Manžel veľa pije

lllnnnkkk
11. apr 2014

Chcem sa spytat, ci je to normalne, ale som ja neni normalna. Sme s mm 6rokov, 2deti, ale problem je, ze casto pije, nikdy nie do kolien ako sa hovori, ale kazdy den ma vypte, take 4-6piv, niekedy ani jedno ale to len vtedy, ked ide do prace,alebo bol a domov mu kupim len dve, tak vypije dve, keby mu kupim sto tak ich vypije. vcera bol, dnes uz isiel druhy raz pricom dnes to bude okolo 7piv. nie je opity, len to nanom vidiet, skratka ma vypite. o rodinu sa stara, a aj kedmu to vyctam, tak mi vzdy povie, ze nase deti tym netrpia, mne nic nechyba, vdy sa osprchuje a pozera vecer tv, lenze ja toho mam dost, napriklad dnes uz v krcme bol, potom nieco porobil doma a zas siel, ked pride bude sa tvarit, ze ja som ta zla, lebo jemu nic neni, a ja som stale zduta. uz mato nebavi, aj v robote ma casto akcie, a pride v noci, smrdi mi cela spalna, co mam robit?? ja uz neviem, navonok sa to ani nezda, ved co je na tom, ked ise chlap na pivo? ale kazdy druhy den?? a nie jedno, ale rovno 4?? ved potom jasne, ze nie je triezvy.. namyslam si to? alebo aj u vas je to tak? poradte prosm? mam ho rada, a aj deti.

katarina93
13. apr 2014

nemyslím si,že je na ceste k alkoholizmu ako to tu niekto píše.....mám priateľa ,riešila som toto isté zo začiatku.Stále chodil a chlapmi po práci na pivo,až potom ku mne.Vypil aj osem piv, no našťastie nikdy nebol nechutne opitý.Trvalo to pokým sme spolu nezačali bývať.Dnes ho na pivo musím vyháňať! :D Treba si najprv uvedomiť,prečo uteká ...prečo ho to nedrží doma.Ak žena doma čaká svoju polovičku s úsmevom na tvári,pekne upravená,napíše mu poprípade nejakú SMS ,ktorá mu rozprúdi krv ,tak si myslím,že chlap si rozmyslí kam pôjde.Treba stále komunikovať...
Urobila som len príklad,nechcem tým obviniť nikoho,že sa o seba nestará alebo čo...ale chcela som tým len povedať,že netreba hneď riešiť kolko pív vypije a ako často....ale prečo nie je radšej doma,ako v krčme.

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vejula
13. apr 2014

@jjuulliiaa to sa ťažko píše.... NEda sa jednym príspevkom opísať, čo všetko sme prežívali, resp. ani to tu nechcem písať. Len tolko, že keby iná žena prežila pri manželovi to čo moja mama pri otcovi, je už dávno za horami dolami. Psychické a fyzické násilie od začiatku manželstva, popri tom alkohol. KEd chcela odísť, vydieral deťmi, že ma také a také známosti, že ju oberie o deti.
Tvoja filozofia sice znie velmi pekne, ale prkaticky sa určite nedá uplatniť pri každom. Mama zo začiatku len prosila a plakala... KEd to raz zašlo pridaleko a my ako deti sme boli svedkom niečoho fakt hrozného, išla na políciua chcela podať oznámenie.... Zrejme už policia mala avízo od "niekoho" a nepriamo dotlačila mamu stiahnuť oznamenie... ALE! Od vtedy ako bola na polícii otec na mamu nevztiahol ruku. A to je už vyše 25 rokov. Stačilo, že videl, že sa dokáže aj brániť, nie len plakať a prosiť, tak mu už prdel stislo a trocha sa uvedomil. Ale teda pije stále.

dejnas
13. apr 2014

@jjuulliiaa
aaach,,, no majú to tí chlapi neskutočne ťažké 😝
keď dobre zarábajú, tak sa cítia ako "bankomat" pre manželky, keď zarába lepšie žena, tak zas majú problémy, že sú neschopní postarať sa o rodinu 😀
skráta - žena vždy musí presne vycítiť, s čím je jej pán manžel podvedome nespokojný a žena sa musí snažiť nastoliť rovnováhu ? 😕 aby náhodou pánko nehľadal útočište v alkohole, prípadne inej závislosti...
a zas tvrdím - to je o charaktere a sile osobnosti.... silný jedinec neprepadne závislosti kvôli spomínaným veciam
ja presne rozumiem, čo sa tu snažíš vysvetliť, poznám jednú pani, samozvanú psychoterapeutičku (nemá psychologické vzdelanie, napriek tomu sa touto činnosťou pokúša živiť 😲 ), ktorá "pracuje" s podobnými teóriami.. netvrdím, že teoreticky je to úplne zlé..... ale prakticky - takmer úplne nereálne.. a vždy sa nájde dôvod, prečo tá "teória"v praxi zlyhala... a vždy je vinný niekto iný

sissmiss
13. apr 2014

@jjuulliiaa poznas nejakych abstinujucich alkoholikov osobne? A takto, tymto tebou prezentovanym sposobom? Zaujima ma to uprimne, bez ironie, stretavam sa s takymi ludmi, rada to preberiem s lekarom ktory sa im venuje a je to kapacita na sk. O tomto som este nepocula, ale viem ze im naozaj ublizuje odmietanie zodpovednosti. A ak im robis podu, davas im alibi, stale je zodpovedny niekto iny, tak taky clovek pit nikdy neprestane.

Dost si protirecis, nie ze pises komplikovane, je to uplne jednoduche pochopit, pises ze muz sa podvedome moze citit ako zdroj financii, ako chodiaca kreditka, a to je chyba manzelky, ale vzapati, ze muz berie to ze sa dokaze financne postarat o rodinu ako urcitu sutaz v ktorej potrebuje uspiet a ak manzelka zaraba lepsie zase je to len zle. Za prve az milionte, medzi zavislymi je mozno aj polovica zien, preco spominas len muzov alkoholikov? Ako sa potom podla tvojej teorie ide na zenu alkoholicku? Ona sa ako podvedome citi? A co robi zle jej muz? A mimochodom, nepoznam a. alkoholika ktory by sa zavislym stal az v manzelstve, v 30tke alebo tak. Poznam len takych co pili od dospelosti alebo kusok predtym. Nehovorim ze taki neexistuju, ale tato choroba v cloveku moze byt uz pri narodeni zakotvena. Deti alkoholikov by napr.nemali vobec pit, mali by abstinovat, aby v sebe nespustili to k comu maju predispozicie.

dejnas
13. apr 2014

@sissmiss presne tak... stále riešime mužský alkoholizmus....

ako táto teória funguje pri ženách? tiež by ma to veľmi zaujímalo

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adri266
13. apr 2014

@jjuulliiaa ako sa potom vysvetluje alkoholizmus, ked je to zdedene po rodicoch ?

mamavera
13. apr 2014

@jjuulliiaa ak by to zakladateľke témy pomohlo, bolo by to úžasné, zatiaľ je to v rovine rozprávky starej matere. Psychológia je mojím obrovským koníčkom, o sile podvedomia čo to viem, bohužiaľ je niečo iné písať sem v teoretickej rovine ako by sa to dalo a niečo iné realita.

vejula
13. apr 2014

@jjuulliiaa ty maš jednu teoriu a mužskom podvedomí a tým to hasne. Ak muž v detstve nemal zázemie, mužský vzor, lasku istotu, velmi ťažko manželka srdečným usmevom vylieči to, čo je od základu pokazené. Neviem ako inak to napísať... My sme všetci pri nom stáli a mama bola prvá. Vždy ho podržala, ked mal nahodou svelý zablesk a priznal si, že ma problem, že potrebuje pomôcť... A my deti, vždy sme verili, že ocino to myslí vážne, a od nového roka isto nepije. Verili sme 1, 2 ešte možno aj 10 krát, že tentokrát to myslí važne.... Tie sklamania boli ťažké... o to ťažšie, ked nam bolo otcom odprezentované, že to nevydržal, lebo my sme tak zlé deti, že proste musel isť chlastať, aby nemusel byť pri nas... A ty sa snažiš teraz vysvetliť nejaké reči o mužskom podvedomí a ako funguje a ako laskou zmeníme alkoholika. Prepač, ale musím sa na tom len pousmiať. Treba zažiť. Akými fázami sme prešli, akými fazami prešla mama a nič... Ver, že nikoho by nebavilo tridsať rokov sa usmievať a dufať, že raz to proste zaberie. Ale ťažko vysvetliť, to sA ASi ani nedá

0silvia0
13. apr 2014

@vejula Máš osobnú skúsenosť, si ňou poznačená a berieš to tak, že každý alkoholik je ako tvoj otec. Určite ich skutočne je dosť podobných alebo priam rovnakých. Možno ich nie je dosť, ale rovno väčšina. Určite majú kopec výhovoriek aby ospravedlnili svoje slabošstvo. Oni si vôbec neuvedomujú ako ubližujú svojim blízkym, sú to sebci, slabosi, nevyzreté osobnosti a hlavne nešťastní ľudia... Nešťastní hlavne kvôli tomu, že nevidia dosah svojej závislosti, nedokážu s ňou bojovať, ľutujú sa a obviňujú z ich nešťastia celý svet.
Mala som "česť" pozorovať pár alkoholikov vo svojom živote. Jedným z nich bol napr. môj dedko. Babka keď si ho brala, už vtedy pil. Napriek tomu do toho išla... čudujem sa jej, ale celý život tým trpela. Prečo toto urobí žena - zaviaže sa s takýmto človekom??? Nechcem písať detaily, ale aj ostatných alkoholikov v okolí vnímam ako ľudí ktorí nenašli svoju cestu, ľudsky nedozreli, nenašli vo svojom živote duchovný element, niečo vyššie, o čo sa dá oprieť. V alkoholickom opojení má človek zmenené vedomie, má otupené vnímanie reality a život sa zdá aspoň na chvíľu znesiteľnejší. Potom vytriezvenie, uvedomenie si reality a radšej opäť skĺznutie do opojnej hmly... návykom klesnú tak hlboko, že už vnímajú len seba a je im jedno že ubližujú svojim blízkym, otupievajú viac a viac...
Dvaja z okolia na alkoholizmus zomreli (obesenie+otrava), dvaja sa z toho dostali ale zostali im následky, ďalší veselo pokračujú a klesajú hlbšie a hlbšie. Závisí na mnohých faktoroch či sa z toho človek vyhrabe, zomrie, osprostie, otupie alebo bude v tejto činnosti pokračovať. Držím palce všetkým závislým aby sa dokázali zbaviť akejkoľvek telesnej závislosti, aby sa ich duše pohli ďalej zmysluplnejšou cestou, aby jedného dňa prišlo sebauvedomenie a dokázali bojovať s tým najsilnejším nepriateľom - so sebou samým.

vejula
14. apr 2014

@0silvia0 ja si uvedomujem, že nie každý je taký ako otec... LEn píšem, že su aj takí, ktorým nepomôže, že rodina za ním stojí, že sa mu snaží vytvoriť teplo domova, kde sa bude vždy s radosťou vracať... Toto je realita. Pokial sám alkoholik nedôjde k tomu uvedomeniu a skutočne sám s tým niečo nebude chcieť robiť, je všetko márne. A nieje uvedomenie ako uvedomenie, lebo tým pseudouvedomením otec prešiel už milion krát

vejula
14. apr 2014

@jjuulliiaa a ešte jednu správu.. Ty to možno myslíš v dobrom, ale to čo tu predvádzaš je príklad obvinovaNIA Obete. Žena a deti, ktoré roky trpia v domácnosti s alkoholikom vlastne môžu za situaciu, lebo nedali alkoholikovi tolko lásky, že to proste z neho tu zavislosť vyhnalo. Pripomína mi to tvrdenia, že znásilnená môže za to, že ju znásilnili, lebo sa vyzývavo správala, alebo si dala príliš silný ruž. NEhnevaj sa, ale tvoje príspevky môžu raniť človeka, ktorá roky trpí, všemožne sa snaží a ty mu teraz ideš podsuvať nejaku teoriu o tom, že ak sa muž alkoholi nezmenil, tak je to preto, lebo sa žena nedostatočne snažila a nedávala mu tolko lasky a usmevu a rodinneho tepla, kolko jej mužíček potreboval. Skus sa nad tym trochazamyslieť

briketa
14. apr 2014

logickym nahladom - ked ma niekto v sebe 4-6 piv a nie je to na nom vidiet, tak to preto ze uz je jeho telo zvyknute na vysoku alkoholicku pravidelnu davku = osoba je alkoholik

0silvia0
14. apr 2014

@vejula pseudouvedomenie nie je skutočné uvedomenie, to je samozrejmé 🙂 A samozrejme, zovšeobecňovanie nie je namieste, myslím že ani @jjuulliiaa nechcela zovšeobecňovať. Nie každému pomôže podpora rodiny, tak isto nie každý obviňuje za svoje pitie svoju rodinu. Cesty skutočného sebauvedomenia sú rôzne a každý z nás má tu svoju cestičku, alkoholici tak isto. Aj dieťa alkoholika si vždy vyberá svoju cestu: buď získa odpor k alkoholu a ani sa ho nedotkne, alebo pije ako my všetci-príležitostne a má mieru pod kontrolou, alebo si vyberie tú najhoršiu cestu - zoberie si príklad z rodiča a popíja tak isto a v tomto prípade je sebauvedomenie v nedohľadne 😒
A ešte jedna vec - viem, že v tvojom prípade sa ťa mohlo dotknúť čo napísala @jjuulliiaa, ale skús to zobrať ako nedostatok lásky napríklad rodičovskej, alebo zlé rodinné prostredie. Tvoj otec mal možno narušené rodinné prostredie ako dieťa, alebo mal tak isto otca alkoholika a jednoducho nevedel ako sa správa normálny bežný nealkoholický otec rodiny. Jednoducho tento model preniesol do svojej rodiny, podrobnosti ako to bolo vieš ty. Týmto ho samozrejme nechcem ospravedlňovať, to nie, ale kopa nezvládnutých situácií v živote má pramene v detstve, ale to ty predsa vieš.

sono2
14. apr 2014

@lllnnnkkk ja si práve myslím, že má problém. Zvykol si sa odreagovať pri jednom dvoch piatich. Možno vždy niekto v krčme na pokec... To sú jednoducho také typy. Poznám viac takých mladych aj starších. Proste ich to baví. Je to zvyk. Môj by sa na príklad takto nezobral a nešiel. Jeho otec toto robí roky. Aj brat si dá pri každej príležitosti aj môj otec takéto robil. Neviem, kedy to začne. A prestať sa musí rozhodnúť on . Si ho už o to požiadala ? Ste isto mladý ľudia, čo bude neskôr. Myslím si že to nebude jednoduché. . Sa nedá ho do toho nútiť. Sa budete len hádať... Robí to z nudy alebo pri nejakom probléme? Kedy ide na to pivo? Ako to zdôvodni, že co načo niekam ide? A nekupuj mu tie pivá! Musí si aj on uvedomiť, že má problém. Skús mu povedať ako by mu bolo , keby si mala ty stale hladinu v krvi , dychu...

sono2
14. apr 2014

@jahodka8 kokos, ty si bola pri zmysloch, keď si toto písala? Tak jej už je zle aj z toho že si dá manžel jedno pivo, a ty jej radíš sa pridať... Sa zrovnavaš s chlapom ohladne vitamínov čo chýbali tebe a môžu chýbať jemu?Prepáč, ale evidentne nemáš ani šajnu o čom baba píše! Keď píšeš takéto voloviny!

jahodka8
14. apr 2014

@sono2 No ved sama zistíš, až budeš raz náhodou tehotná ako je to s tým pivom. Ked nesúhlasiš, tak porad niečo iné, ja som rady nepýtala, reaguj na zakladateľku témy.

lorela
14. apr 2014

Nie, nie je to normálne.
Závislosť na alkohole sa nemeria počtom vypitých pohárov, alebo druhom alkoholu, ale tým, že závislý človek potrebuje "to svoje" vypiť každý deň.

sono2
14. apr 2014

@jahodka8 mi nechceš povedať že u neho chýba vitamín b preto pije pivo. A že tehotné majú zmeny v organizme zrazu hento alebo toto to mi je celkom jasné. Ale to je dočasný problém. Ja som na ňu reagovala a viac poradiť neviem. Ale má fakt problém, ktorý absolútne nezávidím... Si sa už niekedy mojkala s pripitým človekom z ktorého páchne? Ja myslím, že už taký o to ani nestoja. Stávajú sa impotentmi...

janickacrazy
14. apr 2014

@jahodka8 Ked si tehotná, naozaj by si nemala vobec pit alkohol ani pivo, škodí to dietatku, o tom si hádam počula, nie? Viem, sú také babské reči, že pivo je dobré na trávenie, ale v tehotenstve určite nie! Mne tiež bývalo zle, ale som vydržala, radšej som si lahla alebo si dala nejaký čaj, ale isto nie pivo. A že obsahuje vitamíny? No to je síce pekné, ale ved aj v zelenine sú vitamíny a tá isto je vhodnejšia ked si tehotná ako pivo. 😠

jahodka8
14. apr 2014

@janickacrazy ja to mám odskúšané dva krát a poradené aj od lekára v pôrodnici, lebo mne bolo aj z čaju zle, z tabletiek tiež tri hodiny zle a mala som veľmi nízke hodnoty vit. B.

sissmiss
14. apr 2014

@jahodka8 mala si si dat Bkomplex.

jahodka8
14. apr 2014

@sissmiss Písala som, že mi bolo zle aj z tabletiek, takže aj B-komplexu. Toto nie je téma o mne, nestarajte sa o mňa, ja tu nedávam otázku a tehotenstvá sú už dávno za mnou. 🙂 🙂

sissmiss
14. apr 2014

@jahodka8 no...ale prispievas, neexistuje tu take pravidlo ze ja si budem pisat co chcem a nikto mi nemoze oponovat.

janickacrazy
14. apr 2014

@jahodka8 Mne tiež bolo zle, ale pivo som si nedala 😝 a inak u vás sú nejakí zaujímaví lekári v porodnici, ked radia tehotným ženám pit pivo 😕

jahodka8
14. apr 2014

@janickacrazy zaujímaví, pekní a príjemní, dobrý gynekolog to je ešte lepšie ako dobrý manžel.

dossy
14. apr 2014

@jjuulliiaa ..to si riadnu hlupost napisala... ze chodi do krcmy lebo doma neciti lasku .. uf uf .. tak to v relanom zivote urcite neni ... keby to malo tak funogvat a zena by dala doma 100 percent len preto aby chlap nesiel na pivo tak by modry konik ani neexistoval 😀

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz