Manžel má na mňa nevhodné narážky
Ahojte baby manžel má na mňa stále také narážky dnes ma to už dorazilo pri fotení deti a jeho som mu povedala že veď ja som neni ani na jednej fotke tak mi na to zadrel že ešte dobre lebo telefón by vybuchol. Ďalšia situácia pozerala som film kde sa rozprávali dve baby ako na nich letia chlapy lebo sú pekné tak mi nato opäť zadrel chcela by som byť na ich mieste bolo ich už strašne veľa ani sexuálne ho už nepritahujem keď máme raz za čas sex je to o ničom on sa spraví a hotovo ja ho nezaujimam a on sa aj tak večšinou správi sám nakoľko si ho honí to mu pasuje najviac lebo podľa mňa sex so mnou sa mu už nepáči ja som sa pritom nezmenila niesom ani škaredá som s toho ponizena
Stručné zhrnutie
- Opakované ponižujúce narážky partnera, vrátane poznámok pred deťmi, diskusia identifikovala ako závažný problém a právnička v diskusii to označila za psychologické týranie.
- Riešenia uvádzané v diskusii zahŕňajú priame vyžadovanie hraníc a komunikáciu, odbornú pomoc cez manželskú poradňu alebo odborníka, a aj praktické kroky ako dočasná pauza, zmena životného štýlu (kaderník, kozmetika, spa, cvičenie) alebo právne kroky (žiadosť o rozvod).
- V diskusii sa uviedlo, že strata sexuálneho záujmu a znížené prejavy náklonnosti často korelujú so zdravotnými zmenami partnera, nízkym sebavedomím alebo stereotypom vo vzťahu, a tieto faktory považovali účastníci za kľúčové pri hľadaní riešení.
Najčastejšie otázky
Q: Ako rozpoznať psychické týranie v manželstve?
A: Právnička v diskusii uviedla, že opakované ponižujúce poznámky, urážky pred deťmi a systematické znižovanie hodnoty partnerky možno považovať za psychologické týranie.
Q: Kedy vyhľadať manželskú poradňu alebo odborníka?
A: Diskusia odporúča osloviť manželskú poradňu alebo odborníka, keď sa komunikácia zrúti, partner odmieta zmenu alebo ponižovanie pokračuje; účastníci písali, že "odborník dokáže zmeniť jeho správanie", ale partner môže odbornú pomoc odmietnuť.
Q: Môže choroba spôsobiť, že partner začne ponižovať?
A: V diskusii sa uviedlo, že fyzické zmeny z choroby — konkrétne vypadávanie vlasov a obočia — môžu viesť k nízkemu sebavedomiu a kompenzačným ponižujúcim poznámkam voči partnerke.
Q: Aké konkrétne praktické stratégie v diskusii pomáhali ženám v podobnej situácii?
A: Účastníčky navrhovali zrkadlenie správania, nastavenie hraníc a priame povedanie, pauzu (napr. spa), zamerať sa na seba (kaderník, kozmetika, gym), tráviť čas s kamarátkami a v extrémnych prípadoch podať žiadosť o rozvod.
Q: Kedy zvážiť právne kroky alebo rozvod podľa skúseností v diskusii?
A: Jedna účastníčka opísala, že podala žiadosť o rozvod po dlhodobom ponižovaní; diskusia uvádza rozvod ako jednú z možností, ak ponižovanie pokračuje a vzťah sa nedá napraviť.
Q: Ako komunikovať s partnerom, ktorý "otočí každú konverzáciu proti mne"?
A: Diskusia odporúča jasné a pokojné vyjadrenie, nastavenie konkrétnych hraníc a pokus o konverzáciu v neutrálnej chvíli; ak to nefunguje, odporúčajú písomný prejav alebo zapojenie odborníka.
Závery z diskusie
Zhoda
- Opakované ponižujúce narážky a urážky nie sú prijateľné a môžu mať charakter psychologického týrania, najmä ak sú pred deťmi.
- Priama komunikácia o hraniciach a pokus o odbornú pomoc (manželská poradňa, terapeut) sú najčastejšie odporúčané prvé kroky.
- Strata sexuálneho záujmu a znížené prejavy náklonnosti sú často vnímané ako kľúčové symptómy, ktoré treba riešiť, aby sa vzťah zlepšil.
- Venovanie sa sebe (kaderník, kozmetika, spa, cvičenie, sociálne aktivity) je odporúčanou stratégiou na zvýšenie sebavedomia a zmenu dynamiky.
Sporné názory
- Niektorí odporúčajú "zrkadlenie" a provokáciu, aby partner pochopil, že jeho správanie ubližuje; iní radia empatiu, pochvalu a aktívnu snahu o obnovu vzťahu bez provokácií.
- Niektoré účastníčky považujú okamžité odídenie alebo rozvod za oprávnené riešenie; iné zdôrazňujú, že na vzťahu treba pracovať oboma stranami a dať šancu terapii.
Otvorené otázky
- Ako presne právne posúdiť, či konkrétne správanie napĺňa zákonné znaky psychologického týrania?
- Ako presvedčiť partnera odmietajúceho zmenu, aby súhlasil s manželskou poradňou alebo terapiou?
- Do akej miery sú zmeny správania spôsobené ochorením reverzibilné bez lekárskej intervencie?
Spomenuté značky a firmy
žiadne
Spomenuté produkty a metódy
psychologické týranie, manželská poradňa, rozvod, žiadosť o rozvod, zrkadlenie (behaviorálna taktika), nastavenie hraníc, priama komunikácia, pauza/spa, kaderník, kozmetika, cvičenie/gym, pobalenie a odchod
Miesta a osoby
žiadne
niekedy si je clovek tym druhym privelmi isty a uz si nevazi, co ma... ked si skusala vsetko, aby si mu vyhovela, mozes skusit este opacnu taktiku - kasli nanho, rob si svoje, bud odmerana, maj ironicke poznamky, vyjdi si s kamoskou, sprav si vlastny program 😉 mozno mu zacne vrtat hlavou, ci sa nieco nedeje...
@hazelgracegus no ja zas nechcem nahovarat autorku, aby ho vyslovne provokovala, ale najma aby neposobila ako zaskocena zufala chudinka odkazana len na jeho ctihodnu pozornost, ale ako sebavedoma zena, ktora sa nepotrebuje doprosovat 😉
Vzájomná úcta je absolútny základ vzťahu, pretože to je podmienka pre schopnosť riešiť spolu problémy.
Bez úcty k druhému žiaden vzťah neexistuje, tam nie je čo zachraňovať.
Ja som to mala tiež tak vo vzťahu. Pribrala som 7kg a už som bola raspuša pred menštruáciou som mala vyrážky na tvári tak som už bola ako študentská pečať a neustále niečo začala som aj ja nastavila som zrkadlo. Potom to prehlbovalo ze ma ponizoval pred svojou rodinou z čoho sa samozrejme nasmiali keďže hahahah vtipné. Tak som mu večer povedala ze prečo je teda so mnou smial sa hahah hehehe a ráno som sa pobalila jemu do smiechu nebolo ja som sa cítila lepšie aj keď som písala žiadosť o rozvod. Som rada že som v takom vzťahu neostala stále som sa iba bála co na mna vytiahne pred kým ma ponizi. Takže je na každom koľko zvládne ja som to nezvládala.
Skus si to obratit - ty mu ako casto povies, ze sa ti paci, pochvalis ho? Ono sa mu mozno vytratilo obojstranne. Ak sa mu kvoli chorobe zmenil vzhlad, tak moze mat nizke sebavedomie a kompenzuje si to poznamkami voci druhym. Nie je to fer, nie je to dobre riesenie, ale moze to tak byt. Nerob nic co. Y kazilo vas vztah, rob to, co ho napravi. Chval ho, maj pre neho pochopenie, neponizuj ho, nevracaj mu. Ale aj nastav hranice a iba povedz, ze ti to nie je vtipne, a zas ej sa, ze ano,citis sa kocka atd.
Jednoducha odpoved..lieci si na tebe svoje komplexy. Toto robi strasne vela ludi. Ja by som s nim po mojej skusenosti s ex neostala. Tazko sa zmeni. Ale ak to chces pocuvat musis sa len obrnit prpti tomu lebo asi neprestane a bude cim dalej horsi starsi skaredsi
Kedze spolu aj robite, tak ste asi jedne z druheho presiteni. Mozno by pomohla nejaka pauzicka. Ty na tyzden do nejakeho spa, sama a obaja si to nechat prejst hlavou. Pred tym by mozno dobre padol nejaky dialog o tom kde ten vas vztah smeruje...
Ono co pocuvam na okolo tak aj tato Korona vela vztahom nenapomoha...
Píšeš, že je chorý... Ako chorý, ake je spektrum príznakov choroby? Alebo ak užíva lieky možno aj nežiaduce účinky 🤷♀️
ste stale spolu -to nerobi dobrotu .. vyhrad si cas pre seba ..nechaj si svoje male tajomstva.. deti daj manzelovi po praci ho necakaj ale chod niekam -masaz kava s kamoskou kadernicka kozmeticka ... zacni chodit do gymu neake skupiny kt by ta bavili ... jemu ani nevrav kam ides .. vyvolas v nom malu ziarlivost a spamata sa ..
🙈🙈🙈
* sú mastní
Ja gramatiku u druhých neriešim, ale na svoju sa snažím dávať pozor... no nepozornosť moja😣
Keď je taký srandista, tak mu povedz, že ty si zo srandy zabezpečiš lepší sex, lebo aj ty chceš byť veselá.
Zaciatok konca. Ludia sa nemenia, s pribudajucimi rokmi sa negativne vlastnosti prehlbuju.
Ci budes bojovat peknym alebo skaredym slovom, efekt bude kratky a opat budete tam, kde ste boli.
Odbornik dokaze zmenit jeho spravanie, ale som si na 100% ista, ze manzelsku poradnu odmietne a bude urazeny, lebo on ziadny problem nema.
Rob tak, aby si v pripade rozchodu netahala za kratsi koniec.
Vsak mu povedz vsakbysi sa cudoval, kolki by mali o mna zaujem, akebo mupivedz vsak keby nebolo mna tak si osamely, som t oja jedina zachrana vsak kto by uz teba chcel prosim ta neber si to tak srdcu jednym uchom dnu druhym von
Ani choroba neni ospravedlnenie na take chovanie, asi to ze je chory nevie spracovat, je prilis hrdý na priznanie si, ze to tazko znasa, porozpravaj mu to co nám tu, ci ma nejaky blok, mozno, ze ziarli a takto Ta uraza, zisti ci chape vobec co robí, ako Ti ublizuje, ved to co pises, ako Ti chyba jeho laska si mu povedala? Naznac mu ze to ako sa chova, ze mate rodinu a ze toto je velmi zle take chovanie aj pre rodinnu atmosferu a Teba, vsak on Ta ničí a uraza, proste to musite si spolu vykomunikovať, inak to nejde, len, aby on sa otvoril, ci bol k sebe uprimny, pokorny, ze mas ho rada aj tak, nech sa neboji, ze nie, ale ze ked sa bude tak neslusne vulgarne spravat, tak zabija tvoju lasku ale zatoven aj deti si to odnesu...
Ešte ja som od neho o 10 rokov mladšia on ma 39 a ja 29 tak neviem co by chcel
nenavidim takuto "srandu" mala som jedneho takeho priatela a teda po par takychto narazkach som sa zbalila a odisla, nevidim dovod preco by som mala byt s niekym kto ma na mna neustale blbe narazky, kto ma nepochvali, neoceni, ked to nespravil on, urobil to iny

Navrhni ze pojdete od seba.. sa zbada pockaj! Asi si je tebou moc isty.