Máme počkať s dieťaťom?

1. júl 2022

Chcela by som vedieť váš pohľad. S mužom by sme chceli dieťa, ale zatiaľ nemáme bývanie. Myslím vlastné na hypotéku, bývame v dlhodobom prenájme. Obaja pracujeme, žijeme slušne. Alebo radšej počkať? Muž má 40 rokov, on už čakať moc nechce, ja mám čoskoro 30.

nyusika
1. júl 2022

ked sa bojite ist do hypoteky, dieta by som urcite neriesia, to je oooooovela vacsia zodpovednost.

lesana25
1. júl 2022

Máte nejaké dlhy, záznam v registri, pre ktorý hypo nedostanete?

autor
1. júl 2022

@sasa1310 Tak ako máme povinnosti my, majú aj prenajímatelia a rozhodne ma nemôžu len tak zo dňa na deň vyhodiť. Dieťa si svoje bývanie zabezpečí v dospelosti. My časom niečo chceme, možno skôr chatu ako byt.

autor
1. júl 2022

@lesana25 Muž mal exekúciu. Už splatenú chválabohu.

sasa1310
1. júl 2022

Ale môžu ta vyhodiť raz dva. Stačí, že byt budú potrebovať pre seba, pre svoje dieťa, poprípade ho predali. Ja som myslela, ked bude dieťa maloleté a vám sa niečo stane

babovka2321
1. júl 2022

@sasa1310 zbytocne radit niekomu, kto o radu nestoji a ide si svoje...

sasa1310
1. júl 2022

@babovka2321 áno. Už končím

autor
1. júl 2022

Výpoveď je tri mesiace, na to je zákon.

choco6
1. júl 2022

Bud majte dieta hned alebo si daj zmrazit vajicka a muz spermie, pripadne rovno cele embryjka👌 Byvanie sa da riesit cely zivot ale pohlavne bunky starnú velmi rýchlo, tak kym cakate na vhodnu prilezitost co sa tyka financií a byvania je to možnosť. 😉

sasa1310
1. júl 2022

Ale sa moze skrátiť, keď potrebuje majiteľ byt pre seba. Aj na to je zákon

autor
1. júl 2022

@sasa1310 V poriadku. Ja z toho strach nemám, ako som písala, v budúcnosti by sme niečo chceli, teraz je to nereálne.

deti95060810
1. júl 2022

chlap 40 ? to je už dosť... choď za svojim cielom - nemusí sa hneď podariť...

rumba01
1. júl 2022

ako myslim, ze nemate preco cakat, ved nie kazdy, co ma dieta ma svoje vlastne byvanie. to ako netreba brat ako podmienku a veku uz mate si myslim, ze viac nez adekvatny

luccija
1. júl 2022

Ides si stale svoje....tak napis aky je problem, lebo podla mna si nenapisala vsetko.On je rozvedeny ma zavazky?
Vies ludia si myslia, ze su stale mladi, ked pojdete do hypo o 3_5 r tvojmu muzovi kvoli veku daju vysoke splatky, aby ste stihli splatit.Ak sa teraz rozhodnete pre dieta moze sa zadarit o 2,3 roky nikde nie je dane, ze o rok aj pol budete mat dieta. Ty prides o prijem nahodou sa rozhodnete mat svoj byt
ten prijem bude chybat....to, co teraz platite by ste platili na svoje.
Chaty su tak drahe, ze mozes mat byt to je uplna hlupost.To, ze dieta sa ma raz postarat o seba to sa Ti podakuje vy mu mozete splatit byt a raz ho zdedi bez hypo a uz ma iny zaciatok...rozmyslas uplne zle.Kde byval doteraz muz?
Ok zena Vas posle prec dajme tomu s 3 m vypovedou ostatni ludia neradi prenajimaju byt rodinam s detmi...aspon chod do banky a daj si vyratat splatky a premysli si to.Mate vacsi vekovy rozdiel muz nie je najmladsi na dieta nie je naco cakat.Uz ste vela casu stratili tak ci tak....alebo napis pravdu nemame tolko, aby sme platili hypo, energie a potom sa nepytaj.Ak by ste nahodou nezvladali splacat byt predate, pojdete do mensieho.Byty lacnejsie nebudu s tym nerataj mozno par tisic..

luccija
1. júl 2022

Vy v strednom veku byvanie nemate a dieta si ho ma raz zabezpecit....mne by vadilo aj, ze muz mal exekucie, ak by to nebolo kvoli nejakemu skrachovanemu podnikaniu...este Vam hypo nedaju mal osobny bankrot, alebo?

maggie3310
1. júl 2022

záleží, čo je pre Teba dôležité...ja by som do toho nešla takto do neistoty, ale je pravda, že nemladneš...na druhej strane 30 nie je veľa a u mužov klesá plodnosť až po 50 vraj, takže ešte máte čas. Hlavne či to cítiš už v sebe, že už je čas, poznám baby čo mali dieťa lebo "už by bolo treba veď" ale vôbec to tak necítili a potom to tak aj dopadlo.....frustrované z materskej, zo života, zo všetkého....

hederamonstera
1. júl 2022

Uz len kvoli veku tvojho muza by som necakala, ak teda po dietati tuzite a neviete si bez neho predstavit zivot.

kvetinka75
1. júl 2022

no neviem, dieťa je záväzok na niekoľko rokov. Ja sa čudujem že kopa ľudí býva v podnájme a má deti. Poznám takých. Istota žiadna, lebo aj keď je výpovedná lehota, vyhodiť ich môžu hocikedy. Stačí že budú potrebovať byt. A celý život niekomu platiť a splácať byt, to radšej sebe budem. Ani deťom nič nezostane. Píšeš, že keď budú dospelé, zabezpečia si bývanie sami. Nikdy nevieš čo sa stane. Ja mám napr. dcéru, ktorá má vážne zdr.problémy a bude to mať v živote ťažké. PReto som aj rada, že máme niečo vlastné, kde má bývať, príp. sa kam vrátiť alebo ak by sa nám niečo zastane, zostane jej nehnuteľnosť. Nemusí sa trápiť bývaním a splácaním hypo niekoho druhého.

luccija
1. júl 2022

@maggie3310 dnesni 30 tnici maju horsi spermiogram ako ich otcovia.U zeny rapidne klesa plodnost po 35 tke iste su vynimky kde 40 tnici pocnu dieta na prvy x.Dnes je kazdy 5 par s problemom nejakymi statistikami by som sa vobec neriadila.Staci PCO, endometrioza a maju na roky zabavu, plus horsi spermiogram.

maggie3310
1. júl 2022

@luccija ano ale medzi tie 5-te pary ich patri xy aj mladsich, tie PCOS alebo endometrioza maju aj mladucke baby...ale kazdopane aj tak mi pride nezodpovedne mat dieta, ked sama v podstate nemam kde byvat a byvam v cudzom, ale tak kazdy to ma inak, ak uz po tom tuzia nech maju, ale mat ho len preto lebo "vsak uz by sa zislo, vsak tak by to malo byt" a pritom ani byvanie nemam.....ale nech si kazdy robi/zije/ uvazuje ako chce, ona sa len pytala na nazor.....

martinka13
1. júl 2022

Ceny hypoték určite neklesnú, skôr naopak. Pokiaľ žijete dlhodobo v nájme bez problémov, šla by som do toho. Ono to ma aj svoje výhody. Keď je to potrebné, zbališ veci a ideš, kam je treba. Nie si viazaná na nehnuteľnosť. Druhá stránka mince - splácaš hypotéku na byt niekomu cudziemu.....

babyjune
1. júl 2022

My byvame v podnajme uz par rokov, pribudli nam dve deti a majitel s tym nemal ziadny problém. Kebyze cakam na vlastne byvanie, tak tiez rodim az na dôchodku asi 😁 (ale nebyvame na Slovensku)

hipuska
1. júl 2022

@sasa1310 neviem prečo vidíš taký problem v tom nájme. Veď keď ho ukončia, nájdu si niečo iné. Ponuky sú stále. A ani nevidim dovod, prečo by mali skončiť na ulici. Tuná ide skôr o to, či to vedia finančne utiahnuť. Ale tak, majú príjem, majú úspory. V zahraničí bežne ľudia žijú v podnajmoch, sťahujú sa za prácou kedy chcu a kde chcu. To len u nás je taká mentalita...vlastniť dom/byť.

sasa1310
1. júl 2022

@hipuska v zahraničí sú na to platy aj dôchodky v takej výške, že vyžije človek aj sám v podnájme. Si vieš predstaviť slovenskú dôchodkyňu ako si sama platí podnájom?

barborachors
1. júl 2022

pockat. lebo budes mat iba nervy skrz nedoriesene byvanie a narusite si vztah. A co potom, budes sama s dietatom? Dieta prekope celu teba a cely vas vzťah, je to privelke riziko. moj nazor.

amelie2017
1. júl 2022

@sasa1310 si si ista? Ja teda v zahranici som a sama neviem ci by som vyzila. Maximalne v 1 izbaku a musela by som sa sakra uskromnovat.

heleninamama
1. júl 2022

Do dieťaťa by som nešla najmä s chlapom, ktorý sa v 40ke motá po podnájmoch a okrem dlhov nič za cca 20 rokov aktívneho pracovného života nedokázal nadobudnúť. Pre mňa je to výstraha ako hrom. Takého otca by som pre svoje dieťa nechcela.

0kristina0
1. júl 2022

Pre mna zit v dlhodobom prenajme su peniaze vyhodene do luftu. Ako takto mozu ludia rozmyslat? To si budem radsej platit hypo a budem vo vlastnom. Ja byt vami, najskor kupim byt a potom si zakladam rodinu. Ked bude dieta, zase bude vyhovorka, ze nie je na splacanie hypoteky a ked si spravite druhe tak to sa uz z prenajmu nedostanete nikdy. Ty mas tu nevyhodu, ze mas o 10 rokov starsie partnera takze ta tlaci cas.

sense
1. júl 2022

Keby mam stály príjem ja aj muž, slušnú rezervu a bola by tztba po dieťati tak ze ho chceme obaja a mame aj plán B co ak jeden o prácu príde... Tak by som sa nepýtala na názor iných.... Plus teda ja ako žena by som zvážila aj to ci dokážem dieťa zabezpečiť sama ak by nieco stalo s chlapom

sasa1310
1. júl 2022

@amelie2017 tu sa dôchodci musia uskromňovať vo vlastnom. Nie ešte v podnájme