Manžel je bez práce a mne hrozí výpoveď

dila
23. feb 2014

Ahojte rozhodla som sa napisat pod novym nickom pretoze som tu uz dlho a nechcem aby o tom vedelo vela ludi v rodine.Manzel je bez prace uz druhy rok aj ked ma skoncenu VS ☹ a mne hrozi vypoved pretoze sa kolegyna na porade" preriekla" ze chceme dieta a tak si ma sef zavolal o opytal ci je to pravda,potvrdila som to som v tej firme 7.rokov tak som si myslela ze mam nejake zazemie 😠 no jeho reakcia ma uplne zaskocila,povedal ze ak je to tak tak to bude musiet riesit vypovedou ☹ Poradte co teraz?Dakujem

betuska81
23. feb 2014

@dila Ahoj moja, ja by som ti moc rada poradila. Vieš, ako sa hovorí ešte to nie je až také zlé, any to nebolo horšie. Aby som ti mohla poradiť, sa ťa chcem opýtať, akú VŠ vychodil tvoj manžel? 🙂

maminuska
23. feb 2014

@dila na výpoved musí udat dôvod, počas tehtoenstva ta zas nemôže prepustit a ani počas materskej.
Porad sa s právnikom a jednoznačne daj šefovi najavo že takto teda nie.

majusqa77
23. feb 2014

@dila otehotniet skor ako ti tu vypoved da

ammellia
23. feb 2014

Dila - nedaj mu zámienku na prepustenie. Vyhodiť zamestnanca nie je také jednoduché.
A potom zamakajte na tom bábätku.

Skvelej kolegyni povedz par teplých slov, trúba jedna.

A v akej oblasti manžel robil, kde bývate?

jankastubka
23. feb 2014

A vypoved ti chce dat akoze z akeho dovodu? Len tak sa to neda, musel by ti dat z organizacnych dovodov a zrusit danu poziciu. Nemate vo firme odbory, ak ano skus sa obratit na nich, ved to je diskriminacia. Viem ze sa to tak sice robi, ale preboha nie tak okato.

lasina
23. feb 2014

Pekelna situácia,neviem čo radiť.iba snáď to,ze " kaša sa neje taká horúca ako sa uvari." Skús v práci šéfovi povedať,že sice chceš dieťa,ale tvoj muž je druhy rok bez práce,čiže momentálne to nie je mysliteľné. Ja by som to skúsila v práci nejak uhrať.a čo sa týka tej tvojej kolegyni,tak nabudúce radšej nič take,čo by mohlo byť použité proti tebe nehovor.Bohužiaľ dnešná doba je hrozna a nemôžeš 100% veriť už nikomu.

anatalia77
23. feb 2014

@dila urobila si zasadnu chybu!ked si ta sef predvolal na kobercek,tak si vsetko mala popriet,a povedat,ze taketo ohovaracky budes riesit na inych miestach.Rezolutne by som vsetko poprela.Nikoho do toho nic,a kolegynu by som poucila o sireni poplasnych sprav...
To co ste za firmu?Nezda sa mi to.

anatalia77
23. feb 2014

@dila inak mate zaujimave porady.len tak medzi recou sa bavite o tehotenstvach.Preberate aj menstruaciu a hlienik?

ammellia
23. feb 2014

Tak my v praci celkom bezne menzes riešime, najlepšie bolo zistenie, ze sme zosynchronizovane 🙂

lilitela
23. feb 2014

@dila Suhlasim, poradit sa s pravnikom, verim tomu ze aj na urade prace, ci maju pravne poradenstvo a najlepsie, keby to dokazali hned aj zaprotokolovat. Osobne si myslim, ze nie je vobec komplikovane vyhodit zamestnanca. Mne sa to stalo 2x. Prisla nova sefova, a dotiahla si polovicu firmy svojich znamych a to je najmenej napisat, ze sa rusi miesto asistentky a vytvara sa miesto napr. office manazerky, zmeni sa v zmluve formalne aj napln prace, a hotovo. Co na tom, ze som dostala odstupne za 2 mesiace.

lilitela
23. feb 2014

@dila Urcite by som teraz uz nic nepopierala a pod. Rozmyslam, ze ci mas nejaku sancu, ale ochranu mas az ked si tehotna a oznamis to. Uf....

maminuska
23. feb 2014

@ammellia haha to si ma fakt pobavila , zosynchronizované , tak sa kedysi a aj teraz synchrnizovali umelo kravy, aby boli v ronakom čase v ruji , a insemnátor nemusel chodit na viac krát.

aneri66
23. feb 2014

ja neviem prečo tvoj muž sedí 2 rok doma...veď chlap si skôr nájde nejakú robotu ako žena...tak toto by som mu určite netolerovala aj keď ma VŠ...koľko vysokoškolákov robia robotu na stavbách, alebo za výrobným pásom...v dnešnej dobe je človek rád, keď má akúkoľvek prácu...myslím, že keď sa konečne nakopne a nebude mať za potreby vylihovať doma ty kľudne môžeš ísť aj na tu materskú ( ak má nejaké vážne zdravotne problémy tak je to o niečom inom ) ...tak nech dvihne prdel a ide makať ! 😵 😵 😵 😵

adelakk
24. feb 2014

@dila suhlasim s aneri66, tvoj muz by si mal najst pracu. Pre zaciatok moze zobrat hocico a postupne si hladat nieco vo svojom odbore. Ja mam tiez VS, ovladam 5 cudzich jazykov a robila som nejaky cas vo fabrike za pasom, pretoze to bolo pre mna prijatelnejsie nez zostat sediet doma na zadku. Je pravda, ze ma do tej fabriky najskor neprijali, pretoze som sa im zdala prilis kvalifikovana na tu pracovnu poziciu. Po tom ako som sa stazovala ma vzapati prijali. 🙂 Moj nazor je, ze nie je spravne sa utkvelo snazit najst si pracu vo svojom odbore, ale byt viac flexibilny a otvoreny, vtedy si pracu najde.
S kolegynou sa treba porozpravat. 😠 😀
A hlavne treba otehotniet skor nez dostanes vypoved, potom ti ju uz neda. 😉
Vela stastia.

severanka96
24. feb 2014

nie ani tak kolegyňa a šéf aj keď ich do toho zatiaľ prd,ma prekvapuje najviac to,že to dieťa vlastne chcete... a zázemie???budete žiť z materskej všetci?či ako???jedna vec je to že nikomu nič nemôžeš povedať lebo každý sa tvári ako kamarát no kryje si len vlastnú predel,aspoň sa naučíš do budúcna ja som sa to naučila tiež ☹( žiaľ ...ale aby som mala milostivého domka na riťke sediac ta kto by som si teda pozrela !!! 😀 😝 ale ty vieš svoj život si žiješ ako "sama"a keď ti to vyhovuje?!

dila
autor
24. feb 2014

Dakujem za rady dievcata,aby som uviedla veci na pravu mieru manzel pracoval pre jednu zahranicnu firmu ta zrusila prevadzku na slovenku a tak ich prepustili vsetkych.Samozrejme si pocas 2.rokov hlada aktivne zamestnanie vsade mozne ale bud povedia ze je prilis kvalifokovany na danu poziciu alebo nema prax alebo podobne vcera sme to pocitali mame doma 47 vyjadreni "dakujeme za ucast" ☹ sme z presova a manzel skoncil techniku v kosiciach zial na vychode je prace velmi malo ☹ .Pokial ide o mna dieta chceme pretoze ja mam 37.a manzel 39.jednoducho cas nezastavime.

matozazzo
24. feb 2014

@dila Zamestnavatel ti nemoze len tak dat vypoved, lebo chce. Je na to zakon, moze, ak si napr. porusila prac. disciplinu ale musi byt o tom pisomny zaznam, alebo pre nadbytocnost. Vacsinou sa zamestnavatel chce dohodnut, aby vypoved dal zamestnanec. K tomu nepristup. A ako pisu vyssie, nedaj mu dovod na to, aby doslo k poruseniu prac. discipliny - to, co mas v pracovnej a kolektivnej zmluve. A ano, v Presove s VS pracu sotva najde :( Som tiez z PO, manzel ma pracu v KE.Nech skusi tam, po dialnici cez PO do stredu KE mimo spicky prejde za 20 minut..

dila
autor
24. feb 2014

@anatalia77 Neviem ake su u vas pomery ale u nas sa po prebrati pracovneho programu trochu bavime aj uvolnene a mimopacovne 10-15minut ,povedala som pravdu prave preto lebo sa 7.rokov co som tak odislo uz par kolegyn na matersku a nikdy nebol problem ☹

dila
autor
24. feb 2014

@matozazzo dakujem manzel skusa hladat po celom slovensku ak to takto pojde dalej asi odideme do zahranicia ☹

piacere
24. feb 2014

@ammellia ja si naopak myslím, že ak zamestnávateľ chce, tak dôvod na výpoveď si nájde a to si môže zamestnanec dávať sakra pozor... napr. v mojej robote, kde som robila pred materskou sme mali kolegyňu - ekonómku, šialenú ženskú, ktorá len striehla, kde kto urobil chybu a "hlásila" riaditeľovi a ten jej pritakával (dodnes som presvedčená, že spolu chrápali, pretože sa jej doslova "bál")... ale to som chcela, že táto milá kolegyňa nám pred vianocami s úsmevom povedala, že "dievčatá, nevadí, že medzi sviatkami vám už nevychádza dovolenka, veď ja vám to po novom roku stiahnem z novej, v kľude si ju napíšte"... A po novom roku nás na stoloch čakali papiere na podpis - porušenie pracovnej disciplíny - čerpanie dovolenky, kt. sme už nemali.... 😝

dila
autor
24. feb 2014

@piacere presne toho sa aj bojim ze si najdu dovod na vypoved je mi jasne ze mi do vypovede neuvedu skutocny dovod preto neviem co robit ako sa branit

piacere
24. feb 2014

@dila ak môžem poradiť, pokiaľ ešte nemáte deti, vykašlite sa na východ (žiaľ ☹ ) a nech manžel skúša aj v iných mestách... ak nájde dobrú prácu, zo začiatku môžete bývať v podnájme, nájdeš si prácu aj ty, kúpite byt.... kým vás neviaže dieťa, tak sa skutočne dajú "zamknúť dvere", zbaliť kufre a odísť.... My sme to tak urobili, pritom sme už staršieho syna mali. Muž má tiež skončenú techniku, pracoval v Michalovciach rok za smiešny peniaz, potom sme sa jedného dňa naštvali a končili sme na západe, 500km od rodiny, ale finančne momentálne zabezpečení tak, že na východe sme mohli len snívať... tiež bol dva roky nezamestnaný, košice, prešov, spišská, poprad, žiadosť si dával dokonca aj stropkova tuším.... 1000 žiadostí, 900 neodpovedali, 100 zamietli, lebo bol väčšinou prekvalifikovaný, keďže je Ing. a hlásil sa zo zúfalstva aj na pozície,kde stačilo stredoškolské vzdelanie....
Držím palce

sunshineka
24. feb 2014

presne pre taketo pripady neriesim v praci sukromne veci.ludia su svine a vsetko vytaraju.zvlast hlupe zeny,o ktore denne zakopavam...a cudujem sa,ze je tvoj muz dva roky doma a co ked ma VS?praca vo fabrike mu nevonia?robota sa da najst,ale ked niekto caka na hviezdne miesto,tak sa necudujme,ze sedi doma.zvlast chlapi maju ovela vacsie moznosti ako zeny.je to jeho hanba! neviem,ake mas moznosti,ale jedinou je asi ist za zamestnavatelom a vysvetlit mu,v akej ste situacii a ze teraz naozaj dieta neplanujete,ale o par rokov ano,tak ako tvoje kolegyne na materskej.a mozno to tak aj malo byt a konecne sa aj tvoj chlap nakopne,ked ostanes aj ty bez prijmu

dila
autor
24. feb 2014

@piacere presne toto je aj u nas ☹ dakujem Ti, budeme sa asi musiet porozpravat aj o tejto variente ak dostanen vypoved aj ja tak nam asi nic ine neostane iba odist

piacere
24. feb 2014

@sunshineka "hehe"... 🙂 Môj manžel si dával žiadosti aj za pás, neštítila sa mu akákoľvek práca, keďže sme boli doslova bez peňazí, s dieťaťom, žili sme len z mojej materskej. Ani na jednu žiadosť mu neodpovedali a ak odpovedali, tak ďakujeme, ale ste prekvalifikovaný na túto prácu.... Dnes je toľko nezamestnaných so stredoškolským, či učňovským vzdelaním ( a to sú ľudia, kde je predpoklad, že ak nastúpia za pás, tak tam ostanú do dôchodku, lebo na výber nemajú), že ti máloktorá firma vezme na montážnu linku inžiniera 😉

sunshineka
24. feb 2014

@piacere kolko VS vzdelanych robi za pasom,nejedneho poznam.vsetko su to len vyhovorku,vzdy tvrdim kto chce,pracu si najde

brisilda
24. feb 2014

my sme sli za pracou viac ako 300 km ...teda lepsie povedane manzel kedze ja som v tom case bola uz na materskej ....a po skonceni RP som dala v predchadzajucej praci vypoved 😒 ........brat si nasiel pracu napr. cez profesia sk. zil na vychode a ked mu ponukli pracu v Ba tak nevahala balil kufre a siel aj s priatelkou 🙂 ... ak nemate deti alebo ak aj budete mat nieje problem sa odstahovat za pracou do ineho mesta 😉 my zijeme daleko daleko od rodicov a svokrovcov a celkovo od rodiny uz skoro 10 rokov 😉 Takze odporucam aby si manzel alebo partner hladal pracu po celom slovensku 😉 hor sa na babatko

piacere
24. feb 2014

@sunshineka presťahuj sa na východ a potom sa môžme porozprávať štýlom "kto chce, prácu si nájde" 🙂 Viac k tvojim príspevkom nemám čo dodať 🙂

dila
autor
24. feb 2014

@sunshineka nikto Ti neberie tvoj nazor no realita je ina ako som uz vyssie pisala manzel hlada pracu vsade nebrani sa robit ani za pasom ani inde, zial kto nezije na vychode slovenska nema predstavu co to je, pretoze aj za ten pas sa hlasi na jedno miesto 60-70 uchadzacov

sunshineka
24. feb 2014

@piacere mam kamaratov z vychodu a aj ked to s pracou nie je ruzove,pracuju.aj ked len brigadne niektori,ale pracuju.keby som bola chlapom a som v situacii,ze ma zena zivy,no urcite by som sedela doma.nevravim,ze to nie je frustrujuce,ale v takejto situacii clovek musi odhodit hanbu,zabrany a treba hladat aj "podradnejsiu" pracu.docasne moze robit cokolvek.vsak aj on musi byt z toho nanic,ze je stale len doma.