Manžel odišiel k milenke a po mesiaci sa chce vrátiť. Čo robiť?

pufinka2
7. sep 2014

Ahojte , chcem poprosiť o rady tie , ktoré si týmto prešli.Po 20 ročnom manželstve s dvoma deťmi 21,11, nás manžel opustil kvôli milenke a teraz sa sŇnou rozišiel a asi sa chce vrátiť.Rozišli sme sa pred mesiacom velmi slušne sme sa dohodli, pretože nechcel ukončiť s tou osobou vzťah, keď sa to prevalilo - čo bolo v januári.Ja som bola na dovolenke sama s dcérou a on s tou .........Naraz mi volá , že sa s ňou rozišiel a asi sa chce vrátiť, ale ja mám strach.Už som si pomaličky zvykala na to že sme sami a nebolo až také zlé, okrem toho, že som nespávala.Neviem či mám dať tomu ešte šancu? Ak máte skúsenosti poradte prosím! Bojím sa , že to urobí zasa a ja nemám na to žalúdok kontrolovať ho.ďakujem

inffinity
7. sep 2014

Hodne zalezi na okolnostech, tezko radit.. jen po 20ti letem manzelstvi..mas zas svobodu..11lete dite uz ma rozum urcite ste vysvetlili co se stalo a chape to.... myslim ze by sis mohla uzit a zacit znovu 🙂 mysli na sebe 😉
Nevim je chlap ktery odejde od rodiny k jine zene jeste po tom duveryhodny? Nevik pokud je to jak pises a zvykas si uz ja bych to brala jako sanci na novy zivot kdyz uz to tak dopadlo a nemate hlavne male deticky 🙂

liz_lemon
7. sep 2014

pises, ze on s nou nechcel ukoncit vztah, takze zrejme ho ukoncila milenka, cize by sa zrejme ani nevratil, keby ho nenechala

mamulienka30
7. sep 2014

Je to na tebe, ale podla mna vtah, kde bola nevera uz bude nastrbeny navzdy. Mas velke deti, zvladnes to sama, urovnas si to a bude sa ti lahsie zit ako s vedomim, ze ta moze podviest zasa alebo ona zavola a on zasa tahany urcitym organom pojde za no...

sssimi
7. sep 2014

Dokážeš zabudnúť a odosobniť sa od toho čo urobil a veriť, že už sa to nezopakuje? Ak nie, tak ho späť neber. Zbytočne sa budeš trápiť a pri každom meškaní ho budeš vidieť v posteli z inou. Z toho budú len hádky a 11 ročné dievča, ktorej začína puberta to bude znášať ťažko. Po pol roku je už asi aj ona ako-tak vyrovnaná so situáciou. Rozprávala si sa o tom aj s ňou? Isto má na to svoj názor. Ja by som to nedokázala len tak hodiť za hlavu. Predsa len to nebola "jednorazovka". Aj keď som si neni istá či by som prekonala aj tú...

elen83j
7. sep 2014

Súhlasím s @inffinity ťažko už potom dôverovať takému chlapovi 😒 Nerob niečo kvôli deťom,ale kvôli sebe.Zaslúžiš si byť šťastná a je len na tebe či sa o svoje šťastie chceš ešte deliť s ním.Prajem nech sa rozhodneš čo najlepšie 😉

azzflo
7. sep 2014

Zvladli ste mesiac bez neho, zvladnete to aj dalej. Ja by som ho nevzala spat ani nahodou, mozno nie kvoli samotnej nevere, ale kvoli tomu, co pisali uz baby predo mnou - sam sa rozhodol po 20 rokoch odist od teba a od deti a teraz zrejme rozhodla ta jeho milenka, tak by mi bolo uplne jedno, keby aj zostal s holou ritou na ulici (ak este nemate porieseny majetok a rozvod). Prve rozhodnutie bolo jeho, tak nech si teraz vyzerie aj dosledky, mal rozmyslat dopredu. Deti mas uz velke, pochopia to a ty hlavne hlavu hore! 🙂

kaja73
7. sep 2014

kriza po 20 rokoch manzelstva nie je nic zvlastne ani neobvykle.
Len ty sama vies ako ste funfovali dovtedy-ak bolo vsetko dobre a "len" toto teraz narusilo vztah,tak by som sancu dala.
Ak to bolo naprd aj dovtedy tak nie je zas o com.
Tu to ozaj nik neporadi,lebo nik nie je v tvojej kozi.
A takato situacia sa da riesit rozne---moze to byt aj zaciatok noveho fungovania vo vasom vztahu-lepsieho. Nevera totiz nie vzdy vztah zabija-niekedy ho aj posilni-zalezi od zrelosti a ochoty, ale aj lasky vas oboch.

henikav
7. sep 2014

Kazdy sa moze pomylit, poblaznit.... Hlavne v starom vztahu, kde je uz vsetko len rutinou, moze prist nova zena a to prvotne poblaznenie moze byt veeelmi silne. Hlavne ako pises ze ste sa vtedy rozisli velmi slusne, cize sa nezachoval nejako chrapunsky. Citom niekedy nerozkazes, aj ked rozum hovori ine. Pokial tych 20 rokov manzelstva bolo peknych, vyrovnanych a stastnych, ze Vam bolo spolu dobre, mozno by som mu este dala sancu, ale s tym ze zdoraznis, ze uplne poslednu. No a samozrejme tak ze das tomu len sancu, neberies ho definitivne naspat, uvidis, ci to bude fungovat, aby vedel ze ked chce zostat musi sa snazit, takto aj ty zistis ci s tym vies zit, vyhodit ho mozes hocikedy neskor😉

stellamaris
7. sep 2014

myslim,ze mu doverovat nemozes ani nebudes.Nech sa radsej nevracia,lebo ta neistota,ze to urobi znovu,je stale tu a vztahu medzi vami neprospeje.Keby to bol moj manzel,ku mne by sa vratit teda nemohol.Na takuto neistotu nemam gule. 😖

vinifred
7. sep 2014

...ja by som ho naspäť už nechcela..raz som to urobila a ľutovala som to hneď na druhý deň..a rozišli sme sa aj tak..

sense
7. sep 2014

ja by som ho nechcela co ked si najde druhu a zas ta opusti, a ked opusti on ajeho bude sa chcet zas vratit....ak ho stale lubis a chciet dat sancu zacni sa s nim stretavat ale nie vratit sa tam kde ste skoncili...a takisto ani nevies isto ze sa chce vratit kedz e pises ASI SA CHCE VRATIT.

ja za seba osobne by osm ho nechcela aj ked mame spolu dieta...dovera sa buduje velmi tazko

jahodka8
7. sep 2014

No pre neho je to asi ťažšie ako pre teba ja by som povedala. Len si treba premyslieť ako to bude do budúcnosti. Deti vyrastú a potom zostaneš sama? Ako to cítiš ty? Asi ked si v noci nespávala, tak to bolo pre teba dosť ťažké. No možno odišiel preto, lebo ty si zo vzťahu čerpala veľa a čo zostávalo pre neho? Nad tým sa treba tiež zamyslieť. No ked ty máš pochybnosti a chceš ho kontrolovať, tak to je ťažké, to dlho nevydrží. No toto nechápem, že či sa môže vrátiť späť, pokiaľ je to aj jeho byt, tak sa ťa nemusí pýtať a ty nemáš o čom rozmýšľať, lebo tam môže bývať aj bez tvojho povolenia.

grettka
7. sep 2014

ano dovera bude nastrbena, ale to je obraz dnesnej doby, nieco sa pokazi tak to vyhodim, neoplati sa to opravovat. A tak je to aj so vztahmi. Ano, tie reci o zlepovanom vztahu, ktory nikdy nebude ako novy vsetci pozname, ale preco stale kupovat nieco noveho, ked aj to znovu po case moze puknut z ineho dovodu? Toto cisto filozofujem.

Vies, pytas sa zien na fore, nikto nie je v tvojej kozi, nikto s tvoji muzom nezil 20 rokov, ale ty ano. Len ty vies aky bol tych 20 rokov, aky bol otec, manzel. Bola to len jeho vina, ze odisiel? Nechcem ta obvinovat, boze chran, ale premyslala si, preco to asi manzel urobil? Vela problemov pochadza z toho, ze nedokazeme komunikovat. Nasa akoze komunikacia je akoby v hromade buriny. Mame pocitace, mobily, ale nekomunikujeme zmysluplnejsie a otvorenejsie. Vyjadrovanie nasich skutocnych potrieb je zdegenerovane. Namiesto toho, aby sme toho druheho pohladkali, tak cakame kym najprv pohladka on nas. Namiesto toho, aby sme druheho pochvalil za nieco co urobil dobre, aj ked malickost, tak si radsej najdeme dovod ako ho "zdrbat" za nieco ine, co neurobi. Starostlivost o rodinu je narocna, a zeny sa sustredia na pracu, na deti, domacnost, ale par ako muz a zena uz nema na seba cas, na svoje sukromie, zdielanie svojich myslienok, kolke pary debatuju po tolkych rokoch uz len o "prevadzkovych" veciach okolo domacnosti a deti. Potom velmi lahko ten druhy hlada ochotne ucho k pocuvaniu niekde inde. Pride k vzajomnemu odcudzeniu. Moze sa to stat ako chlapovi, tak aj zene. Len vy dvaja poznate ako to bolo. Neobhajujem tu tvojho manzela, ale odpoved na to, ci ho vziat alebo nevziat naspat najdes len sama v sebe. Pokojne vyhladaj aj odbornu pomoc ked to potrebujes.
Koniec mojho filozofickeho okienka.

adri266
7. sep 2014

Nie. Z tejto cesty uz nie je cesta naspat. On si vybral sam, a dobrovolne, odisiel.
Neviem, ake ma dovody na to, aby sa vratil, ale stavim sa, ze laska k Tebe to nebude. POtrebuje len niekde byvat, potrebuje niekoho, kto mu operie okakane spodky, smradlave ponozky, niekoho, kto mu bude varit a starat sa o neho.

Na druhej strane, ak si ho neprestala lubit, a myslis, ze sancu si zasluzi, dohodli by sme sa na randeni. Ak by to vyslo, tak po roku by som mu dovolila nastahovat sa spat. Ale dovtedy by ma musel na rukach nosit, dokazovat jeho lasku ku mne a k detom a sekat taku dobrotu, ze az.
Ja si myslim, ze ak mas nedoveru voci nemu, ze to sa tak lahko neda prekonat ani zabudnut, a vzdy medzi vami bude. Takze na Tvojom mieste by som zatvorila tuto kapitolu a otvorila novu, s novym muzom.

pribinak
7. sep 2014

No mal by "znovu dobiť tvoje srdce", lebo takto mi to príde, ze mu chyba "servis" uvarene, upečené, zohriata posteľ a čiste ponožky v supliku
Ide najmä o teba, si chopna stráviť situáciu, ze za mesiac ho kamoska zavolá spať a on opäť odíde? Co ty? Ved máš nejake city, si na toto pripravená? Decka su odrastene, ty máš šancu nájsť si niekoho nového, možno, ak budes chciet

jahodnicka
7. sep 2014

No, podívej já bych ho zpět asi nevzala. Podle mě je šance že to udělá zase, pokud mu to "lehce" projde, a zkrátka ty už jsi se s tím nějak popasovala, já bych mu tu šanci asi nedala. Každý může udělat chybu, ale pro mě by už za to nestál.

hanatom
7. sep 2014

"Asi" /!!!/ sa chce vrrátiť? Prepáč, a čo si ty, nejaká "hejpočkaj"? čo je na trhu alebo ako? ja som exmanželovi po jeho nevere tiež dala šancu a nič z toho nebolo, lebo ho to stále ťahalo k nej, nevraviac o podupaní osoby a mojej dôstojnosti 🙂/lebo, vravete si, čo chcete, tie, čo tútú milú skúsenosť zažili, je to jednoducho tak/.prežili ste to bez neho doteraz, prežijete to aj nadalej
Vela sily

nadineqq
7. sep 2014

zlaty, ze, asi sa chce vratit, fakt chutne, ku mne by sa uz teda nevratil 😝

tova
8. sep 2014

o tom, ze by som ho vzala naspet by som uz ani neuvazovala. Po precitani problem som rozmyslala aka zena by to spravila.

maja22
8. sep 2014

Ak ste svoj vztah uzatvarali prisahou pred oltarom - v dobrom aj v zlom, tak teraz sa plni ta druha, menej oblubena cast slubu. Pre teba je tato situacia zlom, ktore treba vydrzat, skusit odpustat a manzela prijat. Ak ste si neprisahali pred oltarom, je to aj tak podobne - manzelstvo vo vas urcitym sposobom zanechalo svoju stopu a odpustanie k nemu patri. Drzim palce.

stanislavao
8. sep 2014

je to naozaj velmi tazke radit, ale asi je rozumnejsie ho nechat tak a nedovolit mu sa vratit. chce sa vratit len preto, ze ho frajerka odkopla. preco by ste ho vy mali lutovat a dovolit mu, aby sa vratil? podviedol vas, vykaslal sa na rodinu. budete mu moct este verit? podla mna urcite nie. najde si inu rajerku a zas odide a zas sa bude chciet vratit?
odpustanie patri k manzelstvo, ale nie ponizovanie, klamanie. preco by mal mat u vas utocisko, ked ho frajerky kopnu do zadku? co ste vy nejaka druhorada blbana, co bude len odpustat?

petrarac
8. sep 2014

mne by na tom najviac vadilo to ze sa chce ASI vratit takze by som aspon pockala kym sa bude chciet URCITE vratit..

karolinka20
8. sep 2014

Je úplne iné sa s niekym stretávať a s niekym žiť ...Možno po mesiaci zistil ,že ta kvôli ktorej odišiel nebola taká ako si myslel a začala mu chýbať rodina,domov a manželka ...Netreba hľadať chybu len v ňom ale v obidvoch .., Prečo si našiel milenkou???Aj nad tým by som sa zamyslela a ak ho máte stále rada tak ho zoberte spať treba si to vysvetlit a začať znova da sa to poznám take prípady

zuzkalujza
8. sep 2014

Spraví to zase ☹ vlastná skúsenosť....

ivuska6
8. sep 2014

pokial to spravil prvy krat spravi to aj druhy aj treti aj ...... takze zalezi od teba ci mu odpustis alebo nie,a preco by sa aj nevratil vsak nema kam ostal by na ulici mozes ho aj prijat a neodpustit mu jednu poznam ziju spolu kedze dom je aj jeho ale nespia spolu on podviedol ale so 4 a viac snim do postele nesla kazdy ma v dome svoju izbu ak by to spravil iba s 1 este by odpustila a zostalo to ako predtym ale ked so 4 nechcela uz snim spavat zevraj mu opere navari porobi on vsetko co treba ale uz ho nechcela do postele ale nato musi mat clovek povahu a zaludok

trojmamka
8. sep 2014

Treba to skúsiť, dať mu druhú šancu ale pozvoľne. Sadnúť si na kávu, porozprávať sa,nechať tomu voľný priebeh.Isto nie,že sa chce sťahovať a príde.Nech má pocit,že Ty si tá čo mu dovolila priniesť a doplazit sa.

popelka5000
8. sep 2014

Ako pise @trojmamka ja by som ho urcite nebrala spät do bytu ,nepovedala by som ani ano ani nie.Nech si najde byvanie a ked aj nadalej bude prosit resp.chovat sa slusne a dobyvat ta ako na zaciatku ,popremyslala by som nad tim ,aby sa vratil,ale nechala by som tomu volny priebeh.Zelam vela sil !

zonjushe
8. sep 2014

nevzala by som ho spat, uz by som mu neverila a zit v neustalej pochybnosti teda nie je nic moc pre dusevne zdravie..

kiki68
8. sep 2014

Cize milenka prisla na to,ze je to uplny retard, kopla ho do zadnice a on neprisiel na nic lepsie,nez ist naspat k manzelke...
Zalezi ako dlho tu neveru aj pachal a ake boli okolnosti,lebo niektore veci sa prekusnut nedaju a ine ano, casom...

david93
8. sep 2014

čo je to infekčné? nedávno sa mi kamoška odsťahovala do iného mesta, lebo si chlap našiel milenku a opustil ich po 22 r.
ja by som už nedokázala prijať takéhoto muža späť, už by som mu neverila