Manžel sa zle správa k našej dcérke

cakankaaa36
23. mar 2016

Akoj baby, zmenila som si nick. Ešte sa vopred ospravedlnujem za nejaké gramat. chyby, píšem rýchlo z mobilu.Mame v manželstve veľké problémy.Nikdy to nebolo ideálne ale stale sme to nejako ustali. Sme spolu takmer 12 rokov. Mame 2 deti, 11 ročná dcérka a takmer 2 ročný synček. Veľmi sa to medzi nami zhoršilo po narodení maleho. Bola brutal kriza, vyse roka takmer bez komunikacie a uplne bez sexu. Z manžela strany totalny nezaujem a same vulgárne nadávky. On má nejaké psychické problémy ale neviem to ani pomenovať. Nemá problém len so mnou v manželstve, ale takmer s každým, s mojou rodinou, so svojimi rodičmi, v okolí je každý len debil, v robote každý ch....j. atď. Ale toto je na dlho rozpisovať. Problém, ktorý teraz nastal, asi za posledných pár týždňov jeten, ze začal byt hnusny k dcerke. Nikdy nemali pekný vzťah, on jej nikdy neprejavil lásku, nepibozkal ju... je tam chlad z jej strany k nemu. Teraz pochopila už aj ona čosi je muž zač a povedala mi, ze ho nenávidí, ako sa správa. Aj jemu povedala nejaké veci, ze nech sa ku mne začne pekne správať, ze je stále nervózny az agredivny, nie fyzicky. On odvtedy po nej ziape, ignoruje ju, totalny nezaujemo ňu. Dcérka to cíti, je smutná, bleda. Vidim, ze ju trápi akeho má otca. A baby, dnes vrchol vsetkeho, pobral jej všetky darčeky, co jej dal na narodeniny. Keď dcerka toto zistí..... ja uz som psychicky v koncoch z toho. Stále placem a hrozne sa trapim. Neradte mi odísť, nemam kde. Všetky uspory sme spolu investovali do bývania. Sme v dome u jeho rodičov, ale sme sami na poschodí. Komunikovať s ním nejde, buď nas s malou igboruje, alebo nám hrozne nadáva a kričí, syncek potom sa bojí a reve. Baby čo mám robiť, povzbudte ma a ak vietw poraďte. Az fyzicky ma srdce bolí a duša plače, hlavne kvôli dcérke. Bojím sa o ňu, aby to nemalo dopad na jej zdravie a vyvin. Je citlivá.

paris3
23. mar 2016

nasla som, tak posuvam.... pekne je tam popisany aj stokholmsky syndrom a syndrom tyranej zeny.

http://www.prohuman.sk/socialna-praca/psychicke...

beatrixka77
23. mar 2016

@cakankaaa36 Je mi velmi luto čo sa vám deje v živote ale prepačte musím povedat svoj názor narovinu. Váš manžel je psychicky chorí, sama to viete, vidíte, že dcéra trpí, vy trpíte, plačete, syn bude určite tiež trpiet a vy poviete, že neodídete lebo lebo lebo. Toto neviem pochopit. Ja som vyrastala pri psychicky chorej mame a moj otec mal tiež milion vyhovoriek prečo neodíst. A možem vám povedat na 100% že dcéru to poznačí na celý život a potom budete lutovat a buchat si hlavu o stenu ked ju budete pozorovat ako a trápi. Ja osobne som skončila v 18tich ako anorektička, nenavidela som sa pretože sa mi od našich nedostavalo dobrého slova, doma len stres a napatie. A nehovorim o synovi. Dnes je zla doba aj bez toho a ked ešte ani doma nemaju deti kludné a milujúce zázemie tak velmi rýchlo najdu zlé riešenie. Je mi luto, že ženy ako vy alebo aj muži (moj otec) nemaju dostatok odvahy sa zobrat a odist od takýchto partnerov, hladaju si výhovorky a pritom ničia psychiku detí. A ako sa hovorí, kto nezabraní zločinu je spoluvinník. Toto si pamatajte. Kým som bola dieta otca som milovala ale ako dospelý človek s vlastnou rodinou mu to neviem odpustit, že nás nechraníl.
Tiež mám kamaratku, ktorá ma doma muža čo hučí, nadava, nestara a deti maju z toho problémy, jeden je zaostalý viac, druhý menej ale ona proste neodíde aj ked vraví, že ho nenavidí. Podla mna to je často o pohodlnosti, lebo začínat niekto odznova je tažké, ale určite to stojí za to a hlavne ak su deti malé, ešte maju šancu na normálny život.

jennky13
24. mar 2016

@cakankaaa36 ahoj moja, myslim, ze prezivas tazke chvile a chvilu budes potrebovat cas, kym sa v tebe akotak ukaze smer akym sa mas pustit.....
...mas pravdu v tom, ze unahlene odchody su nanic.....myslim, ze velmi dobre vies, ze sa tvoje deti trpia a ty sa trapis ako im pomoct....nam sa lahko radi "od stola", najma ak sa na nas tam niekde pobavene usmieva manzel, ze sme zas na "konovi" a pocujeme normalnu vravu deti.....
...rozmyslam co konstruktivne ti poradit ....ja byt na tvojom mieste sa porozpravam s dcerou a vysvetlim jej , ze spravanie jej otca nesuvisi s tym, ze by ona nieco pokazila, alebo bola zla....suvisi to s chorobou jej otca .....ona potrebuje pocut, ze nie je vinna a nie je pricina toho co otec robi .....hovor jej ako velmi ju lubis a v com je skvela ....vyzdvihuj jej dobre stranky, to v com je skvela aby jej sebavedomie neutrpelo otcovym spravanim .....skus ju aj ty zobrat niekde von, nechaj maleho svokrovcom a zober ju na vylet, na nakup, na kolac ...(viem, ze to mozes len v ramci penaznych moznosti)
....porozpravaj sa so svokrovcami, ale neviem ci ti velmi budu vediet poradit.....ale skus sa poobzerat po nejakych poradniach kde by ti poradili ako jednat s manzelom v tychto situaciach ...
...a este , potrebujes priatelku, ktorej sa budes vediet vyzalovat a ktora ta podrzi hlavne psychicky .....
....verim, ze ti ide o dobro svojich deti a budes hladat co bude v tvojich silach, aby si im zabezpecila co najlepsie detstvo.....ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari, ale niekedy tu kasu nemusime jest vobec ...verim, ze sa ukaze cesta akou sa mas vydat, aby si prezila pekne dni so svojimi detmi

janickacrazy
24. mar 2016

@whitecat666 Je to úplne bežné správanie tyrana a manipulátora, občas je milý, správa sa dobre, zoberie dcérku na výlet, potom je zase hnusný.... volá sa to aj cukor a bič. Robí to zámerne, aby si obeť povedala, ale však on vlastne nie je až taký zlý, ved ju zobral na výlet.... 😖

whitecat666
24. mar 2016

@janickacrazy to uz je fakt riadne psycho ☹ , mne by ale plne stacilo keby mi dcera povedala, ze svojho otca nenavidi, od takeho paka by som rovno odisla. To dieta musi byt strasne zmatene, ide s nim na vylet, otec sa na nu usmieva, je mily a na druhy den po nej ziape ako zmyslov zbaveny a ignoruje ju. To musi byt strasne narocne na psychiku zit v takom strese, ze uvidime ako sa dnes otec vyspi (aj ked nemusim byt vestica aby som predpokladala, ze prevladaju tie horsie dni) 😔 .

mircalla
24. mar 2016

psychopat diskusiu ani necitam

leeenka26
24. mar 2016

Akoze mesiac? Ved si pisala ze ako sa maly narodil. Preco ho obranujes? Naozaj tu ina rada neexistuje ver mi. Ked sa takto sprava nepomoze ak sa zmenis ty. Dostala si sa na poziciu trpitelky neschopnej uz nic robit. Uz sama citis ze sa to zhorsuje. Odporucam psychologa prip. Psychiatra, vezmi si dceru so sebou, opis dr. Problemy a uvidis co ti poradi. Jasne ze sa vam nechce odist, nie je to lahke ale v zaujme matky dvoch deti aspon ked uz nie v tvojom vlastne sa musis pozviechat. Tu ina rada neexistuje. Vykrocit na cestu do neznama bude tazke ale zotrvavat takto bude ovela horsie a horsie.

katarinamarkova
25. mar 2016

@cakankaaa36 tak preco ked sa vlastne vedeli super bavit, narodky, vylety, spolocne aktivity, pri ktorych boli obaja stastni.....preco potom ten vztah opisujes ako odjakziva nie dobry, chladny.......?
podla mna ked sa niekto s niekym bavi a je pri tom stastny - tak jednoznacne sa nejedna o chladny vztah.

cakankaaa36
autor
25. mar 2016

@katarinamarkova to je tvoje videnie, nezijes a nami, nevieš ako to je vlastne. Muz ma problémy, ale snaží sa. Asi tak to je. Myslím, ze to niekedy robil vtedy, myslím tie výlety.... keď mal asi výčitky.

katarinamarkova
27. mar 2016

@cakankaaa36 výlety robil, ked mal výcitky? dobre som pochopila? prepác ale asi sa nesnaží dosť keď s ním má dieťa tak chladný vzťah, hovorí že ho nenávidí, je smutné, bledé......niekto kto sa snaží dať vzťahy do poriadku, nenadáva, nekričí, neschováva malému dieťaťu hračky, darčeky.
ak skutočne má podla teba psychické problémy, tak ho dokop k psychiatrovi, psychologovi......nenechaj ale jeho chorobou trpiet dieta? za co ono moze?

hrjanka
27. mar 2016

@cakankaaa36 na slová "nenávidím ťa" treba veľa odvahy a veľa negatívnych emócií, to z človeka, ani z puberťáka, nevylezie len tak. Presne tak, ako nepovie človek "milujem ťa" komukoľvek, koho pozná dva dni. To sú proste silné slová, vyjadrujúce silné emócie...nepodceňovala by som to. Tvoja dcéra ťa veľmi potrebuje, myslím, že jej rezignovanosť ohľadom schovaných darčekov, je výkrikom do tmy. Budeš naň reagovať, alebo schováš hlavu do piesku? Je to na tebe

macicka1983
27. mar 2016

Ahoj.Kazdy ti radi ze odid ze do azylaku a ony by uz boli davno prec a atd..Prosim ta to su moralistky a hrdinky len tu na mk cez pismenka..Chcela by som ich vidiet ako idu do toho azylaku ci do garzonky bez balkona a tahaju vsetko sami..Na problem sa treba divat komplexne..Ja by som rady od hrdiniek nehladala tu,ale zasla za psychologom..on si vas vypocuje,vie posudit vase charkterove crty a vidi problem v kom je..Nerob nic s horucou hlavou a nenechaj sa vyprovokovat k radikalnym rieseniam tychto poburovaciek,lebo by sa ti mohla rodina rychlo rozpadnut..Nikdo nema dokonaly vztah a ziaden partner nie je dokonaly..Obrat sa na odbornika

marcelatje
27. mar 2016

@macicka1983 kludne ma nazvi moralistkou ci hrdinkou cez pismenka s nadychom ironie no spytam sa ta ako dlho by si ty nechala tyrat svoje dieta? Jedna navsteva odbornika totiz na vyriesenie takehoto problemu nestaci. A kym sa vyriesi nech dieta trpi?

cakankaaa36
autor
27. mar 2016

@macicka1983 dakujem, jasne, ze su múdre hrdinky od počítača. Riešime doma situáciu, veľa sa rozpravam s dcerkou, vysvetľujem jej ako to je. Ze ona je fajn a nemôže za to aky je otec. Jasné, ze zatiaľ nikam neodchadzam. Sme tu a riešime a uvidim. Chceme skúsiť poradňu. Myslim, že potom budem vedieť akou cestou sa vydať. Ďakujem ešte raz.

macicka1983
27. mar 2016

Rozbit celu rodinu..tak to hej..hentie to dopraju kazdej inej len ony sami tak nespravia.Tie maju aj cierne aj biele dni..zivot je tazky vseobecne a prinasa kadejake starosti.Ale pokial tam nie je alkohol,drogy,gamblovanie,nasilie fyzicke,neustaly psychicky teror..ja ti radim:zachran a chran si rodinu ako mozes!! !tieto hrdinky si myslia ze to je len tak odist z miesta kde mas domov a zacat kdesi v azylaku ci v garzonke.Nie tak tam to peklo len zacne, rozbita rodina..dosledky,tieto hrdinky tu si to ani lem v sne nedokazu predstavit..preto radim psychologa a snazit sa o vsetkom komunikovat

bluka2
27. mar 2016

@macicka1983 psychicka pust voci vlastnemu dietatu preco nie je v Tvojom zozname? tak pre zaujimaviost

cakankaaa36
autor
27. mar 2016

@marcelatje ty len buď kludna, ja som pri svojej dcére a chranim ju. Dostáva toľko lasky nie len odo mňa koľko potrebuje. Okrem svojho otca, sice nie velmi vydareného, má mňa a to je najpodstatnejšie.

hrjanka
27. mar 2016

Nerozumiem, preco bola tato tema zalozena, ked je vlastne vsetko OK? Kde je teda problem?

cakankaaa36
autor
27. mar 2016

@macicka1983 nie je u nas ani alkohol ani drogy ani nič podobné. Su u nas horšie dni, ale aj super dni. Na zaciatku diskusie sa poniektore prevelmi čudovali, ako mozem byť naviazaná na dom. S detmi som naviazaná na domov, nie na dom. A nechapem ako sa niekto sprosty môže čudovať.

marcelatje
27. mar 2016

@cakankaaa36 ja som kludna. Moje deti maju milujuceho otca no napriek tomu mi srdce puka pri predstave ze muz krici na zenu dieta a babatko place od strachu.

cakankaaa36
autor
27. mar 2016

@hrjanka no ja mam problém s mojim mužom. Ale chvalabohu nie je to ani pedofil ani psychopat ako to tu niekto napisal.

cakankaaa36
autor
27. mar 2016

@marcelatje no tak to bud rada a bohu dakuj, ze to máš. U nas to nie je az take ideálne ako u vás, ale ja verím, ze to poriesime.

marcelatje
27. mar 2016

@cakankaaa36 nikde to nie je idealne 😃 v zaujme deti chcem verit ze sa vam to podari co najskor

bluka2
27. mar 2016

@hrjanka V uvodnom prispevku bolo napr. "Az fyzicky ma srdce bolí a duša plače, hlavne kvôli dcérke. Bojím sa o ňu, aby to nemalo dopad na jej zdravie a vyvin. " ale v dalsich prispevkoch bolo v skratke "nie je to az take zle, su aj super dni.... lebo aj tak sa nic neda robit, tak radsej presvedcit samu seba, ze je vlastne je to cele velmi super." sorry ☹

macicka1983
27. mar 2016

Mas spravny pristup.Chapem,ze uvodnu spravu si pisala v hneve s horucou hlavou..nechapem,co na tom tieto poburovacky zas nechapu..Len rady ako utekaj,ako ony by uz v azylaku sedeli-inak tak to by som ich chcela vidiet..lebo vsak moralizuje sa lahko na druhom, ale ked ty budes s detmi bez domova a v tom vsivavom azylaku ci garzonke bez pomoci..ony tieto hrdinky ti nepojdu nakupit,nepomozu ti ked budes potrebovat..Lebo potom hrdinky ti len nakladat budu ,ze vsak co si si zelala to mas..a ze este vobec si s takym deti mala..budu po tebe este sliapat..Ty najlepsir vies co je pre teba a deti to najlepsie a kde matr domov..never tomu,ze domov im vytvoris v nejakej kutici v azylaku ani v tej prasivej garzonke ktoru si bohuzial zo slovenskeho platu ledva dovolis..Je fajn ze ste vytvorili miesto,kde sa citis so svojimi detmi ako doma..to su dolezite zaklady na ktorych sa da stavat..nrvzdavaj sa a skus ho zlomit k tomu psychologovi,nech vela komunikuje..nech sa otvori..som si ista ze spolocnu rec najdete..

jabadaba
28. mar 2016

@cakankaaa36 nemas rodicov? Pises, ze ano. Preco nejdes k nim? To co popisujes nie je zdrave prostredie pre deti. Konaj.

cakankaaa36
autor
28. mar 2016

@macicka1983 vďaka za tvoje slová. Hej máš pravdu, ze ten príspevok som pisala v hroznom rozpoložení. Bolo to po tom, ako večer na dcerku muž nahucal. A potom tie darčeky co som spominala. Toto uz bolo vela na mňa. Aj preto taký prispevok.

cakankaaa36
autor
28. mar 2016

@jabadaba konam, riešim, ja verím, že sa mi to podarí. K rodičom nemôžem ísť, namali by sme tam s deťmi ani jednu izbu pre seba. A ani nechcem tam ísť, hoci mame dobrý vztah.

mima4
28. mar 2016

@cakankaaa36
ako chapem ze asi si mala zly stav, ale to skutocne tvoj muz nema s vlastkou dcerou vztah, a cely zivot je k nej chladny?
ved to je hrozneeeeee... vies ako ju to poznaci pre cely zivot...

cakankaaa36
autor
28. mar 2016

@mima4 nie celý zivot je k nej chladný, uz som tu toho dosť popisala a vysvetlovala ako to u nás je, nechce sa mo to dookola písať to isté