Manžel sa zle správa k našej dcérke

cakankaaa36
23. mar 2016

Akoj baby, zmenila som si nick. Ešte sa vopred ospravedlnujem za nejaké gramat. chyby, píšem rýchlo z mobilu.Mame v manželstve veľké problémy.Nikdy to nebolo ideálne ale stale sme to nejako ustali. Sme spolu takmer 12 rokov. Mame 2 deti, 11 ročná dcérka a takmer 2 ročný synček. Veľmi sa to medzi nami zhoršilo po narodení maleho. Bola brutal kriza, vyse roka takmer bez komunikacie a uplne bez sexu. Z manžela strany totalny nezaujem a same vulgárne nadávky. On má nejaké psychické problémy ale neviem to ani pomenovať. Nemá problém len so mnou v manželstve, ale takmer s každým, s mojou rodinou, so svojimi rodičmi, v okolí je každý len debil, v robote každý ch....j. atď. Ale toto je na dlho rozpisovať. Problém, ktorý teraz nastal, asi za posledných pár týždňov jeten, ze začal byt hnusny k dcerke. Nikdy nemali pekný vzťah, on jej nikdy neprejavil lásku, nepibozkal ju... je tam chlad z jej strany k nemu. Teraz pochopila už aj ona čosi je muž zač a povedala mi, ze ho nenávidí, ako sa správa. Aj jemu povedala nejaké veci, ze nech sa ku mne začne pekne správať, ze je stále nervózny az agredivny, nie fyzicky. On odvtedy po nej ziape, ignoruje ju, totalny nezaujemo ňu. Dcérka to cíti, je smutná, bleda. Vidim, ze ju trápi akeho má otca. A baby, dnes vrchol vsetkeho, pobral jej všetky darčeky, co jej dal na narodeniny. Keď dcerka toto zistí..... ja uz som psychicky v koncoch z toho. Stále placem a hrozne sa trapim. Neradte mi odísť, nemam kde. Všetky uspory sme spolu investovali do bývania. Sme v dome u jeho rodičov, ale sme sami na poschodí. Komunikovať s ním nejde, buď nas s malou igboruje, alebo nám hrozne nadáva a kričí, syncek potom sa bojí a reve. Baby čo mám robiť, povzbudte ma a ak vietw poraďte. Az fyzicky ma srdce bolí a duša plače, hlavne kvôli dcérke. Bojím sa o ňu, aby to nemalo dopad na jej zdravie a vyvin. Je citlivá.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@whitecat666 všetko sú len tvoje dedukcia, podotýkam nesprávne. A s otcom nemajú zlý vztah 11rokov, to uz som tu tiez pisala. Nedavno boli spolu v polsku na výlete, napr. Len oni dvojka ja som bola s malým doma.a je toho veľa z jwho strany, ale jasné ze toto ho neospravedlňuje. A najmä jeho spravanie za posledne týždne.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@arabellka vďaka, ale v pohode, sak je to diskusia. Tak nech píšu.

whitecat666
23. mar 2016

@arabellka nikto sa tu s nou nehada, ona presla do velmi negativneho a, z nepochopitelnych dovodov, do obranneho postoja (pritom jej tu chce kazdy len pomoct). Myslim, ze to chytanie za slovicka a miernu agresivitu by mala radsej vyuzit doma na manzela (aby sa aspon trochu slusnejsie zacal spravat k nej aj tym detom).
@cakankaaa36 uprimne chcem verit tomu, ze je to tak ako si teraz napisala. No naozaj neviem preco fakt, ze dcera povedala, ze jej to vobec nevadi ked prisla zo skoly, pises az teraz vecer o pol desiatej... Je to divne. Taktiez dufam, ze v 11stich nepouziva bezne vyraz "seriem na to." Ak moje dedukcie nie su spravne (aj ked som nepisala nic hypoteticke, iba som reagovala na tebou napisane prispevky), tak ma to tesi. Ty si napisala, ze nikdy nemali pekný vzťah, tak som logicky predpokladala, ze nikdy je nikdy...

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@adel222 oni s nim komunikujú, on na mne hlada chyby, hlúposti, ale to je na zalozenie inej témy. Svokrovci mu aj dohovaraju aj sa ma zostanú. Ale on furt svoje. Ja v podstate aj viem z coho je na nervy. Sex pokrivkáva. On najprv chcel , ja nie, nemozem mať sex keď ma nasere a sa pohadame. Teraz je na mna nasraty a hovorí, ze on uz to nechce. Tak sa zaťal, asi mi to vracia z trucu. Fakt neviem. A z toho mu sibe sem tam. Ale to si ja myslím. A ci ho milujem? No neviem naisto ale skor nie jak hej.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@whitecat666 no ja nemam dôvod klamat, ze ako zareagovala malá, coby som z toho mala? Udialo sa toho cez deň dosť lebo som to riešila, len tu vsetko nemam cas aktualizovať, ved mam maleho, je to živel. Ale uz spinka tak píšem teraz co nové, vieš.

katarinamarkova
23. mar 2016

@cakankaaa36 @whitecat666
zamiešam sa....
.............Nikdy nemali pekný vzťah, on jej nikdy neprejavil lásku, nepibozkal ju... je tam chlad z jej strany k nemu...........
to je to čo tvrdíšv úvodnom príspevku. z čoho sorry jednoznačne vychádza že ten vzťah je skor zlý ako dobrý.
otázka: okrem výletu, ešte aké pozitíva vidíš na ich vzťahu - terajšom, ako aj minulom?

katarinamarkova
23. mar 2016

@whitecat666 vidím, že tá veta o nepeknom vzťahu z úvodu sa nám vtisla do pamati obom.

whitecat666
23. mar 2016

@katarinamarkova no nie je divne, ze reaguje na kazdy maly detail a na kazde slovicko pocas celeho dna a podstatu veci, ze dcere to vlastne vobec nevadilo napise az ked kazdy skonstatuje, ze jej muz je fakt na nic otec?
Pride mi to akoby nepochopila podstatu anonymnej diskusie a snazila sa toho otca teraz vykreslit v lepsom svetle (aj ked to vobec nie je potrebne, kedze my nepozname ich identitu)...

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@katarinamarkova baby ja viem, ze necitate vsetko v diskusii, ale napisem este k tomu raz. Ja ho teraz vobec neobhajujem, aj ked to tak mozno vyzerá, ale napisem ako to fakt je. Nikdy ju napr. necapol ani po zadku, sem tam nakrical, proste vztah nie zlý až tera sa to vyhrotilo. Ale z mojho pohladu ten vztah nebol zasa najlepší, ja som to gurt volala, ze taky vlažný. Proste mi tam napr. chybali z jeho strany ku nej viac nehy, mozno pozornosti. Ale vedel jej napr. pripraviť prekvapko na narodky, sem tam vylet, pizza, prisiel po nu do skoly.... ani neviem co mam este pisat, proste take drobnosti.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@whitecat666 sak ty vies vsetko, tak určite aj teraz mas pravdu. Hej a máš pravdu, xe je to debil.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@whitecat666 a reagovala som na každý malý detail, lebo som reagovala pistupne a poobefe som tu nebola, ale to je jedno, uz to neriesim.

whitecat666
23. mar 2016

@cakankaaa36 nie neviem vsetko, ale v tom uvodnom prispevku si vykreslila svojho muza ako bezcitneho, hulvatskeho psychopata.
Keby si tam uviedla, ze jej pripravuje oslavy na narodky, brava ju na vylety a maju spolocne chvilky otec+dcera, kedy chodia na pizzu, tak by som ti ja (a myslim, ze ani mnoho dalsich) neradila za kazdu cenu odist. 😉

whitecat666
23. mar 2016

@cakankaaa36 ked si napisala, ze manzel po dcerke ziape, ma o nu totalny nezaujem, ignoruje ju a ona je z toho smutná a bleda plus sa ti este zveri, ze ho nenavidi, tak nemozes cakat, ze sa niekto tvojho manzela zastane. 🙄 🙄 🙄

katarinamarkova
23. mar 2016

@whitecat666 ona ani tak neobhajuje otca.....ako skor svoje samotne rozhodnutie ostavat v aktualnych podmienkach. neobhajuje otca ( aj keď to tak znie ) obhajuje samu seba, a to, prečo nič nerobi s tym, že jej dceru necha takto sa trapiť.
.....ono keby to bola jednorazova zalezitosť, tykajuca sa skutocne par dni, tak nebude pisať ze nikdy nemali dobry vztah a dcera by na situaciu s odstranenymi darcekmi reagovala uplne inak.....nie takto rezignovane....takto rezignovane reaguje clovek co uz dlhodobo vnima ze toho cloveka nemam rad.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

Ano vykreslila som ho tak, lebo aj je. Keď ma nervu tak taky je. Aj preto ho uz nelubim. Ale keď sa spamätá, vie byt aj normalny. Je to s nim proste ťažké. Raz sme hore raz dole, ako na hojdacke a to ma depta a teraz ešte to s malou. Taky ku nej nebol, toto nechápem. A ono to je proste tak, ze aj ked boli pekné chvile s nim ale ked sa pomedzi to sprava jak hulvat, tak toto to pekné zatieni. Ale ked si to nezazila nepochopis

katarinamarkova
23. mar 2016

@cakankaaa36 tak aký persne bol ten vztah? naskor píšeš že zlý.....potom, že bol vlastne super, že sa to zhoršilo len teraz.....neskor zas, že bol vlažný s chybičkami......
odcitujem ta z posledného príspevku:
,, proste vztah nie zlý až tera sa to vyhrotilo. Ale z mojho pohladu ten vztah nebol zasa najlepší,,
nie je zlý, ale nebol najlepší...... - to je ako prosím ťa? veď toto si tak moc odporuje v samotnej vete.......
buď je niečo dobré, alebo zlé, alebo také akurát, alebo trochu lepšie, alebo trochu horšie! áno tráva može byť zelená aj úplne žltá ale nikdy nebude v jednom momente červeno, ružovo, čierno bodkovaná.

whitecat666
23. mar 2016

@katarinamarkova
s tou rezignaciou mas pravdu, ale je to fakt smutne, ze 11rocne dieta ma miesto detskej naivity takyto realisticky nadhlad. To by znamenalo, ze uz prezilo viac nez vela sklamani.
Ale celkom ma rozosmialo (taky smiech cez slzy) ked napisala ako pozitivnu drobnost, ze prisiel po dceru do skoly 😀 . Akoze mne to pride ako kazdodenna povinost odviezt a vyzdvihnut dieta zo skoly.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@whitecat666 bože, nechodí po ňu, lebo v tom case je v robote. Dcera chodi autobusom s ostatnymi detmi z dediny. No ale som rafa,ze som ta rozosmiala.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@katarinamarkova och ale trepes, sorry, ale nic nieje cierne ani biele. Neviem ako inac popisat ich vztah aby si to pochopila.nemyslim, ze som to napisala komplikovane

katarinamarkova
23. mar 2016

@cakankaaa36 nehovorim že je niečo čierne alebo biele, kludne to môže byť šedé.......
ale fakt sa v tom neviem vysomáriť, lebo na začiatku píšeš že celé od začiatku ZLE, potom vlastne úplne super až doteraz, potom že ani tak ani tak......
myslím že ani sama nevieš, či nechceš? posúdiť či ich vzťah je dobrý, zlý, šedivejší, alebo belší.....
etšte otázka:
- kedy boli spolu na výlete naposledy? na tú pizzu? prekvapko aj mimo narodenín? bolo to prekvapko či výlet čo spravili radosť aj tvojej dcérke? alebo bol z týchto aktivít skor happy manžel?

abbey1
23. mar 2016

@cakankaaa36 Ak má psychické problémy a nelieči si ich, bagatelizuje ich, posiela on k dr teba, kolegu,..., tak jediná rada je utiecť. ten stav sa sám nezlepší, keď on sám nemá záujem ho zlepšiť. Naozaj chceš, aby tvoje jedno dieťa bolo smutné, bledé a druhé plakalo, keď to všetko vidí? Ak je manžel ochotní počúvať dobre mienené rady teba a rodičov, tak na tom vzťahu obaja môžete pracovať, ak nie, je každá snaha zbytočná.
Zavolaj na linku pomoci, dodajú ti odvahu hľadať riešenie. Zájdi ty za jeho psychiatrom, psychológom.

ukulela
23. mar 2016

@cakankaaa36 ach, ale ti nalozili .... moj nazor: ked pises, ze si doma "narobila vojnu" a zareagoval, zjavne ho este vies ovplyvnit. skus dat ultimatum: parova terapia, alebo rozchod. podla mna ak mate ostat spolu, musi vam niekto pomoct zacat komunikovat. v stave, v akom ste,to sami nedokazete. takze uprimny rozhovor pred niekym tretim, najlepsie odbornikom. a mozno - ked uvidi, ze to pomaha, bude ochotny chodit aj sam so sebou. hm? takze moja rada: dotlacit ho do manzelskej poradne. trvaj na tom povedz mu milion dovodov, preco ano. a teda kludne aj to, ze ved ta posiela k odbornikovi - takides, ale musi tam byt aj on.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@katarinamarkova z aktivit boli happy obaja si predstav a hlavne asi ja.

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@abbey1 nama ziadneho psychiatra

cakankaaa36
autor
23. mar 2016

@ukulela Ďakujem, ano toto je riešenie si myslim. Len ked mu to navrhnem, no neviem. Raz uz sme boli na takej terapii a o nicom. Ta psychologicka nabola doma vo sbvojom obore. Ale treba skúsiť inú, to je pravda. Ja by som do toho šla,len na to treba dvoch

abbey1
23. mar 2016

@cakankaaa36 A v tom je ten problém. zjavne nie je úplne v poriadku a lekára potrebuje. Ak ho tam nedostaneš, nemôžeš čakať nejaké zlepšenie. Ak on bude akúkoľvek terapiu odmietať, ty môžeš len zachrániť seba a vaše deti, nie vaše manželstvo. Deti by vždy mali byť prvoradé.

kliara
23. mar 2016

@katarinamarkova - máš pravdu, že toto celé asi nebude jednorázová záležitosť týkajúca sa posledných dní. Lebo kvôli pár dňom by zakladateľka túto tému ani nezaložila, situácia musí byť naozaj zlá, keď sa niekto odhodlá takúto tému založiť. Ten chlap potrebuje asi lekára, terapiu... Ale keď sa k tomu neprepracoval 11 rokov, neviem, kedy sa k nejakému riešeniu situácie prepracuje. Asi nikdy. A Cakankaaa 36 bude len čakať a čakať ako doteraz. Ešte aj ten nick si dala výstižný: Čakanka.

paris3
23. mar 2016

@cakankaaa36 moj pohlad je, ze on vas psychicky tyra. ty to mozno tak teraz nevidis, alebo si si uz na to spravanie 'zvykla'. mas pocit, ze ti tu baby nalozili, ale to je len nezaujaty pohlad na vec. pohlad ludi, ktori v tom neziju tak dlho a vidia to neskreslene a realne.
mas dve moznosti - dotlacit muza k psychiatrovi, psychologovi a trvat na tom, aby so sebou nieco robil. plus by si mala sama navstivit dobreho psychologa, ktory ti pomoze sa v tom zorientovat. pozor, tato moznost este stale nezarucuje, ze sa veci zmenia z jeho strany. mozno pride aj tak k moznosti cislo 2:
- odist. hladat ako sa to da, nie ako sa to neda. mozno to nepojde hned, iste to bude vyzadovat pripravu, planovanie, ale hlavne kopec odhodlania.
navstiv jednoducho odbornikov, prip. niekoho, kto sa venuje tyranym osobam. pomozu ti si upratat situaciu a poradia.
nezabudni, aj ked sa tomu len prizeras a si pasivna, je to ako by si bola spoluvinna tyranim. je to tvrde, ale musim napisat svoj nazor.
drzim ti velmi palce, nech najdes v sebe silu 😉

whitecat666
23. mar 2016

Baby @kliara a @paris3 100% suhlasim s tymito vasimi prispevkami. Zial, absolutne som nepochopila ako sa zakladatelka na konci tejto diskusie (respektive na zaciatku tejto 5. strany) rozhodla "zamiesat" celkom opacnymi skutocnostami obsah uvodneho prispevku. Najskor otec po dcerke ziape, ma o nu totalny nezaujem, ignoruje ju a ona je z toho na prasky a potom je to skvely otec, kt ju brava na vylety a venuje sa jej a obaja maju z toho radost.

paris3
23. mar 2016

@whitecat666 to je prirodzena obrana. je pre nu velmi tazke si uvedomit a prijat, aka je realita.