Manželka sa chce rozviesť, ale ja ju stále milujem

ergonimum
14. jún 2016

Mozno nie je zvykom ked sem pise muz. Moja polovicka sa 1.2. rozhodla rozvadzat po takmer 11rokoch a to mame dve deti 10 a 8 rocne dcerky.
Dovod rozvodu ze ma prestala lubit a ze jej nie som oporou.

Zazivam od vtedy peklo v zivote. Prosil som, zobral som, po kolenach chodil, skusal to po dobrom po zlom, slubmi vyhrazkami....

Nic je to uz mesiac co sa dokonca odstahovala zo spolocneh domacnosti do prenajmu kym jej postavia dom.

Dostala sa na vyssiu poziciu , do mesta sa pristahovala jej mama a tak je vsetko pre nu jednoduchsiem. Dokonca si stihla uz najst aj priatela.

Ja som ostal v dome sam. Neviem sa sustredit uz 5ty mesiac na pracu, zacal som fajcit a nie malo minimalne 60cigariet a bolo aj 120 denne.

Nerobim jej obstrukcie a dal som jej tisic dovodov preco to skusit znova. Bolo to pekelne obdobie a este je. Dva mesiace som nevedel ci zit ci uz nezit.
Priatelia ma presvedcili ze tu musim byt pre deti.

Teraz som mimo na dovolenke kde som sa isiel zrelaxovat. Ale cely cas len myslim na deti a manzelku. Ked pridu deti ku mne tak som stastnejsi ale zaroven ma vsetko boli pretoze mi chyba manzelka.

Sam neviem ako dalej. Skusal som zurovat s kamaratmi, skusal som randit, skusal zabudnut chlastom, dovolenkou.....

Nic z toho absolutne nepomaha. Ked bolo rande a uz islo do vaznejsieho cukol som nedokazem to. Jedine pozitivum ze mi to zvysilo sebavedomie. Zacinam si uvedomovat ze uz nikoho tak milovat nebudem a radsej sa obetujem ja a budem sam zit v trapeni len aby moje 3 baby boli stastne. Ale napr. deti mi hovoria ze sa im to takto nepaci a necitia sa stastne. Manzelka tvrdi ze to nie je pravda a su stastne.

Neviem ako dalej fungovat. Pracovne sa mi to cele ruca. Fyzicky chradnem na zdravi. Budim sa sam, spat idem sam. Nezijem ale prezivam.

A vsetci mi len hovoria ze to chce cas a baby sa mi vratia.

Na sud nejdem , rozvadzat sa nechcem ale nemienim sa natahovat. Vsetko je tak ako si manzelka zela a ja len si mozem zanadavat, vyhrazat sa ze s tym nebudem suhlasit ale nakoniec aj tak robim vsetko co chce a co si praje. Obetujem radsej seba a svoj rozum len nech su stastne.

Poradtw mi prosim ako dalej zit a nie len prezivat.

marcelatje
15. jún 2016

@oldman50plus ja si to jednoducho neviem predstavit.....

lubkavargova1
15. jún 2016

A co ze si spravila kozy??? To je nejaky hriech? Nooo boze, ked na to ma, tak nech si to dopraje a spravi...mne k vacsiem efektu stacia 2-3 kremese..do pier ziadny botox na to my staci zjest orechy a mam pery ala kacka aj zadara a nemusim platit tazke prachy - herpes to isty ako svina 😀

matazirafa
15. jún 2016

@oldman50plus to je sice smutny pribeh ale napriek tomu existuju aj cielavedome zeny ktore v kariere postupuju na zaklade pracovnych vysledkov a take poznam zas ja.. kozy nekozy.. samozrejme nehadam sa ktory pripad je manzelka tuto pana lebo to nevieme.. a inak poznam aj totalnu spatu ktora sa na poziciu dostala zalovanim a vymyslanim si na kolegyne.. takze neviem ci je horsie mat nejaku pipinu ako cierneho kona alebo mat na prsiach hada

barrborka
15. jún 2016

Vsetko je to tvoj osud,viem,ako sa cítiš,kazde má svoje prečo a čas všetko napraví,bude to trvat dlhsie,ale príde aj na teba rád a opäť nájdeš zmysel života...buď chlap a všetko príde...

janickacrazy
16. jún 2016

@oldman50plus no ved može si poplakať niekde v súkromí, to mu ja neberiem, len aby neplakal pred tou ženou, lebo to je fakt blbé pre tú ženu a tým sa pred ňou ponižuje, chápeš proste my to nemáme rady, ked muž reve pri rozchode, no teda mne sa to ešte nestalo a prišlo by mi to fakt asi divné 😀

charlie1980
16. jún 2016

Podla mna to bol zufaly vykrik, kde manzelku pozyva do debaty, ak nic ine, minimalne si precitala ako sa citi. Mal to byt odkaz a jeho posledna kvapka nadeje. Nase nazory ho urcite nezaujimaju.

janickacrazy
16. jún 2016

@marcelatje ja takých poznám tiež dosť, ktoré urobili posteľovú kariéru a je mi do smiechu, ked mi moja spolužiačka, ktorá ledva zmaturovala na 4 bude rozprávať, že ju zobrali do novej práce kvoli jej znalosti angličtiny 😀 a ako sa jej tam náramne darí, tá už na škole všetkých využívala, aby jej úlohy napísali a tí úbohí zaľúbenci urobili pre nu všetko 😀

mojkamojka
16. jún 2016

@lubkavargova1 moj maly ma teraz taky novy styl bozkavania, ze ked mi da pusu az mi pol ksichtu vcucne aj s perami, to ti je iny botox 😀 Takze teraz chodim po svete ako denna navstevnicka dr. Pallovej 😀

marcelatje
16. jún 2016

@janickacrazy pre mňa prospech v škole vôbec nie je smerodajný. Učia sa tam veci ktoré človek v praxi nevyužije. Teda aspoň na gympli to tak bolo. Ja vôbec nemám bunky na chémiu. Bez ťahákov a spolužiakov by som to nedala (myslím tú chémiu) 😅 napriek tomu som v pracovnom živote vcelku úspešná 😎 😀 poznám veľa ľudí ktorí sú na tom lepšie ako ich bývalí spolužiaci šprti. Nedá sa povedať že kto sa učí dobre bude sa mať dobre a kto nie tak nie. Je to o človeku a ako sa dokáže predať, prípadne využije niečo v čom je dobrý.
Myslím si že žien ktoré sa skutočne na nejakú pozíciu prespali je málo. No takých o ktorých sa to hovorí je podstatne viac 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj mňa naserie ak kvôli kolegyniným mega prsiam a osiemu pásu nevidno rozdiel v našom pracovnom výkone 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nerobím z toho vedu, rozumieme si a možno ak by som vyzerala ako ona tiež by som to robila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

wanda52
16. jún 2016

Každý rozchod bolí a keď je človek smutný, ubolený - robí aj zúfalé činy (napr. zverejnenie nicku manželky).. Mne je ťa úprimne ľúto, pretože rozvod manželstva je určite bolestivá záležitosť a nikdy by som to zažiť nechcela. Prvý krok, ktorý by si mal urobiť, je - prestať sa ľutovať. Vzchopiť sa, zhlboka sa nadýchnuť a pomaly sa začať zmierovať s danou situáciou. Myslím, že manželka sa už nevráti, nakoľko sa odsťahovala, má rada iného muža a s ním zrejme plánuje svoj život. Netreba sa už príliš zamýšľať nad tým, čo bolo, pretože to ťa bude iba trápiť a minulosť sa zmeniť nedá. Ak vieš, čo si urobil v manželstve zle, snaž sa v budúcnosti eliminovať. Budúcnosť je teraz nejasná, ale to je jedno - nikdy nevieš, aký smer naberie tvoj život. Sústreď sa na to, čo je teraz. Snaž sa zabojovať o seba - o svoju duševnú pohodu, zdravie.. daj sa dokopy, venuj sa dcérkam, začni športovať alebo rob to,čo ťa baví.. Ja ťa nevidím ako slabocha, ale ako strašne nešťastného človeka, ktorému sa zrútili istoty. Každý sme inej povahy, niekoho rozchod - rozvod zlomí, niekto sa s tým vysporiada ľahšie. Tiež si myslím, že nie je hanbou zájsť na pár sedení k psychológovi, ktorý ťa bude vedieť nestranne vypočuť. Neľutuj sa, ber to tak, že v živote sa stávajú dobré aj zlé veci, ty si práve v tom horšom období, ale aj to raz prebolí. Nebudem sa tu zaoberať, prečo vaše manželstvo nevydržalo, ja som toho názoru, že na vine sú vždy obaja, nejakým spôsobom... Ty sa daj dokopy, buď dobrým otcom svojich detí a ja verím, že po nejakom čase, keď to všetko prebolí, stretneš nejakú ženu, ktorá ťa bude ľúbiť a budeš s ňou šťastný. Čas vylieči zranenia duše, tomu verím. Drž sa.

janickacrazy
16. jún 2016

@marcelatje tak samozrejme ani pre mna nie je prospech smerodajný, ale ja ju poznám aj ako človeka a viem , čo robí a ani sa s tým nejak netají a ver tomu, že takých žien je na Slovensku veru dosť, ktoré sa niekam prespali, len z našej 28 človečnej triedy sú 2 kusy, takže ich bude dosť 😀

maciatkolulu
16. jún 2016

jeho asi fakt ten zralok picol 😀

charlie1980
16. jún 2016

@maciatkolulu No uznaj...ani obraz, ani zvuk...zacinam mat obavy.

maciatkolulu
16. jún 2016

@charlie1980 tak ono, fakt je, ze ani obraz, ani zvuk, tak je to pofiderne. Alebo privela slnka, privela chlastu....nejake tie cierne krasavice, mozno aj biele nemecke nadhery a uz aj zabudol na svoj zial 😉

charlie1980
16. jún 2016

@maciatkolulu No to by bol ten najsamlepsi pripad😄 A mozno sa ho tu aj daka ujala .............

maciatkolulu
16. jún 2016

@charlie1980 😉 tak nejaka utesitelka 😉 😉

bale1rinka
16. jún 2016

@ergonimum ísť k psychológovi

laskonka862
16. jún 2016

@ergonimum zacni cvicit...endorfiny pomahaju...trosku sa zamiluj do seba...nefajci, a nelutuj sa, lebo padnes na uplne dno...ako si ta maju vazit druhi, ked si sam seba nevazis...daj sa na bojove umenie, alebo zacni posilovat.... uvidis, ze to pomoze....bud silny chlap...daj sa do formy a staru este mozno klepne, ze ta nechala 🙂

havedka
7. júl 2016

moj nazor,ako citam spravas sa ako ufnukana baba,prepac,chapem ako sa citis ale boze uz pochop ze je koniec ,neponizuj sa tak,bohuzial aj take veci sa stavaju,niesi prvy ani posledny,proste neprezivaj to az tak,venuj sa sportu,kamaratom detom,a nie smoklit,si chlap nie?

modraslza
12. júl 2016

@ergonimum zajdi si k psychologovy on ti pomoze troska sa v sebe zorientovat a aspon sa tam mozes vyrozpravat ..neverim, ze manzelka si to rozmysli, je mi to luto...ale zivot sa urcite neskonci

plutarchos
18. júl 2016

@ergonimum posobis ako dobrosrdecny chlap, ale trochu akoby si nepovedal vsetko. Vravel si, ze si horkokrvny, ze to nie je s tebou easy, alebo ze si sa skusal o.i. vyhrazat. Co si pod tym predstavit?
Inak, zverejnit o koho sa jedna sucasne s vybranym kontextom je silny zasah do sukromia, zvlast, ked to staci na vyhladanie praveho mena, tel.cisla, bydliska a fotiek. Jozef, to je krok vedla...

karolos
18. júl 2016

tak to je na prd ... podpíš jej rozvod a chcú ísť ďalej ..

mkhp171113
18. júl 2016

Poviem Ti to "po chlapsky" :_) Dopadol som rovnako, po 14 rokoch si podala ziadost o rozvod a pravy dovod dodnes neviem. Vraj ochladnutie citov, yiaden alkohol, drogz, gamblerstvo iny muz, ina zena...2 deti, vtedz 11 a 8. Bolo to ale ze k...a tazke, viem co prezivas. Tiez som skusal, po dobrom, po zlom. Najviac ma mrzelo ze sme si ani nedali druhu sancu. Nedavno to boli 3 roky. Zijem sam, s detmi sa stetavam tak casto ako sa da (neobmedzeny styk, na tom som trval) a my komunikujeme normalne. Vzdy sa dohodneme. Bavime sa len o detoch ale fungujeme rovnako ako ked sme boli spolu. Proste sme rodicia, ci sme sa rozviedli ci nie. Preboli to, je to velmi zle a tazke aj ja som ju este dlho potom miloval a chybala mi. A o detoch ani nehovorim, akoby mi vytrhla srdce. Ale preslo to. Naucil som sa s tym zit, som tu lebo mam deti a oni ma zatial este potrebuju. A kym to tak je, zivot si na mne moze aj drevo rubat. Drz sa, aj ked rany ostanu, bolest sa casom utisi. Bud tu kvoli detom, vzchop sa kvoli detom. A nepros, ak sa raz kniha zavrie uz nema zmysel ju otvarat. Bude lepsie. Raz. Ja som si v den ked nas rozviedli povedal ze musim prezit kvoli detom, a raz mozno pride den ked zacnem znova aj zit. Neviem kolko mas rokov, ale v mojich casoch sme si na vojencine vraveli ze "prezijeme, aj ked s bodakom v r...i". Zeny si myslia bohuzial ze pre chlapa je rozvod lahsi, lebo je chlap. Omyl. Je to rovnako tazke....

adam1238
Odpoveď bola odstránená
Zobraz