Manžel má exekúciu a materská mi chodí na jeho účet

sedmikraska1981
5. feb 2015

Žienky potrebujem radu.Dnes prišla manželovi exekúcia a už nám asi blokli účet. Na moju materskú vraj nesiahnu no problém je v tom,ze mi chodí na jeho účet.Co to vlastne znamená?Dostanem sa k nej? Ďakujem za všetky rady

sisaha
5. feb 2015

@sedmikraska1981 chod na upsvar a poziadaj o jej posielanie na iny ucet - na tvoje meno

zabkapn
5. feb 2015

@sedmikraska1981 rychlo volat upsvar a dat si posielat sekom na adresu zakial este neposlali potom budes mat problem dokazovat exekutorovy ze tam mas matersku potrebovala by si vypis z banky

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

@zabkapn stačí tam zavolať? alebo isť osobne

zabkapn
5. feb 2015

Ak mas na blizku radsej skoc tam a mas to za 10 min vybavene len das adresu kam to chces ,necakaj a mozno uz tento mesiac ti pride na adresu do ruky 🙂

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

@zabkapn dnes máju nestránkové dni tak pôjdem zajtra hneď ráno no či je účet blokovaný ešte neviem ako sa to dá zistiť keď nebývame v meste?

david93
5. feb 2015

ak už zablokoval, musíš exekútorovi nahlásiť, že takáto suma je materská a žiadaš o odblokovanie tejto sumy

evulikm
5. feb 2015

Ak ti chodí materská, tak volaj Sociálnu poisťovňu a ak je to príspevok počas rodičovskej, tak vtedy volaj upsvar, že čo máš robiť

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

@david93 a ako to zistím že je bloknutý? Nebývame v meste nemáme IB a ani bankomat tu

darina1952
5. feb 2015

@sedmikraska1981 nečakaj na stránkový deň a zavolaj pani pod ktorú patríš, aby nebolo zajtra už neskoro. Píšeš o materskej - tak tú vypláca sociálna poisťovňa, ale keď poberáš rodičovský príspevok tak ten vypláca úrad sociálnych vecí na tvojom príslušnom ÚPSVaR. 😉

zabkapn
5. feb 2015

Asi len cez bankomat ci v banke ' mozno aj pri vybere by ukazalo, inak neviem cez tel ti nemusia a asi ani nepovedia nic ☹

david93
5. feb 2015

@sedmikraska1981 a odkiaľ viete o exekúcii? ak ste dostali nejaké oznámenie tak by som sa informovala u exekútora, alebo manžel ako vlastník účtu nech zavolá do banky

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

Dnes len prišla pani z exekúcie s listom k nám domov a povedala že je dosť možne že už ten účet zablokovali tak neviem nemali by dať aspoň nejaký čas dopredu vedieť?

david93
5. feb 2015

@sedmikraska1981 manžel musel dostať viac výziev na úhradu, zrejme len nereagoval včas a ignoroval to

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

neviem o tom že by mu niečo prišlo z exekutívneho úradu a to by svokra čo robí na pošte hneď vykecala... list o začatí exekúcie mala pri sebe

sue
5. feb 2015

@sedmikraska1981 exekutívny úrad neexistuje, sú len exekútori, takže manželovi by len prišiel list od právnika alebo "z firmy" - svokra to nemusela vôbec postrehnúť 😉

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

tak to ona postrehne všetko tomu verte, ale nič také neprišlo som mu volala keďže nebol doma ale v práci

david93
5. feb 2015

musel o tom vedieť, že nemá niečo zaplatené, exekútor nepríde z večera do rána

sedmikraska1981
autor
5. feb 2015

vraj zabudol keďže je to ešte z roku 2013 vodárňam a nebývali sme ešte tu len prerábali tak zabudol zaplatiť vyrovnanie za vodu.prišiel mu zo súdu platobný rozkaz no mne tvrdil že zaplatil no asi nie

puskaruka
5. feb 2015

Bude rozumné dať si posielať materskú či rodičovský na adresu.

jolly84
5. feb 2015

@sedmikraska1981 a nemoze to hneď vyplatiť? O akú sumu ide?

belllinka
5. feb 2015

@sedmikraska1981 Nemozu dat vcas vediet, to by si predsa ludia povyberali peniaze z uctu...

belllinka
5. feb 2015

Presne, nech to vyplati a za par dni to mate odblokovane.

david93
5. feb 2015

presne tak, čím skôr zaplatiť, trochu sa vám to predraží o poplatok exekútorovi, nabudúce radšej všetko včas a neignorovať upomienky

99zuka
5. feb 2015

Ahoj. Necitala som vsetky reakcie, ale ak ma zablokovany ucet, exekutor nie je povinny skumat povod penazi na ucte a nemusi ti ich vratit, aj ked su to statne davky. Aj po zablokovani uctu sa moze jeden krat urobit vyber v zakonom stanovenej sume. A samozrejme treba to co najskor doriesit. Ak mas otazky, napis ip. Pekny vecer

99zuka
5. feb 2015

A uz je zablokovany? To zistis aj cez eb. A zrazky zo mzdy?? @sedmikraska1981

nuvaring
5. feb 2015

Nechápem prečo by mal niekto hneď blokovať účet,jedine,že by nereagoval na výzvy, môj ex mal istý čas môj účet a platil exekúcie a nikto mi účet nezablokoval....

belllinka
5. feb 2015

@nuvaring Lebo to tak proste je, najjednoduchsi sposob, ako co najskor uspokojit pohladavku. Aj ja som mala exekuciu, za vec, co som zabudla zaplatit, upomienky mi chodili na staru adresu, kde som uz davno nebyvala. Nikto ma dopredu neupozornil na zablokovanie uctu, uz iba z banky mi zavolali, ze sa tak stalo a ja som pozerala ako puk a netusila preco.

zuzkap2
5. feb 2015

exekutor najskor blokuje ucet a nehnutelnost (zistis na katastri) a az potom posiela list o zacati exekucneho konania z dovodu, aby dlznik nenakladal s majetkom a peniazmi a vyhybal sa tak plateniu. Daj si matersku posieat na ucet vedeny na tvoje meno pripadne dietata alebo postou...exekutora nezaujima odkial chodia peniaze na ucet a uz tazko sa k nim dostanes

@nuvaring a preco by mal blokovat tvoj ucet, ked exekucia nebola na tvoje meno? keby si mala ty exekuciu, tak prve co exekutor urobi je, ze ti blokne ucet

nuvaring
6. feb 2015

dobre, ale stále nechápem, čo s tým blokovaním účtu dosiahne??? ved ok, nech zablokuje, na budúci mesiac si dotyčný dá posielať peniaze na iný účet a? však môj ex to tak má dodnes....výplata mu chodí na účet jeho sestry

evkakorcek
6. feb 2015

@sedmikraska1981 tak za prvé exekutor môže siahnuť aj na tvoj rodičovský príspevok, Exekutorovi ide o peniaze a vyplatenie dlžnej čiastky, je mu jedno z akej činnosti sú tieto peniaze, on to skúmať nebude. a na co vsetko exekutor nemoze siahnut ? je to velmi velky vypocet veci a penazi - od stolicky, postele , hraciek atd az po 60% zivotneho minima z vyplaty+25% z tejto sumy na kazdu osobu odkazanu vyzivou na povinneho. Navyse sa ciastka ktora tvori zbytok rozdeli na tretiny, z jednej sa uhradzaju prednostne, z druhej neprednostne pohladavky a tretia zas zostava povinnemu. Je to strasne vela vypoctov a zalezi pripad od pripadu...
Ak sa veci dostanú už k exekutorovi je už bohužial neskoro. 14 dní pred začatím exekucie by ste mali dostať od exekutora oznamenie o začatí exekucie. týchto 14 dní máte na to aby ste sa s exekutorom pred tým ako vám siahne na účet dohodli na uhradenie dlžnej čiastky trebárs splátkovým systémom. Alebo uhradenie značnej dlžnej čiastky a potom podať návrh na odklad exekúcie.