Manžel ma bije

anonymna1992
30. jún 2014

Som vydata 2roky, mam krasnu dcerku,ktora je bezproblemova. Manzel je strasny nervak, nedokaze si normalne sadnut a vydiskutovat si problemy. Vsetko co mu poviem mu robi nervy. Jasne aj ja si nedam srat na hlavu a ked ma nieco nastve pohadame sa,ale nie je riesenie,ze ma zbije. Najhorsie na tom je,ze mu nezalezi na tom,ze to vidi mala :(... Chcem od neho odist,ale nemam kam :(. Nemam peniaze, kedze som na materskej a predtym som nikde nerobila :(. Moji rodicia ma v tom nepodporia, ide im hlavne o tom aby mali dobru povest :(. A ked pojdem s malou prec, nebude to brane ako unos dietata?

barbora59
30. jún 2014

Ak to nahlasis na policii tak nie. Ved snou nejdes do ineho štátu. Drzim palce.

pribinak
30. jún 2014

Krizove centra poskytuju bezplatne poradenstvo, v niektorych sa da aj byvat, pomozu ti napisat predbezka a navrhy, maju kontakty na policiii, pomoctvedia aj na uradoch prace, odbor socialno- pravnej ochrany deti a mladeze

zutera
30. jún 2014

@anonymna1992 nebude. Dítě by se mělo zdržovat na adrese trvalého pobytu, ale za těchto okolností bych na 100% kontaktovala jak policii tak i sociálku.Toto není sranda. Přes sociálku jde vybavit i umístění v azylovém domě pro matky s dětmi. Mě třeba pomohli i v mateřském centru nakolko jsem se na policii styděla jít. Držím pěsti. A hlavně se neboj. To vzladnes 🙂

pribinak
30. jún 2014

Este som zabudla, ze niektore organizacie, ktore pomahaju tyranym zenam, ta v ramci asistencie mozu sorevadzat aj na policiu a po uradoch
Z ktoreho mesta si? Ak to nie je tajomstvo

bahira1962012
30. jún 2014

@anonymna1992 nebude to únos pokial ste manželia a dieťa nieje zverené,ak by on volal políciu len spíšu zápisnícu a može si s ňou vieš čo ten tvoj expert,nemáš brata? niekoho kto by mu dohovoril? ja by som otlkať nenechala,dala by som mu jasne najavo nech sa správa slušne 🙄 najhoršie ak chlap mláti ženu a pred dieťaťom,smutné

anonymna1992
autor
30. jún 2014

@pribinak som z BN, tj trenciansky kraj...

anonymna1992
autor
30. jún 2014

@zutera ved to,ze aj ja sa hanbim :( a najviac sa bojim toho, ze si nas najde a dopadne to zle .(... zazila si to?

pribinak
30. jún 2014

Cau, celoslovenske poredenstvo poskytuje Centrum Nadej su z BA, ale mobil je zapnuty kazdy pracovny den 0905/463425, ziadny amatery, mozu ti dat kontakty na svoje partnerske organizacie v Trencianskom kraji

Ked sidas do vyhladavaca trenciansky samospravny kraj a otvori sa ti ich stranka dajsi potom do vyhladavaca na ich stranke "krizove centrum" vyskoci ti zoznam aj s kontaktmi
Vo vacsine krizovych centier sa plati nejaky poplatok, ale aj ked si na rodicaku, da sa to pri uskromneni nejako zvladnut

zutera
30. jún 2014

@anonymna1992 něco podobné z prvním manželem ☹ .Utíkala jsem v noci z jednou igelitkou z dcerkou v náruči. Bylo to peklo,ale stalo to za to.Mohla jsem svobodně dýchat a nebála jsem se být doma.Kdybys cokoliv potřebovala obrat se na mě. I mě pomohli kamarádky. Sehnali podnájem, vybavení do něj-úplně všechno-od vydlicek přes oblečení az po postele .Neboj se a obrat se někam. Nikdo tě neodsoudi,pomůžou uvidis.I já se velmi hambila a připadla si jak neschopná socka,ale není to tak,neboj 🙂

anonymna1992
autor
30. jún 2014

@zutera vies ja by som aj mala kam ist,aspon docasne k nasim... len ako som pisala oni ma v tom vobec nepodporia :(... radsej mi povedia aby som bola ticho a sklopila oci :(... to ma najviac boli,ze vlastna rodina sa mi obratila chrbtom...

zutera
30. jún 2014

Já vím srdíčko, i mě by to bolelo že nestojí rodiče zamnou, ale aspoň dočasně by si měla. Jen se vrat jak to půjde a s rodičmi se o tom nějako nerozpravaj.Nekal zbytečně vodu jak se říká. Aspoň na měsíc, dva, řekni si že na prázdniny. Daš se dohromady, jak po fyzické tak hlavně po duševni strance. To potřebuješ. Dostaneš sílu a trošku nadhled a uvidíš že bude všechno dobre. Já jsem se třeba nemohla k rodičům vrátit a hrozilo mě že mě zruši trvalý pobyt na slovensku a malou přisoudi jemu.Strašně jsem se všeho bála. Zhubla jsem přes 20kg.Nic ale není tak hrozné jako na první pohled vypadá. Připrav se na výhrůžky typu,, seberu ti malou", jestli se ke mě nevratis zabiju tě, udělám ti z života peklo atd.Všechno ho to ale časem přejde. Důležité je aby si šla na policii a tam domácí násilí nahlásila.To pro tebe bude v budoucnosti velmi důležité.

pribinak
30. jún 2014

@zutera ked nema u rodicov podporu, tak nech tam nechodi, to sa mi nezda dobry napad, aby ju nezlomili, fyzicky sa mozno vschopi, ale psyvhicky nie, najma ak to budu brat ako hambu, co sa Slovensku nie je nic vynimocne

zutera
30. jún 2014

@pribinak možná máš pravdu, ale není tak jednoduché jen tak přijít do azylového domu, zaklepat na dveře a říct:dobrý den, tak tady mě máte, teď bych si prosila ubytko na dobu neurčito".Azylové domy jsou totálně přeplněné a praskají ve švech. To je bohužel realita slovenska ☹.Ty rodiče jsem myslela aspoň dočasně. Možná nějaký jiný příbuzný.

pribinak
30. jún 2014

@zutera ved ma k dispozicii tel cisla na webovej stranke tren samosprav kraja, da sa dohodnut, nachystat si veci, spravit si nejaku malu financnu rezervu, maju poradenstvo, ...
Urcite nie, ze oostavi sa medzi dvere a povie tralaaaa a som tu aj s dceruskou,

zutera
30. jún 2014

@pribinak ok, ale podle mě by měla začít konat HNED. Už včera bylo pozdě. Ty věci které ty pises určitě hned zítra ráno začít řešit, ale někde jinde, né vedle něho doma.Kdyby začlal byť i jen tušit začlo by se peklo (vlastní skušenost)

pribinak
30. jún 2014

@zutera áno, musí byt opatrná, ale nie je nic horšie ako nevydarený útek !!!

To ju môže zlomiť a on bude este drzejsi a sebavedomejsi, navyše bude aj v očiach rodiny vyzerať ako totálna krava a ta si nezaslúži nic iné než bitku - aby dostala rozum a začala sa chovať ako vzorca manželka

anonymna1992
autor
1. júl 2014

@zutera
@pribinak baby az teraz som si precitala vase prispevky... bola som u rodicov dnesnu noc... a mali s tym problem,ze preco nie som doma s muzom... takze u nich som stratila vsetku pomoc, podporu ako financnu,bytovu ci psychicku... chcela som tu byt s malou na prazdninach,ale dnes sa musim vratit domov :(... musim byt ticho a potajomky naplanovat vsetko potrebne... asi mozem pocitat s tym,ze ked od neho odidem rodina ma zavrhne,teda rodicia... ale ked mi nepomohli doteraz nemaju sa co do toho starat... a take vyhrazky ako spravim ti zo zivota peklo, budem ta mlatit a naucis sa posluchat, alebo malu uz nikdy neuvidis,take uz su na dennom poriadku :(

pribinak
1. júl 2014

@anonymna1992 držím palce a nezabudni zmazať históriu na počítači a nahod tam somariny typu nový cas a pod, detto čísla v mobile

anonymna1992
autor
1. júl 2014

@pribinak dakujem 🙂... a ta historia v kompe a tel cisla, to uz mam davno nacvicene ...

maaaaaaaria7
1. júl 2014

náhodou som sa dostala k tejto diskusii a som zhrozená.. v živote som nebola v tak ťažkej situácii a držím palce, aby si našla v živote sťastie.. možno to znie prehnane, ale postoj rodičov považujem za horší ako správanie manžela.. RODICIA MAJU STAT PRI SVOJICH DETOCH. vzdy za akýchkoľvek okolností. zlé celé zlé.. :(

zutera
1. júl 2014

@anonymna1992 a aspoň sourozence nemáš? Nebo nějakou opravdu dobrou kamarádku co by tě přichýlila?Je mi velmi líto že se k tomu tvoji rodiče postavili takto.Jinak @pribinak ti radí velmi dobře s tou historií.Skousela si už někam volat jak se ti dalo?

pribinak
1. júl 2014

@zutera
@anonymna1992

Ja by som radšej volila krízové centrum ako kamosku ci niekoho z rodiny, príde mi to podstatne bezpečnejšie, "drahý manžel a otec" ju bude hľadať a ked to nepojde po dobrom začne robit scény a vyvíjať nátlak, co môže byt myximalne nepríjemne
Kamoska ci jej muz môžu povedat, je nam ta ľúto, ale začíname sa báť my ci naše deti a bude lepšie ked pôjdeš k niekomu inému, alebo s týmto sme nepočítali ci tak
Navyše sa určite do toho zamontuju rodicia a v krízovom centre nebudeš počas rozhovorov sama, takze žiadne nerob rodine hanbu a co sme to ta ženu vychovali a tak
Krízové centrum je inštitúcia, tam si muz nedovolí to co si dovolí pred domom kamošky ci sesternice, navyše je tam psychologická pomoc a Soc pracovník, nebudeš behať po úradoch sama.

Nehovorím, ze som najmúdrejšia, ale táto varianta sa mi zdá bezpečnejšia

zutera
1. júl 2014

@pribinak ano, máš pravdu, ale myslíš že je šance aby ju umístnili někde hned? Rozhodně už by to měla nějako řešit. Celý den jsem na ni myslela ☹

pribinak
1. júl 2014

@zutera snáď sa jej niečo podarí nájsť čím skôr, pokial dieťa nechodí do školy, môže ísť aj do vzdialenejších zariadeni

pribinak
1. júl 2014

@zutera dobrá kamoska, ktorá helfne, psychicky podrží a pomôže s hocičim, je na nezaplatenie, to máš veľkú pravdu

slobodnabaculka
1. júl 2014

@anonymna1992 Daj mi adresu teho ničemu a sama mu pujdu roztrhat golír na košile. Já jse ho nebojím, jsem porádna vazba, mne se lekl uš aj medved v lese.
Moja, hlavu hore, rob co ti kážu baby, neboj se ho, když te ten lotor zbije, hlavu hore a povec mu do ksichtu, jdu to teďkaj rešit. A choď nahlas ho a nech ho vyvedú, povec, že se ho bojíš, ničí ti život. Len nebuc sprostá, nikdy mu to neodpusci, lebo se zase vráci to co prožívaš teďkáj.
Nájdi si nového, slušného a nekukaj na svaly ale rozum a cit. To ti zmení život a tvojim detem též.

regina76
2. júl 2014

Zrob to takto ako ti radi pribinak krizove centrum je najbezpecnejsie tam mu nedovolia vam ublizovat.Treba sa dat osetrit a povedat ze ta zbil manzel viem ze to hlasi aj nemocnica.Dcerku si zober zo sebou aby si nery nemohol vybit na nej a chod ns policiu.Ale to asi nie je riesenie pretoze policia ho hned nezoberie ak mu da pokutu a to je vsetko.Ak sa bojis zavolat chod na socialku musis to riesit.Ale niekto iny alebo chod priamo na krizove centrum a uz tam ostan ak nebudu mat miesto ony sami ti vybavia presun.Nepustia ta len tak pomozu tiproblem riesit.Musis tam zavolat nenechaj sa bit a kasli na to ze ti nieje rodina oporou ony to postupne vstrebu mas dcerku musis bit silna.

regina76
2. júl 2014

Este ved budes tam docastne tento byt v ktorom si je aj tvoj alebo ako? Daj si vysporiadanie nech ide on precmas dieta.Krizive centrum ti to pomoze riesit mozes sa potom aj spat vratit do svojho bytu s ak budes mat zakas styku cez sud nic ti nemoze.Neboj nebude to hned chce to cas s tym byvanim ale tyranie riesi sud prve

regina76
2. júl 2014

Ahoj tu mas kontakty palackeho ulica,trencin 032/7442403alebo c.d.140 beckov 032/777 7347 halo ozvi sa a volaj

anonymna1992
autor
2. júl 2014

@zutera
@pribinak
@regina76 Ahojte baby tak vcera sme este ostali u nasich ale dnes uz naozaj musime ist domov :(... a ak by som mala kam ist, mozem zobrat dcerku a odist? kamaratka by mi pozicala jej byt,kedze v nom momentalne nebyva... pozerala som aj pravnikov uz, chcem sa najskor rozviest aby bol pokoj... ako dlho asi potrva kym nas rozvedu? nemate skusenosti?