Manžel odišiel a nechal ma s 2 deťmi. Menšie má 5 týždňov

miska2311
28. mar 2012

Ma niekto takuto skusenost?ako ste si sami poradili?Ja som v to nedufala ze sa mi moze taketo nieco stat,no manzel sa takto bohuzial rozhodol,odist od nas ☹ ,

amouramour
28. mar 2012

a preco, ak mozes napisat?nie je to len kratkodoby skrat?mozno sa vrati a vsetko vyriesite...hoc viem, si predstavit ake je to ostat s dvoma detmi sama, moja sestra skoncila rovnako, mala to tazke ale rodina jej pomohla. Mas niekoho kto by ta mohol podporit, pomoct, mas kde byvat?

janicka11
28. mar 2012

@miska2311 juj a prečo?napíš viac lebo takto ti neviem dať radu,rozišli ste sa či ako?bola to len hádka alebp koli druhej žene,to sa nerobí a hlavne koli tomu malinkému a koli detom vlastne a tebe chuda drž sa ☹

nibiru
28. mar 2012

@miska2311 no tak to ma fakt mrzi ale musis byit silna prave koli detom mam kamosku co to zazila a zvladla to ukazkovo neskor sa udobrili a teraz maju dalsiu dcerku ....zaklad je či maš kde byvat starsia chodi do skolky?skoly?akosi na tom s financiami_?rodina ti moze pomoct?

lubina
28. mar 2012

@miska2311 Nastastie nemam takuto skusenost, ale chcem ta len podporit. Nechapem muzov, ktori odidu od rodiny kde su deticky, a hlavne od takeho maleho vonave batosteka, akym je 5 tyzdnove babatko. 😠 Su to hnusaci a rodinu si vobec nezasluzia. Viem, ze teraz to musi byt pre teba tazke, ale neboj vsetko sa nejako vyriesi, mysli pozitivne

miska2311
autor
28. mar 2012

ahojte,rodinu mam ktora mi velmi pomaha a podporuje aj jeho rodina je na mojej strane,no ti su v zahranici takze len po telefone.dovod som zevraj ja,ze uz nedokaze vedla mn azit atd.on uz dlhsie sa stara len sam o seba ana vsetko som bola sama.chodil mi neskoro domov a tak a ja som potom bola nervozna tak mu to vadilo.no nepomahal mi velmi.byvat zatial mame kde,finance nas chce podporovat hlavne deti no uz nechce byvat s nami.pre mna to bol sok,je mi aj smutno ked som sama s detmi,no asi to tak malo byt.no po 6rokoch som nedufala ze sa to stane.maly chodi do skolky no je velmi zivi ked im mam oboch doma mam co robit.tak dufam ze to nejako prekonam.

tea333
28. mar 2012

@miska2311 ked ta opusti milovana osoba, je to vzdy tazke. treba si vsak realisticky povedat- ak je to chlap ktoremu nezalezi na tom aby bol s dvoma malickymi detmi, stara sa o seba a nebyva doma, nepomaha, tak to pre mna nie je manzel. ked chodil domov akurat prenocovat, nepomohol, tak sa jeho funkcia naozaj zacinala aj koncila pri financnej podpore.
myslim ze tym odchodom ti najviac ukazal, aky je a na com mu v zivote zalezi. asi nechces chlapa, ktory nema zaujem o svoje male deti 😒 neskor by to vnimali urcite aj deti, a tym sa tazko vysvetluje, preco im ocko nevenuje pozornost ☹
je dobre ze chce financne podporovat deti, tak to ma byt.
Dovod rozchod tu na koniku nerozlustime. mozno si mu naozaj "sliapala na krk", mozno si nasiel inu a mozno len utiekol od prilis velkeho zavazku, ktory uz nechcel.Tak ci tak, dufam ze si coskoro zariadis svoj vlastny zivot s detickami a ze sa budete mat dobre.

nibiru
28. mar 2012

@miska2311 ale prekonas neboj sa este vam aj dobre bude 🙂 hlavne je ze neostanes na ulici bez penazi ked ti bude najhorsie tak si povedz ze naozaj to mohlo bit horsie jasne ze ti je smutno ved ste boli spolu 6r.komu by nebolo? je to otec tvojich deti ani ja si to neviem predctavit ale popravde keby som mala kde byvat a viem ze je o nas financne postrane zilo by sa mi lepsie jasne ze by som si poveceroch polakala ale ber to stej strany ze uz aspon nebudes nervozna buses mat klud ako si zariadis ta bude je velmi dobre ze obe rodiny ti pomahaju 😉nechcem ti pisat nieco co by ta este viac rozcitilo ani to ze neboj on sa vrati nevidim ti do vztahu ake to bolo ale ja sa po mojom doteraz prezitom zivote vzdy utesujem že nikdy neni tak zle aby nebolo este horsie 😉 a to ti poviem ze umna je to ako na hojdacke ako vztah mam uzasny ale nak ked sa nico zadari zakonite sa nieco pokazi 😠 hlavne že ste zdravy.

poleva
28. mar 2012

@miska2311 bože to je čo za charakter? s malým bábätkom ťa nechať? no o takého muža by som ja nestála,držím ti prsty,nech to prekonáš a nech ste zdraví

miska2311
autor
28. mar 2012

tea333-dakujem .mas pravdu,no ja som sa len snazila mat 100% otca detom a manzela no on nim uz dlhsie nebol ,akokeby do toho musel byt nuteni,no ja som stale dufala ze sa zmeni ale darmo.inu zevraj nema stokrat mi to povedal no zrejme mu to vyhovuje byt sam a bez akychkolvek povinnosti.

miska2311
autor
28. mar 2012

ja tiez nechapem ,ako tak moze nechat rodinu ked ma male baby doma a este jedneho syna.bez citu.ako to clovek dokaze. 😒

tea333
28. mar 2012

@miska2311 nemozes sa snazit mat z neho nieco, co nie je a nechce byt. treba to brat ako jeho vlastnost.Muza, ktory nema zaujem o deti nijako nenamotivujes, a uz vobec nie dlhodobo. Deti sice nemaju otca pri sebe, ale aspon nebudu citit ten nezaujem.

jespera
28. mar 2012

ahoj, mojej kamaratke sa stalo to iste - len druhe babo malo v tom case 7 mesiacov a starsi tri roky....takze viem asi ako sa citis a ake to je, a nepotesim pravdou je ze tazke to este bude, ale zvladnes to a bude z teba silna zena, musis to zvladnut a zvladnes to, mas silnu rodinu a hlavne deti ktore ta potrebuju...

adahk
28. mar 2012

Zlatko, niekedy je lepšie keď to skončí takto, predstav si že by tvoje detičky vyrastali medzi ľuďmi, čo sa stále hádajú. Myslím si, že chlap , ktorý opustí svoju rodinu, nestojí za trápenie a raz príde aj na neho rad a všetko zlé sa mu vráti. Čas lieči, a na teba určite niekde čaká ten pravý. Hlavu hore, my ženy sme silné, určite to zvládneš. Prajem Ti všetko dobré, držím palce . PA

bambi2
28. mar 2012

@miska2311 zvladnes to aj sama... a chlapa si najdes lepsieho!!!! tento co odisiel, nevie co stratil... ja som si ista, ze on sa bude chcet este vratit k vam... ale az ked zbada, co stratil, co mu chyba. ale potom uz moze byt neskoro...

miska2311
autor
28. mar 2012

Presne baby,takto je mate pravdu..tie co ste nieco take zazili alebo mate zname tak pre tich je to najtazsie ,tym vsetkym prejst...tazke obdobie.este je to cerstve.aj ja si myslim ze olutuje co urobil ,a pride na to co stratil.som mu povedala ze uz tazko najde taku zenu akou som mu bola ja.starostlivu ktora strpela vsetko to negativne co on robil kedze som ho poznala.neviem ci uz in amu toto strpi.ja som bola dost trpezliva.stale toho cloveka mam rada no ked si spomeniem ako sa k nam zachoval a co robil tak zrejme tak to ma byt.

maria30
28. mar 2012

@miska2311 ja som tiež v tej situácii.. tiež som to nečakala práve, keď sa nám narodil krpec... od nás môj muž tiež odišiel, keď mal malý 5týždňov... len s tým rozdielom, že my máme tri deti... čiže tiež som s nimi ostala sama.... klamala by som, keby som povedala, že to je v pohode, pretože som s tým stále neni psychicky vysporiadaná, ale asi to tak je lepšie...myslím, že je potrebné priznať, že na rozpade majú vždy podiel obaja...takže je dobré zamyslieť sa aj nad týmto... je super, že máš podporu rodiny... zato som vďačná aj ja... uvidíš, že to obe zvládneme... my ženy sme silné tvory 😉

maria30
28. mar 2012

@miska2311 inak v tom posledom príspevku, ktorý si napísala - akoby som to písala ja 😉 určite to bude dobré.. chce to len čas 😉

dada1212
28. mar 2012

@miska2311 Možno si potrebuje niečo v sebe vyriešiť, ujasniť a možno sa to napraví.
A možno aj nie, ale zase je lepšie že odišiel ako by mal ostať, lebo ak vzťah už nie je v poriadku a ľudia ostanú spolu, tak sa postupne znenávidia...
A potom trpia aj deti, či už hádkami a neskôr tým, že si robia po rozchode rodičia medzi sebou napriek.

sisaha
28. mar 2012

@dada1212 a mozno ma milenku... Maloktory chlap je takyto hrdina...,skôr ma od niekoho rozumy a iba cakal kym sa dieta narodi

viki2912
29. mar 2012

ahoj,urcite je to pre teba tazke...nechapem,nerozumiem ako moze muz opustit zenu s dvoma detmi,svoju rodinu.co ho k tomu vedie?osprostel?evidentne je nezodpovedny,absolutne.myslis,ze je v tom ina zena?muz,ktory toto spravi,si nezasluzi chodit po tejto zemi.

nice202
29. mar 2012

podla mna ma tiez milenku, inak by ta neopustil tak rychlo od porodu.... kasli na neho. je to zbabelec a srab. takí ako je tento sa mi z duse hnusia

miska2311
autor
29. mar 2012

pytala som sa ho sto krat ,no tvrdi ze nema nikoho.vravi to tak presvedcivo ze mu aj clovek uveri.tak ktovie.

zuzulik
29. mar 2012

@miska2311 tiez si myslim,ze ma milenku... ono je naozaj pravdou to,ze muzi su z marsu a zeny z venuse...oni nerozumeju nam, nasim potrebam a tuzbam, nasim starostiam a snahe a my zase im...nie sme na jednej urovni...
ak nema milenku,tak by bolo mozne riesenie, chce to sa o tom porozpravat a hlavne v klude...pripadne navstvit nejaku manzelsku poradnu, psychologa...nech ti povie,co sa mu na tebe nepaci, preco ,, s tebou nemoze zit,,...a ty povedz zase jemu co sa nepaci tebe a skuste najst kompromis...
mne sa stalo nieco podobne.... manzel je vsak opat s nami...bojujeme,snazime sa... mne sa to vzdy vracia preco???? preco ja?? preco my???
chce to cas, chladnu hlavu,mudrost a vela lasky,sily a trpezlivosti...
bud preto silna, aj ked sama viem ,ze sa to niekomu lahko pise ci hovori...v skutocnosti je to velmi tazke a bolave...
zo srdiecka drzim pasticky,nech to dopadne tak, ako to dopadnut ma ...a to co najlepsie pre teba a vase detiiii

zuzulik
29. mar 2012

@miska2311 a este ak by si potrebovala akukolvek pomoc, kedykolvek sa na mna obrat...rada ti pomozem,ak len trosku budem moct 😉

miska2311
autor
29. mar 2012

@zuzulik dakujem ti za radu,no uvidim co mi osud este nadeli.podla mna on uz nebude mat snahu sa vrtit,skusala som s nim debatovat vela krat a nepomohlo to.najhorsie je ze moj5 rocny syn ho stale ocakava a preco uz nepride domov atd.uz som mu to z casti vysvetlila no on to asi tazko pochopi hned kao to je.

sisaha
29. mar 2012

@miska2311 chlap sa ti dobrovolne k milenke neprizna...Keby to urobil, tak by ho kazdy jeden v okoli odsudil..Opustit zenu s detmi chvilu po porode je prilis silne kafe aj na tvrdu povahu. Kasli na neho, zvladnes to aj sama a neskôr spoznas niekoho, kto stoji naozaj za to. 😉

kamilka22
29. mar 2012

@miska2311 no podla mna, je zbytocne sa zamyslat nad tym, ci ma milenku alebo nie. Na fakte, ze odisiel to nic nezmeni. Len si budes zbytocne viac ublizovat. V mojom susedstve su minimalne 3 maminky v rovnakej situacii ako ty. Vsetky to zvladaju a teraz s odstupom casu hodnotia tento stav ako uspokojivy. A vedia, ze by bolo zbytocne byt spolu, ked to nefunguje tak, ako ma. Drzim Ti palce, aby si zvladla, vsetko co Ta caka. V tejto chvili je asi podstatne, ze Ta nenechal financne na holickach a neskoncis s detmi na ulici.

miska1917
29. mar 2012

Ahojte,bola som na tom podobne.Syn mal 5mesiacov a dcera skoro 2r,ked som ostala sama.Ale ja som to ukoncila nie on.V maji to bude 5r co sa to stalo,nelutujem ze som to ukoncila,bolo to lepsie.
Tazke je najst si partnera.Mala som to este o to tazsie,lebo syn sa nar chori stale od malicka po lekaroch a tak,a este k tomu on nedal pokoj.Ale nemyslite si ze som bola daka tato blba,ze len tak pre nic som nieco ukoncila a obrala deti o otca,ktori ich mimochodom nevidel 4r.Boli aj pekne aj tazke chvilky ale tak ked to muselo ist,tak to nejak islo.

miska2311
autor
29. mar 2012

@miska1917 tak to ma mrzi..no zrejme si mala dostatocny dovod.a ako podarilo sa ti uz najst partnera.ja sa tiez obavam toho ci neostanem s dvoma detmi sama ☹

maruskat
29. mar 2012

Nechapem, teraz v poslednom case sa mi zda, ze je to nejaka moda:chlapi opustaju svoje rodiny? 😠 .Preco?