Manžel je mamičkár, poraďte čo mám robiť

lenulka_14
12. jan 2020

Ženy môj chlap je asi mamičkár 🙈sorry ze je to dllllhe,potrebujem to dat von konecne.
Mám 27r. on má 37r. +Máme malé bábätko.
Zijeme v meste kde sme sa narodili a tu ziju aj jeho rodicia aj moja rodina. S mojou rodinou sa vidame max.raz ta mesiac niekedy ani to nie.. Proste kazda sestra ma dieta,rodinu(svoj zivot) moja mama je skoro stale v robote a ked neni tak chcem aby si oddychla(nemame nejak najlepsie vztahy ale to neni dovod ze tam nechodim).
Proste som uz nastavena tak ze mam svoju rodinu a tieto navstevy obmedzim iba na sviatky a narodky.
Ale moj chlap ten by najradsej vysedaval stale u mamicky..
minimalne raz do tyzdna tam musi ist..
Popritom ona tiez chodi do roboty -takze samozrejme cez vikend ked aj on ma volno (a mohol by sa venovat nam,tak nie my sa musime trepat k jeho rodine )
Dost co mi jeho mama dosla pred operacku s mojim chlapom ked som rodila (nasrata som bola ale ok predychala som-prve vnuca). Potom samozrejme dosli smsky ako nekojim,preco a podobne kktiny-ignorovala som to.
Vkuse nejaky dovod si vymysleli aby sme tam isli k nim(sviatky,narodeniny pochopim) ale podte na obed a podobne fakt nechapem ??(doma varim)
A ten moj dement (uz som nasrata) tam hned uteka
Jemu nedojde ani po XY pokusoch co som mu povedala ze nechcem tam tak casto chodit a ze uz ma svoju rodinu ktorej by sa mohol venovat. !!!
To ste mali vidiet na Vianoce skoro sa rozplakal ze sme boli doma (boli to malej prve vianoce tak som chcela aby sme boli doma ako rodina) a neostali sme u nich..(lebo samozrejme sme tam museli ist 24teho a potom chcel este aj 25,26teho ist.
To uz samozrejme dohodli doopredu zas nejake posoedenie na Stefana tak sme tam zas museli ist..
Moj muz ma este brata ktory zije v Ba (ten chodi domov minimalne aj ked cas ma cez vikendy tiez-robia spolu s mojim chlapom)
To ani nevravim ze cez tyzden teda robi alebo ide do Ba pracovne este aj cez sviatky chcel robit (ale to som uz mu vynadala ze preco jeho brat moze mat dovolenku a on nie ? Ked ma male dieta doma !! Jeho brat je slobodny,bezdetny.)
No a dnes zobral malu rano do obyvacky ked plakala-on neni schopny ju nakrmit ked mu nepoviem alebo nieco urobit ked mu to nepoviem..
tak ju nakrmil ked som mu zakricala a potom len strasny plac malej -on ju oblieka ze ide ju kocikovat a ja sa pytam a kam ? On ze k nasim 🙈🙈🤦🏻‍♀️ Tak teraz tu sedim doma jak trubka a normalne rozmyslam ze zbalim seba aj malu a idem ja ku svojim. Nech sa uvedomi
Co by ste robili ??

aylinn
12. jan 2020

To su take rodiny no. Naviazane naseba. Pytala som sa aj mojej mamky ci je to normalne podla nej aby sme tam.6 dni v tyzdni vysedavali aby ma tam kazdy den tahal.ze ja by som.mu toto nerobila kebyze zijeme v meste v ktorom.zije moja mama a ona mi dala.stručnu jasnu odpoveđ že "ved ja by som vas tu ani nechcela nasačkovanych 6 dni v tyzdni" 😂 akoze povedala to s usmevom ale àspon vidim ze to ozaj nieje normalne ved tie "deti" pre nieco "vyleteli z hniezda" tak nerozumiem načo traviť u rodičov viac času ako DOMA. Rodičia ostanu stale milovanymi rodičmi či sa vidime raz za tyzden alebo raz za mesiac. Ja moju mamu vidim raz za rok lebo inak to nejde a teraz co? To znamena ze ju uz nelubim? No prd.
To su hluposti kludne sa daju tie navstevy obmedzit bez akychkolvek roddinych hadok. Len treba chciet a rozpravat sa otom. Ja som sa s priatelovoi rodinou pohadala takze ja tam chvalabohu nemusim chodit ale ty si to.urcite dories lebo ti ztoho prepne a ta alergia nanich bude stale silnejsia az kym to nevyusti do.niecoho strasneho (ako umna) takue lepsie si drzat odstup niekedy ako nasilu sa tvarit

lenulka_14
autor
12. jan 2020

@jana_eyre_2 asi tak . Clovek sa potrebuje iba vyzalovat a poradit a tu je hned za nasratu nevdacnu a neviem co . Popritom s nami nikto nezije a nevie nic 😂

dilino
12. jan 2020

@lenulka_14 hej vzala som si lieky každý deň si dávam ako by nie ved ináč by som to zúfalstvo neprežila ved som v piatok pochovala postihnutu dcérku tak musim brať lieky aby som to zúfalstvo čo som ju položila do hrobu zvladla ty dokonalosť prajem ti všetko dobre tvoje problémy sú take obyčajne že namiesto toho aby si sa zamyslela nad sebou tak osočuješ tu prispievateľky

maca1984
12. jan 2020

Moj muz chodi k rodicom minimalne raz do tyzdna,normalne chodime k nim na obed ked nas pozvu,hocikedy sa stavime len tak pozret aj ked len na 10 min ked ideme okolo,plus Vianoce a ine sviatky,narodeniny -meniny.K mojej mame chodime viac sice,ale moja mama je uz vdova at jedno,at druhe ze byva tak ze si vidime do okien a at tretie ze mama..Normalne podla mna.Su to rodicia,nie prateta z osmeho kolena

lenulka_14
autor
12. jan 2020

@dilino to mi je luto a uprimnu sustrast
Ale nemusis svoj hnev a bolest prenasat na druhych ..
Ja som ti nic zle neurobila len sa potrebujem vyzalovat a hej je to mozno pre teba banalita
Pre mna nie je.
Si na diskusnom fore takze som chcela poradit a vidiet co je v poriadku.

ibrunova
12. jan 2020

@lenulka_14 Vezmi si z toho to pozitívne, daj mu dieťa, keď ide k mame a ty máš veget.. Prípadne, ak Vás volá na obed, naplánuj spoločný výlet a z výletu sa tam na obed zastavte.. Alebo sa semtam prekonaj a pozvi ju ku Vám podvečer na kávu.. Všetko sa dá, ak sa to už moc nepreháňa, vidno, že si teraz nahnevaná. S ním si sa o tom rozprávala v kľude? Vie, že ti to vadí?

adkoalauri
12. jan 2020

Ja na tvojom mieste sa tesim,ze mam dobreho muza,co nesedi v krcme,nenahana kamaratov alebo zeny...svokra navari,urobis si kavu,caj,posedite hodinku,pocitas si noviny,ide sa domov..on chce zobrat malu,nech sa paci..doma navaris,vyzehlis,upraces alebo si lahnes,oddychnes si,skocis si nieco kupit a mas troska pokoja od nich..ani nevies ako ti bude dobre,ak sa budu starat aj o dieta/deti, ked budu vacsi...niekedy sa mi zda,ze problemy ani nie su a vyrabame si ich sami..

limetka69
12. jan 2020

Zasnem ako ste to tu pre krútili. Mamickar je, ze raz za tyzden chce vidiet mamu? Spamataje sa. Je to dobre vychovany syn. Ktory sa nevysral na svoju mamu co ho vychovala. Keby to bolo na dennej baze tak ok, ale on tam chodi raz do tyzdna, a chcel tam ist pocas vianoc, no strasne co si dovolil. 😂 😂 😂 😂 😂 Rodinne sviatky chcel travit s najblizsou rodinou. To je fakt na rozchod. Tiez nemusim svokra. A ked nemam naladu nejdem, ale muzovi to zakazovat nebudem urcite. Inak autorka mila, pockaj na skolku a marodky, potom sa ti svokra zide.

janinah
12. jan 2020

Želám ti,aby si raz dostala presne takú nevestu ako si ty,aby tvoj dospelý syn k tebe,k rodičom došiel,len ked ona dovolí,aby ťa posudzovala na nete,aby ťa znášala tak,ako ty teraz tú svoju svokru.Tvoja svokra urobila "veľkú chybu",vychovala si syna tak,aby mal rodičov stále rád,aby sa navštevovali,lebo tak je to v rodine normálne.Čo to za doba toto,ja už nechápem kam to spejeme.....

majkeel
12. jan 2020

Zober z druhej strany. Aj ty budes raz stara, budes sama, vychovala si deti a potom budes cakat kazdy den, ze Ta pridu pozriet aspon raz za cas a nejaka truba/trubadur im to bude zakazovat.

jaja23
12. jan 2020

No naše rodiny sú 200 km od nás a nám to veľmi chýba. Keď ideme k našim, mužov a rodina býva neďaleko a on je tiež najradšej tam. Ale jeho mamina zomrela, keď som bola v štvrtom mesiaci, tak sa nedá povedať, že je mamickar, ale on si aj s ocinom veľmi rozumie. Co by som ja dala za to, keby ma niekto len tak zavolal na obed 😁 trochu oddýchnuť si od varenia... Sviatky by som nevedela tráviť doma bez rodiny, to sa k nim vždy na 2 týždne nasackujeme, či sa im to páči, alebo nie 😁 takže podľa mňa je to normálne, keby sme bývali pri rodine, tiež by sme boli stále u niekoho. Je to len uhol pohľadu podľa mňa.

aylinn
12. jan 2020

Ja vidim kde napisala ze "zakazujem.svojmu muzovi chodit k rodicom" .. to ne ze my ale vy ste to tu cele pretocili. Ved keby tu dala prispevok iba smerovany ktomu ze je smutna ze muz netravi snou vobec cas a nebol by vtom ziadny nenavistny podton voci svokrovcom tak tu donej hustite aby sa snim porpzoravala aby obmedzil tie navstevy sak toto je chore.. smiešne😂 teraz sa tu poburia vsetky svokry do.15 minut cca ze co to je za dobu co to je za nevesty.

aylinn
12. jan 2020

To uz ma ozaj zena sediet doma a byt ticho suchat nohami a jedine co moze je varit prat upratovat a plnit manzelove sexualne tuzby? To uz nemoze zena povedat nic ak jej nahodou nieco nevyhovuje? Musi sa stale prisposobovat len ona? Jemu by sa co stalo ak by jeden tyzden ostal.doma so zenou a s dcerou?

limetka69
12. jan 2020

@aylinn ale ved autorka ma nervy, ze raz do tyzdna musi k mame. Je to chore.

aylinn
12. jan 2020

@limetka69 no napisala minimalne raz do tyzdna a v komentaroch napisaoa aj ze ked oni zavolaju ze nieco.potrebuju tak.on hned uteka takze ja nechapem.naco ju on stym provokuje lebo toto je cista provokacia ak ona ho prosila niekoljo krat aby ostal.snimi alebo aby isli niekam.spolu atd. A on ajtak spravi po svojom tak to je chuj proste ktory nevie aspon raz pre pokoj v rodine urobit podla nej

amelie2017
12. jan 2020

Akoze ja ta chapem, tiez by sa mi nechcelo o druhych vysedavat cely den, ale na ako dlho tam chodite? Ste tam od rana do vecera alebo len par hodin? Ozaj sa treba dohodnut na nejakom harmonograme, ze tam zajdete na zakusok po prechadzke, ukazat fotky z vyletu, ale tak na hodku dve nie cely den. A ty ze tam pojdes raz za 2 tyzdne, nech len muz vezme malu, ty si zatial urob program, kava s kamaratkou, vana, citaj si, alebo si len pospi. Po vyletoch by ste isto nechodili kazdy vikend oba dni, proste si pohovorit a nejak to skombinovat. Ale bez nervov, bez vycitiek.

aylinn
12. jan 2020

A je podla mna rozdiel medzi "nikam nejdes" a "prosimta mohol by si tento tyzden ked mas len dva dni volna ostat snami a pojdeme niekam na vylet" ... prve je zakaz druhe je prosba a ja neverim ze by si VOBEC nejaka zena dovolila toto povedat muzovi ze nejdes k rodicom ked kazda vie ze by letela hned aj s kuframi

cica8
12. jan 2020

Súhlasím s autorkou. Môj názor je to choré. Keďže ako písala nevie dať dieťaťu jest pokým mu to ona sama nepovie atď tak čo očakávať od takého chlapa... No utekám ku mamičke 😂😂😂😂tak ma tu ukamenujte ked sa vám nepáči môj názor... Lebo vidím ze vás chlap chodí k mamičke každý boží deň.... Moje nervy co ma 10 rokov? A smelo do mňa ženy!!!!

vierkainka
12. jan 2020

Prečo to neotocis vo svoj prospech? Tvoj muž zoberie malú k babke, tak ty si oddýchni, precitaj knihu, urob si kozmetiku, vanu... Ako som čítala, tak aj navarí... Máš výhodu, nie vždy musíš variť, ešte aj ušetris.. Nájdi v tom negatívnom aj niečo pozitívne.. Šla si do vzťahu s mužom starším od teba ktorého už ťažko prevychovas na svoj obraz... Tu sa črtá skôr možnosť, že sa prispôsobís, ale zároveň nájdeš takú strednú cestu ak chceš aby vám to i naďalej klapalo.. Tvoj chlap chodí ku mame, bud rada ze nie do krčmy a nepríde ti domov ako opitá činka..

amelie2017
12. jan 2020

Inak zeny, mna udivuje, ako pisete o 37 rocnom chlapovi. Akoby to bol 70 rocny dedo navyknuty na svoj stereotyp. Moj ma tiez o 9 viac ako ja, dcera sa mu narodila ako 38rocnemu, ale podla mna normalny mlady muz, nie stary pes, ktoreho chces ucit novym kuskom.

brita7777
12. jan 2020

Idealne si to treba ocekovat este pred svadbou, pred narodenim. Nikde sa to clovek nenauci, ani to nikde nepisu, ale to aby si vedela, ako ta rodina aspon trochu funguje. Lebo potom si ta rodina moze robit co chce hlava nehlava. Musis si stanovit hranice a tych sa drzat...co tebe a tvojmu babatku vyhovuje. Byt razna a vediet povedat nie. Budes mozno hodnotena za nesympaticku, ale to ti moze byt ukradnute, ked vies, kto si. Tvoj muz si zvykne, neboj. Len musis byt razna v rozhodovani a vediet co nechces. Nvm kolko mas rokov, ale ak si mlada, mozu to zneuzivat.

sasa1310
12. jan 2020

@lenulka_14 ja sa nedivím, že nemáš dobré vzťahy v tvojej rodine. Za chvíľu nebudeš mať ani v jeho rodine a čo chvíľa ani s ním

sasa1310
12. jan 2020

@janinah niektoré si myslia, že keď porodia, tak manžel alebo v tomto prípade ani nie je manžel, iba obyčajný priateľ alebo povedané OTEC DIEŤAŤA je rovno aj ich majetkom. A jeho rodina bude v pasé. Lebo ona je tá, ktorá bude diktovať, kde on bude tráviť čas.
Skôr by sa mala dotyčná zamyslieť, prečo ten čas chce tráviť radšej tam ako doma s ňou. Možno by bola prekvapená. Beriem to z vlastnej skúsenosti, môj je najradšej s nami. Lebo som ho nikdy nebuzerovala, kedy kde a ako má navštevovať svoju rodinu

ajka0207
12. jan 2020

@lenulka_14 podla mna to mas nastavene zle ty, raz do tyzdna, ked ste v jednom meste, to ja vola sporadicka navsteva a nie ze casto. Ked som bola malá, byvali sme s babkou v jednom meste a stretávali sme sa minimalne kazdy druhy den. Nepoviem, keby je u nej denne, ale raz do tyzdna, to je ozaj malicko.

brezza
12. jan 2020

@lenulka_14 citala som len par prvych prispevkov, ale musim povedat, ze ja ta chapem. Nemyslim si , ze to je o nevdacnosti. Mam nieco podobne. Moj muz bol dlho jedinacik, rodicia rozvedeni a jeho otec uplne naviazany na babku (jeho mamu- tiez jedinacik). Od kedy mame syna tak jeho cast rodiny ma predstavu, ze s nimi budeme travit kazdu volnu chvilu. Ale nie niekde na vyletoch, ale vysedavat v obyvacke. A samozrejme, ze ma to nebavi, sediet raz u jedného, raz u druheho a takto travit vikendy. Muz je cez tyzden do vecera v praci, ja sa staram cely cas o maleho, nikto mi ho nevezme ani von pokocikovat, tak cas len pre seba nemam ziadny a ked je konecne vikend rada by som isla niekam na vylet alebo aby sme travili len cas spolu ako rodina. Ale nie zase sediet u svokry alebo u prababky alebo u svokra s jeho novou rodinou. A oni maju predstavu, ze takto to bude kazdy vikend. Ked tam raz za cas nejdeme, tak sme nevdacni a urcite je to preto, ze uprednostnujeme moju rodinu🤦‍♀️

brita7777
12. jan 2020

@brezza fuh to by som nezvládla 😂

stanulienkat
12. jan 2020

@dilino tvoja reakcia je uuuuplne sialena. Autorka nikde nepise,ze sa so svojou rodinou neznasa,ani, ze nema rada svoju mamu. A ani mne nepride mormalne, ze chlapik netravi nedelu so svojou rodinou po vyletoch, ale lapi u mamicky. Aj ked nemyslim,ze raz za tyzden nie je casto, ale mal by si uvedomit, ze uz ma svoju rodinu a s nou ma travit cas. A ze nema voci nej zavazky???? Ty si citala iny pribeh?? Ma partnerku a dieta!!! Ze nie je jeho zena papierovo?? A ze na to nema kus papiera, na tom to nic nemeni. Sobasny papier mu povinnosti neupravuje a okrem toho, zijeme v 21. storoci. Nie kazdy potrebuje kus lajstra na to, aby si uvedomil,ze sa ma venovat rodine. Niektori ten papier maju a je im na dve veci- aj tak sa nevedia uvedomit. A slobodnu uz nie je- uz ma zavazky.

brita7777
12. jan 2020

Este mi to trochu pripada, ze unika zo zodpovednosti tam, aby nemusel byt na malu sam...mozno caka, ze mu navrhnes daky program na vikend...skus mozno buduci vikend nieco naplanovat, bohužiaľ niektori muzi su v tomto lenivsi a radi to prenechaju na partnerku..Mali by ste predom vediet, co budete robit, nie ze sa zbalim a idem na just alebo z trucu...Musite sa o tom porozpravat, ako si to predstavuje..Ale ta debata by mala prebiehat v kludnej rovine ak sa da.
Co by si chcela robit ty ? Porozmyslaj a navrhni mu svoje riesenie...

frantisska
12. jan 2020

Veď on trávi čas so svojou rodinou, keďže nemá manželku, tak sa ešte ani nemusel odpútať od svojej pôvodnej rodiny.

saluda
12. jan 2020

@lenulka_14 kolo mal rokov keď ste sa zoznámili?
Podľa mňa jeho vek nie je dôvod na to, aby neprestrihol pupočnú šnúru, práve naopak, bolo by na čase. Ak sa ti zdá príliš chodiť k svokre každý víkend na obed, tak sa dohodnite, že to bude každý druhý víkend a na ostatné víkendy si vopred naplánujte program a oboznamte s tým aj rodičov. Z času na čas pozvite svokrovcov na obed vy, bude sa to brať ako ústretové gesto. Manžel tam predsa aj cez týždeň zbehne pomôcť, co vidím ako normálnu vec, pokiaľ sú všetci súrodenci zapojení v podobnej miere, vzhľadom na ich možnosti a nie iba jeden.
Spolužitie je o kompromisoch, dohodách, aby boli všetci spokojní, nie iba jeden. Čo jednému vyhovuje, inemu je už príliš, každý sme iná povaha a treba to rešpektovať.
Čo sa týka Vianoc, pre mňa osobne sú Vianoce práveže o rodine, nie iba tej vlastnej, ale o širokej. Keď sa stretnú všetci sa jedným veľkým stolom. My sme nikdy nemali Vianoce iba ja manžel a deti. Vždy sme boli my u niektorých rodičoch, alebo boli oni u nás. Hneď je veselšie všetkým. Neviem si predstaviť nechať rodičov na Vianoce samých, je to smutné a dúfam, že moje deti v tom budú raz pokračovať.