Manžel prestal pomáhať v domácnosti

macik6
5. aug 2018

Prosim o radu.Manzel uplne prestal pomahat v domacnosti nekomunikuje so mnou nezaujima sa o deti nechodi na nakupy len pride z prace a vyvaluje sa a hra na mobile.Je pravda ze plati hypoteku a ucty no vyborne zaraba.Ja sama kupujem cely mesiac pottraviny pre 4clennu rodinu drogeriu a detom sactvo atd a ledva vydem s peniazmy.Je zakerny a pomstychtivy.Svokra ze tak to ma byt ze mu staci zarabat.Mame dve dcerky 8,12.

lmml
5. aug 2018

@macik6 ak prestal pomáhať a komunikovať a ešte aj prispievať je to jasné..

macik6
autor
5. aug 2018

@jamika27 no viem ze k rodicom by som nemohla ist trochu mi to dali najavo a navyse ta hypoteka

macik6
autor
5. aug 2018

@lmml no ked nie je v praci je vkuse doma

jamika27
5. aug 2018

@macik6 dôvod? deti majú mať taký istý štandart ako rodičia, a v druhom rade si uvedom čo chceš - či prerobiť svojho manžela (podľa mňa nemožné), alebo zmeniť život, alebo ostať v tom čo doteraz. Ak si sem prišla na poľutovanie, to ti moc nepomôžeme

eliska13
5. aug 2018

@macik6 výživné na deti pre Boha baby prečo to zeniete do extrémov?Veď sa ho spýtaj na rovinu či sa chce rozviesť, lebo odmietas takto ďalej fungovať.Medzi riadkami si myslím, že teraz nepracujes, tak si myslí, že teraz nemusí doma pomáhať.nic iné iba rozhovor nepomôže, lebo ukrývať jedlo, nerozprávat sa to je začiatok konca takto môžete žiť spolu a nie spolu roky

macik6
autor
5. aug 2018

@eliska13 ved prave vzdy som o nasich problemoch chcela komunikovat len ja no nakoniec som vzdy vysla porazena len ja a na rozvod ze on sa nerozvedie asi ho to bavi mi takto robit zle no nedavam mu to najavo ako sa trapim pretoze presne taku ma chce vidiet

macik6
autor
5. aug 2018

@jamika27 nechcem aby ma niekto lutoval no myslim ze sem ludia chodia pre rady a nie odsudzovanie snazim sa pomaly riesit situaciu no nemyslis ze sem ludiaprave pisu preto ked si velmi sami nevedia rady neverim ze aj ty si si so vsetkym vedela poradit sama a to mi je jasne ze ho nezmenim

taami
5. aug 2018

@macik6
Vždy bol takýto? Bývate sami alebo so svokrovcom?

macik6
autor
5. aug 2018

@taami az takto sa nespraval no urcite veci tam boli uz trochu aj predtym byvame sami no je aj gembler vkuse hra hry na mobile

katkalubkova
5. aug 2018

@macik6 svokra si syna vzdy zastane!!!

taami
5. aug 2018

@macik6
Jedinú cestu vidím v komunikácii. Skús dať jeden večer dcéry niekam na spanie aby ste boli sami a vytiahni ho niekam von na večeru ( nech je neutrálna pôda) a skús mu v klude povedať čo ta trápi...netvrdím že to vyriešiš, ale aspoň spravíš všetko čo je v tvojich silách.
Mne osobne by takéto správanie nevyhovovalo a dlhodobo by ma takýto vzťah ubijal, a pokial by som vyčerpala všetky možnosti, asi by som volila rozchod...iste si mladá, más nárok na normálny život v normálnom partnerstve.

johanna_b
5. aug 2018

@katkalubkova moja si nezastane 🤐

katkalubkova
5. aug 2018

@johanna_b a je to dobre? ci?

johanna_b
5. aug 2018

@katkalubkova moj muz mi zas robi to, ze ked sme u jeho rodicov, hocikedy na mna zacne skriekat, minule umyval auto, ze ja mu mam ist pomahat, svokra bola pri tom... a ked nebolo po jeho (nie som jeho sluha), tak zacal skriekat, ze som leniva a podobne. to si myslis, ze svokra sa ma postavit na jeho stranu, ze ano si? bola tiez v soku, ja vo vacsom, lebo toto doma nerobi - u nich chce zakazdym ukazat, kto je u nas "pan" vo vztahu... uz 2x to spravil a odvtedy sa vyhrazam, ze tam nikdy nepojdem... ona byva ticho, ked nieco taketo, potom som jej povedala, co si mysli, co som jeho sluha? a ona len prikyvovala, ze ano, nie si... a este raz sa stalo nieco take, kedy bola vyslovene na mojej strane, ona dobre vie, aky je jej syn nervak... a pozor, ja u nich varim, skusila by nieco proti mne...

pininka
5. aug 2018

@katkalubkova aj moja drzi pri mne, synovi este nalozi a poriadne a aj svokor.

katkalubkova
5. aug 2018

nie nemyslim si, ze sa ma postavit na jeho stranu, ale zaroven si myslim, ze svokry sa velmi rady zastanu svojich synov!

katkalubkova
5. aug 2018

aj ja mam dvoch synov, tak uvidime aka budem svokra 😈 😅😅

johanna_b
5. aug 2018

@katkalubkova ja chcem mat dieta...

katkalubkova
5. aug 2018

@johanna_b tak budem drzat palce, ak pride dievcatko, daj vediet dame to dokopy. Mladsi ma 5 rokov, 6 - 7 rkov, idealny vekovy rozdiel 😎

eliska13
5. aug 2018

@macik6 tak mu skús navrhnúť, keď doma nič nerobí a nudí sa, lebo je na mobile nech vezme deti na bicykel vymyslí pre ne zábavu.Ked len chodí do roboty a nič iné, tak aspoň nejaký osoh
Ale, keď je to už takto to je zle ani z voza ani na voz.casto deti odrastu a zrazu sa otvoria oci

macik6
autor
5. aug 2018

@taami dakujem si mila no uz bolo tolko tych rozhovorov vzdy prvy podnet z mojej strany a bohuzial vsetko marne vdy hadzal vinu len na mna

zuzzuzi909
5. aug 2018

@macik6 kamoska nieco podobne zazivala v minulosti permanentne a nakoniec to skoncilo rozvodom... nechcem byt negativna ale po urcitom case je opat stastna. ked si clovek proste nevie priznat nikdy chybu tak je to tazke a nikde to zial nevedie 😒 verim ze sa to vyriesi ale hlavne aby si bola stastna! 🙏

eliska13
5. aug 2018

@katkalubkova len tá najlepšia🙂)vzťah mama a syn je veľmi svojsky

hettinka
5. aug 2018

@johanna_b no prikývne ti svokricka, ale keby slo ozaj do tuhého, zastane sa syna. Ver mi, bližšia košeľa ako kabát.

pokerface5843
5. aug 2018

@katkalubkova To nie je pravda :( Ak sa nechová ku žene a deťom slušne a s rešpektom, tak mu pekne vyčistí žalúdok....prestaňte hádzať všetky svokry do jedného vreca, veď je to choré 😒

macik6
autor
5. aug 2018

@zuzzuzi909 dakujem ti je to tazke no verim ze to nebude trvat navzdy I ked mi momentalne financna situacia nedovoluje odist on to dobre vie

eliska13
5. aug 2018

@hettinka ako každá mama🙂

hettinka
5. aug 2018

@eliska13 ved práve, ani im to netreba zazlievať, je prirodzené chrániť si svoje mláďa

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macik6
autor
5. aug 2018

@lenkakravcova no ano to je len mesacna zalezitost co som doma a o chvilu uz idem do prace no on sa takto sprava aj ked som chodila do prace a aj ked som tahala dvanastky a nocne navyse sa nezaujima ani o deti cele dni o ne ani nezakopne len vece same rozkazy a ak nahodou sa dcera ozve hned ju zahriakne aby nepapulovala neviem