Manžel nechce priznať neveru. Ako ho naviesť k priznaniu?

miriam11
7. aug 2012

ahojte, mozno nie celkom spravny nazov, ale popisem situaciu. S manzelom sme spolu 13 rokov, z toho 7 rokov manzelia. 4 mesiace pred svadbou som mu nahodou nasla v mobile SMS od inej zeny, ktora vypisovala ako velmi ho lubi atd.... on jej na oplatku, tiez to iste napisal. To bola taka facka od zivota, ale bola som velmi hlupa, naivna, uverila som vtedy, ze to nebolo tak, atd..... proste trapne detinske kecy a ja HLUPANA som sa nechala oklamat. Vsetko na svadbu bolo prichystane atd... a asi moj mozog a podvedomie si nechcel pripustit ---------- HALO PREBER sa, vsak on Ta vobec nemiluje. ..... Svadba bola krasna, vsetko super, odvtedy super, potom sa nam narodila dcerka a zas som prisla na to, ze oni spolu neskoncili. Lenze nemam patricne dokazy. Este ked som bola tehotna si vypisovali, dokonca som nasla stranky, kde ma pozakladane statusy, vypisuje si so vselijakymi babami a atd.... je to zleeeee. Samozrejme, ze som sa o tom chcela rozpravat, ale on nie, ze on je verny, hodinove debaty o tom, ako sa on snazi vsetko pre nas spravit, co vsetko on pre nas robi. Nechala som to chvilu tak a zaujala vyckavaciu taktiku, ze vsak pravda vzdy raz vyjde najavo, musi predsa spravit nejaku chybu. Naraz mi pred niekolkymi tyzdnami vypisuje anonym, ze ma podvadzal s tou dotycnou (predpokladam, ze je to ta od ktorej bola sms pred svadbou), atd, viem aj jej meno tej dotycnej. Lenze neviem ako to manzelovi predostriet. Zas sa 😖 bude vyhovarat, ze vsak ludia popisu kadeco, ci verim kadekomu, kto co vsetko popise. Ako by ste to riesili? Mam kontakt na tu "dotycnu" (s ktorou vraj uz nie je, ale obcas si volaju), ale je mi trapne jej napisat sms, alebo spravu, ze ci nieco s nim mala. Ako von z tejto situacie? Chcem sa rozviest, viem, ze pridem o vsetko zabezpecenie - t.j. dom, auto, budem mat malo penazi, ale ponizovat sa nedam. Len potrebujem manzela priviest k tomu aby sa priznat, ale neviem ako. Proste mu neverim a som zial presvedcena, ze ten anonym ma pravdu.

stastnamamulka
7. aug 2012

moj nazor je,ze by si sa mala stretnut s dotycnou osobou...aj u vas doma...alebo niekde,kde pozves aj mm,napr.na kavu a potom ti ostava len cakat na mm reakciu,ked uvidi dotycnu osobu 😅 pripadne jej napis v manzelovom mene,ze ju chce vidiet tam a tam o tolkej a tolkej 😉 myslim,ze uz nemas co stratit 🙄

nela82
7. aug 2012

@miriam11 preco potrebujes jeho priznanie??Ak by som bola na tvojom mieste-poziadam o rozvod a v zivote ho nechcem vidiet...V com ti pomoze jeho priznanie?Ci cakas,ze bude lutovat?Prosit ta?
Ak uz to robil aj pred svadbou a trva to roky-on sa nezmeni...

luciferkax
7. aug 2012

Mna by len zaujimalo, ak sa prizná, čo potom? Ostaneš sním? alebo odídeš?
AKo prinuutiť povedať pravdu? Ja byosom mu zhromaždila kopec dôkazov, aj napr. pozvaním dotyčnej k vám domov... Neviem, ja by som tiež chcela si "pravdu*" počuť z jeho úst...

mamiedi
7. aug 2012

Tiež si myslím,že by si si mala dohodnut stretnutie s dotycnou v manzelovom mene a ist tam s nim akoze len tak a potom cakat na reakciu,ako sa zatvari,ked ju tam uvidi a ona sa bude ako tvarit,ked tam prides s nim. Tel.mu potom schovsj,aby si medzitym nemohli zavolat alebo napis v sms,nech "mu" dovtedy uz nepise. A on vie,ze vies o koho konkretne ide?

maslenka47
7. aug 2012

@miriam11 tiez nechapem naco potrebujes priznanie. Ked sa chces rozviest, tak si podaj ziadost o rozvod a zhasla fajka. A vobec, nato aby si od neho odisla nepotrebujes rozvod. Ak ti je jeho klamanie alebo predstava, ze spi s inou neprijemne, neveris mu, nechces s nim zit, tak sa proste zbal a odid - nic ta nenuti s danym clovekom ostavat, dokonca ani papier ze ste manzelia. Ja si skor ale myslim, ze v celom probleme hra hlavnu rolu nieco uplne insie, a len hladas vhodnu zamienku.

lili_mia
7. aug 2012

@miriam11 poznám ten pocit .. skús psychológa, či ti pomôže sa s tým vyrovnať a ako mužovi dôrazne povedať, že jeho správanie je egoistické, on si podľa mňa chybu neprizná, nikdy .. isto by si mala mať reálne podklady .. rýchlejší rozvod, možno budeš môcť na základe toho žiadať vyššie výživné, či vyrovnanie za dom a auto, pokiaľ to bolo nadobudnuté počas manželstva, máš nárok na vyplatenie
... napíš dotyčnej, že sa chceš stretnúť a na stretnutí, nech povie všetko a od začiatku, týmto sa vyhneš tomu, že nebudeš vedieť, čo sa pýtať, pýtať sa budeš až to budeš vedieť

lentilka29
7. aug 2012

jendoznacne sa s nou stretni...nech ti povie svoju verziu,ako zena vycitis ci hovori pravdu.tvoj manzel je bez chrbtovej kosti ak ta podviedol pred svadbou a robi to stale,celych 13 rokov ako pises....to je fakt sila.zasluzis si nobelovu cenu ze to tak dlho znasas a zabezpec si poriadne dioptrie,lebo tie ruzove okuliare zrejme das dole....cele tie roky zatvarat oci pred neverou a vypisovanim s inymi....rozved sa a sice budes zit skromnejsie,ale o to pokojnejsie a bez pochybnosti a ponizovania.porozpravaj sa s dotycnou,kto vie,mozno uz nie su spolu a on jej ublizil a porozprava ti viac ako si dokazes predstavit....potom bude rozvod uz len formalnou zalezistou.)vela stastia zelam

zuzanocka
7. aug 2012

asi sa budete smiat, ale mne napadlo: najmi si sukromneho detektiva, nech ti zabezpeci fotky.. 😅

maslenka47
7. aug 2012

inak baby nechapem co by jej pomohlo stetnutie s udajnou priatelkou. Ja byt v pozicii tej baby tak vsetko poprem, alebo sa odmietnem stetnut s tym, ze sa nemame o com bavit. Ved mu urcite nebude chciet robit problemy.

janicka11
7. aug 2012

moj názor je asi taký ako tu píše ostatné maminky,stretnite sa predsa sme ludia,ženy,atd...nech ti povie pravdu...viem možno bude klamať ale myslíš že keby klamala spoznala by si to 🙂 aspon neakého tušáka by si mala prinej....

miriam11
autor
7. aug 2012

dakujem za vsetky reakcie. Len pre doplnenie, potrebujem v "rukach fakty" - aby neboli problemy pri rozvode. Jednoducho a strucne pre vysvetlenie, lebo rozvod s dietatom nie je len tak v ociach sudov. On bude zapierat, aj kvoli svojim pribuznym. Lebo ti ho v ociach mali za zlatusika, nikdy by to o nom nepovedali. Kvoli tomu to potrebujem, podklad pred sudom hlavne, ze dovodom je NEVERA. V podvedomi sa vsak bojim a je mi neskutocne trapne myslienka stretnutia s dotycnou, lebo neviem ako zareaguje. Bojim sa, ze bude zapierat, ze nic nepovie, ale nic ine mi neostava. Hanbim sa.

stastnamamulka
7. aug 2012

@miriam11 myslim,ze si uuuuuuuuuuuuplne posledna,ktora by sa mala za nieco hanbit 😉

zuzanka.h
7. aug 2012

@miriam11 a za čo hambíš???? zato, že tvoj manžel ťa ponižuje a podvádza??? A že nemá ani toľko odvahy postaviť sa pravde a zodpovednosti do očí? jednoducho si najmi detektíva, pošli sms v jeho men, alebo hocičo a uľahči si rozvod ☹

miriam11
autor
7. aug 2012

@stastnamamulka mrzi ma hlavne to, ze ja chapem, ze clovek sa moze zalubit do niekoho ineho... preco chcel potom mat so mnou dieta, ked ma nemiloval, nemiluje. Nevedel povedat, nechcem Ta, nevyhovuje mi to a to.... Som asi fakt naivna, muzi poniektori su nemozni, egoisti, psychopati....

nela82
7. aug 2012

@miriam11 tak ak sa s nou velmi nechces/bojis sttretnut..skus ich sledovat..urob si nejake fotky..ak mas na detektiva-tak si ho zavolaj...

dejnas
7. aug 2012

@miriam11 a podľa tých "stránok", statusov, ktoré spomínaš, že si vypisuje s rôznymi babami a s ňou tiež... nie je možné zabezpečiť dôkaz? teraz totiž právnici bežne snoria napr. na Fb 😉

miriam11
autor
7. aug 2012

A hanba mozno suvisi aj s mojim pohladom na neveru. Vzdy som si myslela, ze som vyborna manzelka, zabavna, mila, vesela so vsetkym, co k tomu patri. Kedze ma manzel podvadza musim si asi priznat (a verte, ze to ide dost tazko), ze som zrejme nudna, nezaujimava, hlupa atd.... mozno preto ta hanba, preco to robi? potrebovala som o tom hovorit a je mi lepsie.

bodka13
7. aug 2012

@miriam11 ...môžeš ju navrhnúť ako svedka pri rozvode 😉 a tam pravda určite vypláva na povrch
....neviem prečo by sa ti mala ona zodpovedať zo svojho konania ....otoč si to čisto teoreticky na seba : bola by si slobodná(predpokladám,že dotyčná je) a milenka ženatého muža - bavila by si sa s jeho ženou? no ja určite nie -za to,že ti je neverný je zodpovedný on sám a nie tá žena 😉

miriam11
autor
7. aug 2012

@bodka13 nie je slobodna, vraj sa teraz ide vydavat.... takze viem, ze uz spolu nie su. je to dost komplikovane okolo toho, ale nadej tu je, ze mi povie celu pravdu. No, aspon cast by mohla.

luciferkax
7. aug 2012

@miriam11 Pocit hanby chápem, ja by som asi teiž vinu vzala na seba, že ja som asi nie veľmi OK, ked hladal inde... Na druhej strane, ak je chlap, mal by to priznať, načo vksue klamať?
Držím ti palce, nech to všetko dobre dopadne 😉 😉 😉
ALE ZDVIHNI SI sebavedomie, vlastne ty sa nemáš za čo hanbiť 😀 🙂

zuzanka.h
7. aug 2012

@miriam11 jóóóój ty by si sa mohla samou zábavnosťou a dokonalosťou potrhať, ale ak je chlap sukničkár a prelietavec tak ti ťo nič nepomôže ☹

kika1111
7. aug 2012

chlap ktorý to robil aj pred svadbou sa nikdy neprizná.. je to obyčajný hajzel.. takých je viac.. kašli naňho a podaj žiadosť..

bodka13
7. aug 2012

@miriam11 slobodná = nevydatá ,to že s niekým chodí nič neznamená ,teda pre niekoho ...tak sa skús s ňou stretnúť,možno ti všetko porozpráva - nádej tam je 😉 ...ale ja nevidím jediný dôvod z jej strany aby sa s tebou stretla-hoci jeden ma napadol : aby ti ešte viac ublížila rečami 😒
kto spolu nie je ? tvoj muž s ňou?

syla
7. aug 2012

@miriam11 vôbec si to takto neber "ze som zrejme nudna, nezaujimava, hlupa atd.... ", chlap keď chce, tak to urobí a je jedno, či má doma žienku kočicu zábavnú alebo nudnú žienku, sú to proste chlapi. Jeho prístup k tebe nebol férový a to treba riešiť. Určite to je ťažké, ale si silná a rozumná žena (vidieť podľa tvojich príspevkov) a urobíš tak, aby bolo tebe dobre a tvojej dcérke! Držím palce!

adriana7
7. aug 2012

@miriam11 , moju dobrú kamošku muž podvádzal roky so staršou, škaredšou, vydatou...toto nie je o tebe...to je o ňom

lucy109
7. aug 2012

@miriam11 presne, to je jeho problem, ze ta podvadzal este pred svadbou. niektori muzi skratka nezvadaju byt verni, klamu a podvadzaju a hraju sa na "zlatusikov"ako si napisala. ty sa nemas preco za seba hanbit, ked ste sa brali, on mohol povedat nie, nespravil to. bude zrejme typ chronickeho zaletnika, to je jedno s kym je, kym sa mu nieco podstatne neprepne v hlave, bude podvadzat akukolvek super sexi, rozumnu, zabavnu zenu 🙄

laila22
7. aug 2012

@miriam11 a naco sa s nou chces stretnut? aby sa ona priznala? tým stretnutím, ponízis sama seba.. Ja by som to nechcela pocuvat... Mne moj 6ty zmysel hovoril, ze moj este vtedy manzel ma tiez nieco za usami.. Ale nikdy by som nesla za dotycnou.. On to nikdy nepriznal a ja som predsa vedela, ze je to tak.. Dokonca ju predomnou nepriznal ani po rozvode.. A predsa su ,,spolu,, pravda vzdy vyplava napovrch.. Chces sediet oproti zeny a pocuvat ju ako ta manzel s nou podvadzal cele roky? to mas teda silny zaludok...
Drzím Ti palce, nech sa mas dobre aj s tvojou dcerkou. Ja mam tiez malu a viem sa vcitit do tvojej koze..

spalka
7. aug 2012

@miriam11 aj tak mam pocit, ze sa s nim v poslednom kutiku duse rozist nechces, ved mate dcerku, dlho ste nieco spolocne budovali, tym, ze ho pritlacis k muru, budes mat dokazy nic nedosiahnes, bude to len horsie... mozno ma vysmejes, ale ako na neveru dobre a s humorom radi Plzak - Manzelske judo, alebo Souziti k zabiti je vynikajuce, drzim palce 😉

chmurkaxy
8. aug 2012

@miriam11 ahoj, mna po precitani tvojho pribehu napadlo len jedine - ze ten anonym poslala dotycna, aby konecne tvojho manzela rozhybala k nejakemu cinu. su milenky, co obmotavaju svoje vlasy okolo gombikov kosiel, aby sa na ne prislo.. neviem, ci by som sa chcela stretnut s tou zenou, tebe to prinesie iba bolest a podla mna mas pud sebazachovy, ktory by ti mal hovorit, ze si nemas sama robit zle..

mpg
8. aug 2012

Aj ja si myslím, že ten anonym poslala dotyčná, pretože v podstate by chcela, aby zhoršila situáciu u Vás doma.
Keď k nej neodišiel počas toľkých rokov, tak ju berie asi len ako 2 alebo priateľku čo jej prekáža. Ja by som sa s ňou nestretla, lebo tu síce písal niekto v príspevku, že stretnúť sa s ňou a porozprávať - sme ľudia. Ale bohužiaľ nie všetci sú takí ľudia, s ktorými stojí zato stretnúť sa.