Manžel každému pomáha

barnica
26. dec 2013

Neviem ako ďalej svojmu chlapovi dostať do hlavy aby prestal byť taký kamarátsky truľko ktorý každému pomôže a vždy a všade. Možno má môj muž pocit že je superman ale pomáha komplet každému v dedine kto ho o dačo požiada,bez toho aby niečo si zato pýtala. Nechápte ma zle niesom nejaký škrečok čo schováva peniaze do ponožky,no treba pomôcť s drevom... ide... treba nabrusit noze... ide... treba urobit svah na lyzovanie... ide... a x-y ďalší vecí. Mne vadí že tí kvázi kamaráti ho pozajú iba vtedy keď niečo potrebujú oni a samozrejme zadarmo,no akonáhle potrebuje pomoc od nich on tak to majú milión iných starostí a sprosté výhovorky prečo nemôžu.... Navyše ak sa niečo v dedine rieši tak môj manžel je vždy za toho zlého. Keˇsa mu to snažím vysvetliť nenechá si to a iba mi povie že to je jeho povahe a že starého psa novým kúskom nenaučíš...

anjelicek26
26. dec 2013

@barnica jeho nezmenis a ruku na srdce ani by si nechcela, aby mal inu povahu. Skor sa hnevas na tych ludi, ktori ho zneuzivaju. To chce osobny dohovor - s nimi. Nie manzelom. Ak je oblubeny, nech kandiduje o rok na starostu ci poslanca, konecne z toho aj nieco budete mat.

awalancha3
26. dec 2013

...jaj.... tvoj manzel je dobrá duša........ponechaj mu tu dobrotu..... a ako ti uz bolo napisane...s tými čo od neho ziadaju sluzby si pohovor.....A, aby som nezabudla- gratulácia k výberu manžela.

macamac
26. dec 2013

@anjelicek26
@awalancha3
baby, ja ju chápem trošku
môj je taký dobrák od kosti tiež
všade pomohol, kde mohol, ale teda musím povedať, že keď sme stavali dom, tak sme mali na brigády až prebytok kamarátov na pomoc, niektorých sme museli odmietnuť, čo je na túto dobu nevídaný jav

ale možno jej prekáža to, že vlastne všetky tieto činnosti - výpomoc, je na úkor času stráveného s rodinou
no, môj odkedy zmenil prácu a chodí domov večer, už nemá čas pomaly ani na nás, nieto ešte behať kade tade pomáhať
ale už akosi nie je ani čo
takže mne prekážalo len to, že to bolo na úkor rodiny a my sme vždy museli čakať, zatiaľ čo iní ho mali k dispozícii hneď

sedmokravka
26. dec 2013

@barnica ja neviem cim to je, ale co tema posledne dni, to vsetko sedi aj na mojho draheho. a je nam dobre, lebo to NERIESIM, riesim SEBA! 😀 zeny, zabudate kde su hranice... ja som sa to tiez musela naucit, treba zacat od seba 😉 vo vsetkom sa da najst aj pozitivum, tak od neho stale nieco ziadaj ked zavidis ze druhi ho stale potrebuju. niet nad vacsie uznanie, ked od mojho draheho pytaju ti isti viackrat za sebou pomoc. to je znamka toho, ze je v tom dobry!

adri266
26. dec 2013

@sedmokravka a bola by si taka hrda na manzela, aj keby ho sexy suseda uz treti x tento tyzden volala opravit kohutik vo vani??? 😀 😀 😀

tenerifka
26. dec 2013

@barnica Vsetko dobre, a aj vsetko zle, co clovek vykona, sa mu raz vrati. Neverila som, zazila som a stale zazivam a uz verim.....vidim to aj u ludi okolo seba. Bud rada, ze tvoj muz je taky aky je. Mam doma podobny exemplar a vsetci naokolo ho maju radi, aj ako kamarata, aj ako sefa....kedysi som to videla inak, ale teraz uz viem, ze som sa mylila

barnica
autor
26. dec 2013

Baby pravdu povediac trochu ma skrie ze je to na ukor rodiny ale hlavne som unavena s tych ludi co sa hraju na kamosov a vedia sa ozvat len vtedy ked treba im nieco. Ja ho obdivujem zato ze je taky sikovny a aj mu to poviem len on ich stalôe obhajuje ze aky su kamarati a pritom ho cisto len vyuzivaju a vsetci dokolecka... Skusim sa nato nejako inak pozriet ale asi to bude trvat 🙂 On je po tom vsetkom pomahani a behani hore dole tak unaveny ze to ide na ukor nasho zivota rodinneho,on sa snazi ale tym ze je unaveny tak z neho mame minimum. To ze je skvely kamarat,sef a podobne to viem,vsetci ho maju radi len v tom asi bude aj moja ziarlivost kedze samozrejme je velky kamarat aj pre zeny nielen pre chlapov 😀 . Asi nato musím inak pozerat,neviem.

anmazura
26. dec 2013

@barnica Toto mam doma aj ja.Je to niekedy na slucku.

anmazura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barnica
autor
26. dec 2013

Môj chlap na štedrý večer išiel robiť svah na lyžiarske stredisko pretože mu volal prevádzkar že keˇon to neurobí ta že môžu zavrieť na druhý deň. Boli u nás moji rodičia s bratom ,kopec príprav na večeru a on sa zdušil lebo treba pomôcť. Hockedy mi povie že do polhodiny je späť a príde o tri pretože bolo veľa roboty. U nás mu to nevravím len ja ako svoje postrehy ale aj švagriná, mama a podobne ale... On len povie že to majú v povahe v rodine a... Potom príde domov a povie že celý čas musel rozmýšľať nad tým že som sama doma s maličkým a je mu ľúto,že sme mu chýbali,no keď mu niekto do pol hodiny zavolá že čosi potrebuje,otočka na päte a uteká. Lenže títo jeho kamaráti potom po dedine rozprávajú aký je dilinko že ako si nechá skákať po hlave a podobne... Mňa to vytáča a on to ignoruje s tým že to by isto nikto o ňom nepovedal s tých akože kamarátov

stellamaris
26. dec 2013

@barnica mojmanzel bol ako tvoj,kazdemu pomahal,aj tym,co sa ozvali kvoli pomoci.Na ukor nasho sukromia,co ma viedlo k mnohym rozhovorom s nim.Dnes manzel pochopil,ze zbytocne vela ludom pomahal,ked on potreboval pomoc,nikto z nich nemal cas alebo sa uz neozvali.Pochopil to nakoniec sam.Prajem to tvojmu manzelovi.
@anjelicek26 ty si zakladatelku nepochopila,on nie je oblubeny,ale vyuzivany..................ale ako vtip s tou kandidaturou to berem.

bosoriak
26. dec 2013

@barnica Moj robil to iste, akurat nie takto pomahat fyzicky, ale on je cez IT sluzby. Do rana hore, aby niekomu opravil pocitac, notebook, telefon... Potom cely den spal a my s malou (vtedy sme mali este len jednu dceru) sme si mohli trhnut. Tak som mu to pekne povedala, ze OK, moze pomahat ked sa na to citi. Ale tak, aby to neovplyvnovalo nas spolocny zivot. Po jednej takej prebdetej noci, ked som mu proste rano odovzdala dieta s tym, ze sme sa dohodli, ze sa rano vyspim a ze idem ku kadernicke, to KONECNE pochopil. No a potom si na moje naliehanie zacal vsimat aj to, ze ho ludia poznaju len ked nieco potrebuju. Pol roka to asi trvalo, kym sa nastval a prestal vsetkym tym pseudokamaratom dvihat telefon. Teraz tiez pomaha, samozrejme, ale nie je to na ukor rodiny. A ak ano, tak je to po obojstrannej dohode so mnou.

Takze taka inspiracia. 🙂
Ale hlavne - jednoducho s tym nemoze pokracovat, ked ti to takto vadi. To nie je OK. Nie je to od neho fer voci tebe. Samozrejme, ze mu nemozes zakazat niekomu pomoct, ale nejaka miera tam predsa byt musi. Takze sa normalne skuste dohodnut, kolko a kedy bude nieco robit pre inych a kedy napriklad nie v ziadnom pripade.
Drzim palce.

zukuvi
26. dec 2013

ten isty problem mam!.... :-/ a na dome u nas vzdy sam, ja sam ja sam, ako nas 3rocny 🙂

barnica
autor
26. dec 2013

No dnes vecer sme mali debatu a jedine k comu sme dospeli je ze on mi to vysvetlil zo svojho pohladu. Ze on chce aby bol svet okolo neho krajsi a nebude niekomu nepomahat len preto ze je na prachy alebo vyuziva inych a ze oni si casom uvedomia ze on vsetkym dobre robi a ze aj oni zacnu. Je to moj poklad naivny. Mi to pripomenulo miss kde si kazda zela celosvetovy mier 😀 ale je charakter zato si ho vazim ,a slubil ze sa so mnou poradi ak by nieco sa prihodilo co by nam voslo do planov tak uvidime...

altaya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
26. dec 2013

@barnica krasne...kiezby takých ludi bolo stale viac a viac...drzim vam palce, nech ani vasa rodinka tym velmi netrpi a skutocne obdivujem postoj tvojho manzela! raz sa nam vsetko vrati.... 😉

barnica
autor
26. dec 2013

Uff to neviem či by som zvládla keby aj peniaze požičiaval nenávratne to by ma asi dosť hnevalo... Ono jedna vec je že robí zadarmo veci za ktoré by inak tí echt kamaráti museli platiť ale toto by bola asi silná káva. Ono má obdivuhodný postoj a celkovo je strašne fajn chlap no mám pocit že niekedy to až prešvihne.

0silvia0
26. dec 2013

@barnica veď ty máš doma vzácny exemplár chlapa! Takmer svätec! V tomto svete sa takýto muž len tak nevidí - svojím príkladom chce zmeniť ľudí a celý svet, skutočne úžasný postoj, čistá duša... prosím ťa nemeň ho... takto by si pripravila svet o dobrú dušu... myslím, že takýto človek ani nie je schopný urobiť krok späť a nedá sa žiť s takýmto človekom aby sa sám človek nezmenil. Jemu určite nezáleží na tom, čo si kto o ňom myslí, on jednoducho ide preto, že si na pomoc vyvolili jeho a cíti sa tým poctený. Obávam sa, že nabudúce, keď tvoj muž pôjde opäť pomáhať, ty mu pre toho človeka zabalíš čerstvo napečené koláčiky 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivuska6
27. dec 2013

moj tiez druhemu ajdo riti sa strci ked ho volaju pomoct ale doma nepohne ani prstom kolko krat som sa vadila zato a nepomoze to je taka je...ta povaha doma to musim kazat hento sprav alebo to

lumarque
27. dec 2013

@barnica tak ho skus nahovorit, nech si vypýta taku velmi kamarátsku cenu za tu svoju robotu ( ze zena ho nuti ). Pseudokamosi by sa asi nastvali, ale dali by pokoj. Nie som proti pomahaniu, al nie jednostrannemu. to je naozaj potom vyuzivanie.

marmete
27. dec 2013

@barnica Na jednej strane veľké gesto muža, že sa takto značí zmeniť okolitý svet, na druhej ty a syn. Ty to zo svojho uhľa pohľadu vidíš, že zanedbáva vás, kamaráti ho využívajú... on úplne inak. Nemyslím si, že tento postoj zmení ľudí v jeho okolí, aj keby to bolo veľmi fajn, ale tí sú už zvyknutí, že je k dispozícií vždy, keď treba, tak nemajú dôvod. Ono fakt sa nedá "sedieť na dvoch stoličkách" a niečo jednoznačne zanedbáva a to ste vy. Nehovorím, že má pri vás sedieť, ale mal by obmedziť pomoc a viac sa venovať vám, aby to nebolo o zákaze, ale kompromise. A prípadne, nech si za prácu pýta ja plácu, lebo to nie je hanba, keďže dnešná doba je závislá na financiách, aspoň symbolickú sumu a tu si myslím, žeby sa mu otvorili oči, lebo ľudia majú veľký problém platiť za niečo, čo mali zadarmo. Aby to nebolo o tom, že síce je skvelý človek, ale vlastne sám, keďže s rodinou trávi minimum času a kamaráti využívajú. Nezištná pomoc je fajn, ale tiež má svoje hranice, lebo potom to už môže byť iba sprosté zneužívanie.

jahodka8
27. dec 2013

Je to dobrá vlastnosť, ale hlavne takýmto mužom sa stáva, že si žena nájde milenca, lebo keď stále nie je doma, tak čo je to za rodinný a manželský život. Ja som môjmu na takúto výpomoc aj syna pribalila, lebo chcel ísť.

denkaajejdeti
27. dec 2013

@barnica Ahoj,
každá zo žien, ktoré ti radili má svoj kus pravdy a preto by som túto diskusiu dala prečítať manželovi, aby videl tie rôzne pohľady na tú istú vec. Je to aj o tvojich pocitoch a nesplnených túžbach, keď nie je s vami doma.
Skús to - bude ho to "stáť" 15 minút čítania, ale možno pochopí, čo mu chceš povedať.

anenka79
27. dec 2013

@barnica kamaratka moja mala presne takehoto chlapa. Zili spolu 12 rokov. Ten chlap poriadne nikdy nebol doma, v jednom kuse niekomu pomahal. Stale unaveny. Ona trcala cele dni a vikendy sama doma. A bola super stastna ked si na nu nasiel par chvil casu. Dobracisko od kosti, stale hovoril ako ju moc lubi, ako by rad bol viacej s nou, ale co ked VZDY niekto iny potrebuje pomoct. Poriadnu robotu si nenasiel, peniaze pominal ci pozical, casom ho zivila ona. Ale stale ju tak lubil a vsetko by pre nu spravil...pravdaze az po kamaratoch. Tych prihod je vela. Skratim to. Bol taky dobrak ze pomahal aj kamaratkam a dostaval odplatu v naturaliach... Po case prisiel za svojou milovanou, ze jeho uz to takto nebavi a ze sa chce rozist...a ze uz ma niekoho ineho. A kamoska tak akurat stratila 12 krasnych rokov, ktore jej uz nikto nevrati.
Radim ti ries to s nim kym nie je neskoro. Mas rovnaky ba aj vacsi narok na jeho cas a pomoc ako ti 'kamarati'. Sprav cokolvek aby to pochopil.

barnica
autor
27. dec 2013

No nechala som ho to prečítať si... Nič nevraví,sedí zamyslenýl a teraz máme asi tichú domácnosť ☹ Ale zas povedal že majú baby svoju pravdu,tak uvidím čo a ako 🙂 Ja zas nemôžem krivo naňho povedať aj doma porobí veci okolo domu aj s peniazmi nieje problém len si asi myslí že je superman a zvládne všetko aj kamošov aj nás ale zatiaľ mu to nevychádza... Včera malinký mu prvý krát povedal tata tak skoro plakal. Vidno že ho má strašne rád aj mňa len nejako nevie si rozdelit cas alebo skôr teda určiť priority. A k tým koláčikom na cestu? Asi nie,mňa strašne štvú tí ľudia lebo obyčajnú výmenu žiarovky riešia s mojím chlapom 😀 Uvidím či sa ku mne ozve 🙂

dilino
17. nov 2019

to iste mám doma priateľ každemu ide pomôcť tomu autom odniesť veľký nakúp, toho ide zaviesť do nemocnice, kamáratke sa pokazil televizor tak išla kúpiť nový išiel s ňou a ked jemu treba pomôcť najdu sa 2 ozajstny ale ostátok tiež sú taký čo využivajú to sú typy ľudi čo nevedia povedať nie.