Manžel alebo len živiteľ rodiny?

mardza35
9. máj 2012

Ahojte,kočky,
som tu nová,teda nie celkom. Zatiaľ som len čítala rôzne príspevky do diskusie,hlavne čo sa týkalo manželských problémov. Možno som hľadala odpoveď na niečo,čo sa týka mojej rodiny. Ale univerzálna odpoveď neexistuje. Som v podstate introvert,problémy sa snažím riešiť sama,alebo takto,cez ľudí,ktorých nepoznám a oni nepoznajú mňa. Chcela by som len poznať Váš názor na to,čo mi vŕta v hlave už strašne dlho,a môj manžel sa snaží ma presvedčiť o tom,že som paranoidná a niečo si namýšľam.
Začalo sa to v júli 2011,keď sa môj manžel na našej spoločnej dovolenke zoznámil so ženou,ktorú práve opustil manžel.
Vedela som odjakživa,že môj muž si vždy lepšie rozumel so ženami,vždy som to rešpektovala a nemala som s tým najmenší problém. Nie som žiadna žiarlivá histerka. Síce mi to pripadalo trošku ako podpásovka,keď s ňou vysedával na lavičke pri mori,zatiaľ čo ja som sa snažila venovať deťom,ale bola som tam so sestrou a švagrom,tak som to neriešila (aby som nekazila dovolenku).
Je fakt,že keď sme prišli domov,mala som zvláštny pocit,akoby sa mi môj manžel vzďaloval,odcudzoval,to sa nedá opísať.
Začali nám chodiť vyššie a vyššie telefónne účty,až som to nevydržala,vyžiadala som si u operátora podrobný rozpis hovorov. Volal 15 až 20-krát denne na to isté číslo. Nedalo mi to,zavolala som na to číslo,zdvihla to nejaká žena. Hneď som sa ho priamo na to spýtala,povedal mi asi toľko,že je to len kamoška a on sa jej snaží len pomáhať.
V podstate od začiatku októbra som vedela,že si volajú niekoľkokrát denne,dokonca aj v noci a ani jeden z nich s tým nechce skončiť. Manžel mi raz v slabej chvíľke povedal,že sa do nej zo začiatku zaľúbil,ale ona ho nechcela,lebo je ženatý. Ale potom s ňou chcel skončiť a ona sa zaľúbila do neho. Povedal mi,že si uvedomil,že spravil hlúposť,že si s ňou vôbec niečo začal,že s ňou končí,nebude jej volať,nebude jej dvíhať telefón.
Možno som mu aj verila,ale keď to povedal 5-krát,10-krát,každý druhý týždeň..........
.......volajú si niekoľkokrát denne do dnešného dňa,viem,že nejakými výčitkami alebo ultimátami nič nevyriešim,snažím sa zo všetkých síl,hlavne kvôli deťom,vidím na ňom,že aj on sa snaží,aby prišiel na iné myšlienky,ale asi je to stále málo.
Asi mesiac sme sa o nej vôbec nebavili,aj keď som to psychicky strašne zle znášala,ale dúfala som,že mu konečne prepne,keď na neho nebudem tlačiť.
Teraz som sa od kamošky dozvedela,že si volajú ďalej,akurát robí všetko preto,aby som sa to nedozvedela. Včera som sa ho na to spýtala,čo mi na to povie,a on mi odpovedal,že sa o tom nechce baviť,že sa pýtal len na to,či je doma všetko v poriadku (chodí totiž na týždňovky) a to,čo mi povedal pred mesiacom(že si nebudú volať) je už dávno a už to neplatí.
Urážajú ma jeho slová typu:Čo ti,chýba? Máš deti,dom,nemusíš chodiť do práce. Radšej by som žila v podnájme,chodila do práce,splácala hypotéku,počítala každý cent...................máme tri úžasné deti,nechcem žiaden palác ani nabité konto,chcem len muža,ktorý ma má rád a nerobí zo mňa idiota.

bodka13
9. máj 2012

@tinki teraz neviem či to myslíš vážne alebo ironicky 😕 ...to ju treba obdivovať,že sa pozerala na manžela ako sa rozpráva na lavičke s cudzou ženou ! počas rodinnej dovolenky ...tak trochu irónie odo mňa-mohla im nosiť aj chladené nápoje
....ospravedlňujem sa za drsné slová ,ale neviem čo iné k tomu dodať 😒

irriss
9. máj 2012

@bodka13
V takovych pripadech je nejlepsi kamarad SAMOTA

samota obohacena o deti je vlastne Vsechno..
Ja osobne nechapu hledat si "kamarady do deste"-uz jen ta myslenka na podobnou akci pro mne znamena, ze chybela Laska uz dlouho.. 😉
zub za zub je k nicemu...z podobne situace je nutne vyjit vzprimene a CISTE..zvlast proto, kdyz se jednou deti budou ptat...a pochopi.. 😉

bambi2
9. máj 2012

@bodka13 ono sa to lahsie zvladne ak ma niekoho po boku. ak bude sama, bude rozchod viacej boliet.. viem to z vlastnej skusenosti. veci sa mozu dat aj tak do poriadku... a mat niekoho v zaruke nie je nikdy na skodu... 😉 pre pripad...

bodka13
9. máj 2012

@bambi2 😕 ...no len aby sa to neotočilo proti nej, a muž z nej urobí takú tú na 5 písmen ( k****) 😔 ...ja zase poznám takéto prípady 😉

mardza35
autor
9. máj 2012

@irriss aby som sa trochu rozpísala,manžel už 7 rokov pracuje v cudzine. Väčšinu vecí sme vždy riešili po telefóne,býval s chlapmi na ubytovni a ja som bola sama s deťmi. Ale dokázali sme sa rozprávať celé hodiny,o všetkom možnom. Vždy sme sa na seba tešili,aj lúčenia boli ťažké. Len teraz,odkedy sa pozná s ŇOU,akoby sa niečo zlomilo. Som si istá,že s ňou nespáva,ale uráža ma jeho ľahostajný prístup typu: mám rád teba aj deti,nikdy by som neodišiel,viem,čo robím....
Mám si zvyknúť na to,že mám muža iba cez víkend ?! Aj ja sa cítim sama,preto sa snažím niečo zmeniť. Nehľadám si kamošov na telefón!

tinki
9. máj 2012

@bodka13 Samozrejme, že ironicky

sisaha
9. máj 2012

@bambi2 ale v tomto pripade to nie je najrozumnejsie riesenie. Povedz mi, ktory NORMALNY chlap by si zacal s vydatou zenou, ktora ma v neporiadku manzelstvo? Ziaden, resp. iba ten, ktory si chce vrznuť...A taky chlap je jej na dve veci.
V jej pripade, ak tamtí dvaja este spolu nespali staci popostrcit manzela, aby sa mu otvorili oci, s tym, ze ak neprestane, tak to bude mat pre neho fatalne nasledky. Pride o polovicu majetku, deti, ktore ho mozu viniť za rozchod rodicov, manzelku... Namiesto toho ziska zenu, ktoru nepozna, nemôže si byť isty, ze ak budu zdielat spolocnu domacnost, tak im to aj potom bude fungovat ako cez telefon.
A este jedna vec nad ktorou sa zamyslam....O com sa môžu oni baviť 5-10x denne??? Mna by to nebavilo...

bambi2
9. máj 2012

@bodka13 ona musi vediet co chce! ci chce ukoncit vztah alebo zit takto dalej. ja by som si dala vsetko potrebne do poriadku lebo toto normalny chlap neurobi. ja mam taky pocit, ze on nevie co chce. alebo nevie ukoncit vztah tak caka kym to ukonci ona... ktovie. ja by som sa na rovinu porozpravala pretoze toto k nicomu nevedie, iba k rozchodu...

irriss
9. máj 2012

@mardza35
Ja jsem mela takovy vztah s mym muzem na dalku - delilo nas nekolik TISIC kilometru, ale jedine, co nas "FYZICKY" spojovalo by telefon..Bez nej bych neprezila..
Musela jsem vedet, ze jsem jedina, protoze telefon byl jedinym dukazem "materialni lasky"...

Nerada bych byla nepochopena,samozrejme, ze citit laska lze i bez telefonu, dukazem jsou ciny..atd..
ale dalka se da prekonat pouze "laskou na telefon"
a ze Laska na telefon ma dlouhe preziti je pravda...
To, ze se pres telefon da milovat i pomilovat, to je take pravda..
telefon muze byt tim nejhorsim Nevernikem a podvodnikem, ale i tim nejlepsim kamaradem a spolecnikem..
Ve Tvem pripade je ZRADCEM..

I kdyz bydli a pracuje v zahranici,kdyz se chce, lze vzdy neco pronajmout pobliz - pro dva..😉
laska netrpi ani ve stane, zvlast ted v lete,-)

tinki
9. máj 2012

@mardza35 Ja na kamarátstvo medzi mužom a ženou neverím. Vždy je tam niečo viac. Nemusí byť fyzické. Ale podľa mňa by ti nájdenie nového vzťahu nepomohlo udržať manželstvo. Chlap je žiarlivý, ak miluje. Ak už tam máte štrbinu, tak vám to určite nepomôže.
Ja osobne by som možno skôr tolerovala ak by manželovi strelilo a s niekým sa vyspal niekde na nejakej akcii a viac sa s dotyčnou nevidel, ako duševnú neveru. Viac to bolí, ak vieš, že ľúbi niekoho iného.
Preto si myslím, že si dosť silná, že si to už dlho vydržala a je načase zariadiť si život bez neho. Alebo aspoň od neho odísť, aby si sám ujasnil, čo vlastne chce.

mardza35
autor
9. máj 2012

@bodka13 ja nemám chuť si hľadať náhradu,ani mu niečo vracať,len by som chcela vedieť,či na mňa ešte dokáže žiarliť. to sa dá riešiť aj cez kamoškin telefón. Až tak hlboko by som neklesla,nie som žiadna...tá na 5 písmen 😅

bambi2
9. máj 2012

@sisaha to by bolo vydieranie a to tiez k nicomu nevedie.. ze pride o pol majetku a neviem co. to nepomoze... to nepomohlo ani v mojom pripade, prachy vsetko bolo ex uplne jedno... a tym sa veci nevyriesia...

lentilka29
9. máj 2012

USRAT VSETKYM CHLAPOM NA HLAVY.

irriss
9. máj 2012

@lentilka29
ty tomu vzdycky das korunu...kdybys nebyla "lentilka" (ta pro mne predstavuje dite)..asi bych zareagovala, ale takhle jen s usmevem 🙂

mummy01
9. máj 2012

@mardza35 necitala som sice uplne vsetky prispevky ale.....podla mna je problem aj v tom ze pracuje daleko od vas,zije si vlastne svoj zivot a manzelom a otcom je len na vikendy.Muz si na to velmi rychlo zvykne,vedie vlastne 2 zivoty.Urcite si mala vyjadrit nesuhlas uz na tej dovolenke,je podla mna nehorazne bavit sa celu dovolenku s cudzou zenskou pred vlastnou rodinou.Tym ta velmi ponizil a dal ti najavo ako "velmi" mu na tebe zalezi a najhorsie je ze Ty si mu to dovolila.Podla mna si je manzel tebou prilis isty,vie ze sa postaras o deti a domacnost,zatial co on si zije svoj zivot....ma vsetko zabezpecene,o vsetko je postarane a ked pride na vikend ukaze vam aky je super otec a manzel.Ale urcite nechcem tvojho manzela podcenovat.A nemoze sa manzel zamestnat tak aby sa vratil k vam domov?Neviem ako stare mas deticky ale mozno by si mala ist aj ty do prace,lebo je psychicky velmi narocne byt stale sama len s detmi.Ja by som to riesila takto,proste vratit manzela a rodinu do reality a sledovat co to s manzelstvom urobi.Ak bude aj nadalej manzel vyvolavat,dala by som ultimatum,nas na to plne pravo a ak by sa nespametal riesila by som radikalne.Podla mna je uplne jedno si s nou spal alebo nie,niekedy je dusevna nevera omnoho horsia.

zuzkabeno
9. máj 2012

@mardza35 Niekedy je lepšie nerobiť nič a veľa vecí sa vyrieši samých, len to by som Ti chcela povedať. Ak je Tvoj manžel na tú ženu citovo naviazaný, tak to zo dňa na deň neprejde. Myslím že keď budeš na neho tlačiť akýmkoľkovek spôsobom, tak to bude ešte horšie pre Teba. Proste sústreď sa na deti, domácnosť, aby si aj v prípade odchodu bola zabezpečená. Možno sa oni nakoniec kvôli niečomu pohádajú a ten vzťah začne pomaly huynúť. Keď bude pri Tebe pod tlakom, tak ho to bude ešte viac hnať k tej druhej. Ja už akosi neverím na radikálne riešenia vo vzťahoch, aj keby bol stále s Tebou, tak by to asi nebolo lepšie. Asi je pre Teba ťažké neriešiť to, no skúsiť môžeš. Ja by som sa v Tvojom prípade nebránila zblíženiu s niekým iným, ale nie nasilu.

tea333
9. máj 2012

@mardza35 tvoj muz bohuzial pochopil, ze mu taketo veci budu tolerovane, kedze si ty nezasiahla. nerozumiem preco si nezasiahla, najma ak ta to urazalo, vadilo ti to od zaciatku. myslim ze si tak trochu "spolutvorcom" tohto romaniku. Je uplne jedno ci snou spava alebo nespava, ak niekomu neustale volas, chces s nim byt. nejde len o telesne zblizenie. tvoj manzel ma hlavu inde, nez je jeho rodina. to je smutne.nemysli na vas, ale na nu.
ty si prenho ta istota, ta zena co sedi v hniezde a vychovava jeho deti.Nechcem posudzovat ci a ako ta miluje, ale laska je o tom, ze myslime na partnera, ze o nom premyslame a najma, robime veci tak, aby ho nezranovali, pretoze chceme, aby sa citil dobre. tvojmu muzovi nezalezi na tom, ako sa citis ty ☹
myslim ze take manzelstvo vedie iba k nevere a odcudzeniu.o chvilu budu spolocne iba ucty a deti.
poznam v blizkom okoli muza, co drzi 2 domacnosti. doma ma zenu, 2 nadherne deti, a v druhom svojom byte ma milenku. s tou sa zabava, chodi s nou 3x do roka na dovolenky. tak to ide uz par rokov.
jeho zena si teda nasla "kamarata".neverny muz sa o tom dozvedel a spravil jej zo zivota peklo a vezenie a financne ju vydiera.zato on ma milenku dalej, dalej robi to, za co svoju zenu drzi doma.
nemylsite si teda mile damy, ze nevernikom ukazete CO PROTO vasou neverou alebo naznakom nevery. neverni muzi maju iny meter a lasku k vam im to nijak nevrati.
Ja by som s takym muzom zit nechcela. ale toto je tvoj zivot, a tvoje rozhodnutie

tea333
9. máj 2012

@irriss kde je vekova hranica pre nas, lentilky alebo uz nelentilky? 😀

irriss
9. máj 2012

@tea333
ty uz jsi starsi - cajikova..odpoledni / vecerni anglicky cajik - ona je ranni, presnidavkova...do jogurtu
cajik je k susence v elegantnim altanku😉

lentilka29
9. máj 2012

@irriss ze presnidavkova... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tea333
9. máj 2012

@irriss tak teraz si mi urobila veselsi den 🙂 😎

marya
9. máj 2012

@bambi2 mat niekoho v zalohe?? Odkedy ludia sluzia ako zaloha?? Ty by si chcela byt zalohou nejakemu chlapovi? Toto by nikam neviedlo, najprv nech sa vyriesi aktualny vztah, a ked uz bude rozhodnuta, ze s manzelom skoncila, potom nech si skusi hladat niekoho noveho, u koho by vedela, ze nebude len do zalohy:-/

lentilka29
9. máj 2012

@tea333 a mne smutnejsi....
@irriss ranajky su vraj nahlavnejsie najdolezitejsie jedlo dna 🙂

p.j.jacky
9. máj 2012

Ahoj,tak ja som bola v podobnej situacii az na to ze muz si kamaratku nasiel na azete-pokec,kde si snou pisal cca 15mesiacov.Ked som sa ho pytala co si stale vypisuju,povedal,ze riesa jej problemi s muzom,ci priatelom-to uz presne neviem a ze aj my dvaja ked sa pohadame sa jej vyzaluje a je jeho verba.Vela krat som ho porosila aby stym skoncil ale nic nepomahalo.Po cca roku som prisla na to ze si snou volava sms kazdy bohovsky den.Hodinove telefonaty.Nakoniec som prisla nato ze pocas pracovnej smeny za nou jazdil,ked mal byt v praci vzal si dovolenku a siel k nej...takze...
Dnes: cakam na rozvodove papiere,lebo on ju miluje,nedokaze sa jej vzdat a ja som mu nebola dobrou zenou!Ona je lepsia,milsia,setrnejsia,vazi si veci atd atd...takze BACHA si davaj.KAMOSKA AKO KAMOSKA...moj nazor na tvojho muza,je teda ak smiem...PODVADZA TA!!ABY si snou tak vela vela a vela volal nieje pripustne vmanzelstve..nieco za tym je...sex,laska...nevera.

acrobaleno
9. máj 2012

Toto je pohľad iba z jednej strany, ale ako pekne všetky nadávate na toho muža. Vždy je chyba na dvoch stranách, takže zakladateľka by sa mala zamyslieť nad tým, kde sa stala tá pomyselná chyba.

akramgad
9. máj 2012

Dievča moje máš silnú povahu já by som to toľko netrpela ale každá sme iná 😉 ak môžem pridať kúsok zo svojho tiež by som to riešila teda ak sa ti dá hladaním práce lebo si myslím že tvoj muž má istotu v tom že keď máš "všetko" ako ti povedal že sa nemáš starať čo robí veď podľa neho vlastne nič " len " si telefonuje a podáva pomoc ale je to ozaj už len telefonát??? možno už sa aj stretli a myslím že je to krok k tomu aby si zbalil svoje fidlátka a šiel za ňou deti nedeti. A ešte by som niečo urobila v kľude a bez kriku by som zavolala tej pani čo vlastne chce a zamýšľa a či si je vedomá že aj vďaka nej sa rozbíja rodina lebo hlavným ničitelom je tvoj muž ona je ten kopanec čo ho rozbehol dnes ona zajtra iná ☹ ale toto by som sparvila len ak by som ho stále lúbila a chcela byť s ním nie z jeho peniazmi a možno pomôže to že sa dostaneš medzi ľudí a začnú si aj teba všímať iný muži a tvojemu docvakne že nie je jediný 😀 držím palce a ak sa ti bude dať daj vedieť ako to všetko dopadlo

lujza123
9. máj 2012

myslim si ze kamaratstvo medzi muzom a zenou moze existovat..ALE kazdodenne hodinové telefonáty? No neviem tak dlho a casto predsa ziaden clovek nepotrebuje kecat ani s kamoskou alebo kamosom

nela82
9. máj 2012

@mardza35 podla mna kamaratstvo medzi muzom a zenou...neexistuje 😉 Pokial sa len pozdravia,v praci sa normalne porozpravaju...tak to ano...No ak muz priam vyhladava "kamaratkine" rady..vyhladava ju samotnu-to uz o kamaratstve nemoze byt ani rec. 😔 Vsetko v zivote ma mat svoje hranice.

bodka13
9. máj 2012

@acrobaleno nezdá sa mi,že by sme nadávali iba na muža.....ukázali sme aj @mardza35 kde sa stala prvá chyba 😉

acrobaleno
9. máj 2012

@bodka13 tak čítala som iba príspevky na prvej strane a tam sa to iba hemží negatívnymi reakciami na toho chlapa. Netvrdím, že to čo robí je správne, ale takéto prípady sa stávajú hlavne z toho dôvodu, že sa chlap cíti zanedbávaný, hlavne pri troch deckách, vnucuje sa im pocit, že splnili rozmnožovaciu povinnosť a teraz nech zabezpečujú obživu a peniaze.