Manžel ma posiela do práce

3. apr 2022

Ahojte ,potrebujem len vás nestranný názor , môjmu mužovi začalo ši.ať z toho zdražovania asi alebo čo , zrazu ma začal posielať do práce, som ešte pol roka na rodičovskej dovolenke 🙈🤷 ja si neviem nájsť prácu, keď som ešte s dieťaťom doma, do škôlky mi ho skôr nezoberú , ako v septembri a v mojej profesii sa práca na doma nerobí ..najprv Som to brala jedným uchom dnu a druhým von ale už má to štve..ako nemyslite si ja chcem ísť robiť ale čo si mám hľadať robotu zavolať im a povedať že ale nástupim až o pol roka? On robí na smeny tým pádom ja nebudem môcť ďalšia vec , ja im nemôžem v práci povedať že nehnevajte sa neprídem teraz týždeň na nočnú lebo ju má môj chlap 🤦,to je ďalšia vec..
Aby sa on staral o rodinu a ja chodila do práce tak to nie dobrý nápad , pretože nezarobim to čo on a nepokryje nám to výdavky, z rodiny nikto nám nepomôže so stráženim a opatrovateľke by som dala celú svoju výplatu 🤷
Mohla som ísť robiť víkendovky , to zas bolo strasne malo peňazí a bola by som celé víkendy preč to sa mu nepáčilo , že to spolu nebudeme ako rodina ..
Nie som žiadny lenivec ale myslím že on nemá potuchy že ono je zle si s malymi deťmi a jeho prácou hľadať robotu ..
Deti majú Full servis, rozvoz na krúžky , každý jeden deň navarené , nesedim na riti a nepozerám telenovely ..ja už neviem či ja ozaj zle rozmýšľam alebo či on to nechápe..
On sa boji lebo doba bude zlá , všetko ide hore ,tak sa boji , chápem ani mne to nie je jedno ale deptanim mňa to nezmeníme 🤷

sasa1310
3. apr 2022

musia mu umožniť, a že načo? veď materskú bude mať určite vyššiu ako tvoj rodičovský.

autor
3. apr 2022

@sasa1310 rozprával sa so šéfom ,tak mu povedal tak sme povedali že teda nebudeme to riskovať ...

annamalaga
3. apr 2022

Aj tak to vieš mat ťažšie ako on, teba čakajú deti aj práca aj domácnosť. Veď hádam to polroka vydrzis ešte.

autor
3. apr 2022
autor
3. apr 2022

@annamalaga on to nechápe mohla som ísť do ot víkendovky to sa mu nepáčilo žeby som bola celé víkendy prec ..

sasa1310
3. apr 2022

tak za 2 mesiace si bez rodičáku. Čiže už ho chápem, že ťa núti ísť do práce.

kandelabra
3. apr 2022

normálne si s chlapom sadni a povedz mu, že ťa to štve, že má blbé reči. Však ak ste sa už o tom rozprávali, a to očividne z tvojich komentárov vyzerá že viackrát, a nedá sa to finančne a časovo vyriešiť, tak nech ti buď pomôže nájsť takú prácu, aby sa ti finančne a časovo vyplatilo, alebo nech je ticho. Milujem komentáre typu že sprav, zariaď si, ale ako, to ti už nepovie. Si sadni, spíš si, koľko by si asi zarobila, koľko by ťa stála škôlka/opatrovateľka, červenou si vyznač časy, kedy by si čo ja viem nestíhala dieťa vyzdvihnúť, alebo by tam bol iný časový problém, strč mu to pod nos, a spýtaj sa ho, ako to mienite vyriešiť. A ak to nevyriešite, tak mu vysvetli, že do tej roboty aj tak od septembra pôjdeš, ale dovtedy sa nevieš rozkrájať, aby si bola na viacerých miestach naraz. Tiež nechápem, načo je dobré chodiť do roboty, ak to všetko minieš len na škôlku a cestovanie tam a späť. Ono dá sa všeličo ak sa v rodine plánuje spolu a rozložia sa povinnosti, ale aby mal chlap len mudroval čo máš robiť a ty si porieš ako vieš, tak to je dosť odveci..

spadnutaslivka
3. apr 2022

neviem, ako to máte v okolí s robotou, ale je dosť možné, že keď teraz začneš hľadať, tak budeš rada, ak do septembra nájdeš. Ale s chorobami je to ozaj často tak (a hlavne teraz kvôli korone, rúškam a pod.), že je dieťa viac doma ako v škole/škôlke. My ťa tu môžeme vypočuť, ale nemáme ti ako pomôcť. Skús len popozerať, či nenájdeš nejakú robotu napr. na polovičný úväzok a aby sa dala robiť z domu. Neviem, koľko tvoj zarobí, ale je pravda, že ten rodičák vám v rozpočte chýbať bude. Nie je to zas taká malá suma. Resp. nie je to veľa, ale stále lepšie ako nič. Alebo nech on navrhne, ako si to predstavuje, že ty pôjdeš do roboty a čo s deťmi. Jedna vec je pindať a druhá mať aj reálne riešenia.

zuzanockamt
3. apr 2022

Na tvojom mieste by som určite už dávno hľadala prácu. Jasle/škôlku zaplatíš z RP, mzda ti ostane. Manžel má pravdu, doba je zlá, treba byť pripravený a nie sedieť doma a čakať, že iba chlap sa postará. Musí to byť pre neho neskutočný stres byť jediným živiteľom.

luccija
3. apr 2022

Našla by som si brigádu na víkend a nech sa stará po nočnej...niečo zarobis, vyskúšate si ako to ide....ako je veľké druhé dieťa?tak či tak za chvíľu prázdniny letné...alebo súkromná škôlka pero a papier a uvidí koľko Vám zostane a či budeš stíhať škôlku...určite už treba na to myslieť, ale keď robí týždeň nočné, týždeň poobede som zvedavá ako to chce zosúladiť.Nedaj Boh by si bola sestrička na smeny napríklad ..predstavuje si to ľahko zarob, nájdi si prácu, zároveň sa postaraj o deti a toto budeš mať roky pri takej jeho práci.Ja by som chcela na tvojom mieste nech si hľadá prácu bez striedania smien, lebo vždy ho budeš suplovať a prispôsobovat sa svojou pracou

autor
3. apr 2022

@luccija áno je to zdravotníctvo , tak si predstav ako sa tam hľadá robota s jeho robotou ..a dvoma deťmi ..

autor
3. apr 2022

@luccija druhé má 6 rokov skoro , vidíš to ma nenapadlo starsie bude mať prázdniny letné , šak kam ju dám 🙈😄

zuzanockamt
3. apr 2022

Autorka: Zdá sa podľa tvojich príspevkov, že u teba práca nepripadá do úvahy 🤷 čo chcete teda robiť? Neriešili ste to spolu pred plánovaním rodičovstva?

panelacikova
3. apr 2022

ja už len žasnem z niektorých komentárov. tak keď sa žena spomenie na MK, že dieťa má napríklad dva roky a ona chce ísť pracovať, idú ju tu niektoré ukrižovať, že tak skoro "uteká" od dieťaťa a dieťa potrebuje do 3 rokov matku a bla bla bla....
keď iná žena spomenie, že dieťa má 2,5 roka a muž ju ženie do práce, tak ju zas majú za lenivú a majú milión zlepšovákov, ako ju čím skôr dokopať do roboty.... fakt žasnem 😲

a teraz k autorke: ak má dieťa 2,5 roka, ty poberáš rodičovský (ktorý, mimochodom, nie je žiadnou almužnou v súčasnosti), tak by som už toho polroka počkala. začni hľadať pre dieťa od septembra vhodnú štátnu škôlku (v súkromnej necháš polovicu výplaty) a pre seba si začni "obzerať" vhodné ponuky, prípadne, ak máš predstavu čo chceš robiť a zároveň máš na to patričné vzdelanie, rozpošli si s predstihom žiadosti s tým, že nástup by bol možný od septembra. postupne, pomaly, nemáš sa kam náhliť.
muža by som sa opýtala, či je normálny? a keď sa mu zdá málo, nech dvihne kotvy a ide zarobiť do zahraničia. veľa chlapov tak chodí, aj mladí od rodín idú v partiách a makajú tam na stavbách alebo vo fabrikách za 2-4 násobné platy oproti SR - záleží od skúseností, vzdelania a zaradenia. no a ak zarobí tvoj muž dobre, nech sa ráči ukľudniť psychicky a nech psychicky netýra ešte aj teba. môj názor je, že teraz sa unáhliť do práce je poriadna blbosť, idú prázdniny, aj tak budeš musieť "pokryť" dieťa, dáš za opatrovanie fakt celú výplatu 🙄

autor
3. apr 2022

@zuzanockamt ale nie ja mám predstavu samozrejme pôjdem niekam ,v pondelok chcem volať do jedného domova dôchodcov , že si tam dám prihlášku a od septembra keby brali na jednu smenu hneď idem , aj do iných podam, to viem robiť ..ak sa nič nezadari pôjdem aj do skladu a podobných veci .. avšak reálne teraz si brigádu neviem predstaviť robila som prieskum ,zarobila by som okolo 5e na hodinu , súkromná škôlka stojí od 290 plus strava 5e, a je to niečo okolo 30,km od nás ..a opatrovateľka je 5e na hodinu a vyššie

kinderzwillinge
3. apr 2022

Momentalne je situacia so skolkami tak zufala, ze by som sa nespoliehala na to, ze mi 3 rocne dieta bez problemov zoberu ☹

vler
3. apr 2022

Ak pre Teba fakt nie je moznost pracovat, vedeli by ste okresat vydavky v domacnosti? Neviem ako nakupujes a varis, mozno by ste mohli zacat jest viac privarkov, hustych polievok, zacat kupovat viac strukovin, obycajne ovsenne vlocky...a ine vyzivne ale lacne potraviny. Mozno aj tie kruzky na ktore vozis deti by ste mohli obmedzit. Za to aby bola v domacnosti pokojnejsia atmosfera, alebo aby mohla mamka ostat doma, by to stalo

kristiii
3. apr 2022

Tak ono tie prázdniny budeš musieť riešiť aj o rok, dva, tri...Keď sa ti nedá ísť do práce, čo tak skúsiť ísť na to opačne a vziať si k sebe na stráženie nejaké ďalšie dieťa, ktorého mamine, ktorá má síce možnosť pracovať, ale podobne ako ty nemá kam dať dieťa, by to tiež pomohlo a obe by ste si polepšili?

abbey1
3. apr 2022

Držím päste, aby sa ti od septembra podarila nájsť ideálna práca podľa tvojich predstáv. Bohužiaľ, mám z tvojich príspevkov pocit, že si to predstavuješ veľmi zidealizovane. Myslíš, že ostatné ženy majú manželov zamestnaných od 8:00-14:00 ?
Drvivá väčšina rieši to isté, nad čím tu teraz ty nariekaš.
Vy si v prvom rade musíte s manželom sadnúť, asi ste už dávno mali, a triezvo sa pozrieť na vašu situáciu a dohodnúť sa, ako budete fungovať. Deti majú našťastie zvyčajne dvoch rodičov a tak by sa i obaja mali spolupodieľať na starostlivosti o ne. Je mi jasné, že zvyčajne je gro na matke. Avšak fungovať musia obaja.

luccija
3. apr 2022

To som len písala len príklad a ešte som sa aj trafila🙂ale ako sestrička by sa dala nájsť práca iba na ranné či ťažko?no na smeny nebudeš môcť ísť vôbec.Aspon, že poobede nebudeš končiť neskoro.Ale zase ráno budeš začínať skoro on ich stihne dať do škôlky, školy po nočnej?veď sestričky chodia už na 7 väčšinou u nás len vtedy otvárajú škôlku.
V každom prípade ako sestrička nebudeš mať veľkú núdzu o prácu, tak by som jeho reči ignorovala a snažila sa udržať rozpočet tak nech ho to nedráždi🙂

heln
3. apr 2022

ahoj, ano caka nas narocna doba, ale ked nie ste na suchom chlebe, tak nech toho polroka uz vydrzi.... v prvom rade treba mat poriesene deti, ved nemozu byt doma same.
a nevies si najst aspon brigadu, cojaviem v kauflande aspon na par hodin? taku ze si mozes urcit kedy prides podla toho ako muz robi a kym budes na brigade, tak mu zadelis ulohy co ma urobit, navarit, oprat, upratat, ved niekto musi urobit tu robotu kym budes na brigade, hadam nebude cakat ze vsetko budes robit sama.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirro
3. apr 2022

Mnohé rodiny museli zmenežovať prácu a starostilosť o deti a o domácnosť... aj my. Bolo to o držku, zvládli sme to, ale už by som nechcela,aby sa to vrátilo. Po nočnej jedného do školy, druhú do školky, spánok o ničom, potom po nich, akeď človek padal dole nosom tak opäť na nočnú. Muž robil 12stky 2 denné 2nočné a 4dni volna, alebo trojsmenku. Doma sme sa obchádzali, keď boli deti malé. Teraz je to fajn. Čiže dá sa to, ale jednoduché to rozhodne nie je.

autor
3. apr 2022

@abbey1 ako keď sa mi nepodarí zdravotníctvo tak pôjdem robiť hocičo , len aby mi to pasovalo hlavne k deťom ..

heidy222
3. apr 2022

@abbey1 presne Toto do bodky som chcela napisat 😂
A Este, napr my nemame babky na strazenie cez prazdniny. Obe maju nejaku krizu stredneho veku a chcu Si ,,uzivat volny cas" . Riesime to tak ze Si nadrobime nadcasy a potom cez zavretu skolku Si ich berieme, kazdy tyzden Si delime kto z nas moze zobrat nadcas, kto dovolenku. Nevyhoda je, ze ak mame 2 tyzdne do roka dovolenky spolocne tak je to vyhra ☹️ a to nie Ani 2 dokopy, jeden v Lete jeden v zime. Alebo, ze na prazdniny som Si planovala nocne, vyspala som sa az ked manzel dosiel poobede z prace Par hodin. Takato je Uz realita pracujucich rodicov....

heidy222
3. apr 2022

A Este musite sa so sefstvom porozpravat. Neviem ako na Svk Ale V D kde zijem sa da najst Kompromis takto pre rodicov

mondolina
3. apr 2022

skús poposielať životopisy do ambulancií, mne sa to tak po RD podarilo.

autor
3. apr 2022

@mondolina skúsim ,ďakujem

danieladeley
3. apr 2022

Ved sa na neho nemusis hnevat, ved to mozno mysli v dobrom a chce ti pomoct nieco si najst....mne tiez muz posielal ponuky prace, vobec ma nenapadlo, ze to mysli v tom zmysle, ze uz dlho sedim doma 🙂 pracu som tiez zacala hladat cca pol roka pred koncom rodicaku. Mozno medzi ponukami najdes aj nieco z domu, mozno nieco, co by si mohla robit mimo zdravotnictva, nikdy nevies a ak nie, aspon naberies skusenosti na pohovoroch, naberies odvahu, prehlad, to vobec nie je na skodu. Take veci riesi kazda mamka, je to fakt o drzku niekedy, ale o pol roka to nebude velky rozdiel ako teraz, uvidis. Drzim palce.

nikdenikto
3. apr 2022

Ako áno, súkromná škôlka stojí od 290€ a viac, ale pol roka ešte budeš dostávať rodičovský príspevok. Ak máš nárok na 350€ tak to pokryje jasle + časť stravy. Mzda ti takmer celá ostane. Myslím že aj v zdravotníctve nebude problém nájsť prácu na 1 smenu. Super ak bude mať muž rannú zoberie dieta z jasliciek, ak bude mať poobednú tak ho vyzdvihne. Má to aj aj svoje plusy tá práca na smeny.

Poznám pár kde robia obaja na 3 smeny len si to tak vybavili aby bol vždy aspoň 1 doma. Ak má žena rannú a muž poobednú - o dáva deti do škôlky, ona ich vyzdvihuje. Áno celý týždeň si len podávajú kľučku doma ale tak ak to situácia vyžaduje musia sa prispôsobiť.