Máme sa presťahovať?

kacenka1211
6. okt 2014

Baby poraďte. Po smrti môjho braceka som si myslela,že sa konečne všetko zmení, že budem pre rodičov niečo znamenať, že mi odpustia, že som sa vydala za muža, ktorý sa im vôbec nepáčil. Ale nie je to tak, stále som zlá len ja a môj muž. Nedávno som sa pohadala zo susedovcami,pretože sa už nedali vydržať ich hlučné večery, keď vždy po ôsmej, keď som ja konečne uložila moju malú ročnú dcérku začali oni buchat, trieskat a naháňať sa. Samozrejme moji rodičia dali za pravdu im a ja som mala jednoducho držať hubu. Je to už na nervy v tomto byte, jednak je pre štyroch už maličký, veľmi nám vlhne a najhoršie je, že cítim ako ma tu stále niekto sleduje. Oproti z domu sem stále hľadí moja svokra a jej suseda (vidieť ich na okne, aj ked si myslia že sú neviditeľné) a vedľa suseda počúva čo sa doma rozprávame a potom to rozpráva po dedine. Naši majú veľký dom, v ktorom sa sami pomali strácajú. Čo spraviť, presťahovať sa k nim? Alebo to radšej ďalej trpieť tu? Nemáme bohužiaľ prostriedky na to, aby sme si kúpili nejaký domček, alebo väčší byt niekde inde. A ani u našich nie je možnosť nejak ten dom rozdeliť,spraviť samostatné bývanie. Ja si s tým neviem poradiť, stále nad tým rozmýšľam. Viem, že mi tu nie je dobre a ani našim nie je Dobre samim. Nevladzu a ani nestíhajú robiť všetko okolo domu, mamina je po smrti braceka vvždy v práci, domov príde narobiť len vietor, ak tak nieco uvariť a ocino pred pár rokmi podstúpil transplantáciu pečene a nevládze toľko. 😞😞😞😞

bonaqa2013
6. okt 2014

Moja asi ti bude najlepšie len samej. A k susedom, ak neporušujú nočný kľud, tak jednoducho sú v práve oni. Musíš alebo ešte počkať kým sa rodičia rozhodnú čo a ako s domom, alebo si niečo zaobstarať cez zhypotéku sama. Nie každý má to šťastie že mu štát dá ako niektorým menej prisposobivým...

svetluska82
6. okt 2014

@kacenka1211 prestahovat, ale do vlastneho ....Najlepsie je samej....Ono tie vztahy sa len zhorsuju, ked byvate spolu. KAzdy am iny system, pravidla a je potom tazke zit svoj zivot. Aj ked mam dobre vztahy s rodicmi aj svokrovcami, nikdy by som nesla byvat ani k jednym....Lebo tie vztahy by sa zhorsili....

mizu89
6. okt 2014

@kacenka1211 a co na toto vsetko vravi manzel?
No ja to tiez nemam nejak extra ruzove.My byvame 6 v domacnosti (ja,priatel,moja mamina,starka,starky a mamin brat)a teraz este pribudne chlapcek tak nas bude 7.No pre mna katastrofa tiez by som sa najradsej odstahovala a mala svoje ale priatelovi to vyhovuje lebo nemusime vela platit za elektriku a aj tak si nemozeme zobrat hypoteku lebo priatel ma na seba uz jednu napisanu co jeho mama napisala na najstarsieho syna tak sme ako keby v slepej ulicke ☹ .

mizu89
6. okt 2014

@svetluska82 vystihla si to nas to este len caka ohladom tych vztahov.ako vravis najlepsie je sa osamostatnit.

kacenka1211
autor
6. okt 2014

Čiže asi bývať vo svojom malom dvojizbovom byte. .... manželovi to vyhovuje takto, aj tak väčšinou nie je doma.. ..

micikatka
6. okt 2014

@kacenka1211 a co takto sa vymenit? vy do domu, vasi do vasho bytu.

sissy27
6. okt 2014

@kacenka1211 hneď v úvode píšeš, že s rodičmi nie si úplne za dobre, tvoj muž sa im nepáči, ale aj tak zvažuješ sa k nim presťahovať? som niečo nepochopila? 😅 je to len tvoj nápad, ale to navrhli tvoji rodičia a už zrazu im tvoj manžel nevadí? a ako sa k tomu stavia manžel? celkovo bývanie s rodičmi je asi tak v 1 prípade z milióna pohodové a pokiaľ vy máte vzťahy nie práve ideálne, tak určite sa to nezlepší ak budete pod jednou strechou, skôr naopak...
ak väčší byt, tak predať ten čo máte a rozdiel poriešiť hypotékou, prípadne ako tu bola spomenutá vymeniť sa s rodičmi, aj keď neviem, či by súhlasili, skôr asi nie... prípadne predať rodičovský dom, váš byt a za tie peniaze poriešiť dve samostatné bývania... alebo to radšej nechať tak ako to je, ale určite nie k rodičom všetci pokope...
a čo sa týka susedov - neviem, či aj vy máte niekoho pod sebou, ale predpokladám, že ani tvoje deti nie sú ticho ako pena a nevznášajú sa 10cm nad podlahou...žiaľ nevýhoda bývania v paneláku, že počuť naozaj všetko a to sa susedia ani nemusia snažiť robiť hluk...

kacenka1211
autor
6. okt 2014

@sissy27 trošku tvrdo, ale nevadí. K rodičom by som šla možno preto, že by sme si pomohli navzájom. Oni nám s bývaním a my im s prácami okolo domu a v dome. A hlavne im chcem dokázať, že aj my s mužom sa vieme o veľa veci postarať a pomôcť im bez zbytočných slov. Možno v kútiku duše dúfam,že sa to všetko urovna medzi nami. Ohľadom mojich detí, nevznasaju sa a určite robia hluk .... mne vôbec nevadí, keď sa tu celý deň búcha, pili drevo, deti behajú po chodbe. Tu ide o hluk vo večerných hodinách a často aj po 22:00 avšak volať policajtov na susedov je v našej dedine neprípustné narobila by som si problémy akurát ja.

prasiatko30
6. okt 2014

@kacenka1211 hej ale tvoji rodicia vam to ponukli? Stale hovoris ze oni ta vidia ako tu zlu a tvojho muza nemusia - pokial vam to oni vyslovene neponukli tak by som ich ircite nepostavila pred hotovu vec, ze drahi rodicia od buduceho tyzdna budeme byvat vsetci spolu ako kedna stastna rodina - to by asi moc na vyjasnenie vasich vztahov nepomohlo. Mozno pomaly problizovat sa a uvidiet co a ako sa oni voci vam chovaju ale urcite nie ako vase rozhodnutie skor aby k takemuto zaveru dosli oni.

Susedia - no to je kapitola sama o sebe pokial ste v podnajme tak hladat iny byt a modlit sa aby ste natrafili na dobrych susedov

sissy27
6. okt 2014

@kacenka1211 možno tvrdo, ale úprimne a nie v zlom 🙂
ale pýtala som sa a neodpovedala si - to bývanie u rodičov je len čisto tvoj nápad, alebo vám to ponúkli oni? je mi divné, že napíšeš, že s tebou sa neráčia, tvoj muž im nie je po chuti, tak odkiaľ zrazu prišlo to spoločné bývanie? ak je to tvoj nápad s podtextom "dúfam, že..." tak opäť možno tvrdo ale úprimne - vyhoď si to z hlavy... tak ako sa chlap nezmení po svadbe či po dieťati (ako často ženy dúfajú), tak ani rodičia sa nezmenia kvôli tomu, že ste sa tam nasťahovali... prečítaj si a spočítaj si, koľko je tu diskusií o tom, ako spoločné bývanie so svokrovcami / rodičmi NEFUNGUJE... vy nebudete výnimka... a dokazovať niečo vlastným rodičom? tak to už vôbec nie, to je čistý nezmysel, ak ťa nerešpektujú, tak toto bude len o tom, ako zle si zase čo urobila, nenavarila si dosť dobre, neutrela podlahu dosť dobre, o deti sa dosť dobre nestaráš atď...

anjelik2509
6. okt 2014

úprime, ani ja celkom nerozumiem problému, či otázke...Najprv píšeš, že si pre nich zlá, dajú za pravdu susedom a na druhej strane sa chceš k nim presťahovať? 😕
Ja s mojím manželom a našimi dvoma dcérami bývame u mojich rodičov, už 6 rok, je nás tu veľa a začína to byť neznesiteľné, tak sme sa rozhodli pre kúpu bytu. Bývanie u rodičov má svoje pre ale bohužiaľ viac proti....
Nepíšeš, či ste vo svojom byte, či v podnájme....Presťahovať sa do iného prenájmu, či si kúpiť menší byť inde?

jalucija
6. okt 2014

@kacenka1211 mne pride napad ist byvat k rodicom ako zufaly krok zufalej zeny. Chce to zmenu, nejaky dobry plan ale z blata do kaluze? joj to nie..ved vas tam ocividne nechcu

hradnapani
6. okt 2014

@kacenka1211 tento byt predajte a kupte si rovnako velky niekde inde, kde vam nebudu pozerat do hrncov. K rodicom rozhodne nie.

viera27
6. okt 2014

@kacenka1211 hm, vies, ale sissy ma uplnu pravdu. A uprimne, jedine co tym komu a toboz rodicom dokazes je, ze nie ste schopni postarat sa sami o seba a svoje byvanie.

liebling98
6. okt 2014

@kacenka1211 Ako sa Ťa už viaceré pýtali, je to len Tvoja myšlienka, alebo vám to rodičia navrhli? Ako sa k veci stavia Tvoj manžel? Ako ďaleko bývate s rodičmi od seba?
@sissy27 Ti to popísala vecne, vôbec nie tvrdo. Spoločné viac generačné bývanie narúša vzťahy, ktoré predtým boli ok, nehovoriac o tých, čo už pred spoločným bývaním boli na bode mrazu, ako je to u vás.
Skúsila by som sa s rodičmi postupne zblížiť zatiaľ bez spoločného bývania. Kto vie, možno Ti časom navrhnú výmenu - lebo len tá mi príde ako schodné riešenie, že vy pôjdete do ich domu a oni do vášho bytu. Určite to ale právne ošetriť, doplatiť rozdiel, zaviazať sa na opatrovanie v starobe a pod. Ale bývanie spolu neodporúčam!

lenbea
6. okt 2014

@kacenka1211 ked Vas rodičia nemaju radi, tak tam nechodte. to by bolo ešte horšie. na vlhkosť si kupte odsavač - my mame DeLonghi des.Svokre do okna zakyvaj a bud rada, že s nou nebývate, to by si sa ešte len šla zblázniť.

kacenka1211
autor
6. okt 2014

To bývanie nám ponúkli rodičia. Kvôli tomu,že tu máme málo miesta a jednak kvôli tomu,že budeme viac spolu a budú môcť byť viac s dievčatami. Dúfam, že sa to postupne so susedovcami urovna a bude to dobre. Tento byt je náš a predať ho teraz nemá význam, lebo by ti bolo veľmi pod cenu. Hypoteku si zobrať nemôžme (zatiaľ) ,ja som na materskej a môj manžel v decembri v práci končí, idú ich prepúšťať. Ďakujem vám za názory, mne to pomohlo a myslím, že radšej zostaneme tu.

anatalia77
6. okt 2014

@kacenka1211 nesla by som k rodicom. Brata z piedestalu nikdy nezosadis. Minies na to vsetku energiu,s muzom sa mozno rozvediete a vo finale ti bude vykricane:ja som to vzdy hovoril/a,mali sme pravdu..

anatalia77
6. okt 2014

@kacenka1211 a po dalsie,toto ponuknutie byvania je z nudze cnost. Kaslat na to.

kiki68
6. okt 2014

sa prestahovat do vlastneho,aj keby to bol zo zaciatku len najom,ale stale lepsie nez mat doma psycho a skoncit na liekoch s paranoiami,ze ma sleduje suseda, svokra a kadekto. Fakt radim v ramci zachovania zdraveho rozumu, aj vztahu aj vsetkeho mozneho dalsieho ist do svojho. Tu neni problem omietka,ale nieco uplne ine..