Manžel má milenku a ja čakám dieťa

lindavista
10. júl 2015

Je to už mesiac, čo mi môj manžel oznámil, že sa zamiloval do inej ženy a povedal mi, že ju miluje a chce byť s ňou. Vôbec mu nevadí, že som v siedmom mesiaci tehotenstva a že máme ešte dve malinké deti! Tá „nová pani“ je tiež vydatá /bola, už sa rozviedla/ a pracuje s mojím manželom. Strašne ma bolí, keď mi o nej hovorí, aká je chudinka, že ju manžel dosť nemiluje a stále nás dve porovnáva.
Zatiaľ ale mlčím a čakám, až sa mu vráti rozum. Vôbec nerozumiem, čo sa stalo. Vždy som to bola ja, kto určoval, čo sa bude doma diať, kam pôjdeme, jednoducho hlava rodiny. A on zrazu urobí niečo, čo by som do neho nikdy nepovedala. Neviem, čo budem robiť, ak sa rozhodne pre ňu, ale tiež neviem, či by som mu dokázala odpustiť... Tá jeho slečna podala žiadosť o rozvod kvôli môjmu manželovi a je ž rozvedená!!!! Má 2 deti, 13 a 14 ročných chlapcov, ktorých majú s mužom v týždennej striedavej starostlivosti.
Mám o neho bojovať? A ako? Mám mu ju zakázať? Plakať a prehovárať? Alebo si povedať, že keď to urobil raz, urobí to znova a pokúsiť sa žiť bez neho? Aj keď mám pocit, že ho stále milujem a je to otec mojich detí? Píšte prosím, čakám na vaše názory. Som zúfalá.
Jedna kamarátka mi radí, aby som sa porozprávala s jeho milenkou, že žiadna „normálna žena“ neodvedie otca od detí a hlavne od tehotnej manželky. Veď sme v tomto období najzraniteľnejšie.
Iná mi radí, aby som ho vysťahovala, aby poznal, aké to je stratiť rodinu, že prvé dni s novou ženou bude opojený láskou k nej, ale potom pozná, že mu chýbame a vráti sa. Lenže ja sa bojím, že ho potom stratím úplne. Poradíte mi?

oldman50plus
11. júl 2015

@sofffia Väčšina mužov dá prednosť zlému vzťahu (zo svojho pohľadu) pred žiadnym vzťahom. Je to čiastočne spôsobené tým že muž väčšinou musí odísť z domu a od detí. Preto sa obvykle "premiestni", ak nemá kam tak vydrží. Muž ktorý sa rozíde a odíde preč bez toho aby mal náhradu má obvykle doma skutočné peklo. Tým nechcem povedať že do neho neprispieva len ti to objasňujem.

simonka77
11. júl 2015

necitala som komenty predo mnou, napisem len svoj nazor.
nechcela a nevedela by som zit s clovekom, ktory by takto egoisticky poriesil svoje vnimanie nasho vztahu.
dakujem, neprosim. radsej sama za seba, s detmi - vybavit vsetko, co treba ohladom deti a byvania a zacat odznova a de facto od nuly. ale s pocitom, ze sa mozem na seba pozriet do zrkadla bez toho, aby mi bolo zo seba zle, ze si neviem vazit sama seba a svoje deti.

sofffia
11. júl 2015

@oldman50plus tak mi ešte objasni to, že ta žena je v 7 mesiaci, vtedy mal zatmenie? Či ten vzťah nabral tie problemy až potom? Nie, to je presne to ,čo som pisala... Problémy nastali až keď sa objavila nová žena ktorá mu nahucala aký je skvelý kde nemusí riešiť nič okolo ďalších dvoch deti... Ale toto by sa páčilo každému,.... Ale človek má aj rozum a aj nejakú zodpovednosť tak keď sa cítil zlé vo vzťahu nemal robiť min. to tretie dieťa..

charity
11. júl 2015

@oldman50plus Nesuhlasim, ze muz, aby odisiel z domu, musi mat doma uplne peklo. Moze to byt aj emocne plochy clovek, ktory jednoducho nema vytvoreny vztah k zene, detom a tak ci je s nimi alebo bez nich, mu je jedno.

A odist bez sucitu od tehotnej tu citovu plochost dost naznacuje. Aj u tej milenky.

canama
11. júl 2015

@svetllana samozrejme ze na vztah su dvaja a teda obaja maju svoj podiel viny na tom ze to krachlo....z tohto chlapa robi "hovado co si zasluzi nakopat prdel" to, ze toto riesi v case ked je jeho zena v pokrocilom stadiu tehotenstva...mozno uz ju nelubi, mozno chce uz odist, ale je to matka 3 jeho deti, toto je o absencii ucty k nej a v konecnom dosledku aj tych deti.

canama
11. júl 2015

@svetllana veru tak, aj ja mam pocit ze dnesni muzi toho vela nevydrzia....ale vychovavaju ich zeny-mamy, takze mame to v nasich rukach. 😉 ...teda ja nie lebo ja mam 2 dcery, ale mozem ti povedat ze riadnu instruktaz odo mna dostanu ohladom vyberu partnerov. 😀

adri266
11. júl 2015

@aber a co ked je chlap taky typ? Ja mam tiez manzela, ktory vsetky rozhodnutia nechava na mna. Kam ideme na dovolenku? Vyber a zariad Ty. Co budeme robit cez vikend? vyber Ty...atd. A nerobim to preto, ze mu to nedovolim, alebo ze je pod papucou, ale preto, ze on je taka povaha, po otcovi.
Takze velmi dobre autorku prispevku chapem, co chcela povedat.
@sofffia 😀 no ved musi na nieco zvalit to, ze otrtkal inu zenu, nie? nemoze povedat, ze mu hrablo, ale ze mali problemy vo vztahu, a tym padom je zena na vine 😝

ematko29
11. júl 2015

Poznam jedny rodinu kde manzelka cakala4dieta a tiez aj manzelova milenka cakala prve dieta.zenu vykopol zo svojho dimu samozrejme zabezpecil byvanie a tu deuhu si nastahoval k sebe.fuj je mi na zvracanie

adri266
11. júl 2015

@ematko29 ano, a urcite podla niektorych tu zien bola manzelka na vine 🙄 🙄 🙄

svetllana
11. júl 2015

@sofffia Tak toto je tiež veľká pravda..hneď sa mi vybavili zo dva také prípady :-/

aber
11. júl 2015

@adri266 áno môže byť, možno mu to nevadilo do doby, keď si našiel milenku, kde zistil, že sa môže žiť aj ináč.. To už nevieme, ale to je už aj tak jedno, každý si môže povedať svoj názor si myslím

maria1989
11. júl 2015

@aber jasné, že si môže povedať každý svoj názor, aj ty, aj adri 😉 kto má doma nosiť nohavice, to si musí každá rodina vydiskutovať doma, a nie sa tu naťahovať, čo by kto "MAL alebo NEMAL" každému vyhovuje niečo iné

sama83
11. júl 2015

@lindavista Ahoj, prečítala som si všetky 4 strany a nebudem ta ani súdiť ani nič podobné. lebo ako sa hovorí keby bolo keby boli vt sme. . . uz len to čo sa ti stalo je hrozne, ja mám 3 malé deti a neviem si predstaviť ze by mi toto stravil muž. máš to ťažké aj hormóny do toho ale musíš sa tešiť na miminko. skus si vybaviť všetky potrebné náležitosti ohľadne výživného na deti a seba. ked budeš niečo potrebovať napíš. keď to bude v mojich silách rada pomôžem. drz sa , hlavu hore on si vás nezaslúži

maminkasisa
11. júl 2015

vycicat z penazi, na Teba, deti, platit, platit a platit, a Ta milenka, to je teda tiez riadna...
len koli detom, lasku im das Ty.... a teraz musis za dvoch....

lindavista
autor
11. júl 2015

Ahojte. Dakujem Vam za Vase rady, je to strasne tazke. Iba pre informaciu dodavam to, ze moj manzel mi nikdy, nikdy nepovedal ze by mu nas zivot takto nevyhovoval. Prave naopak, vzdy bol spokojny s tym ako som rozhodla a on nikdy nemal za nic zodpovednost. To ze som ho akoze "komandovala" vytiahol az teraz, ked si nasiel milenku!!! Vzdy mi vravel ze je spokojny a kazdy den mi pisal ako nas lubi. Vsetko sa zmenilo az od tych kupelov ked si zacal s tou zenou. Povedal mi, ze ona mu otvorila oci! Mna zacal normalne nenavidiet, vyhyba sa mi a ani do oci sa mi nepozrie. Co najrychlejsie donesie deti a uteka prec. Vsetko teraz hodil na mna. Povedal mi ze ani sex nebol nikdy podla neho, proste mi rozprava take veci ze sa to neda pocuvat. Vsetko vycita mne.

jhalena
11. júl 2015

@lindavista Nedovolila by som mu hrat sa na obet. V com sa citi slobodny? V tom, ze si moze vybrat ci ma ist do kina alebo do divadla? Aj ked je to teraz ako hrach o stenu hadzat, vyjasnila by som mu situaciu, ze on nie je obet, ale slaboch. Ak chcel mat aj on v rukach situaciu o vas doma mal sa angazovat. Nech sa skusi citit slobodny s troma detmi na krku.
Mas aspon stastie, ze nerobi u sukromnika alebo nie je podnikatel a nemoze sa vyzut z vyzivneho fintami ako minimalna mzda.

maria1989
11. júl 2015

@jhalena trefa

moniciak
11. júl 2015

@lindavista Že sa s ním vôbec bavíš...

moniciak
11. júl 2015

Tak keď mu bolo tak zle tak prečo s tebou ten sex mal a plodil 3 deti ktoré chce pripraviť o otca??? Už som sem raz napísala, mal rozmýšľať predtým, jeho zmýšľanie mi pripadá ako u 15- ročného chlapčaťa

maria1989
11. júl 2015

@moniciak bo sex musí byť, aj keď nie podľa neho 😝 idiot

aber
11. júl 2015

@lindavista je to smutné, uboziak, vieš niekto musí byť vinným, ty si preto, lebo aj keď to tvrdil, že je všetko OK, tak ti trocha muselo byť divné, že chlapovi nevadí, že doma nemá žiadne slovo.... A jeho, že teraz chce na teba hodiť svoju chybu a preto sa ti nevie pozrieť do očí, bude to ťažké ale budeš mať pre koho žiť veľa síl, napriek tomu čo som písala si zato stojím, a nezabudni, ze po každom daždi, vždy vyjde slnko

adri266
11. júl 2015

@aber ja si myslim, ze sa kludne mohlo stat, ze ona mohla byt ta submisivna, a zrazu stretne inu madam, ktora by ho komandovala a on mohol prist na to, ze sa mu viac paci to, ze mu niekto vravi, co ma robit.
Jednoducho, ludia sa menia, menia preferencie, menia sa im osobnosti . Len skoda, ze sa dotycny zachoval ako debil

ziwa1
11. júl 2015

@lindavista a prave preto teeraz zavri oci a usi a nepocuvaj ho a nenechavaj posobit na seba jeho tvrdenia.

Pozri, konala si v manzelstve v dobrej viere, ze co robis, dobre robis.

Ano, citil sa neuznavany. Ale ze on sa mozno citil utlacany a dokazal tak maximalne v duchu viest trpke monology o svojom ponizovani a ako mu je ublizovane - nememu decku ani vlastna mater nerozumie. Ako si na to mala teda prist, ked prikyvoval a mlcal? A tvrdil ze takto je to ok, takto je spokojny?

Nechaj ho. Teraz je cerstvo zalaskovany, teraz ma pocit, ze konecne nasiel raj, teraz mu este aj tie trapne frazy zo sladakov zneju ako hlboke pravdy vesmiru.
Teraz co urobi, na to ona bude pozerat ocenujucimi ocami.
Teraz co povies, to otoci proti tebe.

Nechaj ho, nech si vyskusa, ake to je, ked musi rozhodnut a za rozhodnutie niest zodpovednost. Nebol nauceny. A ver tomu, ze pridu dni, ked aj od nej dostane vetu: a to jak si to vybavil?! (na hocico - od servisu auta po objednavku montaze vodomeru).
A tiez vetu: to su moje deti, do tych mi ty nic hovorit nebudes, rozumel si?!

A hoci predbieham dobu, verim tomu, ze ona si ho chytila prave presne preto, co videla, ze ma u teba. Nasla chlapa, ktory je tak slaby, ze sa da lahko utrhnut od rodiny, staci mu zlahka naznacovat, ze chlapovi zena rozkazovat nebude, ze je to hanba, ze ako to vyzera (navyse vojak!). Ale jej plan je, ze chce chlapa, ktory by konecne skakal ako ona piskne. Jedneho dna bude u nej presne rovnako. Ona povie, co a ako a kam. A on ppojde.
Ak si hnusna, potom mu prides otvorit oci ty... A urobis jej doma male peklo, ked on si uvedomi, ze je tam kde bol.
No zrejme ti uz vtedy nebude stat za to.

Ak je pravda, co hovoris o vasom manzelstve - tak on je teraz velmi hlupy muz a bude preto raz velmi smutny muz.

mimina00
11. júl 2015

@lindavista tehotna ☹ a on takto 😔 ta zena nema hamby 😠 tak ako on 😠

vvrka
11. júl 2015

@lindavista to je klasicke spravanie chlapa - nevernika. Ako z prirucky. Vobec sa to neprekvapuje, zazila som to osobne raz a citala/pocula stokrat. NEMA ZMYSEL NA TO REAGOVAT. On bude teraz hadzat spinu na teba, aka si bola vlastne hrozna (zaujimave, ze doteraz drzal hubu), a preto si ho, chudacika, dohnala az k nevere. A ta druha je, samozrejme, uuuuuuuplne ina, s nou si uzasne rozumie, je to uplne ine, konecne vsetko pochopil, konecne je stastny...
Naozaj je to sablonovite spravanie. Nedaj sa do toho vtiahnut. Dam ti jednu radu a ak najdes silu sa nou riadit, usetris si vela vela vela casu a energie: zhromazdi vsetky dokumenty o spolocnom majetku, o uctoch, poistkach, rodne listy deti, papiere k bytu, skratka vsetky dolezite dokumenty. Prefot si ich a uloz napriklad u vasich. Zhlboka sa nadychni a povedz mu, ze je koniec. Nie si handra, o ktoru si moze utierat nohy. Oznam mu, nech si pobali veci a dovidenia. Bude ti prispievat vyzivne na deti aj na manzelku (to druhe len do rozvodu). Najdi si pravnika. Deti do toho netahaj, nehovor im o nom nic zle, umozni mu kontakt s nimi, ako bude vyhovovat vam obom. Chod do toho, lebo toto je situacia, z ktorej vedu len dve cesty - ta tazsia, ktoru som ti popisala, ale casom zistis, ze bola spravna, a ta horsia - privieranie oci, zametanie problemov pod koberec, trapenie a casom aj tak uplny rozvrat vztahu.
Ja som to zazila (ale ex odisiel za milenkou dobrovolne) a teraz mi je ovela lepsie. Len netreba s nimi nic riesit, debatovat, dotahovat sa, obvinovat - oni citia, ze spravili zlu vec, a aby sa pred sebou samymi ocistili, budu o tebe hovorit strasne veci. Take, co by si nikdy necakala, ze by toho boli schopni. Ale jednym uchom dnu, druhym von. Je to len znak toho, ako mizerne sa vnutri citia a nevedia sa s tym vyrovnat. Vela stastia.

lindavista
autor
11. júl 2015

@ziwa1 je to pravda, neklamem ani slovkom. prisaham ze keby mi naznacil, povedal alebo nieco urobil s tym ze nieje spokojny, tak by som to hned riesila! ale nie, vobec. nosil ma na rukach a vzdy mi rozpraval ako spolu zostarneme. nikdy sme sa mc nepohadali, mali sme nadherny vztah. teda, aspon som si to myslela ... on je vojak, je dostojnik, ma vela podriadenych, v robote on cely den a kazdy den dava rozkazy a prikazy a preto bol velmi RAD ked som doma riesila vsetko ja. sam hovorieval, ze inak by sa z toho zblaznil. no a teraz zistim zrazu ze to je problem. co uz. ja som sa rozhodla ze sa pobalim, zoberiem deti a odideme prec. takto nas ma stale pri sebe, chvali sa ze ma deti, zenu a milenku, ako si to on pekne zariadil a v kasarnach je GEROY!! vsetci kolegovia ho chvalia. ja sa nenecham uz takto tyrat, mna to zranuje ked chodi vysmiaty a mysli si ze mu patri cely svet. najdem si byt do prenajmu (minimalne 100 km ) a odideme. zvladnem to, ale musim uz ist kvoli sebe, lebo inak sa zblaznim. ja toto dalej trpiet nemozem. budem mat klud, odputam sa od neho a mozem sa sustredit na deti. a on potom mozno zbada ze aha, moja rodina je prec!

jabadaba
11. júl 2015

@lindavista 😀 aaaa kupele.....klasika. Jaaaaj, rozpravala mi nejedna kupelna lekarka co tam su za instantne manzelstva, poparikuje sa to tam hned na zaciatku pobytu, kazdy tam nahle najde chapajucu dusu! To snad nie, dospeli ludia....barlami po krizoch!

Mozes manzelovi tlmocit za akych trapnych ich tam maju lekari a cele okolie. Maju z nich doslova prcu. No, panecek sa hezky zhovadil. To ani nech nikde nehovori, ze si milenku narazil v kupeloch. Cesi maju na to krasny vyraz "lazensky plejboj"! To je trapas toto....to je kreten!

Obaja museli byt "riadne" chorucki, ked si v kupeloch zavrzali....

lencici
11. júl 2015

@lindavista nebojuj o neho nestojí za to....ja som bola v podobnej situaciii len s tým rozdielom, že môj nebol taký charakter aby sa priznal....ja som mu na frajdu prišla keď mala mladšia dcerka 2 mesiace.....radšej sama ako s takým dementom....

canama
11. júl 2015

@ziwa1 myslim si presne to iste...ta milenka evidentne nebude submisivna.

dalsia vec je ze podla mna taha chlapa trosku za nos...uz som to tu raz napisala, ja jednoducho neverim ze existuje zena, ktora ma fungujucu rodinu, v januari stretne ineho chlapa, zalubi sa a uz v juni je rozvedena a to ma 2 deti....zalubena, nezalubena, ale viete ako sa hovori ze muz postavi dom a zena spravi domov...ja neverim ze takto rychlo a ochotne zena sama znici svoje "dielo", teda domov ktory vytvorila. podla mna ta zena mala s manzelom uz velmi dlho rozvrateny vztah, chcela zutekat a hned ako sa nasiel nejaky ktory sa jej javil ako lepsi a ochotny (lebo vsak bez problemov doma spravi co sa mu povie) tak sa nanho pricucla.

luvika
11. júl 2015

Necitala som ani jeden prispevok, kto ti co radi...ale teda drzim ti strasne silno prstiky :( uplne sialene, co ludia dokazu...musis byt teraz silna hlavne kvoli babatku a aj zvysnym drobcom. Osobne si myslim, ze sceny ti nijako nepomozu, ani plac...on je poblazneny, zamilovany a zial teraz nic ine nevidi a ak ho uz nezastavilo to, ze si tehotna, prosby ani slzy veru nijako nepomozu. No vyhodenie z bytu, agresia a nenavist nevyriesia tiez nic. Osobne by som sa asi prekonala a slusne sa s nim porozpravala. Asi by to bolo v istej miere ponizenie, ale aspon kvoli detom by som sa snazila byt ta rozumna a teda ak uz sa tak rozhodol, branit mu nebudes, aj ked si toto od neho necakala a deti tiez nie. Ale tak ako si ty ferova a nerobis mu zle, tak ze si aj ty zelas, aby sa zachoval voci detom a bol im napriek vsetkemu otcom, ktory sa vie o ne postarat. Ukaz mu, ze si silna, vyrovnana a bez zloby a tak je sanca, ze ked sa casom poblaznenie z tej zeny pominie, uvedomi si, aku skvelu zenu a rodinu mal. A ver, ze ziadny vztah nie je bez problemov, komplikacii a staci jeden dva take v ich vztahu a prave naopak ty budes ta v pohode a bude mat o com veru premyslat, ze bol idiot. Nechaj ho, nech si to vyskusa, a nech sam zisti, ze urobil blbost, lebo cim viac ho budes odhovarat, tym viac to bude chciet. Mala by si nejakym sposobom dosiahnut, aby sa citil doma lepsie nez u nej...teda ak ho milujes. Samozrejme len cas ukaze, co dalej...mozno casom ochladne laska k nemu a kludne sa moze stat, ze on sa bude chciet vratit a ty uz to tak citit nebudes...a mozno predsa ano a o to viac si budete vzacni, ze ste prezili takuto velky zlom a predsa ste si k sebe nasli cestu...mozno casom spoznas ty niekoho ineho...atd atd...moze sa stat cokolvek. Ty sa teraz venuj sebe, babatku a detickam. Velmi vam drzim prstiky.