohli a odvtedy nepije. chcelo to ale zaroven aj poriadnu vnutornu motivaciu.

babatkoo
24. okt 2016

@tarvika presne tak, moja mama ma tiez tie lieky a hovorila mi ze pomahaju, ze chut nema.

marcelatje
24. okt 2016

@gabika51 ja ti to verim je to hrozne najma ak ide o mamu 😞

barboritta
autor
24. okt 2016

@fantaghiro21 vies kolkokrat som ju prosila? Presne ako pises, alkoholikovi je to jedno. Ked uz ani vnucata nezaberaju na to tak uz asi nic. Len cloveku dojde luto, predsa matka je matka.

barboritta
autor
24. okt 2016

Dakujem dievcata za podporu. Skusim sa opat a zase s nou porozpravat o par dni ak to stihnem vychytat ze bude triezva. Jedine pozitivum z celej tejto blbej situacie je ze moje deti pravdepodobne pit alk nebudu. Ked to vidia co to robi

elenita
24. okt 2016

Ja keď toto čítam, ako zbierate svoje maminy ožraté pri ceste... je mi až do plaču... je mi veľmi ľúto, ako hlboko človek dokáže klesnúť ☹
Všetkým Vám veľmi držím palce, , nech si Vaše maminky uvedomia, že majú krásne deti a vnúčatká, pre ktoré sa oplatí žiť a ostať triezva.... 😔