Mama sa stará do mojej výchovy

26. jan 2024

Už ma nebaví ako sa moja mama stara do mojej výchovy
Ja poviem kedy moje dieťa ma ísť spať a ona by ho nechala hore aj do rána
Nevidela som ešte aby 4 ročne dieťa bolo hore do jednej rana a bez spánku cely den
Davam mu hranicu do 22:00 aby Už spal a ona to proste kazi
Najradšej by som sa od nej odsťahovala ale nemam kam ísť
Nevychádza mi nič ani ten podnajom

syslik81
26. jan 2024

hranica do 22? moja mala v 4 max do 8 .. proste umyt zuby a hybaj spat .. nespi v jednej izbe s babkou snad takze ti v tom nema ako branit a ak daco povie tak povedz razne nie.. proste je cas tak sa ide spat

autor
26. jan 2024

@syslik81 no inak to nejde ešte mi uteká do izby ku starkej a tam je do desiatej večer
A hadam sa s mamou každý večer za to
Cez den sa mu nevenuje vôbec a to je ja pnke na pol roka a večer by ho nechala aj do rana hore a mňa posiela spať že ona s nim bude hore aj do rana

lenkakravcova
26. jan 2024

22.00 je veľa. Naše 6r o 20.00 chodí spať. O 19tej či ako to ide večerníček, najesť sa, umyť zuby, wc a do postele spať. O 22.00 chodia späť dospelí.

Mama sa ti nemá čo dieťaťu venovať. To je jedno či je ona na PN alebo nie. Večer o 20.00 zavri dvere a koniec. Odíde, donesieš dieťa spať. Rázne. Keď bude vymýšľať, potrestať. Musíš mať ako rodič autoritu. Ty si ešte sama dieťa?

cvargajedna
26. jan 2024

A čo robia do 1:00 rána? Dačo nové na netflixe?

anjelicek26
26. jan 2024

Pri 4 rocnom skolkarovi snad chodis do prace nie? Ked priratas vyzivne, pridavky, to ani garzonka nevyjde? Skus prosim pozriet ceny a moznosti, pripadne sa spojit nejaka ina mamicka a tak... ona nie je jeho mama, si to ty...ale pokial mame ukazujes, ze si aj po rokoch nesamostatne "dieta" u nej nastahovane, tak bude rozhodovat - a vrtat sa ti do vsetkeho... a to je aj vychova dietata (tvojho dietata), ktore zije pod jej strechou... sama vies, ze to nie je dobre, tak to musis riesit...

autor
26. jan 2024

@lenkakravcova mám 24
Ja proste nevládzem už takto ďalej každú noc to iste a ona mi povie že 22:00 je malo hodin ešte v lete mi chodil spávať tak že spal už do pol deviatej
Jasne ze ona sa mu nema čo venovať ale venuje sa mu v noci a cez deň nie to je to a mňa nebavi sa stale hadat s rodičmi. Brat býva pod nami a ešte mi povie že nech je hore dokedy on chce
Do škôlky nechodí lebo nevie byť samostatný , vyradili ho že sa nevie adaptovat

autor
26. jan 2024

@cvargajedna rozprávky na YouTube

domka222
26. jan 2024

Keď ujde za starkou proste prídem, dieťa bez debaty zoberiem a ide spať. Čo je na tom ťažké?

autor
26. jan 2024

@anjelicek26 sme doma práve že
Zo škôlky mi ho vyradili po 3 mesiacoch nevedel sa adaptovat

autor
26. jan 2024

@domka222 pride mi mama do izby a vezme si ho naspäť lebo on za ňou reve. Skúšala som aj zavrieť na kľúč ale v tom maly reve aj hodinu pride brat a už po mne huka ze ho mam nechat a da ho starkej

anjelicek26
26. jan 2024

Tak hladaj inu skolku alebo opatrovatelku, ved bez penazi sa byt fakt neda... mas predlzeny rodicak, ked ho vyhodili zo skolky? Myslim, ze s papierom od psychologa a papierom od riaditelky skolky, ze nezvlada skolku, by to mohlo ist... a popri tom opatrovatelka a praca...

lamonita
26. jan 2024

On asi nereve za starkou ale za rozprávkami 🤷‍♀️🤷‍♀️

lenkakravcova
26. jan 2024

Koľko máš výživné? Alebo kde je manžel, otec dieťaťa? Prípadne
Kde pracuješ?
Ako to že nedokážeš odísť bývať sama hoc aj do garsónky?

domka222
26. jan 2024

Zoberie? Mame poviem nech ide okamžite preč a decku nech si ľahne a môže revať aj hodinu. Ale zrejme si na začiatku poľavila, tak ti teraz všetci na tvoje "príkazy " 💩

anjelicek26
26. jan 2024

Ked chodi o jednej spavat, tak tazko bude unaveny vstavat o siedmej rano, aby stihal skolku a fungovat tam inak... to ani nejde asi...

autor
26. jan 2024

@anjelicek26 zamietli mi rodičovský vraj keď ho raz už prijali tak to neplatí nepomohol ani psychológ

autor
26. jan 2024

@lamonita rozprávky mu nechávam aj ja pri tom ako ležíme ale on place že chce pozerať so starkou

autor
26. jan 2024

@lenkakravcova výživné mám 100e
Odsťahoval sa do nemecka ešte pred pôrodom a tam si nejaku našiel

anjelicek26
26. jan 2024

Tak ho prihlas do inej skolky alebo opatrovatelke, ty potrebujes strihnut tu pupocnu snuru, ktoru ma s babkou, kedze mu vsetko dovoluje...co s neho takto vyrastie? Ked ziadne pravidla od maminy neplatia? Ak zije v Nemecku, mate narok na Kindergeld 250e (podla mna to aj pobera, len ti neposiela), na to si doslapni, aby ti to posielal a vyzivne urcite mas narok pri nemeckom plate vyssie...

autor
26. jan 2024

@anjelicek26 on každý deň vstava o siedmej rano
Cez den nespi a večer ma energiu až až
Aj keď celý deň vystraja od piatej nedavam už sladkosti

ivik4
26. jan 2024

A ona ma aky dovod chciet nechavat dieta hore tak dlho? Preco je to podla nej dobre ?

autor
26. jan 2024

@anjelicek26 mala by som vraj keby chodil do škôlky ale nechodí a tym ze byvam s rodičmi tak mi vyšie nedali
Vraj mam dávať rovnaky podieľ na dieťa ako otec

autor
26. jan 2024

@ivik4 ona sa teší keď mi robí nervy a smeje sa mi do tváre má 53 rokov ale je ako male dieťa

anjelicek26
26. jan 2024

Ale Kindergeld s tymto vobec nesuvisi, dostava to kazde jedno dieta bez rozdielu... napisat na Kindergeldstelle a zistit, ako dlho pobera pridavky, lebo neverim, ze nepobera a nestrka si to do vrecka a ty o tom styri roky ani nevies... keby byvas sama, naklady na dieta su vyssie, teda aj podiel otca vyssi...100e ani na stravu mesacne nestaci... pozri sadni si s nejakou dobrou kamoskou dajte dokopi papiere alebo sa obrat na neho ( Trenčín JUDr. Herbulak ) a pories si to. Ty musis s toho toxickeho prostredia prec, kvoli svojmu synovi...

domka222
26. jan 2024

Ona ti robí nervy? Je to moje dieťa, tak bude pri mne o 8mej ležať v posteli aj keď sa na hlavu postaví. Keď zamkneš dvere ako si písala, ako sa ti tam teda brat dostane?🤔

autor
26. jan 2024

@anjelicek26 ďakujem určite skusim aj nemožné

autor
26. jan 2024

@domka222 pride hore ku našim a bucha mi s krikom na dvere pokym neotvorim
X krat ma už vyhadzovali z domu za to len ze chcem aby malo moje dieťa svoj režim
To je proste psychiatria ja ďalej nemôžem už

domka222
26. jan 2024

No mne by mohol búchať koľko chce. Ja by som neotvorila. A synovi treba tiež vysvetliť, že sa ide spať. Poprípade vymeniť spomínanú rozprávku za čítanie knihy,alebo niečo iné pre neho zaujímavé. My keď sme u starkej na návšteve, zavelím ide sa spať, tak sa ide a chápe to aj moje druhé dvojročné dieťa

autor
26. jan 2024

@domka222 nemám autoritu nech robím čo robím cele 4 roky som na nič
Najhoršie čo môže byť je ostať bývať u rodičov

domka222
26. jan 2024

A prečo nemáš tú autoritu? Však ako píšeš,mama je pol roka PN, čiže pred tým pracovala a cez deň sa mu nevenuje. Kto ho teda vychováva celé dni? Si si istá, že ťa vyhadzovali kvôli tomu z domu a nie kvôli tomu,že dieťa má už 4 roky a ty si ešte stále bez práce?